Osiem tysięcy neonazistów jedzie do Drezna


coś koło tego osiem tysięcy neonazistów weźmie frakcja w planowanej na sobotę demonstracji w Dreźnie w związku z 65. rocznicą bombardowania miasta za pomocą aliantów w 1945 r. - zapowiadają organizatorzy.

Erupcja może potrwać nawet kilka lat


Wulkanolog Thor Thordarsson ostrzega, że eksplozja wulkanu może potrwać kilka godzin... bądź chociażby kilka lat. jednak Unosząca się nad Europą chmura pyłu wulkanicznego sparaliżowała działanie aeronautyczny w wielu krajach.

"Katastrofa bodźcem do modernizacji"


- Polska przetrwa narodową tragedię, a nawet powinna wichrzyć się się nowocześniejsza - przekonywał minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wywiadzie udzielonym amerykańskiej telewizji CNN.

Polański bez procesu zaocznego


sąd w Los Angeles nie zgodził się na zaoczne sądzenie Romana Polańskiego. Oznacza to, że filmowiec będzie musiał nie uwzględnić Szwajcarię, gdzie aktualnie przebywa i osobiście stawić się na procesie w USA. Reżyser poprzednio ponad 30 laty został wzięty za winnego seksu z nieletnią.

minister pomoże turystom na Okęciu?


Biura podróży protestują przeciwko zaplanowanemu na wrzesień remontowi Okęcia. Na ocalenie im ruszył członek rządu infrastruktury. Cezary Grabarczyk zapewnił TVN CNBC Biznes, że prosił natychmiast dyrektora Polskich Portów Lotniczych o znalezienie alternatywy dla zamknięcia skrzyżowania dwóch pasów startowych.

Ostatnie godziny na złożenie podpisów


O północy mija prekluzja rejestracji kandydatów na prezydenta. Do tego czasu komitety wyborcze muszą zebrać 100 tys. podpisów pod nazwiskiem kandydata. Komitety Kaczyńskiego, Komorowskiego i Olechowskiego jeszcze tego nie zrobiły.

Posiedzenie komisji SZ parlamentów nasz i Rosji 27 maja


posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych polskiego Sejmu i Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy odbędzie się 27 maja w Warszawie - powiedział prezes sejmowej komisji Andrzej Halicki.

debata Kaczyński-Komorowski. dziś decyzja?


dziś ma dojść do spotkania szefowej sztabu kandydata PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej z szefem sztabu kandydata PO Sławomirem Nowakiem w sprawie ewentualnej debaty wyborczej Bronisława Komorowskiego z Jarosławem Kaczyńskim.

O. Rydzyk do studentów: to jest konfrontacja


Studenci założonej dzięki o. Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przybyli w czwartek z pielgrzymką na Jasną Górę. W skierowanej do nich homilii szef Radia Maryja mówił m.in., że w świecie panuje dziś "dyktatura liberalizmu".

2 lata ciężkich robót za pobicie ciężarnej krokodylicy


opinia w Bangladeszu skazał dwóch mężczyzn na karę więzienia za ciężkie pobicie ciężarnej krokodylicy w islamskiej świątyni - poinformował kronika "Dhaka's Daily Star".

Wysokie renty zamiast niskich emerytur


ponad 5 tys. byłych funkcjonariuszy SB na dezubekizacji straciło niewiele. Zamiast obniżonych emerytur dostają wysokie renty inwalidzkie.

Maszynista TGV zapomniał wysadzić pasażerów


Maszynista francuskiego superszybkiego pociągu TGV zawiózł ponad setkę pasażerów o 90 kilometrów dalej, aniżeli mieli wysiąść. Stało się tak, bo nieostrożny "szofer" zapomniał przyskrzynić się tam, dokąd było trzeba - poinformował memoriał "Le Figaro".

"Niebezpieczna antyimigracyjna retoryka"


krytyka otwarcia brytyjskiego rynku pracy dla imigrantów z nowych państw UE jest niebezpieczna dla laburzystów i coraz w wyższym stopniu niebezpieczna dla polskiej społeczności w W. Brytanii - wskazał znakomity polonijny altruista z Londynu Wiktor Moszczyński.

Napieralski nim poranną zmianą w fabryce


Lewicowy kandydat na prezydenta, stary SLD Grzegorz Napieralski, przekonywał w czwartek do swojej kandydatury pracowników fabryki samochodów Fiata w Tychach, zmierzających do pracy na poranną zmianę. - Tu tylko jest Rzeczpospolita Polska - mówił kandydat.

Fakty TVN: Cimoszewicz dzwoni w imieniu Tuska


- Włodzimierz Cimoszewicz dzwonił w imieniu Donalda Tuska do Jerzego Hausera z propozycją, by ten kandydował do Rady Polityki Pieniężnej - dowiedziały się "Fakty" TVN. być może to być dowód, że kooperacja pomiędzy Cimoszewiczem a Tuskiem się zacieśnia, a wcześniejszy minister w praktyce w tej chwili dołączył do drużyny premiera.

"Nikt nie jest wytrwały na demony fanatyzmu"


Nikt nie jest nieugięty na demony fanatyzmu i nienawiści - powiedział Aleksander Kwaśniewski do uczestników III Międzynarodowego arena Holokaustu "Let My People Live". Według Kwaśniewskiego, Stary Kontynent po Zagładzie ma szczególne obowiązki w krzewieniu tolerancji i poszanowania człowieka.

Żałoba w mediach. gazety drukują specjalne wydania


"Tragedia narodowa", "Prezydent nie żyje", "Polska w żałobie" - to tytuły specjalnych wydań największych gazet. Na pierwszych stronach żałobnej, niedzielnej "Polski" i "Rzeczpospolitej" pojawiły się czarno-białe zdjęcia prezydenckiej pary, w "Gazecie Wyborczej" na czołówce spis ofiar.

Nieudane akcje "Moniuszki". wartość - 15 mln zł


"Dziennik pismo Prawna": "Moniuszko", nieznany system podsłuchiwania telefonów, który świeżo nabyła polska policja, nadzwyczaj często zawodzi.

ARP: działaliśmy w interesie stoczni i pracowników


Katarski kieszeń inwestycyjny był jedynym uczestnikiem przetargu, który wpłacił wadium na składniki majątku stoczni służące do produkcji statków i taką produkcję deklarował – podkreśla zwierzchnik ARP Wojciech Dąbrowski na perfidnie zwołanej konferencji prasowej. Jego zdaniem akcja agencji było w takim razie naturalne i konieczne dla dobra stoczni.

artykuł Kubicy cenny podium


Kierowcy BMW Sauber w Walencji nie zachwycili. W sumie zdobyli tylko jeden punkt, ale - zdaniem Roberta Kubicy - to i tak dużo. - Zdobyłem jeden punkt, jaki w naszym przypadku był na wagę podium - mówił po zakończeniu wyścigu własny kierowca.

znalezionych: 46567, strona 1 z 2329
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>