Opolskie: 671 dziur na kilometrze kosztowny


Urwane koła, wykrzywione felgi, zerwane zawieszenia to są efekty jazdy ulicą Sienkiewicza w Grodkowie. Mieszkańcy od lat czekają na przebudowę drogi i apelują do władz o reperacja ulicy, niestety na nic się zdają apele mieszkańców i mediów lokalnych - informuje portal grodkow24.civ.pl.

Lechistan pokaże się z nowej, lepszej strony


- W najbliższym czasie zostaną zaprezentowane szczegóły nowej strategii promocji kultury polskiej za granicą. Jednym z jej celów będzie poprawa wizerunku polski - zapowiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Twarzą nowej polski mają być jej wielkie dzieci: od Fryderyka Chopina przez Krzysztofa Zanussiego po młodych, nowoczesnych artystów.

IPN umorzył śledztwo ws. mordu na partyzantach oddziału Henryka Flame


Katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej po 9 latach umorzył śledztwo w sprawie zamordowania partyzantów z oddziału kpt. Henryka Flame - "Bartka". Mordu dokonało UB w okolicach Barutu na granicy woj. opolskiego i śląskiego we wrześniu 1946 r.

Apel posłów PiS ws. poparcia J. Kaczyńskiego


17 posłów PiS apeluje w liście otwartym do wyborców logo Jurka, Kornela Morawieckiego i Janusza Korwin-Mikkego, by poparli Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Bp Kopiec: prawdziwość jest znakiem wolności


zgodność z rzeczywistością jest znakiem wolności, musi być, tak jak wolność, w naszych sercach - powiedział biskup Jan kurhan podczas niedzielnych uroczystości dziękczynnych za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki.

Lód wykoleił pociąg personalny


Na trasie między Kalwarią Zebrzydowską a Wadowicami (woj. małopolskie) wykoleił się ciągota osobowy. Z szyn wypadł jeden z wagonów i złamał żerdź sieci trakcyjnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

IMiGW: Wielka fala dociera do Włocławka


bałwan kulminacyjna dociera do Włocławka nadal aniżeli się spodziewano. Obniża się poziom wody na rzekach w województwach południowej Polski. Dramatycznie jest m.in. w okolicach Płocka i w Lubelskiem, dokąd głodne kawałki przerwała wały. Z tego powodu ewakuowanych jest tam kilka tysięcy osób.

Policyjny bus pył casus


Trzech policjantów zostało rannych w wypadku do jakiego doszło późnym wieczorem w Poznaniu. impreza w centrum miasta jest utrudniony.

Zaskakujący apel Komorowskiego


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zaapelował w sobotę do szefa MSZ Radosława Sikorskiego, by w prawyborach, które mają wyłonić kandydata PO na prezydenta, zagłosowali na siebie nawzajem.

"Woda nie przeleje się przez wały, na sto procent"


fala kulminacyjna na Odrze "wchodzi" do Wrocławia i w najbliższych godzinach będzie przepływać przy użyciu miasto. - Wiemy, że gadka szmatka nie przeleje się za pomocą wały. Mamy stuprocentową pewność - uspokajał na antenie w TVN24 prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. I dodał: - Dziękuję za to, że w takiej chwili jesteśmy wszyscy razem.

Po buncie w poprawczaku naprawiają szkody


Po zadymie, którą zrobili w poznańskim poprawczaku, sami chcą przywrócić do równowagi szkody. - naprawa zniszczeń potrwa parę tygodni, ale to włości rodzaj resocjalizacji dla wychowanków - powiedział na antenie TVN24 wicedyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu Sebastian Dec.

komisja śledcza zakończyła przesłuchanie Hirszel


przedtem południem hazardowa komisja śledcza zakończyła przesłuchanie sekretarka Komitetu Stałego Rady Ministrów Małgorzaty Hirszel; była pierwszym z trójki świadków, którzy mają w piątek stanąć zanim komisją.

Kaczyński tłumaczy się dziś z "nacisków"


prezes PiS będzie dzisiaj zeznawać nim sejmową komisją do spraw nacisków. wywiadowca będą chcieli dowiedzieć się, czy Jarosław Kaczyński w okresie rządów PiS nielegalnie wpływał na śledztwa dotyczące polityków i dziennikarzy.

"Krótki film o Małgosi" podbija serca internautów


Chciały pokazać, że ich pingwin Małgosia, mająca zespół Downa, jest podobna do innych dzieci. I tak powstał film, który podbił serca internautów, i tych z zagranicy.

Znaleźli ciało sędziego na parkingu


We wtorek rano, na parkingu nim sądem, policjanci z Bytomia znaleźli ciało młodego sędziego. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratora Rejonowego wyjaśniają kontekst śmierci 33-letniego mężczyzny.

Na co polskie partie wydają pieniądze?


Polskie partie są zawieszone w próżni intelektualnej i nie kwapią się do pogłębiania wiedzy - taką opinię wyraża politolog Kazimierz Kik, oceniając komunikat z wydatków partii, do którego dotarł "Newsweek". Wynika z niego, że nasi przedstawiciele polityczni nie inwestują w rozwój intelektualny.

Jutro na politechnikach dzień prostolinijny dla dziewczyn


Kobiety stanowią 32,5 proc. ogółu wszystkich studentów na politechnikach w Polsce. Uczelnie chcą to zmienić; by zachęcić dziewczyny do studiów politechnicznych w czwartek po raz trzecia część organizują celowo dla nich dzień otwarty.

Sondaż: Druga tura dla marszałka


W drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat PO Bronisław Komorowski pokonałby w podobny sposób szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego jak i Andrzeja Olechowskiego - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

rosyjski różnowierca nie chce polskiego orderu


ruszczyzna innowierca nie przyjmie odznaczenia od Lecha Kaczyńskiego, bo zgodzić musi się na to Dmitrij Miedwiediew - doniósł portal onet.pl. kancelaria Prezydenta tłumaczy: aby oddać order obywatelowi innego kraju, rozporządzenie wymaga zgody władz tego państwa.

Suwałki: weekendowa podpalaczka zatrzymana


Suwalska policja zatrzymała weekendową podpalaczkę - 50-letnią kobietę, która na największym osiedlu w Suwałkach (Podlaskie) podpalała przyblokowe śmietniki i przedmioty znajdujące się na klatkach schodowych - poinformował wyraziciel suwalskiej policji Krzysztof Kapusta.

znalezionych: 24705, strona 1 z 1236
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>