USA: wypływająca ciecz ropy "bezprecedensową katastrofą"


Powiększająca się plama ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej przypuszczalnie dać wyraz się bezprecedensową katastrofą ekologiczną - ostrzegł prezydent USA Barack Obama. Odpowiedzialnością za ścieki obarczył właściciela szybu, koncern BP.

bambus dzień rosyjskiego lotnictwa - trzy katastrofy


Po dwóch katastrofach lotniczych wojskowych maszyn w Rosji, nadeszła informacja o trzecim wypadku lotniczym. Jak podała TVN24 rosyjski Boeing 757 z 225 pasażerami lądował awaryjnie w Rimini we Włoszech.

"Zatrzymać polską inwazję" w niemieckim mieście


Zatrzymać polską inwazję – plakaty z takim hasłem wywiesiła nacjonalistyczna NPD w przygranicznym LĂścknitz. Władze miasta je zdjęły, kategoria Meklemburgii potępił akcję, ale partia zapowiada, że nie da za wygraną i będzie je wieszać aż do wyborów.

Szef MFW: Pekin musi uwolnić kurs juana


Aby złagodzić problem globalnej nierównowagi finansowej, uważanej za jedno z zasadniczych źródeł kryzysu, chińskie władze muszą pozwolić na aprecjację juana - powiedział stary zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn, poruszając drażliwą dla Pekinu kwestię.

Z naszym biurem podróży zorganizujesz niezapomniane wycieczki szkolne Warszawa. Należy dodać, że organizowane przez nas wycieczki szkolne Warszawa są zawsze objęte pełnym pakietem ubezpieczeniowym. Nasze

wycieczki szkolne Warszawa

to niezapomniane atrakcje i wyprawy dla najmłodszych. Jeśli będziesz dla dzieci ze swojej szkoły chciał zorganizować wycieczki szkolne Warszawa czekają na ciebie specjalne zniżki. Nasze wycieczki szkolne Warszawa możesz zamówić według zaproponowanego programu. Istnieje również możliwość, żeby wycieczki szkolne Warszawa były organizowane według indywidualnego programu zaproponowanego przez szkołę.

Puchar Wielkich Mistrzów: Polacy w czołówkach


Polscy siatkarze doznali dwóch porażek w odbywającym się w Japonii Pucharze Wielkich Mistrzów. "Biało-czerwoni" przegrali z Japonią (2:3) i Kubą (1:3) i w tabeli turnieju zajmują, jak na razie, ostatnie miejsce.

Rosja zadowolona z Klausa


Prezydent Czech Vaclav Klaus w całej Unii Europejskiej, w tym w swojej ojczyźnie, zbiera baty za zwlekanie z ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego. niemniej jednak w Moskwie Klaus przypadkiem liczyć na cieplejsze słowa.

rozjuszenie w Szwecji: kadra nas oszukała!


fiasko hokejowej drużyny Szwecji w ćwierćfinale ze Słowacją (3:4) i odpadnięcie z turnieju olimpijskiego jest dla Szwedów tak ogromną tragedią, że firmy bukmacherskie postanowiły zwrócić kasa tym, którzy stawiali na złocisty medal dla "Trzech Koron".

Egipt: Mężowie Izraelek mogą stracić obywatelstwo


Ojciec Niebieski Sąd porządkowy w Kairze podtrzymał w sobotę wyrok sądu niższej instancji, otwierające drogę do pozbawienia obywatelstwa części Egipcjan żonatych z Izraelkami, a oraz dzieci z takich małżeństw.

Lecą głowy za więzienia CIA


dotychczasowy prezes Departamentu Bezpieczeństwa Państwa w tym momencie podał się do dymisji, od byłego szefa DBP prezydent Dalia Grybauskaite oczekuje tego samego. Na Litwie lecą głowy w związku ze sprawą tajnych więzień CIA w tym kraju.

"Rozkaz zabicia Jana Pawła II nadszedł ze Wschodu"


- dekret zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku nadszedł ze Wschodu, z KGB czy też innej tajnej sowieckiej służby - powiedział poprzedni dyrektor watykańskiej dyplomacji kardynał Achille Silvestrini na dwa dni nim wyjściem z więzienia w Turcji zamachowca Alego Agcy.

boss NATO żałuje, że nie doleciał


Pod dowództwem NATO codziennie latają dziesiątki maszyn wojskowych. Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego tłumaczy się jednak, że na chowanie zmarłego Lecha Kaczyńskiego nie dotarł... z powodu problemów z komunikacją lotniczą.

"Rekiny" dopięły swego, "Pingwiny" bliżej finału


Hokeiści San Jose Sharks awansowali do finału Konferencji Zachodniej. "Rekiny" w piątym meczu półfinałowym pokonali przed własną publicznością Detroit Red Wings 2-1, a całą rywalizację wygrali 4-1.

Żałoba w Brazylii po polskiej tragedii


szczebel Brazylii ogłosił trzydniową oficjalną żałobę z powodu tragicznej śmierci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób w katastrofie pod Smoleńskiem.

mór grypy na Litwie; przychodnie bez urlopów


W związku z ogłoszoną na Litwie epidemią grypy wszystkie przychodnie w kraju będą świadczyły usługi również w weekendy i dni świąteczne. Takie rozporządzenie wydał litewski minister zdrowia Algis Czaplikas.

Fałszywe tożsamości zabójców


Kolejnych osiem osób w Izraelu poinformowało o kradzieży swych danych, zbieżnych z ogłoszonymi w środę nazwiskami podejrzanych o zabicie w Dubaju członka palestyńskiego Hamasu Mahmuda al-Mabhuha.

ruch Chorzów pokonał FK Ventspils


Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Ruchu Chorzów pokonali w sparingu wicemistrza Łotwy FK Venspils 1-0 (1-0).

Sylvia kpi z Mariusza: Traci siły po 45 sekundach


W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu w toku gali Moosin w amerykańskim Worcester Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Timem Sylvią w swojej trzeciej walce w MMA. konkurent "Pudziana" na konferencji prasowej śmiał się z kondycji siłacza.

Nowi trenerzy niemieckich kadr biathlonowych


poczwórny mistrz olimpijski Ricco Gross został nowym trenerem kadry narodowej niemieckich biathlonistek. W pracy będzie mu pomagał Gerald Hoenig. Za męską reprezentację odpowiadać będą Mark Kirchner i Fritz Fischer.

Papież złożył Polakom życzenia


w trakcie audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI życzył Polakom "błogosławionych owoców duchowych" Wielkiego Tygodnia i radości Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

znaczny pomyślność policji to mistyfikacja?


Kilkanaście dni temu peruwiańska policja ogłosiła sukces: zatrzymaliśmy czwórka osoby, które mordowały ludzi, a ich łój i tkanki sprzedawali firmom produkującym kosmetyki. teraz okazuje się, że cała historia była najprawdopodobniej wymyślona.

znalezionych: 37826, strona 1 z 1892
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>