James Bond w obronie gęsi i kaczek


Brytyjski artysta dramatyczny Roger Moore sfinansował plakat, na którym wzywa prestiżowy dom towarowy Selfridges do zaprzestania sprzedaży foie gras, alias stłuszczonych wątróbek gęsich i kaczych. Plakat znajduje się na przystanku autobusowym na londyńskiej Oxford Street przedtem magazynem - podają brytyjskie media.

Skonfiskowano 4 tys. obrazów, "prawie Luwr"


czwórka tysiące obrazów, portrety Hitlera i Goebbelsa skonfiskowali karabinierzy w Rzymie w magazynie należącym do powiązanego z mafią biznesmena Gennaro Mokbela - podały media. Mokbel był według śledczych "mózgiem" gangu, który wyprał 2 mld euro.

Kirgistan: wojsko usuwa barykady w mieście Osz


Armia Kirgistanu rozpoczęła w niedzielę rozbieranie barykad wzniesionych w mieście Osz, na południu kraju, gdzie doszło do krwawych zamieszek na tle etnicznym pośrodku Uzbekami a Kirgizami.

Wołowski: Wielkie dramaty w bitwie o mundial


nieszczęście Hiddinka z Rosją, tryumf Rehhagela z Grecją, łzy Andrija Szewczenki i dłoń Thierrego Henry'ego ratująca w dogrywce Francuzów - w barażach o mundial w RPA było więcej dramatów, niż za pośrednictwem dwa lata rozgrywek grupowych

Hauswald najlepsza w sprincie


Zwycięstwem Niemki Simone Hauswald zakończył się w piątek krótki bieg na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Na drugim miejscu uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej Szwedka Helena Jonsson, a trzecia była Norweżka Ann Kristin Flatland.

Kto uczynił najogromniejszy postęp w NBA?


W poprzednich rozgrywkach był to Danny Granger, a kto w tym sezonie może trwać tą prestiżową nagrodę? masa osób wskazuje na Kevina Duranta z Oklamoma City, który prowadzi Thunder do play off.

Ahmadineżad skrytykowany dzięki swojego religijnego przywódcę


Najwyższy przywódca dyplomatyczny i religijny Iranu ajatollah Ali Chamenei po raz pierwszy od wyborów z 12 czerwca jawnie skrytykował wybranego w nich na drugą kadencję prezydenta Mahmuda Ahmadineżada - podała w poniedziałek agencja dpa, powołując się na irańskie media.

Prezydent dodany do modlitwy


Grupie dzieci z Petersburga rozdano modlitwę za prezydenta Rosji, by wrogowie "Dmitrija i Władimira" zostali zniszczeni "jak proch na wietrze". cerkiew dobitnie się odcina od takiego wykorzystania tradycyjnej prawosławnej modlitwy do Michała Archanioła, w której dodano określenie prezydenta.

Tajner zawiedziony: Nie wytrzymali presji


pryncypał Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner nie krył zawodu z szóstego miejsca drużyny skoczków narciarskich w olimpijskim konkursie w Whistler. "Nie wytrzymali presji" - uważa.

"Abp Ratzinger nie wiedział o pedofilu w Monachium"


przedstawiciel Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył w piątek, że obecny papież jako arcybiskup Monachium w latach 1980. nie wiedział o decyzji o skierowaniu do pracy w parafii księdza pedofila.Tak odpowiedział na kolejną publikację w "New York Times".

Typerzy za ogromnie wierzyli w stołeczną Legię


Przewidujących weekendowe wyniki najbardziej zawiodła klęska Legii z zajmującą w tabeli 7. lokalizacja Polonią Bytom. nieopodal kryzysu stołecznego klubu, nasi typerzy takiego wyniku natomiast się nie spodziewali.

Polacy zachęcają Ukraińców do studiowania w Polsce


nad 2,5 tysiąca studentów z siedmiu szkół wyższych Ukrainy wzięło udział w Dniach Polskich Uczelni, które przeprowadzono w mijającym tygodniu w Charkowie, Doniecku i Dniepropietrowsku.

Nie chcą pojednania. "Turcja musi zapłacić"


w przybliżeniu dwóch tysięcy osób, po największej części przedstawicieli armeńskiej opozycji, manifestowało w piątek w środek Erywania przeciwko rządowej polityce pojednania z Turcją, w tym podpisanym świeżo w Szwajcarii porozumieniom normalizującym stosunki dyplomatyczne.

Safin do Agassiego: Oddaj kapitał


Marat Safin skrytykował Andre Agassiego za wyznanie, że w latach 90. ubiegłego wieku zażywał narkotyki i zachęca go, aby zrzekł się wywalczonych tytułów i oddał wygrane pieniądze.

Albion odsyła bezdomnych imigrantów


W dwóch brytyjskich miastach, dużych skupiskach imigrantów z nowych państw UE, uruchomiono pilotażowy schemat odsyłania ich do krajów pochodzenia na koszt brytyjskiego podatnika, jeśli nie radzą sobie materialnie - donosi tygodnik "Observer".

ślad siły narodu


To było ślad siły narodu, który pokazał, że czas, by "zagraniczni wrogowie obudzili się i zaprzestali daremnych prób podboju". Tymi słowami Bóg niematerialny i kurtuazyjny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei podziękował Irańczykom za porcja w czwartkowym oficjalnym wiecu z okazji 31. rocznicy rewolucji islamskiej.

Gilbert wygrał Paryż-Tours


27-letni Belg Philippe Gilbert z grupy Silence-Lotto po raz pozostały w karierze wygrał w niedzielę zawody wyścigowe Paryż - Tours o długości 230 km. Na finiszu wyprzedził rodaka Toma Boonena (Quick Step).

Drugie zwycięstwo Chinek w Montreux


Siatkarki Chin odniosły drugie wygrana w turnieju towarzyskim rozgrywanym w szwajcarskim Montreux. W środę występujące w grupie B Chinki gładko pokonały wicemistrzynie Europy - Holenderki 3:0. Polski w drugim dniu turnieju pauzowały.

Bułgaria zwiększa kontyngent w Afganistanie


Rząd bułgarski podjął w środę decyzję o zwiększeniu o 65 osób kontyngentu wojskowego w Afganistanie - poinformowała oficjalna przedstawicielstwo BTA.

nieznany rekord: 106,4 mln dolarów za Picassa


Za 106,4 mln dolarów sprzedano we wtorek w Nowym Jorku obraz filmowy Pabla Picassa z 1932 roku, zatytułowany "Nu au plateau de sculpteur" ("Nagość na płycie rzeźbiarza") - poinformował dom aukcyjny Christie's.

znalezionych: 37826, strona 1 z 1892
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>