PKP walczy na torach, ale lód wygrywa z koleją


wręcz przeciwnie na południu kraju w pewnym sensie dwa tysiące pracowników PKP walczy ze skutkami opadów śniegu, które sparaliżowały kolej. W wielu miejscach oblodzona trakcja elektryczna potem uniemożliwia droga wolna pociągów. Ale prawdopodobnie słabe płomyk w tunelu. Jak zapewnia kolej nieco standardowo będzie wolno dojechać z Warszawy do Krakowa.

bez ustanku nie wiadomo czy do grona gości, którzy odwiedzą Polskę na przestrzeni obchodów 70. rocznicy II Wojny Światowej dołączy premier Izraela Beniamin Netanjahu - donosi "Dziennik". Nieoficjalna reakcja MSZ brzmi: "na 95 proc. nie". niemniej jednak starania o to ciągle trwają. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w Szczucinie (Małopolska), że zwróci się do rządu lub sam zaproponuje model specustawy umożliwiającej wykup gruntów pod obiekty hydrotechniczne. Chce także, by zmieniona została prawo o gospodarce przestrzennej. "Puls Biznesu": 178 zapowiedzi wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciw skarbowi państwa dostarczyli w środę do Ministerstwa Zdrowia przedstawiciele Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.W środę wieczorem rozpoczęło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. powodzi w Polsce. kompleks omówi podjęte oraz planowane działania na terenach zagrożonych zalaniem. minister zdrowia pozwoli szpitalom położyć w jednej sali więcej niż pięciu chorych - ustaliła "Rzeczpospolita". - Medialnych smaczków nieobecność - ocenił przesłuchanie za zamkniętymi drzwiami Ryszarda Sobiesiaka sejmowy detektyw z PSL Franciszek Stefaniuk (PSL). - Ale obserwator się otworzył - dodawał Mirosław Sekuła (PO).

Pod zarzutem morderstwa milicja w całym kraju poszukuje od kilku dni Krzysztofa Tercjaka, byłego rajdowca. wedle funkcjonariuszy to on w niedzielę w porze wieczoru proszek dźgnąć nożem taksówkarza na jednym z wrocławskich skrzyżowań.

- Nikt z nas nie pamięta, aby kiedy tylko tak wielu, tak wybitnych zginęło w jednej okrutnej chwili. Będziemy pamiętać - obiecał Donald Tusk. Na placu Piłsudskiego, gdzie po 13. zakończyły się państwowe uroczystości żałobne ku czci 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. 17-letni Karol P. jeszcze w piątek usłyszy zarzut zabójstwa 15-letniej Martyny U. - poinformowała prokuratura. nie zważając na Karola P., milicja zatrzymała dwóch pozostałych mężczyzn, którzy towarzyszyli dziewczynie, póki została zamordowana. Martynę porzucono w środę w śniegu w miejscowości nieznany pasja pod Sulejówkiem. Miała rany kłute klatki piersiowej i brzucha. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Robert Kozyra nie ma wątpliwości: protesty wokół koncertu Madonny są bezzasadne. - To jest kompletna bzdura. Madonna w czasie wsystępu nie będzie odwoływać się do symboli religijnych. (...) To będzie zaledwie zabawa, niewinny show - powiedział na antenie TVN24 zwierzchnik Radia Zet. Wtórował mu Piotr Metz z "Machiny", który uważa, popis Madonny w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest całkowitym przypadkiem. W Polsce bezpłatne uczelnia są fikcją, na uczelniach jest niska stan kształcenia takich kierunków jak ekonomia czy prawo, brakuje badań naukowych dostrzeganych na międzynarodowym arena - to niektóre wnioski raportu "Szkolnictwo wyższe w Polsce - diagnoza", które przedstawiły biznes doradcza Ernst & Young i Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Tablicę upamiętniającą podpisanie układu z 1950 r. o nienaruszalności granic i przyjaźni pomiędzy Polską Rzeczpospolitą Ludową (PRL) i Niemiecką Republiką Demokratyczną (NRD) skradziono w Zgorzelcu (Dolnośląskie).11-letnia gąska kierowała volkswagenem passatem, gdy zatrzymali ją do kontroli policjanci z podkaliskiego Opatówka. Z tyłu siedziała jej pijana matka z dwoma synami w wieku 2 i 5 lat. Kobieta usłyszała już zarzuty prokuratorskie. Było groźnie, ale jeszcze w czwartek chmury z południa mają przestawić się na wschód. Padający od trzech dni grad spowodował podtopienia na Opolszczyźnie, Śląsku i w Małopolsce. W wielu miejscach rzeki przekroczyły stany alarmowe. Służby uspokajają - sprawa jest opanowana. Co w żadnym wypadku 200 tysięcy lat przedtem niż do tej pory przypuszczano, na indonezyjskiej wyspie Flores pojawili się przodkowie słynnego "hobbita". Twierdzą tak naukowcy z University of Wollongong w Sydney, którzy o swoim odkryciu informują w najnowszym numerze tygodnika "Nature".

"CV przyjęliśmy z pewnym zdziwieniem"


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz przyznał przedtem hazardową komisją śledczą, że dwakroć spotkał się z Marcinem Rosołem, szefem gabinetu ówczesnego ministra sportu. Ich rozmowy dotyczyły m.in. zmian w zarządzie Totalizatora Sportowego - coraz nim rozpisaniem oficjalnego konkursu. Otrzymał także od Rosoła CV Magdaleny Sobiesiak.

Antyspotem w kandydata


Antyspoty, parodie, spoty nieoficjalne - niektóre śmieszne, inne ocierają się o granice dobrego smaku. To one kształtują wyborcze preferencje najmłodszego pokolenia wyborców. W tej grze chodzi o to, by to na przeciwnika, a nie na nas, padło niechęć obciachu.

Korupcja w armii - minister zlecił ukaranie winnych


W związku z postawieniem kilku osobom zarzutów ustawiania przetargów w armii prezes MON Bogdan Klich zdecydował o sprawdzeniu programu hiperłącze 16 natomiast wyciągnięciu przy podejrzanych konsekwencji kadrowych.

CBA: Nie karzemy Kamińskiego


Działania Szefa CBA Pawła Wojtunika nie mają charakteru represyjnego czy ograniczającego funkcjonowanie polityczną byłego Szefa CBA – zapewnia sekretariat w specjalnym oświadczeniu. Mariusz Kamiński oskarżył CBA, że za pomocą małych, groteskowych tricków – jak zakaz organizowania konferencji prasowych - próbuje mu zaczopować usta.

Trzy napady na banki i wpadka


Poznańscy policjanci zatrzymali przestępcę, który napadał na banki w stolicy Wielkopolski - 37-latek miał na swoim koncie napady na trzy banki, zatrzymano go podczas czwartego - poinformował w niedzielę Zbigniew Paszkiewicz z wielkopolskiej policji. Grozi mu aktualnie do 12 lat więzienia.

Rząd:Tusk i Kaczyński zabezpieczani tak samo


- Wyjazdy premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Katynia były pod względem bezpieczeństwa organizowane tak samo - zapewniali przedstawiciele strony rządowej i BOR. W piątek ich informacji słuchali przypis z komisji spraw zagranicznych natomiast spraw wewnętrznych. w toku posiedzenia nie obyło się natomiast bez sporu pomiędzy PO i PiS.

"Parytety dla kobiet? Nie, uczmy się wygrywać"


Całej płacy i połowy władzy dla kobiet. W hipermarketach w całym kraju kobiety zbierały w sobotę podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o parytetach. Projektu nie popiera niemniej rządowa przedstawiciel ds. równouprawnienia tłumacząc, że kobiety powinny nauczyć się wygrywać.Gorąca debata o obecności kobiet w polityce

"To nie powinno było się w życiu wydarzyć"


- To co się zdarzyło nie powinno się nigdy zdarzyć – powiedział wiceminister zdrowia Marek Twardowski, w programie "Fakty po faktach" TVN24.

Szczepienia na raka są bezpieczne


Uwaga, panie. Nie ma powodu bać się szczepionki wbrew wirusowi wywołującemu nowotwory szyjki macicy - zapewnia "Rzeczpospolita".

Cenzurki w przedszkolu. Czy milusiński słucha bajek?


"Dziennik Polski": Wszystkie pięcio- i sześciolatki mają otrzymywać w przedszkolach cenzurki. prekluzja ich wystawienia mija dziś.

Zima nie odpuszcza - kolejna fala intensywnych opadów śniegu


Zima nie odpuszcza. Po ostrych mrozach czekają nas dziś intensywne opady śniegu w całym kraju. Do polski znad Cieśnin Duńskich dotarł niż "Miriam".

"Mógł spaść". pogotowie wstrzymało wszystkie loty


nawet przez parę następnych dni będą uziemione wszystkie śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Powodem zatrzymania śmigłowców LPR są bieda z paliwem. Wynikają one z gnój paliwa lub po prostu z wybitnie niskich temperatur.

Prezydent: atakowanie policji stało się modne


wzorzec zaostrzenia odpowiedzialności karnej dla sprawców napaści na funkcjonariuszy państwowych ogłosił na konferencji prasowej prezydent Lech Kaczyński.

J. Kaczyński wspominał: był człowiekiem na iks czas


W Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe wiceprezesa PiS Przemysława Gosiewskiego, kto zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. - Był człowiekiem na dobre czasy i czasy złe - powiedział o zmarłym Jarosław Kaczyński. Gosiewski został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Narkotyki popi piwem i pojecha


38-latek spod Pocka kierowa autem pod wpywem alkoholu i narkotykw. Policjanci z drogwki znaleli przy nim zarwno susz rolinny jak i biay proszek. W samochodzie byo jeszcze 80 paczek papierosw bez polskiej akcyzy.

komisja przesłucha Koska, bez kamer


W piątek adnotacja z hazardowej komisji śledczej przesłuchają biznesmena branży hazardowej Jana Koska. Ze względu na chorobę świadka przesłuchanie odbędzie się w Krakowie. Na prośbę Koska dziennikarze nie będą mogli nagrywać jego zeznań.

Zwłoki kobiety ukryli na cmentarzu wojskowym


Podkarpacka policja zatrzymała sprawców brutalnego morderstwa 65-letniej kobiety, do którego doszło w marcu 2008 r. Mężczyźni ukryli ciało ofiary w grobie na cmentarzu wojskowym w Warzycach (Podkarpackie).

Nieludzka wyrok sądu; 9-letni bój o maluch


"Nasz Dziennik": O nieludzkiej decyzji Sądu Rejonowego w Pruszkowie, która stała się przyczyną rodzinnej tragedii.

Na pomoc i walkę z powodzią przeznaczono już 445 mln zł


W związku z powodzią MSWiA przeznaczyło do chwili obecnej ponad 445 mln zł; z czego najwięcej 212 mln na zasiłki dla powodzian, 108 mln na naprawę wałów zaś 94 mln dla samorządów, na terenie których prowadzono akcję ratowniczą, m.in. na nabycie paliwa i worków.

premier w Sandomierzu; "Jakby był PiS, byłoby inaczej?"


Wezbrane wody Wisły zalały prawobrzeżną część Sandomierza. Przedostają się przez dwoje wyrwy w wale w Koćmierzowie. mer Sandomierza Jerzy Borowski zarządził ewakuację prawobrzeżnej części miasta. Więszość mieszkańców opuściła już swoje domy. prezes rady ministrów Donald Tusk przybył na pozycja by spotkać się z poszkodowanymi mieszkańcami miasta.