Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2010


"Rewers", "Dom zły" i "Wojna polsko-ruska" otrzymały nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej orzeł 2010 w kategorii optymalny własny film. Listę nominacji do Orłów 2010 w poszczególnych kategoriach ogłoszono w poniedziałek w Warszawie.

Sąd w Los Angeles nie zgodził się na zaoczne egzekucja procesu Romana Polańskiego. Katolickie siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (Religious order of the Sisters of Mercy) zgodziły się wypłacić sumę 116 mln funtów brytyjskich osobom, które były wykorzystywane w ich szkołach i ośrodkach pracy - pisze "Daily Mail". Placówki takie działały do lat 90. - umieszczano w nich "zdeprawowane" dzieci i młodzież. skłonność pasażerski Eurostar z Brukseli do Londynu na dubel godziny utknął pod Kanałem La Manche. korporacja Eurotunnel podała, że awaria nastąpiła z powodu "problemów z trakcją".komisja dyscyplinarna Polskiego Związku Narciarskiego jeszcze raz przesłucha Kornelię Marek, biegaczkę narciarską przyłapaną w czasie igrzysk w Vancouver na braniu dopingującego EPO. Kiedy? zapewne po świętach. Oznacza to, że komisja nie zakończy prac w środę, czyli tak jak planowano. W piątkowym meczu inaugurującym 16. kolejkę Bundesligi doszło do niemałej sensacji. Ostatnia w tabela Hertha Berlin zremisowała z liderem Bayerem Leverkusen. Amerykańskie małżeństwo zostało dziś porwane w pobliżu stolicy Jemenu, Sany, przy użyciu uzbrojonych członków jednego z lokalnych plemion - poinformowały jemeńskie siły bezpieczeństwa.

W dwadzieścia cztery godziny łączą naukę z pracą, aby wieczór pójść na imprezę - taki film polskiej młodzieży rysuje się z wyników badań socjologów pod kierownictwem dr hab. Jacka Kurzępy. A finanse na zabawę? coraz to częściej je sami zarabiają.

Kontrowersyjny bułgarski pismak Bobi Cankow został zabity dzisiaj w godzina dwunasta w ognisko Sofii, kilkaset metrów od gmachów urzędu prezydenta i Rady Ministrów. W strzelaninie z udziałem pięciu osób dwójka zostały ranne - poinformowało nadajnik publiczne. Bono - przewodzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna pagina internetowa zespołu U2.com. wykonawca dostał kontuzji kręgosłupa w trakcie przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał przejść operację. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala.

W czwartym dniu żałoby narodowej, zanim Pałacem Prezydenckim stale ogromny tłum ludzi chcących oddać kult parze prezydenckiej i wszystkim ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. W mieście Concepcion, ok. 500 km na godzina dwunasta od Santiago, służby ratownicze wydobywają ludzi z gruzów domów, zniszczonych przez sobotnie trzęsienie ziemi. W mieście panuje nieopisany chaos. Wirusa grypy typu A/H1N1 wykryto u 37-letniego mężczyzny, jaki zmarł dzień wczorajszy w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku - potwierdził dziś doktór wojewódzki w Gdańsku Jerzy Karpiński.Senat poparł w piątek ustawę o tzw. złotym wecie, zgodnie z którą minister skarbu będzie mógł sprzeciwić się uchwałom władz spółek sektora gazowego, elektroenergetycznego i paliwowego, np. jeśli chciały one przekazać swą siedzibę za granicę. Ustawa trafi aktualnie raz jeszcze do Sejmu. Udany debiut Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na otwarciu koszt sprzedaży wyniosła 349 zł. To postęp o 11,7 proc. w stosunku do ceny odniesienia (312,50 zł). Po godz. 10 obroty przekroczyły 2,8 mld zł. Inwestorzy indywidualni, którzy w ofercie publicznej kupili 30 akcji PZU i sprzedali je w pierwszych kilkudziesięciu minutach handlu zarobili przeciętnie, po odliczeniu podatku w przybliżeniu 1 tys. zł netto. Według stenogramów opublikowanych z wykorzystaniem tygodnik "Wprost" personel ARP i ministerstwa skarbu faworyzowali jedną z katarskich firm w procesie prywatyzacyjnym stoczni szczecińskiej i gdańskiej. W wyjaśnieniu wydanym za pomocą MSWiA można przeczytać, że biznes z Kataru została dopuszczona nic bardziej błędnego do przetargu, co nie oznaczało, że w nim wygra. nie licząc tym cała procedura była zgodna z prawem.

Ukraina prosi Polskę o pomocnik w sprawie Bandery


Wicepremier Ukrainy Wołodymyr Semynożenko zwrócił się do krajowy z prośbą o barki w zbieraniu materiałów archiwalnych na materia działalności Stepana Bandery, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - informuje portal internetowy coś koło tego ukraińskiego.

"Rosja to przestępcze państwo"


- Federacja Rosyjska to teraz w zasadzie przestępcze kraina - uważa amerykański człowiek biznesu William Browder, którego kolega zmarł w ubiegłym tygodniu w tajemniczych okolicznościach w rosyjskim areszcie. Bowder nie ma wątpliwości, ze to Rosjanie doprowadzili do śmierci Siergieja Magnickiego.

368 odwołanych lotów


Hiszpańskie linie lotnicze Iberia odwołały 368 lotów z powodu rozpoczętego we wtorek dwudniowego strajku personelu pokładowego na tle płacowym.

motocykl wbił się w samochód. Obaj zarządca w szpitalu


niezwykle groźne wypadek motocykla z samochodem osobowym w centrum Łodzi. prowadzący nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. 25-latek trafił do szpitala z poważnym urazem twarzy, kierowca ma uszkodzone oko.

Każdy klient, który

druk kalendarzy

reklamowych zamawia u nas co najmniej po raz drugi może liczyć na specjalne rabaty. Ofertę cenową na kalendarze reklamowe przestawimy każdemu klientowi, który powraca do nas z zamówieniem. Jako największy producent kalendarzy w Katowicach możemy pozwolić sobie na jedne z największych rabatów przy zamówieniach na kalendarze reklamowe. Ale oczywiście nie tylko cena przyciąga naszych klientów. Doskonała jakość, jaką pochwalić się mogą kalendarze reklamowe to również wielki atut naszych produktów.

Tusk: jeden z polityków uparł się, aby z tragedii robić istotę kampanii


- Ja sobie zdaję sprawę, że jak jest tragedia smoleńska, powodzie, katastrofy, to trudno, żeby politycy nie zabierali głosu. Tylko, że jeden z polityków uparł się, by z tragedii zrobić istotę swojej kampanii - powiedział Donald Tusk na dzisiejszej konferencji prasowej. Skomentował w ten sposób sobotnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że "gdyby on był premierem, to budżet byłby już znowelizowany".

Idzie fala kulminacyjna


Po bardzo trudnych dwóch dniach, środek dnia własny czeka decydująca noc. Na Odrze przejść ma bałwan kulminacyjna. Synoptycy prognozują, że będzie mniejsza niż w 1997 roku, w toku powodzi stulecia. Późnym wieczorem władze Raciborza (woj. śląskie) rozpoczęły ewakuację 9 tys. mieszkańców z trzech dzielnic miasta.

W Katowicach w tej chwili serdecznie


Tysiące mieszkańców Katowic przy użyciu blisko dobę pozbawionych było ogrzewania. teraz mogą jeszcze raz sycić się ciepłem - ale nie wszyscy na raz: ciepło do mieszkań dociera stopniowo. Ciepłownicy zapewniają: niepoprawne funkcjonowanie została usunięta.

Skandal: Sadystyczne kary w chórze katedralnym


mezalians około molestowania w chórze chłopięcym katedry w Ratyzbonie jest poważniejszy, niż sądzono - pisze w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

PO bierze Sejm, PSL za burtą


Platforma Obywatelska - z wynikiem 42 proc. - wygrywa wybory parlamentarne, a prawo i słuszność ma o 10 punktów procentowych mniej. Wynika tak z najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24.

"Cimoszewicz jest aktualnie w PO"


- Włodzimierz Cimoszewicz zachował się niehonorowo. teraz jest w PO. koniec - tak o byłym premierze mówi w wywiadzie dla "Polska The Times" prowadzący SLD Grzegorz Napieralski. Dodaje też, że wie, kim są jego wrogowie w partii, ale zapowiada, że po wyborach nikogo nie zamierza rozliczać.

białogłowa na czele ONZ-owskich sił policyjnych UNPOL


Międzynarodowymi siłami policyjnymi ONZ będzie adresować kobieta, Szwedka Anne-Marie Orler. sekretarka łączny ONZ Ban Ki Mun nie może ogłosił to przed chwilą 8 marca, podkreślając, że równouprawnienie kobiet jest jednym z jego priorytetów.

Tusk z prezydent Litwy m.in. o problemach mniejszości


O problemach polskiej mniejszości na Litwie, polsko-litewskiej współpracy gospodarczej i politycznej oraz o wspólnych projektach energetycznych rozmawiali dziś premier Donald Tusk i prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

Załamanie pogody zaskoczyło turystów w Tarach


Gwałtowne załamanie pogody w Tatrach. TOPR-owcy prowadzą jednocześnie trzy akcje ratunkowe. Jedna figura zasłabła na Kościelcu, trzy utknęły na Granackiej Przełęczy, jedna została rażona piorunem.

Sędziowie PRL kryją się za immunitetem


sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, jaki w stanie wojennym uczestniczył w wydaniu wyroku za rozrzucanie ulotek (cztery lata więzienia), nie odpowie poprzednio sądem. Sąd dyscyplinarny na to nie zezwolił - donosi "Rzeczpospolita". To nie dziewiczy raz, kiedy wnioski IPN są w takich sprawach odrzucane.

Białoruś dryfuje w stronę Ameryki


Białoruś i Ameryka Zjednoczone będą popierać regularne kontakty - zapowiedział dyrektor administracji białoruskiego prezydenta Uładzimier Matej. Stało się to po jego spotkaniu z dyrektorem Wydziału Europy i Eurazji w Departamencie Stanu USA, Philipem Gordonem.

ciuchy wierzchnie na mój koszt...!


Co zrobić, gdy znakomitość w sklepie krzyknie, że zapłaci za zakupy wszystkich klientów? dość mu nie wierzyć. Ale populacja Columbus, stolicy stanu Ohio, uwierzyli.

Brytyjski "Times" o agencie Tomku


"The name is K. - Tomek K." - tak zaczyna się artykuł w brytyjskim dzienniku "Times", religijny naszemu słynnemu agentowi CBA - Tomaszowi.

Śmieciara wyścigowa, koniec - na ścianie kamienicy


Pędził na złamanie karku, łamiąc pod ręką okazji kolejne przepisy. Kierowcy śmieciarki ze Zgierza nie chodziło niemniej o to, by jak najszybciej oczyścić miasto ze śmieci. poprawnie to sam nie wiedział, o co mu chodziło. Nie potrafił wyłuszczyć z jakiego powodu uciekał... nie przeciwnie przed policją, ale i przed wściekłymi mieszkańcami kamienicy, w którą wjechał. Argumentów poszuka, jak wytrzeźwieje.

akademik zdradził, z jakiego powodu zamordował rodziców


przygana zabójstwa dwóch osób usłyszał w poniedziałek 19-letni Mikołaj B. Młody człowiek zabił rodziców siekierą. Do tragedii doszło w jednym z domów we wsi Borowina w Lubuskiem - poinformował eksponent Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski.

Palikot żąda od Tuska dymisji ministra; "są mocniejsze poszlaki"


- Żądam od Donalda Tuska odwołania ministra Jacka Kapicy. Powody dla których odwołano Zbigniewa Chlebowskiego i Grzegorza Schetynę ze swoich stanowisk, nie są mniejsze niż te, dla których Kapicę można by odwołać - mówił w TVN24 Janusz Palikot odnosząc do dzisiejszej publikacji dziennika "Polska". Mówił także o ujawnionych dzień dzisiejszy fragmentach raportu CBA o pracach nad ustawą hazardową.