Po okresie umocnienia PLN nastąpi jego osłabienie - wiceprezes NBP


Po okresie umocnienia polskiej waluty można przypuszczać, że złoty zacznie się osłabiać - uważa wiceprezes Narodowego Banku Polskiego Witold Koziński.

Banki nie zamierzają już zamykać placówek. Niektóre planują nawet w najbliższym czasie otwierać nowe – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród banków przez Gold Finance. Zresztą na inną politykę bankom nie pozwalają klienci. nawet ci stawiający na obsługę internetową wciąż chodzą do oddziałów. - Tak robi aż trzech na czterech posiadaczy bankowych kont w sieci – wynika z najnowszego raportu Internet Banking Monitor 2010, ARC giełda i Opinia. atoli sieć oddziałów, do których mogą się udać... Około 1 mld 300 mln zł na inwestycje zamierzają z wykorzystaniem najbliższe 4 lata przeznaczyć władze warszawskiego lotniska im. F. Chopina - poinformował w środę zwierzchnik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Michał Marzec. UniCredit's Bank Austria said on Saturday it may have to pay Germany up to 240 million euros ($320 million) after a Swiss court ruled against it in a case over Communist-era assets dating back to the 1990s.Poprawia się bezpieczeństwo gospodarcze - wynika z badań sondażowych, zaprezentowanych w środę za pomocą InfoMonitor kancelaria Informacji Gospodarczej. Kwartalny wskaźnik bezpieczeństwa działalności gospodarczej wzrósł w październiku po raz pierwszy od sierpnia 2008 roku. Dzisiejsza posiedzenie na rynku złotego przebiega pod dyktando globalnych nastrojów. Silna bonifikata eurodolara oraz spadki na światowych giełdach i na rynku surowców wpłynęły na osłabienie walut europejskich emerging markets. wczoraj wieczorem, kurs EUR/PLN wzrósł ponad liczebność 4,2000, w okolice 4,2200, a atut dolara zwyżkowała aż do poziomu 2,8400 zł. Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 29 marca, wydali rekomendację "redukuj" dla akcji KGHM zaś wyznaczyli cenę docelową na 98,30 zł.

Zasady opodatkowania zysków z inwestycji w przyszłym roku nie przekształcić się. To włości informacja dla towarzystw, bo skasowanie tzw. podatku Belki spowodowałaby mus wycofania się z oferowania tzw. polisolokat, z których w tym roku ubezpieczyciele zbiorą chociażby 7-8 mld zł. To krótkoterminowe umowy ubezpieczenia na życie i dożycie, które pełnić takie funkcje jak lokata bankowa. ponieważ od polis nie płaci się podatku Belki, bank sprzedający takie produkty przypadkiem zaoferować wyższe oprocentowanie.

Unijna grupa robocza ma sprawdzić umowa polski ws. umowy gazowej z Rosją - poinformował w piątek komisarz UE ds. energii Guenter Oettinger. Wyniki branży mleczarskiej w ubiegłym roku uprzedni słabe, w tym roku branża wychodzi już z dołka. W pierwszym półroczu 2009 r. gałąź osiągnęła 3,5 proc. zysku i poprawiła biegłość finansową - uważa dr Jadwiga Seremak-Bulge z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

W poniedziałek na rynku walutowym było niezwykle spokojnie, a notowania dolara i euro wahały się w niezmiernie wąskim przedziale. Wynikało to z braku ważnych danych makro i niepewności inwestorów. Kilkanaście osób, którym pula City Handlowy sprzedał obligacje emitowane przez Lehman Brothers, domaga się od banku odszkodowania. Stracili nad 2 miliony złotych. City komercyjny tłumaczy, że działał tylko w charakterze dystrybutora obligacji i nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania ich emitenta. Około 60 mln dolarów zapłaci krajowy rząd w tym roku za dostępność elastycznej linii kredytowej (FCL) Międzynarodowego Funduszu Walutowego - poinformował w środę na konferencji minister finansów Jacek Rostowski.Nie ma przestrzeni do kolejnych obniżek stóp procentowych, ponieważ utrzymuje się wysoka inflacja - stwierdził w TVN CNBC Dariusz Filar, prącie Rady Polityki Pieniężnej. Empik publikatory & Fashion społem ze swoją spółka zależną Fashion Look podpisał umowę franszyzową z New Look Retailers Limited, na mocy której Fashion Look otrzymała wyłączną licencję na trwanie 13 lat na otwieranie i dyrygowanie sklepów pod marką New Look w Polsce Amerykański koncern motoryzacyjny General Motors podpisał w piątek z chińskim producentem maszyn Tengzhong umowę w sprawie sprzedaży marki Hummer, symbolu zamiłowania Amerykanów do dużych, paliwożernych samochodów.

PKP Intercity z ogromną stratą za 2009 rok


PKP Intercity zakończył ubiegły rok z gigantyczną stratą - dowiedział się "Dziennik gazeta Prawna". zwierzchnik firmy może za to zapłacić utratą posady.

okazja na pracę w australijskich kopalniach


W australijskim rządzie trwają prace nad przygotowaniem oferty zatrudnienia w tamtejszych kopalniach dla pracowników z innych krajów, w tym z nasz - poinformowała reprezentant Australii w Polsce Ruth Pearce w listowie do szefa związku Sierpień 80, Bogusława Ziętka.

Złoty może w dalszym ciągu się fortyfikować


inny tydzień listopada był niezmiernie udanych dla złotego. Zyskał on 11 groszy do dolara zaś powyżej 14 groszy do euro. Rozpoczynający się siedem dni może być identycznie udany, chyba że spełnione zostaną dwa podstawowe warunki. Nastroje na rynkach finansowych pozostaną dobre, a kurs EUR/USD będzie wspinał się na coraz to wyższe poziomy.

indeks WIG20 pozostaje w okolicach zera we wtorek ok. 14.


rejestr WIG20, skupiający największe spółki warszawskiego parkietu, po ujemnym otwarciu we wtorek i chwilowym wyjściu na plus w południe, ok. godziny 14. znajduje się w okolicach zera. Zdaniem analityków, WIG20 powinien pozostać na tym poziomie na koniec dnia, i choć w najbliższym czasie czeka nas 1-2-dniowa korekta, potem istnieje bufor do dalszych wzrostów.

Nasza firma to lider w Gdańsku i w pomorskiem jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne. Od wielu lat instalujemy panele fotowoltaiczne na dachach w Gdańsku i w pomorskim. Jeśli jesteś zainteresowany temat paneli fotowoltaicznych koniecznie sprawdź jakie zestawy paneli fotowoltaicznych posiadamy w ofercie. Nasza

fotowoltaika pomorskie

to zawsze sprzęt najwyższej klasy gwarantujący długoletnią bezawaryjną eksploatację. W ofercie naszej firmy znajdziesz również inne instalacje z zakresu OZE takie jak pompy ciepła pomorskie czy naziemne panele fotowoltaiczne.

IDM SA podniósł cenę docelową dla Cersanitu do 15,1 zł


Analitycy Domu Maklerskiego IDM SA, w raporcie z 10 sierpnia, podnieśli cenę docelową dla akcji Cersanitu do 15,1 zł z 13,4 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj" - poinformował IDM SA w poniedziałek.

Sklepy poprzednio mistrzostwami będą łowiły Polaków


Takie imprezy jak olimpiada w zimowa w Kanadzie czy piłkarskie mistrzostwa świata w RPA mogą spowodować w tym roku postęp sprzedaży telewizorów o 10-15 proc. - czytamy w "Rzeczpospolitej". Liczą na to podobnie jak producenci jak i sieci sklepów z elektroniką.

Zatonęła wenezuelska platforma gazowa


Prezydent Wenezueli Hugo Chavez poinformował w czwartek, że architektura wydobywająca gaz u wschodnich wybrzeży kraju zatonęła z powodu wadliwego systemu pływającego. Wypadek nastąpił w trzy tygodnie po katastrofie platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej.

Akcje Prometu wzrosły w debiucie na NewConnect o 50 proc.


Akcje Prometu, spółki zajmującej się skupem i segregacją metali, wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 50 proc., do 5,25 zł.

Fed zaskakuje rynek, zielony zyskuje, tracą akcje


Fed znany jest z przejrzystości prowadzenia polityki monetarnej. Każda zmiana stosowanych wyrażeń w komunikacie jest dogłębnie analizowana. niemniej jednak dzień wczorajszy amerykańskie władze centralne zaskoczyły jarmark podnosząc oprocentowanie stopy dyskontowej.

Zapasy ropy w USA wzrosły o 1,9 mln baryłek


zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,9 mln baryłek, alias o 0,5 proc., do 355,86 mln baryłek - poinformował w środę jankeski Departament Energii (DoE).

ING pula Śląski chce wzdobyć 3-4 pozycję


ING Bank Śląski chce w 2010 roku poprawić swoją pozycję na rynku kredytów hipotecznych i liczy, że w bieżącej ich sprzedaży zdobędzie 3-4 pozycję na rynku - poinformował dziennikarzy Tomasz Byczyński, prezes w ING Banku Śląskim.

prognoza OECD realna


Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego, nie jest dozwolone wykluczyć, że przewidywanie OECD dotycząca wzrostu PKB nasz w 2010 roku o 2,5 proc. sprawdzi się.

początek trzeciej edycji konkursu MIXX-Awards


Można już zgłaszać kampanie reklamowe do trzeciej edycji prestiżowego konkursu MIXX. Organizatorem jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Bezrobocie trzyma mocno, lecz ma puścić


- Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, dalszy miesiąc z rzędu nie wzrasta, co jest efektem poprawy nastrojów gospodarczych - wynika z październikowego raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Zdaniem BIEC, bezrobocie w najbliższym czasie będzie lecz rosnąć, jakkolwiek wolniej aniżeli na początku roku.

PZU będzie dążyło do obniżenia nakładów na IT


PZU będzie dążyło do zmniejszania wydatków na informatykę. Cel grupy na najbliższe miesiące to konsolidacja infrastruktury IT. skład rozważa inicjacja nowego systemu informatycznego, który miałby zastąpić Insurera - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

Fatalne wyniki sprzedaży detalicznej w eurolandzie


Sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła we wrześniu 2009 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca o 0,7 proc., w trakcie gdy w sierpniu spadła o 0,1 proc., po korekcie - podał w czwartek Eurostat, kancelaria statystyczne Unii Europejskiej.

Podatkowe rozrachunek składek ZUS


Opłacone składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne za siebie oraz osobę współpracującą przedsiębiorcy mogą uwzględniać w rachunku podatkowym. Dotyczy to plus składek ZUS za pracowników i zleceniobiorców i to zarówno w części finansowanej przez pracodawcę (zleceniodawcę), jak i opłacanej za pośrednictwem zatrudnione osoby. blisko czym metoda ich rozliczania jest różna, a w zakresie składek na własne ubezpieczenia społeczne - zależna od formy opodatkowania.

zdrowie rzecznika warte złota


orędownik praw obywatelskich Janusz Kochanowski jest jedyną osobą, której podatnicy w ub. roku zafundowali abonament na ochronę zdrowia za 700 zł miesięcznie, informuje "Gazeta Wyborcza".

martwy punkt w notowaniach EUR/USD


Po wczorajszym odbiciu na rynku eurodolara, dzisiejsza sesja była zdecydowanie w wyższym stopniu spokojna. Czwartkowy wzrost kursu EUR/USD z poziomu 1,2150 w okolice 1,2600 zapoczątkowany został z wykorzystaniem słuchy o interwencji dokonanej dzięki szwajcarskie władze monetarne.

Inwestorzy nieśmiało wracają na parkiet


Po całkiem burzliwym i pełnym emocji początku maja, kazus na parkietach ulega niewielkiej stabilizacji. brak negatywnych doniesień z Kraju Hellady tudzież zaa oceanu daje bykom pole manewru, w takim razie w najbliższych sesjach przewagę powinna wykazywać strona popytowa.