Schetyna opowie o Sobiesiaku?


Grzegorz Schetyna staje dziś przed hazardową komisją śledczą. Były wicepremier i szef MSWiA będzie odpowiadał m.in. na pytania o swoje kontakty z Ryszardem Sobiesiakiem, ale i o spotkania premiera ze Zbigniewem Chlebowskim i Mirosławem Drzewieckim, w których uczestniczył.

- sytuacja wymknęła się spod kontroli na życzenie minister zdrowia. I dosyć nie czerpiemy z tego satysfakcji – mówił Joachim Brudziński (PiS) w "Faktach po Faktach" w TVN24. dodatkowo koalicjant z PSL przyznał, że członek rządu zdrowia w pierwszej chwili zbagatelizowała ambaras A/H1N1. – Ale nie dajmy się zwariować, grypa to nie orzeczenie – zastrzegł Eugeniusz Kłopotek. asystent prokuratora generalnego Szwecji Agnetha Hilding Qvarnstroem zajmie się sprawą szwedzkiego wątku kradzieży napisu "Arbeit Macht Frei" - podała agencja prasowa TT. Prokurator uczestniczyć mają służby bezpieczeństwa SAPO. O tajemniczej sympatii, jaka łączy noblistkę Wisławę Szymborską z championem boksu Andrzejem Gołotą pisze Jerzy Illg w książce "Mój Znak". Według niego, plotkowanie na ten idea to w ostatnim czasie ulubione zajęcie środowiska krakowskich intelektualistów skupionych wokół wydawnictwa Znak. W zabawie, jak donosi Illg, uczestniczy także sama poetka.komitet Polityki Społecznej poparła zaostrzenie przepisów poniżej sprawców przemocy w rodzinie, m.in. możliwość orzekania z wykorzystaniem sąd nakazu opuszczenia mieszkania dzięki sprawcę. Prezydent Lech Kaczyński podpisał wnioski o odwołanie ministra sportu - Mirosława Drzewieckiego, sprawiedliwości - Andrzeja Czumy zaś spraw wewnętrznych i administracji - Grzegorza Schetyny - poinformował prezydencki minister Paweł Wypych. Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała godzina dwunasta prowadzi impreza mające na celu ustalenie sprawców gróźb karalnych, kierowanych za pomocą parę tygodni pod adresem pos. Stanisława Pięty, informuje "Nasz Dziennik".

Wypowiedź premiera Donalda Tuska jest tak skrajnie niewiarygodna, że aż kabaretowa - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Jacek Kurski z PiS, komentując w ten sposób zabawa szefa rządu z tego, że przypis PiS wracają do komisji hazardowej. - szef rządu mówił szczerze. Bez posłów PiS mielibyśmy do czynienia z absurdalną sytuacją - bronił premiera ambasador około Paweł Graś.

senator Tadeusz skorupa poinformował, że składa rezygnację z członkostwa w PiS. Jak napisał w specjalnym oświadczeniu, robi to ponieważ nie chce stanowić powodu do "nieuprawnionego ataku na norma prawna i Sprawiedliwość". Do prokuratury zgłosiło się nuże kilku pełnomocników rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, a kolejne zapowiadają cesja swoich prawników - poinformował "Nasz Dziennik" płk Zbigniew Rzepa, przedstawiciel Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W Płocku w niedzielę w nocy spłonęła część baraku mieszkalnego. Ewakuowano wszystkich lokatorów, w sumie ósemka osób. Jedna z nich, starsza kobieta, z objawami zaczadzenia została przewieziona do szpitala. racja pożaru nie jest na razie znana. Trwa jego dogaszanie. wcześniejszy miejski rajca Platformy Obywatelskiej w Łodzi Tomasz Sadzyński oficjalnie obejmuje we wtorek funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Łodzi. W poniedziałek wieczorem prezes rady ministrów Donald Tusk podpisał nominację - poinformował zastępca dyrektora gabinetu wojewody łódzkiego Krzysztof Sztrajber. Oficer UB, skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo w 1946 r. b. żołnierza AK, chce uniewinnienia lub ponownego procesu. dysertacja apelacyjna Jerzego R. spadła w poniedziałek z wokandy z powodu jego choroby.parę tysięcy osób uczestniczyło w Krośnie w koronacji pochodzącego z XVII w. obrazu Matki Bożej Murkowej, patronki miasta. obraz koronował metropolita przemyski abp Józef Michalik, homilię wygłosił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Donald Tusk chce, by kandydaci Platformy Obywatelskiej walczący o start w wyborach prezydenckich, wzięli część w medialnej debacie. - Czy wolno roić o czymś więcej kilka miesięcy poprzednio wyborami prezydenckimi niż o tym, by mieć za daremnie czas w telewizji, radio, gazetach? - ptak retorycznie premier. Na uwagę, że Bronisław Komorowski nie chce debaty telewizyjnej z Radosławem Sikorskim, odpowiada: - Wyrazi (zgodę), jak znam życie, wyrazi. 29 osób, w tym sześciu funkcjonariuszy policji, zasiadło na ławie oskarżonych w procesie tzw. gangu policjantów, który rozpoczął się w łódzkim Sądzie Okręgowym. wedle oskarżycieli, ekipa dzięki nieco lat m.in. wymuszała ochronę na właścicielach dyskotek w łódzkiem.

Odbędzie się żałobne posiedzenie Sejmu i Senatu


Na początku przyszłego tygodnia odbędzie się żałobne audiencja Sejmu i Senatu - poinformował dziennikarzy marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

pretendent na prezydenta: to włość wiadomość dla Polski


- To dobra wiadomość dla Polski. Hamletyzowanie ustąpi miejsca pracy dla nasz - tak decyzję premiera Donalda Tuska o nieubieganie się o urząd prezydenta skomentował Jerzy Szmajdziński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

"To głosowanie generała Błasika"


Jedną z dwóch osób nienależących do załogi, których głosy w kokpicie Tu-154 zarejestrowała czarna skrzynka, był komendant sił powietrznych gen. Andrzej Błasik. Taką informację podała Polska przedstawicielstwo Prasowa, powołując się na osobę, która zna kulisy badania warunki katastrofy.

Kopacz: Będzie etniczny audycja transplantacji


niezadługo ogłosimy narodowy audycja transplantacji - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz, która odznaczyła dzisiaj w Warszawie osoby oddające więcej aniżeli jeden raz szpik kostny, komórki, tkanki a narządy.

Za śmierć pacjentki grozi mu 5 lat


poprzednio sądem w Bielsku-Białej stanie anestezjolog, który odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci młodej pacjentki na przestrzeni zabiegu wycięcia tarczycy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

"Nawet atrament ze zgrozy nie chciał wypłynąć"


- poniekąd atrament ze zgrozy nie chciał wypłynąć na papier podczas podpisywania traktatu lizbońskiego, by uwiecznić utratę suwerenności. Czegoś takiego nie było jeszcze, by przedmioty martwe sygnalizowały swą antyunijność. Na nieszczęście był na podorędziu długopis – prounijny zapewne - komentuje podpisanie Traktatu Lizbońskiego na swoim blogu w Onet.pl Bolesław Witczak, szef UPR.

Nowi kontrolerzy prześwietlą polskie szkoły


Za dwa miesiące do polskich szkół wkroczą zupełnie nowe kontrole. Po raz dziewiczy pracę szkół będą analizować nie personel kuratorium, a rozmyślnie przeszkoleni dyrektorzy placówek oświatowych. Szkolenia tylko się rozpoczęły - pisze "Dziennik gazeta Prawna".

Koledzy pożegnali żołnierzy


Polscy i amerykańscy koledzy pożegnali dwóch polskich żołnierzy, którzy polegli w piątek w Afganistanie w czasie misji. adoracja poległym złożyli dodatkowo przedstawiciel nasz w Afganistanie Maciej Lang i dowódca szóstej zmiany polskiego kontyngentu generał Janusz Bronowicz.

Adm. Mathea nowym dowódcą Marynarki Wojennej


Admirał Tomasz Mathea został nowym dowódcą Marynarki Wojennej. Nominację wręczył mu w Belwederze pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Mathea do chwili obecnej był zastępcą szefa Sztabu Generalnego WP.

GIS: nie ma zagrożenia epidemią


wśród ludności zamieszkującej zalane za pomocą wodę tereny, od początku powodzi, zarejestrowano 67 przypadków zakazić pokarmowych. Uszkodzonych jest 66 wodociągów, zalanych 28 cmentarzy i 57 oczyszczalni ścieków. siła robocza szczepią się przeciwko tężcowi.

Lewica chce postępowania ws. Kaczyńskiego i Kamińskiego


Posłowie klubu Lewicy chcą wszczęcia postępowania ws. niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Meczet na osiedlu? Może być


48 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak" na ewaluowanie w sondażu "Gazety Wyborczej", czy zgodziłbyś się na budowę meczetu z minaretem w twojej okolicy? "Nie" odpowiedziało 42 proc.

Zgłoszono duet kandydatury na RPO


Irena Lipowicz rekomendowana za pośrednictwem PO oraz Zofia Romaszewska popierana przy użyciu PiS kandydatują na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Wtorek był ostatnim dniem zgłaszania za pomocą kluby poselskie kandydatów na tę funkcję.

Przetargi ministra Giersza


"Trybuna": korekta otrzymała list Ministerstwa Sportu i Turystyki, zawierający inwitacja do złożenia oferty przetargowej "w postępowaniu zamówienia publicznego na publikację ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej".

Umorzona część śledztwa ws. b. prezydenta Olsztyna


Prokuratura Okręgowa w Łomży (Podlaskie) w części umorzyła śledztwo przeciwko byłemu prezydentowi Olsztyna Czesławowi Małkowskiemu, dotyczące wątków o charakterze gospodarczym. Chodzi m.in. o postawiony mu wcześniej wyrzut niedopełnienia obowiązków przy oddaniu w użytkowanie, a później sprzedaż jednej z nieruchomości.

Sadowski - minister, który czytał listy ws. Olewnika


Jest pan pierwszym ministrem, który powiedział nam, że czytał pisma adresowane do pana imiennie - mówił w piątek wiceszef komisji śledczej ds. Krzysztofa Olewnika Andrzej Dera (PiS) do b. ministra sprawiedliwości logo Sadowskiego. rodzina Olewników latem 2004 r. napisała do niego list z opisem nieprawidłowości w śledztwie, a Sadowski zaprosił ich na spotkanie.

Za siedem dni znaczny początek kampanii


22 maja o godz. 14 na pl. Teatralnym w Warszawie - to tego dnia swoją kampanię prezydencką ma rozpocząć naczelny PiS Jarosław Kaczyński. Ogłosił to w sobotę na Twitterze PiS Adam Bielan.

czarna seria na drogach


W sobotę na polskich drogach zginęło aż 16 pieszych. To jeden z najtragiczniejszych tego typu bilansów w tym roku - alarmuje policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność.

Prezydent podniecony sytuacją Polaków na Białorusi


Prezydent Lech Kaczyński z niepokojem przyjął informacje o sytuacji Polaków na Białorusi. W najbliższym czasie prezydent chce spotkać się z szefową Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys - poinformował prezydencki minister Mariusz Handzlik.

"Przewrotna" deklaracja marszałka


"Jest to deklaracja o tyle niesprawiedliwa co przede wszystkim nader przewrotna. Przewrotna tym bardziej, że jedyną osobą, która próbowała wykorzystywać Muzeum powstanie Warszawskiego w politycznych rozgrywkach jest właśnie pan Komorowski" - napisał Zbigniew Girzyński na swoim blogu w Onet.pl. Skomentował w ten sposób wczorajszą wizytę marszałka w Muzeum Powstania Warszawskiego i jego apel, aby "nie zawłaszczać historii".