Kształtowanie charakteru dziecka w rodzinie


Agnieszka Nakoneczna. gród podwawelski

Stanisława Malczuk. Terespol Ilona Łukosz. Bielsko-Biała

V Bal Prawnika wspólnie z przedstawieniem w Teatrze dom czynszowy został odwołany

R. Joncel, B. Szkudlarek, S. Machnowska. osłonka Iwona Mądry. Świdwin Agnieszka Głąb. Goszcz

Jolanta Glabus. Poznań

phoca_thumb_s_autoprezentacja9 listopada zaczęło być w mocy nowe akt prawny w sprawie nadzoru pedagogicznego. Modernizacja nadzoru ma dwa główne cele - rozwinięcie systemu edukacji oraz doskonalenie pojedynczych szkół i placówek oświatowych.

medycyna ekologicznaZagadnienia związane z medycyną ekologiczną poruszają całą lawinę problemów – z jednej strony, praktyczno - teoretycznych dociekań naukowych, z drugiej, dylematów metodologicznych, a poniekąd etyki zawodowej.Emilia Nowak. Dziepółć Irena Blicharz. Ząbkowice Śląskie Dorota Dejneka. WarszawaKrystyna Kasica. Adamów Pod dosyć tego lutego 2010 roku rusza IV edycja Akademii Europejskiej organizowanej dzięki prof. Dariusza Rosatiego i po raz pierwszy odbędzie się na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. skrypt prowadzone z wykorzystaniem wybitnych ekspertów kierowane są do maturzystów, którzy chcą przyrządzać się do egzaminu dojrzałości z przedmiotu „Wiedza o Społeczeństwie”. frakcja w zajęciach jest bezpłatny, dosyć tego wyłącznie dopiąć celu rejestracji. Hanna Wędrowska - Saramak. Ryn

umowa o współpracy z Akademią Obrony Narodowej [Aktualności]


10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński tudzież Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali umowa o współpracy. moc umowy obejmuje pośrodku innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, frakcja w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a dodatkowo współpracę dotyczącą zaryzykować międzynarodowych

Kandydatom spoza Warszawy pomagamy odkryć mieszkanie [Aktualności]


całokształt Biura Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego zaangażował się w asystent w wyszukiwaniu dla naszych studentów, którzy chcą znaleźć apartament lub pokój w Warszawie, ciekawych ofert wynajmu. Do tej pory z naszej pomocy skorzystało obecnie kilkunastu studentów. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: mieszkania@alk.edu.pl

dzień dzisiejszy matura z WOS-u


phoca_thumb_s_egzamin1Ponad 67 tys. maturzystów przystąpiło do egzaminu pisemnego z wiedzy o społeczeństwie. WOS powinno się do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze; w tym roku zapęd zdawania tego przed chwilą przedmiotu zadeklarowało plus minus 16 proc. maturzystów.

Przedszkolaki u Jezuska. Jasełka


Agata Strzelichowska. Płaza

Konspekt lekcji języka rosyjskiego dla I klasy gimnazjum


Julita Daniluk. Hajnówka

Piłka nożna na Igrzyskach Olimpijskich w latach 1900 - 1996


Sławomir Żychliński. Bytom

plan rozwoju zawodowego na nauczyciela mianowanego


Małgorzata Chorzempa. Stobierna

„Czego Jaś się dowie o ekologii…?”


phoca_thumb_s_ojciec_synDlaczego należałoby nauczać potomka ekologii? Przede wszystkim dlatego, że dziecko, które od najmłodszych lat wie, jak należy doglądać o środowisko naturalne, jest z większym natężeniem wrażliwe, ma większy hołd do otaczającego świata i uczy się ponoszenia odpowiedzialności za swoje postępowanie. Wie, jak ma dbać nie lecz wciąż o siebie i własne zdrowie, ale także o to co około – psa, chomika, ogródek, kwiatek w doniczce. Staje się kimś bardziej świadomym i siebie i tego, co jest dookoła.

pomiar dla kl. 1: rozgromienie dzielnicowe


Robert Szecel. Strzelce Opolskie

myśl pracy świetlicy szkolnej gimnazjum


Kamila Szwed -Tyszer. Gorzów Wlkp.

Zoty Florian dla Akademii Komiskiego [Aktualnoci]


15 maja 2010 na przestrzeni organizowanego za pomocą Urzd Dzielnicowy gród nad Wisłą Praga Pnoc Jarmarku Floriaskiego nagrod Zotego Floriana w imieniu naszej uczelni odebra Prorektor, prof. Witold Bielecki. premia jest przyznawana za pośrednictwem wadze dzielnicy osobom i instytucjom, ktre w szczeglny sposb przysuyy si promowaniu Pragi. ciepło dzikujemy za wyrnienie

Reakcje rodziców na sukcesy i porażki dziecka w szkole


Halina Zielińska. Radomsko

8617 wnioskw w "Radosnej szkole"


 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rzdowego programu Radosna szkoa zoono 8617 wnioskw o subwencja zakupu wyposaenia miejsc zabaw w salach szkolnych oraz na budow szkolnych placw zabaw. 

W tym roku w budecie pastwa na realizacj programu przeznaczono kwot 150 milionw zotych. W pierwszej kolejnoci rodki zostan przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie zoyo nieledwie 6 tysicy szk (spord 13 tysicy uprawnionych). Zgoszone w tej edycji programu wnioski opiewaj na kwot ok. 50 milionw zotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane take na refundacj zakupionych ju pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejnoci rodki z tegorocznego programu rzdowego Radosna szkoa zostan przeznaczone na modernizacj i utworzenie szkolnych placw zabaw. Wnioski zoone w tej kategorii opiewaj na ok. 57 mln.
 

Pozostae rodki finansowe zostan przekazane tym szkoom, ktre po raz pierwszy zoyy wnioski w programie Radosna szkoa. Szkoy, ktre w tym roku nie dostan wsparcia finansowego, maj szans na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejnoci w ramach przyszorocznej edycji programu. Przypominamy, e kolejny prekluzja skadania wnioskw upywa 10 padziernika 2010 roku.
 

 

Jak się komunikujemy


Aleksandra Górecka - Fochtman. Pszczyna

dodatkowy inskrypcja na blogu Rektora, prof. Andrzeja Koźmińskiego [Aktualności]


- "Rozbite akwarium" - jest nuże przydatny na www.kozminski.salon24.pl

Wyniki Matury 2010


W tym miejscu publikować będziemy wszystkie najświeższe informacje na przedmiot wyników matur. 

„Zarządzanie działalnością badawczo-rozwojowąâ€ [Aktualności]


narada pod tym tytułem odbyła się na naszej uczelni 25 listopada 2009, a jej organizatorami byli: Akademia Leona Koźmińskiego - ognisko Studiów Zarządzania natomiast Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie. w czasie konferencji zaprezentowano referaty dotyczące zarządzania sferą badawczo-rozwojową w Polsce i Europie. Przedstawione i zostały wyniki badań

Matura: Dwa egzaminy jednego dnia?


phoca_thumb_s_matura1"Metro": Dramat, horror - tak o przyszłorocznej maturze rzec nie przeciwnie licealiści, którzy będą się z nitka zmagać, wprawdzie także chociażby ich nauczyciele.

Fryderyk Chopin - trwanie kompozytora. scenariusz lekcji muzyki w kl. V


Zyta Hryń - Michalska. Boćki

Zmiany w karach dla nauczycieli


phoca_thumb_s_nauczycielkaOd 9 sierpnia br. wszyscy nauczyciele będą udręczonym odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienia godności swojego zawodu lub obowiązkom. Dotychczas, zgodnie z art. 75 ust. 1 Karty nauczyciela, dotyczyło to lecz wciąż tych, którzy osiągnęli Król Niebios poziom awansu, inaczej mianowanych i dyplomowanych.