Protest pracowników PZU przeciwko grupowym zwolnieniom


Kilkuset związkowców z PZU protestowało wczoraj w Warszawie przeciw grupowym zwolnieniom w spółce.

Koniec przyspieszenia gospodarczego. Zdaniem NBP za pośrednictwem trzy lata nasza system gospodarczy będzie polepszać się w stabilnym tempie 3 proc. PKB. 19 listopada 2009 roku PGE Elektrownią Bełchatów podpisała kontrakt z wykonawca instalacji odsiarczania spalin (IOS) dla bloków nr 1 i 2 w Elektrowni Bełchatów. W połowie grudnia klienci sieci Era będą mogli opłacać telefonem za drobne zakupy. non stop niemniej nie ma wspólnego planu wdrażania mobilnych płatności na polskim rynkuJak poinformowała „Polska memoriał Bałtycki”, w toku pierwszych konsultacji społecznych w gminie wiejskiej Darłowo, sołtysi natomiast przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i branży turystycznej zdecydowanie sprzeciwili się ewentualnej lokalizacji elektrowni jądrowej w pobliżu miejscowości Kopań. # dochodzi informacja z resortu gospodarki # W 2012 roku cena ropy naftowej przekroczy 100 dolarów za baryłkę, a gaz będzie droższy o 100 USD za 1000 metrów sześciennych - przewiduje boss Gazpromu Aleksiej Miller, którego przytacza we wtorek dziennik "Wiedomosti".


- Polsce potrzebne jest niekonwencjonalne myślenie. Kiedy polskie muzeum dostaje milion euro, kupuje tysiąc olejnych obrazków, w zamian kupować za ten milion coś takiego, aby ludzie z całego świata przyjeżdżali to obserwować - mówi pierwsza Kraj nad Wisłą komisarz UE Danuta Hübner. Jak pokazują dane Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2009 roku 35 720 kierowców ukarano za rozmawianie przez telefon komórkowy trzymany w sąsiedztwie uchu. Mandat za ...



Hiszpania: jedna druga energii dostarczona przez elektrownie wiatrowe


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, hiszpańskie elektrownie wiatrowe pobiły najlepszy wynik swojej produkcji dostarczając w niedzielę, 8 listopada połowę energię zużywanej dzięki wykapany kraj.

"DGP": Przyszli emeryci mają na kontach niby 2 bln zł


"Dziennik Gazeta Prawna" po raz dziewiczy od wprowadzenia reformy emerytalnej podsumowuje, ile pieniędzy Polacy odłożyli na emeryturę. Okazuje się, że mają na kontach poniekąd dwa biliony złotych.

stary UOKiK zdecyduje o sprzedaży Energi


Prezes UOKiK będzie musiał zdecydować, czy sprzedaż akcji gdańskiej Energi na materia konkretnego inwestora będzie sprzyjała rozwoju konkurencji na polskim rynku energetycznym - wynika z informacji ministra skarbu, skierowanej do sejmowej komisji skarbu.

Ułatwienia dla wędkarzy morskich w nowej ustawie o rybołówstwie


Ułatwienia dla wędkarzy morskich proponuje poziom w omawianym w piątek w Sejmie projekcie nowej ustawy o rybołówstwie - zapowiedział wiceminister rolnictwa Marian Zalewski. w zamian zezwolenia będą oni musieli odwzajemnić się opłatę za połów.

Lewica: potrzebne wspólne stanowisko na zwieńczenie klimatyczny


wedle środowiska lewicy, nim zbliżającym się szczytem klimatycznym w Kopenhadze wszystkie organizacje polityczne powinny porozumieć się w sprawie wypracowania polskiego stanowiska na rzecz sposobów ochrony klimatu. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński zapowiedział, że klub Lewicy będzie wnioskował o dyskusję w tej sprawie w Sejmie.

Infovide-Matrix liczy na powtórzenie wyników z 2009 r., pomimo słabszego I kw.


Według opublikowanego w czwartek projektu rozporządzenia resortu finansów od maja 2011 r. kasy fiskalne będą obowiązkowe u lekarzy i prawników

Tiffany wejdzie do Polski?


Słynna amerykańska logo przypuszczalnie się pojawić w salonach W.Kruk. Kolejne sklepy w Polsce otwiera również duńska Pandora - pisze rzeczpospolita

Benchmarkowa stopa procentowa EBC bez zmian, 1,0 proc.


zgromadzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podał bank w czwartkowym komunikacie.

Ośmiu chętnych na stocznie w Gdańsku i Szczecinie


przetarg majątku stoczni za tydzień. Z ośmiu inwestorów, którzy zgłosili się do powtórzonego przetargu, tylko jeden się do tego przyznał - Janusz Baran, właściciel Maritim Shipyard.

Polacy nie oszczędzają na czarną godzinę


Aż czterech na dziesięciu Polaków obawia, że w najbliższym czasie, że straci pracę wynika z badań TNS OBOP przeprowadzonych na rozkaz Towarzystw Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva.

Netia nie planuje zmian w celach średnioterminowych, liczy na pożytek netto w 2010 r.


festiwal wiedza ze spółek, poniedziałek 18 stycznia godz. 15

bazar mieszkaniowy w ciągłym chaosie


Boom jakiego byliśmy świadkami na rynku mieszkaniowym w ostatnich kilku latach nie zmienił w Polsce jednego. mieszkanie jest bez ustanku dobrem luksusowym. Co więcej, nie ma większych perspektyw na to, aby było inaczej. niemniej mamy składnik do opodal całość umiarkowanego optymizmu - podaje portal Bankier.pl.

rozstrzygnięcie w sprawie A4. Remontujesz autostradę? Musisz obniżyć ceny


Stalexport Autostrada Małopolska narzucała konsumentom nieuczciwe ceny za droga wolna remontowanym odcinkiem autostrady A4 - uznał wczoraj zdanie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To włości dana dla kierowców.

AIG zwróci rządową pomoc


Takie zapewnienie złożył nowo wybrany dyrektor firmy Robert Benmosche. Po ogłoszeniu tej informacji akcje AIG przystojny w USA poniekąd o 31 proc.

Zagraniczne serwisy społecznościowe malutko znane


Jak wynika z ostatnich badań D-Link Technology Trend, zagraniczne portale społecznościowe - Facebook, Bebo czy MySpace bez ustanku nie mogą pchnąć się do masowej świadomości polskich użytkowników Internetu. większość internautów chociażby nie wie o ich istnieniu. Na rodzimej scenie społecznościowej niepodzielnie rządzi Nasza-Klasa z powyżej 11 milionami użytkowników. Na naszym rynku jak do tej pory nie przyjęły się też mikroblogi. amerykański Twitter dla polskich internautów w zasadzie nie istnieje.

dana dzienna dotycząca kształtowania się koniunktury w gospodarce w lipcu 2009r.


Akcje PGE pójdą po 23 zł?


We wtorek w środek dnia basta przyjmowania zapisów drobnych inwestorów na akcje energetycznego giganta. zapał jest tak wielkie, że zarządzający funduszami obstawiają cenę emisyjną na maksymalnym poziomie 23 zł

FTSE na zamknięciu spadł o 0,71 proc., do 5.498,71 pkt


Brytyjski rejestr FTSE 100 na zamknięciu spadł o 0,71 proc., do 5.498,71 pkt. (PAP)

Przestarzałe wiatraki zajmą najlepsze lokalizacje


"Puls Biznesu" alarmuje, że 80 odsetki wniosków o wcielenie do sieci dotyczy przestarzałych elektrowni wiatrowych małej mocy, sprowadzanych z helmut i Danii.

cyfrowy Polsat zanotował kilkaset tysięcy wypożyczeń w ramach VoD w ciągu 3 miesięcy


komitet Europejska poinformowała w czwartek o skierowaniu pozwu przeciw Polsce z powodu niewdrożenia przepisów dotyczących funduszy emerytalnych.