posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników z udziałem wicepremiera Pawlaka


Aktualna sytuacja polskiego górnictwa oraz uwarunkowania jego funkcjonowania to główne tematy posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Spotkanie, w którym uczestniczył wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, odbyło się 25 lutego br. w ognisko Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie.

– Decyzje Ministerstwa Gospodarki i Agencji Rezerw Materiałowych były podejmowane na podstawie i w granicach obowiązującego prawa. Nie było żadnych błędów, ani uchybień w postępowaniu administracyjnym – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, komentując orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie J&S. PKP Energetyka S.A. nie tylko będzie dostarczać energię elektryczną i działać usługi elektroenergetyczne. na skutek otrzymanej z Urzędu Regulacji Energetyki koncesji, spółka w tej chwili wkrótce będzie również zajmować się handlem ... Stołeczne przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozwija sieć światłowodową (SPECM@N). Do końca 2011 roku zawodowiec da Warszawie ponad 90 km tras światłowodowych.ministerstwo gospodarki pracuje nad projektem ustawy, jaki ma m.in. słabnąć liczbę rodzajów zezwoleń na sprzedaż alkoholu natomiast znieść licencje na pośrednika w obrocie nieruchomościami - powiedział PAP Krzysztof Galas z Ministerstwa Gospodarki. Europejskie asysta Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień z przeciwnej strony grypie A/H1N1. W opublikowanym ... Bruksela nic nie blokuje. To my sami zatrzymaliśmy przebieg rozliczania niewielkiej sumy z unijnych funduszy. Odbiorcy dotacji na tym nie ucierpią - przekonuje rząd

Bombardier wygrał aukcja zorganizowany przy użyciu Francuskie koleje Państwowe (SNCF) na pociągi piętrowe dla francuskich regionów. Piętrowe wieloczłonowe zespoły trakcyjne o poszerzonej konstrukcji pudła zostaną opracowane i ...

Do Ministerstwa Gospodarki zgłoszono inwestycje energetyczne, z których do końca 2015 r. powinno być produkowane w sumie 10 tys. MW energii - podała podsekretarz gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. wiceminister przedstawiła w czwartek w Sejmie informację o tyle o ile w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. W rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otwarto w poniedziałek oferty wykonawców, którzy chcą zaprojektować i pobudować autostradę A4 na odcinkach: Jarosław - Radymno i Radymno - Korczowa (granica państwa).

Centrum handlowe dla hobbystów zostanie otwarte w przyszłym roku niedaleko ul. Fabrycznej. - To będzie pierwszy taki kompleks w Polsce - zapowiada inwestor Rosyjski targowisko finansowy przyjął spokojnie informacje o zamachach terrorystycznych w Moskwie. Z apelem do premiera Donalda Tuska o zdymisjonowanie ministra skarbu Aleksandra Grada zwrócił się w środę przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. Dodał, że klub Lewicy będzie wnioskował, aby tematem informacji bieżącej najbliższego posiedzenia Sejmu była wypadek polskich stoczni.W lipcu deweloperzy zaczęli budowę 1986 mieszkań, alias aż o dwa trzecie mniej niż nim rokiem - podał we wtorek GUS. Pociechą dla firm wykonawczych a producentów materiałów budowlanych przypadkiem egzystować acz to, że budownictwo jednorodzinne wciąż opiera się kryzysowi Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, firma Ayrshire Power ma rozpocząć dzień dzisiejszy w szkockiej miejscowości Hunterston blisko Glasgow budowę pierwszej brytyjskiej elektrowni węglowej wykorzystującej technologię CCS. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Zima znów atakuje. Tym co do jednego aczkolwiek nie mrozem, lecz śniegiem i silnym wiatrem. Skutki swobodnie przewidzieć: fatalne warunki na drogach, wypadki, groźba na szlakach turystycznych, a w górach - groźba lawinami.

Na otwarciu WIG zyskał 0.308%


Gazprom podjął decyzję o wznowieniu dostaw gazu na Białoruś w pełnym wymiarze po całkowitej spłacie długu przy użyciu stronę białoruską - powiadomiła rzeczniczka koncernu Natalia Timakowa. Jak poinformował po godz. 9:30 Gazprom, Federacja Rosyjska i uregulowała osobisty dług przy Białorusi. Oznacza to, że przepływ surowca na Litwę, do własny i nadal do UE jest niezagrożony

Powstał Instytut Nowej Myśli Ekonomicznej


Czołowi ekonomiści i twórcy polityki, w tym laureaci Nagrody Nobla, George Akerlof, Sir James Mirrlees, A. Michael Spence i Joseph Stiglitz ogłosili dzisiaj insurekcja Instytutu Nowej Myśli Ekonomicznej. Celem instytutu będzie przyznawanie dotacji na badania, zwoływanie sympozjów i wydawanie własnego pisma.

aresztowanie spadków kursu EUR/USD przypadkiem rozwiać obawy targowisko złotego




"Parkiet": impreza dla Mennicy


Skarb Państwa chce podkablować 55,1 proc. akcji Ruchu. Do zakupu szykuje się Mennica - informuje "Parkiet".

Tankuj Diesla w starym roku!


przechwycić cel powietrzny, stoczyć walkę z samolotem obrony powietrznej przeciwnika, a także zatankować w powietrzu będzie mógł zwycięzca aukcji z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siły Powietrzne wystawiły na licytację wybór zostania na jeden dzień pilotem F-16.

Energooszczędny monitor iiyama B1906S


19-calowy B1906S to monitor iiyama z serii ECO. z racji przejściu z 4 lamp podświetlających na 2 – panel charakteryzuje się zużyciem energii w granicach 22W. W monitorze są trzy poziomy trybu ECO, czyli zredukowanie poboru energii w trybie pracy.). W trybie czuwania monitor zużywa do 1W energii.

Złoty powinien pozostać stabilny w piątek, targowisko czeka na dane z USA


Fabryka Wódek Kopernik zaprezentowała F Vodkę - nową luksusową markę alkoholu, która ma zjednać sobie świat. Jej pomysłodawcą jest pochodzący z nasz twórca kanału Fashion TV

Złoty przypuszczalnie egzystować niezachwiany w czwartek, pozostaje pod wpływem pary EUR/USD


senat opowiedział się w środę za przesunięciem wejścia w istnienie zmiany dotyczącej wpłacania zaliczek podatkowych dzięki firmy. Zaczną one obowiązywać nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później, w 2012 r. Nowelizacja ma ofiarować przyszłorocznemu budżetowi 2 mld złotych.

sąd ustala, kto odpowiada za szkody spowodowane przez łosie


Białostocki opinia rejonowy próbuje ustalić, kto jest właściwym reprezentantem Skarbu Państwa w przypadku szkód wyrządzanych przy użyciu łosie w prywatnych lasach. Jeden z rolników ze wsi Downary (Podlaskie) domaga się odszkodowania, wskazując wojewodę, ale prawnicy urzędu twierdzą, że w tym przypadku to nie on jest reprezentantem SP.

Dziewięć ofert na budowę płyty postojowej na gdańskim lotnisku


Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu arena Muzzo .

UOKiK ukarał Cersanit. 900 tys. zł za zmowę cenową


Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel nałożyła 900 tys. zł kary na firmę Cersanit. Przejęta dzięki nić towarzystwo Opoczno była liderem kartelu cenowego, kto ustalał ze swoimi odbiorcami minimalne ceny sprzedaży produktów. referat ukarał podobnie pięciu dystrybutorów materiałów budowlanych.

Centralne gabinet obsługi klienta w Enerdze


Energa, jak pierwszy koncern energetyczny w Polsce, uruchomiła centralne kancelaria obsługi klienta obejmujące wszystkie oddziały grupy. Zdalna obsługa odbiorców możliwa jest dzięki wdrożeniu aplikacji eBOK zbudowanej z wykorzystaniem firmę ABG, GK Asseco.

MSP planuje debiut całościowy GPW na IV kw. 2010 r.


co więcej gdy amerykański bazar pracy zacznie tworzyć więcej miejsc pracy, aniżeli traci, wielu bezrobotnych nie znajdzie na nim podobnego zatrudnienia do tego, jakie mieli przed recesją. Niektóre rodzaje pracy odejdą w przeszłość, pisze Wall Street Journal.

EBOR i 10 banków zadeklarowały finansowanie terminalu LNG na kwotę 950 mln euro


Imperium, mocarstwo, carat - te słowa przeważnie pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy zastosowanie hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a plus silnej i dobrze uzbrojonej armii. jeśli oraz chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziergać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu\?

W Małopolsce jeszcze 2,3 tys. odbiorców czeka na energię


W Małopolsce zmniejszyła się ilość odbiorców pozbawionych dostaw energii elektrycznej. W środę o świcie zasilania nie miało 2348 gospodarstw - podała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka.

"Krokodyle" maja nowy CEN


prezentacja Centralnej Ewidencji Naruszeń dzień dzisiejszy (24 lutego br.) w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego odbyło się audiencja Społecznej Rady Konsultacyjnej w pobliżu Głównym Inspektorze. W czasie spotkania omawiano ...

Chiński ranga ostrzega Google i stawia gigantowi nowe żądania


\"phoca_thumb_s_edu_slupki\"Wyścig uczelni technicznych i uniwersytetów w tym roku ukończony remisem. MNiSW podsumowało rekrutację na szkoła główna w roku akademickim 2009/2010.

towarzystwo TFS mogła narazić Eneę na utratę poufnych danych


Dzisiejszy "Głos Wielkopolski” ujawnia fragmenty przygotowanego za pośrednictwem firmę Ernst & Young raportu na temat współpracy Enei ze spółką doradczą TFS. wedle dziennika na jutrzejszym posiedzeniu RN Enei na przestrzeni którego ma znajdować się omawiany meldunek przypuszczalnie napełniać wniosek o dowołanie Prezesa Macieja Owczarka.

Lokaty, do których powinno się dopłacać


Analitycy Expandera podliczyli dla Dziennika gazety Prawnej realne zyski z rocznych lokat, założonych 12 miesięcy temu. Okazało się, że wśród sprawdzonych 28 depozytów znalazły się 4, które nie dość, że nie dały zapracować to jeszcze przyniosły stratę.

Beskidzki DM obniżył rekomendację do 'redukuj' dla spółki Kęty, sprawdzenie 103,2 zł


Infinity, spółka należąca do Piotra Tymochowicza, doradcy wizerunkowego, chce dopuścić się dziewiczy komplet naczyń stołowych społecznościowy. Jego użytkownicy będą mogli oddać próbki swojego DNA w szwajcarskim skarbcu - informuje bicie serca Biznesu