26 sierpnia sąd orzeknie o ważności wyborów do PE


W środę Sąd Najwyższy rozstrzygnie o ważności tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wyborcy skierowali 43 protesty naprzeciw ważności eurowyborów - połowę z nich SN postanowił pozostawić bez dalszego biegu, w pozostałych sprawach Sąd uznał, że zarzuty są nieuzasadnione.

- napaść helmut hitlerowskich i bolszewickiej Rosji na Polskę to pamięć, której nie chcemy użytkować przeciwko komukolwiek – mówił Donald Tusk na Westerplatte. "Gazeta Wyborcza": Czy Włoch może być polskim urzędnikiem? - pyta gazeta. Mieszka u nas, ma polską narzeczoną, do tego zna się na funduszach unijnych. Rzucają mu kłody pod nogi, a on nuci czystą polszczyzną "Co ty tutaj robisz" Elektrycznych Gitar. Do 15 lat więzienia grozi trzem młodym mężczyznom za nieludzki poryw zbójecki na 83-latka, któremu obcięli siekierą część stopy, domagając się wydania pieniędzy - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.Najwyższą w kraju frekwencję, 82, 21 proc., odnotowano w nadmorskiej gminie Rewal (Zachodniopomorskie). Jej mieszkańcy żyją głównie z turystyki. W dniu wyborów swoje głosy w tamtejszych komisjach wyborczych oddawali też odpoczywający nad morzem turyści. Z którym kandydatem ankietowani udaliby się w podróż wokół świata, z kim poszliby na piwo, a któremu pożyczyli większą sumę pieniędzy? Odpowiedzi na m.in. te pytania przynosi najświeższy sondaż preferencji politycznych przeprowadzony z wykorzystaniem SMG/KRC dla TVN24. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z jednego z barów w Jaśle wynieśli automat do gier. ponoć chcieli przetestować jego legalność, po tym jak przegrali na nim dużą sumę pieniędzy.

Jednemu sąsiadowi roztrzaskał czaszkę, drugiemu tak zmasakrował twarz, że lepsza połowa nie była w stanie go rozpoznać. 71-letni mieszkaniec Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie) został osądzony na pięć lat więzienia za dwa ciężkie pobicia. Jerzy M. jest od lat niewidzący i pokupny za niezdolnego do samodzielnego życia.

Dziś od Wybrzeża Wschodniego po Suwalszczyznę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i bez opadów. Na pozostałym obszarze polski pochmurno. Od Niziny Szczecińskiej przez Wielkopolskę, Kujawy i Mazowsze po Lubelszczyznę opady śniegu. tragiczny pierwsza zasada dnia na polskich drogach. Siedem osób zostało rannych w wypadku do jakiego doszło nad ranem na opolskim odcinku autostrady A4. Jadący z Monachium do Krakowa bus wjechał w ciężarówkę. - To cud, że nikt nie zginął - przyznali po zakończonej akcji strażacy.

We Włocławku płonie delikatny budynek, w którym znajduje się między innymi publikator farb. Wnętrze jest niezmiernie zadymione, co uniemożliwia strażakom wejście do środka. W środku znajduje się mnóstwo pojemników z łatwopalnymi substancjami. Co krótki czas dochodzi do niewielkich wybuchów. Najistotniejsze informacje, które mają fundamentalne znaczenia dla wyjaśnienia zbrodni katyńskiej, zawarte są w archiwach rosyjskiej prokuratury, w tym objęte klauzulą tajności zamiar o umorzeniu tego śledztwa - uważa prezes IPN Janusz Kurtyka. Kilkumiesięczne przewidywanie na pilną operację jest sprzeczne z prawem. W takiej sytuacji narodowy kasa Zdrowia musi odpłacić się za kuracja za granicą - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Unijne szpitale stają nim polskimi pacjentami otworem?To nie lada dobry interes dla miłośników Kosmosu. W Polsce powstał algorytm, który przesyłane z Marsa na Ziemię zdjęcia przekształca na struktura danych 3D. Trójwymiarowe zdjęcia możemy zachwycać się na stworzonym przy użyciu polskiego naukowca filmie. W czwartek przedtem komisją śledczą badającą aferę hazardową stanie były naczelny gabinetu politycznego ministra sportu Marcin Rosół. Ten współpracownik Mirosława Drzewieckiego miał według byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego być jednym z ogniw przecieku o akcji Biura. ponad 8,5 mln sztuk papierosów bez polskiej akcyzy, o wartości ok. 3,5 mln zł, ujawnili w sobotę w pobliżu Świecka funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Pomóż wykopać złodzieja. Jest nagroda


Kamery nagrały poryw na bank. W Bytomiu gorsza połowa wszedł do budynku, zagroził kasjerce bronią, zabrał kapitał i uciekł. milicja rozesłała wszelako nagranie z napadu.

Palikot zdradził kulisy swego bolesnego wypadku


Janusz Palikot w najnowszym wpisie na swoim blogu w Onet.pl opisuje szczegóły swego wypadku, o którym informowały wczoraj media. Wiceszef klubu PO złamał żebro w czasie swego pobytu w Turcji, w Stambule.

Stoczniowcy chcą dymisji premiera


- Nie chcemy dymisji Aleksandra Grada. Chcemy dymisji premiera - mówi część stoczniowych związkowców. - To jeszcze nie powód do paniki, nie mamy na razie kontaktu z inwestorem, który miał kupić stocznie - tłumaczą przedstawiciele ministerstwa skarbu.

Nie zaprosili Tuska do Davos


prezes rady ministrów Donald Tusk nie jedzie na Światowe arena Ekonomiczne w Davos. Dlaczego? Bo nie został zaproszony. Do Szwajcarii jedzie Lech Kaczyński. Prezydent inwitacja otrzymał.

Znicze dla radzieckich żołnierzy. Miedwiediew dziękuje


W 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej na cmentarzach żołnierzy radzieckich w Polsce zapłonęły znicze. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podziękował za dbanie o rosyjskie groby. - Uważam to za niebywale ważne dla przyszłości i za jeden z głównych wyników wojny - podkreślił

Nie ma auta, ma płacić za parkowanie


85-letni pan Henryk z Warszawy otrzymał od Zarządu Dróg Miejskich nietypowe wezwanie. Okazało się, że zalega z opłatą za parking samochodu na kwotę blisko dwóch tysięcy złotych. pan jest niezmiernie zdziwiony, bo samochodu nie ma natychmiast od powyżej 15 lat.

"Fakty": pociągi już nie będą się zatrzymywać


Niektóre pociągi już nie będą się zatrzymywać na za bardzo krótkich peronach.

"Idiotyczne oskarżenia nie mogą być bezkarne"


"Zmiany w ustawie o IPN-ie muszą być związane z możliwością odsunięcia Kurtyki. Idiotyczne oskarżenia pod adresem najpierw Wałęsy, a w tej chwili Kwaśniewskiego to coś, co nie może być bezkarne" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot.

Nie stale wypada mówić i pisać hiperpoprawnie


W języku nie chodzi lecz wciąż o komunikację - chodzi o porozumiewanie się, o myślenie, o tworzenie, które określają sposób istnienia człowieka. wprawdzie nie zawsze trzeba koniecznie mówić i pisać hiperpoprawnie, zależy to od sytuacji - wskazują językoznawcy.

abdykacja za nominacje


Krzysztof Łaszkiewicz, prezes kadr Komendy Głównej Policji, stracił pracę. Oficjalnie z powodu "zmian organizacyjnych". skrycie za wpadki z życiorysami kandydatów na generałów, których nie zaakceptował prezydent. To dopiero co Łaszkieiwcz odpowiadał za "prześwietlenie" ich CV poprzednio zgłoszeniem nominacji.

gdzie są bohaterowie afery? "Zaszyli się", "gratka" dla PiS


Politycy Platformy uważają, że sam okoliczność wpłacania pieniędzy przy użyciu biznesmenów - także związanych z lobbingiem hazardowym - na kampanię Platformy nie jest negatywny. Według wiceszefa klubu PO Janusza Palikota, naganne są natomiast "niejasne" kontakty posłów z lobbystami i próby załatwiania czegoś w zamian za wpłaty na kampanię wyborczą.

Dwa problemy w relacjach nasz z Rosją - "zostały jeszcze plamy"


- Przesłaniem dzisiejszego dnia jest hasło "Nigdy więcej wojny" – powiedział w TVN 24 Aleksander Kwaśniewski, komentując dzisiejsze obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. – To powodzenie rządu, premiera Tuska i wszystkich, którzy na to pracowali – dodał były prezydent.

Kulisy kontrowersyjnej decyzji ws. abpa Paetza


przewaga złagodzenia nałożonych na duchownego ograniczeń uprawnień biskupich nie pochodziła od prefekta Kongregacji ds. Biskupów kard. Giovanniego Battisty Re. Została ona zasugerowana za pośrednictwem wpływowego kardynała Kurii Rzymskiej, a w przyszłości zaaprobowana przy użyciu sekretariat Stanu. pies z kulawą nogą jednak nie przewidział, że ta decyzja nabierze takiego rozgłosu - pisze w najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego" watykanista Andrea Tornielli.

Gwałtowne burze przeszły nad Polską. Są 2 ofiary


Jedna postać zginęła, a kolejna została ranna po tym jak zwalone za pośrednictwem wiatr drewno przygniotło w czwartek środek transportu na Opolszczyznie. Gwałtowne burze poczyniły ponadto zniszczenia w Wielkopolsce i na Pomorzu. Jedna postać zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło wieczorem na moście na Odrze w Oławie.

Zarobić na żałobie


Tysiące ludzi opłakuje prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żonę Marię i pozostałe ofiary sobotniej katastrofy w Smoleńsku. Dziesiątki na tej powszechnej żałobie… zarabiają. Od sprzedawców zniczy z wykorzystaniem internetowych handlarzy wątpliwej jakości memorabiliów do zwyczajnych naciągaczy.

2 mln zł za przyjazd "Ojca Mateusza" do Kielc


Jak czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej", samorządy mniejszych w miejsce dostrzegły zalety promocji miejscowości w serialach telewizyjnych i są gotowe płacić ich producentom za samo ściągnięcie ekip filmowych.

Jestem żywym inkubatorem


Jest już w szóstym miesiącu ciąży, ale przekonuje, że nic nie czuje do dziecka, które nosi. – Ja jestem ale wręcz takim żywym inkubatorem – mówi w "Teraz My" surogatka Elżbieta Szymańska.

Patrioty i żołnierze USA w Polsce


Jest przełom w polsko-amerykańskich negocjacjach dotyczących rakiet Patriot. Jak ustalił "Dziennik", najpóźniej na początku przyszłego roku Amerykanie przekażą nam baterię tych pocisków.

Klich: wycofanie z Afganistanu nim 2013 r.


Polscy żołnierze powinni wycofać się z Afganistanu przedtem 2013 r. - powiedział prezes MON Bogdan Klich. Przekonywał, że wymaga to spełnienia określonych warunków.

Sikorski tłumaczy się zanim prezydentem


O godzinie 16 rozpoczęło się konferencja szefa MSZ Radosława Sikorskiego z prezydentem Lechem Kaczyńskim. polemika ma przymierze z ostatnim zaostrzeniem kursu reżimu Aleksadra Łukaszenki wobec Polaków mieszkających na Białorusi. W poniedziałek zatrzymano 40 działaczy Związku Polaków na Białorusi. Zdaniem Kancelarii Prezydenta, politykę Sikorskiego przy białoruskiego około wypada oszacować negatywnie. - Dwa lata polityki Sikorskiego nie przyniosły żadnych efektów - mówił na antenie TVN24 prezydencki członek rządu Paweł Wypych.