Nowe punkt pracy byłego szefa PKO BP


Ministerstwo Finansów zamierza do środy zameldować kandydaturę byłego prezesa PKO BP Jerzego Pruskiego na szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - powiedziała we wtorek PAP przedstawiciel resortu Magdalena Kobos. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada funduszu.

W wywiadzie dla rosyjskiej prasa periodyczna „Izwiestia” dotychczasowy prezydent krytycznie ocenił wzorzec tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków… partner usług telekomunikacyjnych musi potwierdzić abonentowi w ciągu miesiąca zmianę warunków umowy; przypadkiem to uczynić na pomocą poczty elektronicznej - zakładają poprawki Senatu do noweli Prawa telekomunikacyjnego, które poparł w czwartek Sejm. organizacja państw eksportujących ropę (OPEC) nie ma żadnego powodu by inaugurować rozgardiasz na rynku ropy - powiedział saudyjski członek rządu ds. ropy naftowej i bogactw naturalnych Ali ibn Ibrahim an-Naimi w poniedziałek, przed spotkaniem przedstawicieli państw członkowskich OPEC.26 lutego 2009 r. opublikowane zostało rozporządzenie Ministerstwa Produkcji Argentyny Nr 53/09 nakładające ostateczne cła antydumpingowe na przywóz do Argentyny sztućców ze stali nierdzewnej pochodzących z Brazylii w wysokości 413,43% i z Chin w wysokości 1450,21%. Departament Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki (DRE) dokonał analizy funkcjonowania ustaw będących w jego kompetencjach. Wśród ocenianych przepisów znalazły się m.in. prawo o swobodzie działalności gospodarczej oraz prawo o udostępnianiu informacji gospodarczych. Starzenie się społeczeństwa jest groźniejsze dla gospodarki Rumunii niż obecny zastój finansowy - ostrzega w raporcie komitet Europejska. chyba że rumuński szczebel nie przeprowadzi koniecznych reform, to w 2060 r. połowa wydatków budżetowych pochłonie wypłata świadczeń dla emerytów.

Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na solidnych plusach. rozkład Dow Jones wzrósł o 2,08%, S&P 500 o 1,92%, a technologiczny Nasdaq zyskał 2,42%.

dzień wczorajszy zwierzchnictwo PGNiG analizował wniosek Zakładów Chemicznych Police o wydłużenie do końca roku terminu płatności za gaz. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej" decyzja w tej sprawie ma istnieć ogłoszona w dniu dzisiejszym. Dpadek zużycia gazu w Europie w roku 2009 w porównaniu z rokiem poprzednim wyniesie 5-7 proc., w przyszłym roku zainteresowanie wzrośnie - powiedział we wtorek wiceszef Gazpromu Aleksandr Miedwiediew na arena "Gaz Rosji 2009".

kierownictwo czeskiej grupy energetycznej CEZ zarekomenduje akcjonariuszom fatum na dywidendę ok. 55% skonsolidowanego zysku netto za 2009 rok, co da wypłatę w wysokości 53 CZK brutto na walor, w porównaniu do 50 CZK wypłaconych rok wcześniej, poinformowała towarzystwo w prezentacji kwartalnej we wtorek. ZWZ zajmie się tą rekomendacją 29 czerwca br. Czescy komuniści (KSCM) i socjaldemokraci (CSSD) chcą jednak, by CEZ wypłacił megadywidendę. Zgodnie z oczekiwaniami analityków MG, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły we wrześniu o 3,4 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca w ubiegłym roku. ministerium oczekuje, że w październiku ceny ustabilizują się, dzięki czemu ewolucja rocznego wskaźnika wyniesie 3,1 proc. przedstawicielstwo Irlandii zmierzy się 14 i 18 listopada z Francją w meczach barażowych o prawo gry na przyszłorocznym mundialu. Irlandzki bramkarz, Shay Given twierdzi, że to ich rywale są faworytem poprzednio pierwszym spotkaniem.Plany inwestycyjne koncernu RWE w Polsce i szanse na rozszerzenie nowoczesnych technologii w branży energetycznej były najważniejszymi zagadnieniami poruszonymi na przestrzeni pertraktacje wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Juergenem Grossmannem, prezesem zarządu RWE AG. Spotkanie odbyło się 8 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki. Gigantyczna niepoprawne funkcjonowanie systemu informatycznego, która sparaliżowała dziś PKO BP została usunięta. bank zapewnia, że klienci mogą już użyć z bankowości internetowej, bankomatów, a także wpłacać i wypłacać kapitał w placówkach. już dzięki parę godzin byli do ostatka odcięci od swoich kont - i pieniędzy. Budowa gdańskiego stadionu na Euro 2012 kosztować będzie pomiędzy 600 a 700 mln zł, a roczne koszty utrzymania budynku - coś koło tego 12 mln zł rocznie. przeto ratusz zdecydował się na sprzedaż praw do nazwy.

Świąteczna osłabienie rygoru przewozów osób do Austrii


Komunikaty BOTM 82/2009 Jak poinformowało kancelaria Obsługi Transportu Międzynarodowego - w okresie (umownym) Bożego Narodzenia i Nowego Roku, tj. od 11 grudnia 2009 r. do 12 ...

Pieniędzy dla służb nie zabraknie?


- Do końca grudnia policjanci dostaną zaległe dodatki. Nie zabraknie ponadto pieniędzy na wypłaty świadczeń rodzinnych i z Funduszu Alimentacyjnego - zapewniła wczoraj Gazetę wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

dysfunkcja na GPW. posiedzenie opóźniona


Czwartkowa posiedzenie na warszawskiej GPW rozpocznie się z przynajmniej dwugodzinnym opóźnieniem z powodu problemów technicznych. Na razie nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu dotyczącego przyczyn opóźnienia

Michałowski: przed NBP stoją szczególne zadania


Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku wydać Maryla Rodowicz. dama estrady nie zwalnia tempa.

Wracasz z zagranicy – zadbaj o emeryturę


Uznawanie stażu pracy z pobytu zagranicą Pracując zagranicą, powinniśmy pamiętać o gromadzeniu dokumentów potwierdzających staż pracy. Okresy wcześniejszego zatrudnienia możemy uzupełnić przede wszystkim świadectwem pracy, ale również ...

ABM Solid pozyskał umowę o wartości 19,24 mln zł netto


Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły co do jednego stawki za przejazd - uznała szef UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

Banki w Austrii pytają włamywaczy, jak polepszyć bezpieczeństwo


12 osób zginęło dzień wczorajszy w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na godzina dwunasta od Caracas. plus minus 50 osób jest rannych.

Cała prawda o markach własnych


większa część Polaków nie postrzega już tzw. marek własnych jako produktów z najniższej półki. Aż 56 proc. osób przebadanych za pośrednictwem firmę badawczą PMR uznało zakupy tego typu produktów za wymiar rozsądku, a wręcz sprytu.

Na zamknięciu WIG20 stracił 0.762%


Leasing operacyjny to wyjście pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy cyklicznie podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na który zostanie on przeznaczony, przewidywany czas jego użytkowania a zaleta wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji.

CAC 40 na zamknięciu spadł o 1,06 proc., do 4.000,05 pkt


francuski katalog CAC 40 na zamknięciu spadł o 1,06 proc., do 4.000,05 pkt. (PAP)

zysk netto ING BSK za 2009 r. będzie wyższy niż przed rokiem


Pawlak: możliwa pomocnik dla Gliwic to dostęp do kredytów i gwarancji


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapewnił w piątek, że Opel w Gliwicach ma wsparcie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. prócz tego możliwa jest pomagier ze okolica polskiego plus minus w zakresie uzyskania dostępu do kredytu, poręczeń i gwarancji. Unijne norma prawna nie pozwala dlatego że na bezpośrednie dotowanie firm.

Kulczyk Oil Ventures kupi spółkę posiadającą złoża gazu na Ukrainie


Jak poinformował „Parkiet”, Kulczyk Oil Ventures przeprowadzi na przełomie kwietnia i maja publiczną emisję do 325 mln akcji.

Prezes NBP Sławomir Skrzypek: Zbliża się czas podwyżek stóp


Czy jestem gołębiem? Ornitologiczne porównania są atrakcyjne dla mediów, ale malutko przydatne do prowadzenia właściwej polityki pieniężnej

dziewiczy boss AIG nie spieszy się z oddawaniem długu podatnikom


Robert Benmosche powiedział w wywiadzie dla Wall Streeet Journal, że nie będzie się spieszył z wyprzedażą aktywów firmy, by wyrównać rachunki udzieloną jej przy użyciu amerykański budżet pożyczkę.

Kukurydza cukrowa (sweetcorn)- Tajlandia - odmiana rozporządzenia Rady nakładającego ostateczne cła antydumpingowe


18 września 2009 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Rady zmieniające rozporządzenie Rady nakładające ostateczne cła antydumpingowe na przywóz do UE kukurydzy cukrowej pochodzącej z Tajlandii.

GUS: Inflacja wyniosła 3,6% r/r w styczniu, ileś powyżej oczekiwań


Czwarty miesiąc z coś koło tego rośnie bezrobocie w Islandii. Przekroczyło w tym momencie dziewięć procent, a pośród cudzoziemców mieszkających na wyspie, w tym Polaków, jest ono dwakroć wyższe

"La Derniere Heure" - pierwsza trójwymiarowa pismo


Technologia 3D opanowuje kolejne media. Po filmowym przeboju Avatar i zapowiedzi produkcji telewizorów 3D belgijski memoriał La Derniere Heure wydrukował pierwszą trójwymiarową gazetę

dyrektor LUG chce sprzedać punkt programu praw poboru inwestorom finansowym


Są coraz czas wolny miejsca w pociągach dowożących podróżnych na uroczystości żałobne do Warszawy w sobotę i do Krakowa w niedzielę.

szczyt UE: Czy kraje Unii podzielą się na dubel grupy?


- nieudany projekt podzielenia UE na wyrafinowany klub krajów euro a resztę udało się na tym etapie rozstrzygnąć po naszej myśli - mówił w czwartek prezes rady ministrów Donald Tusk po szczycie UE w Brukseli. niemniej jednak niewykluczone, że Francja na dniach wróci do tego pomysłu.