Izrael i Syria chcą zbudować elektrownie jądrowe


Izraelski minister infrastruktury i syryjski wiceminister spraw zagranicznych mówili o tym pomyśle podczas konferencji w Paryżu, poświęconej energetyce jądrowej. Oba programy nuklearne mają służyć celom pokojowym.

Lubelski Sąd Okręgowy oddalił w poniedziałek wniosek sieci delikatesów Alma, w którym spółka domagała się zakazu emisji w lubelskiej TVP reportażu dotyczącego rzekomych nieprawidłowości sanitarnych i naruszania praw pracowniczych. Reportaż nie został coraz wyemitowany. Turkey's Garanti Bank, the country's top-traded company, said General Electric, which owns a 20.85 percent stake in the bank, was considering its options and might exit the Turkish market. Efektywna czy efektowna praca? Czy praca "po tzw. godzinach" to dowód na nadgorliwość czy brak umiejętności organizacji czasu pracy za pośrednictwem pracownika? Czy w szaleństwie pracy jest miejsce na urlop? Odpowiedzi udzieli Katarzyna Jędruszczak, opiniodawca i instruktor BERNDSON w dziedzinie Rozwijania Talentów.WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 0,02 proc. i wyniósł 2495,65 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 147 spółek, 160 spadł, 42 nie zmienił się. Akcjami 7 spółek nie handlowano. Po ponad roku prac nad projektem język niemiecki koncern energetyczny RWE i kompania Węglowa powołały spółkę RWE Elektrownia Czeczott. Do 2015 roku ma ona sklecić w Woli (Śląskie) elektrownię węglową za ok. 1,5 mld euro. Będzie tam największy w Polsce blok mieszkalny opalany węglem kamiennym, ale będzie ona emitować w znacznym stopniu mniej CO2 niż inne elektrownie. Rynki FX i FI pozostają pod wpływem globalnego sentymentu. Gorsze od oczekiwań środowe dane spowodowały osłabienie kursu złotego i zapaść nastrojów na rynku długu - uważają ekonomiści.

Wprowadzenie dodatkowych dopłat do gier hazardowych może uszczuplić budżet państwa poniekąd o 1,5 mld zł w 2014 r. - uważają analitycy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). Inni eksperci wskazują, że ministerium finansów nie ma wizji swojej roli przy hazardu.

Dzisiejsza posiedzenie na rynku złotego rozpoczęła się od lekkiego umocnienia polskiej waluty względem euro. Notowania EUR/PLN zniżkowały pod poziom 4,0000. O ile pożądany sentyment na globalnym rynku utrzyma się, tok tej pary walutowej ma szansę zatrzymać się u dołu wartości 4,0000 zł za euro. W ostatnich dniach złoty podąża po największej części za nastrojami na światowych rynkach - te, aczkolwiek non stop niepewne, dziś podlegają lekkiemu odreagowaniu. Udało się raz i tyle. - RWE Kraj nad Wisłą i Vattenfall Sales Poland nie mogą nuże samodzielnie modernizować swoich cenników dla gospodarstw domowych - poinformowała rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki. przedtem firmy wykorzystały kadrowo-decyzyjne rozgardiasz w Urzędzie, aby nie musieć tego robić.

Transmisja danych o PKB na notowania złotego nie wiecznie musi wypływać od razu. Tak stało się wczoraj, podczas gdy to zagraniczni inwestorzy nadal byli zaaferowani problemami około Dubaju (w trakcie dnia pojawiła się informacja, iż rząd ZEA nie będzie gwarantował długów Dubai World). urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił do 26 sierpnia konsultacje dotychczasowych uzgodnień współpracy międzyoperatorskiej Telekomunikacji Polskiej z operatorami alternatywnymi, które dawny podstawą do zawieszenia prac nad podziałem telekomu - podał urząd w komunikacie. - Jaki jest optymalny podejście na wypalenie zawodowe? - ptak "Dziennik Gazeta Prawna". I odpowiada: - Weź rok przerwy i odbądź peregrynacja po najdalszych zakątkach świata. alias - skorzystaj z sabbatical!Rosja przekłada inicjacja wydobycia gazu z gigantycznego złoża Sztokman na Morzu Barentsa. aktualnie zapowiadają, że eksploatacja pola ruszy nie prędzej w latach 2016-17, a nie jak dotychczas planowano w latach 2013-14. Technology stocks jumped early Friday on upbeat nius from three major players, led by Dell Inc. shares of which rose sharply after posting better-than-expected results. Dell (DELL) was up more than 6% in early trading a day after the computing giant's quarterly results. We wtorek na Wall Street powrócił apetyt na ryzyko, co przełożyło się na ewolucja indeksów i zarazem recesja od amerykańskiej waluty. Na koniec sesji na wszystkich trzech indeksach mieniły się zielone kolory, a w trakcie dnia rejestr blue chipów sięgnął poziomu 10 500 pkt., po raz pierwszy od października 2008 roku.

Zniżkujące banki przyczyniły się do spadków WIG20 w piątek


rejestr grupujący największe spółki warszawskiego parkietu WIG20, po zmiennej sesji, zakończył ostatecznie tydzień na minusie. Zdaniem analityków, w piątek indeks ciągnęły w dół głównie banki.

rynek na wysokich obrotach


Wtorkowa sesja rozpoczęła się od aktywnego działania kupujących, które zaowocowało dotarciem indeksu WIG20 do poziomu bez mała 2590 punktów. Dalsza etap sesji, wzdłuż iż towarzyszyły jej wystarczająco wysokie obroty, cechowała się znikomą zmiennością.

wystarczy internetowej wolności w Polsce?


Dostęp do internetu ma być w Polsce limitowany. pod ręką okazji zdelegalizowania e-hazardu rząd chce stworzyć czarną listę domen, które będą musieli blokować dostawcy internetu - ustalił "Dziennik czasopismo Prawna".

rekordzista ma 81 mln zł długów


Ogólna kwota przeterminowanych zobowiązań Polaków wynosi 16,8 mld zł, o 95 proc. więcej niż poprzednio rokiem – wynika z najnowszej edycji meldunek InfoDług, opublikowanego dzięki Biuro Informacji Gospodarczej. A rekordzista - współlokator Mazowsza - ma 81,4 mln zł zalegości.

W. Brytania: od godz. 8 Londyn oprócz strefą zakazu lotów


Brytyjskie władze lotnicze poinformowały, że w poniedziałek od godz. 7 (godz. 8 czasu polskiego) londyńskie lotniska Heathrow i Gatwick przestaną być objęte strefą zakazu lotów.

Eureko uratuje Grada nim dymisją?


Wszystko wskazuje na to, że nie bacząc na zapowiedziom szefa rządu Aleksander Grad, chociaż poniósł stoczniowe klops z Katarczykami, utrzyma stanowisko. Dlaczego? Bo minister skarbu ma inne poważne funkcja - stale negocjuje z Eureko, holenderskim udziałowcem PZU. Stawką tych negocjacji prawdopodobnie istnieć 7,5 miliarda złotych, które zasiliłyby państwową kasę.

Fiskus cię dopadnie. W sieci


Prowadzisz obiekt handlowy i dorabiasz handlując w sieci? Wyprzedajesz na Allegro i e-bayu nietrafione prezenty lub rzeczy zalegające w szafie? Możesz mieć problem, jeśli nie płacisz podatków. Dopadną cię pracownicy urzędów kontroli skarbowej, którzy przenikliwie wzięli się za analizę internetowych transakcji. Walczą także z fikcyjnymi kosztami.

Federacja Rosyjska zakręci nam gaz, a Bruksela nic nie powie?


komisja Europejska pracuje nad rozporządzeniem o bezpieczeństwie i solidarności energetycznej Unii. - Dokument zawiera wprawdzie fundamentalne błędy - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Bo gdyby spełnił się np. czarnoskóry harmonogram i Rosja chciała zaszantażować Polskę odcięciem od gazu, to Bruksela mogłaby nie zareagować.

Wall Street flat as retailers' views spark caution


U.S. stocks were little changed on Tuesday as outlooks from Target and Home Depot sparked caution about holiday spending, offsetting upbeat makler views on Microsoft and Exxon Mobil.

Pawlak antagonistyczny podnoszeniu stóp procentowych


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że Rada Polityki Pieniężnej nie powinna obecnie podnosić stóp procentowych. "Rada powinna zachować miękkie i łagodne serce dla procesów społecznych i gospodarczych" - powiedział wicepremier.

Ruszyły negocjacje ws. zwolnień w grupie PZU


W środę rozpoczęły się pertraktacje między przedstawicielami zarządu PZU a związkami zawodowymi w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia w grupie. Rzecznik grupy Michał Witkowski powiedział PAP, że mają one potrwać nie dłużej niż do 10 marca br.

Udany debiut Komfort-Klima


tok praw do akcji spółki Komfort-Klima, świadczącej usługi instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 8 proc. do 1,08 zł.

Tusk pisze do Unii o pieniądze


UE powinna reformować się tak jak Lechistan dzięki ostatnie 20 lat. I dalej inwestować miliardy w drogi, dola i sieci internetowe - pisze szef rządu Donald Tusk w specjalnym liście do przywódców europejskich - donosi "Gazeta Wyborcza".

Sterowanie uczuciami w firmie


Radość, akceptacja, zaskoczenie czy złość to owszem niektóre z emocji towarzyszących nam w życiu codziennym. Czy powinny znajdować się wykorzystywane w celach zawodowych? Jeśli tak, to jak je wzbudzać, używać i kontrolować?

Ropa raz po raz bliżej 80 USD za baryłkę


Ropa naftowa kosztuje w piątek ponad 78 USD za baryłkę po niespodziewanym spadku zapasów benzyny w USA - podają maklerzy. inwentarz ropy naftowej w USA wszelako wzrosły w ubiegłym tygodniu o 0,334 mln baryłek do 337,8 mln baryłek, jak poinformował amerykański Departament Energii (DoE), ale analitycy spodziewali się ich wzrostu o 1 mln baryłek.

złocisty zyskuje do dolara i traci do euro


Pierwsza połowa środowego handlu na rynku walutowym upłynęła pod znakiem spadku USD/PLN i lekkiego wzrostu EUR/PLN. O godzinie 12:28 za dolara wypada było zapłacić 2,7368 zł, jednak za euro 4,0980 zł.

Dobre intencje nie pomagają wspólnej walucie


W minionym tygodniu na głównych parach walutowych związanych z amerykańskim dolarem doszło do znaczących zmian.

Bakarat po chińsku: rytuały, których nie ma w Las Vegas


Bakarat nie jest już zastrzeżony tylko dla Jamesa Bonda. To najpopularniejsza gra wśród graczy z Chin i Hongkongu. Obie te grupy stanowią większość wśród gości kasyn w Makau. Przywożą oni ze sobą pewne unikalne, pełne przesądów, rytuały, których nie spotka się w Las Vegas.

Kursy językowe zanim Euro 2012


wskutek mistrzostwom Europy w piłce nożnej urzędnicy, policjanci, inni funkcjonariusze publiczni, a także taksówkarze, nauczą się języków obcych - zapowiada "Dziennik czasopismo Prawna".

mimo klęski powodzi dół bezrobocia w maju powinna się opuszczać - Fedak, MPiPS


- mimo klęski powodzi, która dotknęła Polskę stopa bezrobocia w maju powinna okroić się z 12,3 proc. szacowanych przy użyciu ministerstwo pracy w kwietniu - poinformowała PAP Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej. ministerium pracy przygotował etap instrumentów wsparcia rynku pracy związanych z powodzią.