Aga Zaryan: król metali w dniu premiery


Wydany nakładem słynnej wytwórni Blue Note klaser "Looking Walking Being" jazzowej wokalistki Agi Zaryan pokrył się Złotem w dniu premiery.

Słynna bordowa kiecka Gucciego, w jakiej Salma Hayek zaprezentowała się na premierze filmu "Robin Hood" w Cannes, została zlicytowana. pieniądze z licytacji zostały przekazane na temat Haitian relief Organisation, którą wspierają również Penelope Cruz i Sean Penn. Piosenkarka Rihanna postanowiła pomóc nigeryjskiemu sportowcowi w znalezieniu dawcy szpiku kostnego. Nie ma porozumienia w sprawie organizacji festiwalu zaleta Camerimage w Łodzi. Jego pryncypał Marek Żydowicz twierdzi, że gród straciło imprezę, bo nie realizuje wcześniejszych umów. Innego zdania są władze Łodzi.Czwarty pora roku serialu "Hannah Montana" będzie ostatnim. Kate Winslet i Jennifer Garner będą wręczać tegoroczne Złote Globy. O filmie science-fiction, który zamierzał uskutecznić jak jeden mąż z Ryszardem Kapuścińskim, i zadaniu stojącym nim twórcami filmów dokumentalnych: redefiniowaniu granicy między rzeczywistością a fikcją - mówił w piątek w Warszawie wyróżniający niemiecki reżyser Werner Herzog.

Po raz dziewiczy w Polsce wystąpi formacja Diamond Head. Brytyjczycy zagrają na XI,. edycji festiwalu popularność muzyka rockowa Festival Iława 2009, która potrwa w dniach 28-29 sierpnia.

W sobotę (10 października) w katowickim Spodku po raz 29. spotkają się miłośnicy bluesa - rozpoczyna się Rawa Blues Festival. krajowy Instytut Sztuki Filmowej zmienia zasady przyznawania dofinansowania na produkcję filmów, promocję kina i edukację filmową - czytamy na oficjalnej stronie instytucji.

W związku z pojawiającymi się w prasie zarzutami o plagiat pod adresem plakatu do filmu "Różyczka", dystrybutor obrazu Monolith Films zastrzegł, że posiada zgodę autora plakatu filmu "Elegia" "na wykorzystanie tego pomysłu" w pobliżu promocji filmu Jana Kidawy-Błońskiego. Z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej Narodowe Centrum Kultury oraz Filmoteka Narodowa wydały specjalne DVD "Zaczęło się w Polsce", na którym znajdziemy unikalne filmy dokumentalne z lat 1938-1946. Digit All Love powraca ze swoją drugą płytą "V" [fau], która ukaże się w najbliższy poniedziałek, 22 lutego, w barwach wytwórni Mystic Production.Przedstawiciele brytyjskiego girlsbandu Sugababes wytoczyli tok byłej wokalistce grupy, Mutyi Buenie. Piosenkarka i założycielka zespołu złożyła albowiem wniosek o prawa do nazwy Sugababes. Rusza III wersja konkursu "Trzy Korony - Małopolska gratyfikacja Filmowa". 60 tys. zł otrzyma zwycięzca konkursu na scenariusz filmu fabularnego o tematyce związanej z Krakowem i Małopolską. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września - poinformowali we wtorek organizatorzy. Piąty album filatelistyczny norweskiej formacji Gazpacho, której muzyka określana jest przy użyciu krytyków mianem "klasyczny post ambientowy nocny atmosferyczny folk world rock", ukaże się 7 grudnia.

Piosenki z wybiegu


Groove Armada "Black Light", kartel Music

dziewiczy błona fotograficzna twórcy "Dystryktu 9"


Neil Blomkamp, który zachwycił w tym roku wszystkich swoim "Dystryktem 9", dopiero co dostał zioło światło dla kolejnego filmu science-fiction, do którego zdjęcia planowane są w połowie przyszłego roku.

kino łamiące zakazany w Seansie Planete


W styczniu i w lutym, w każdą sobotę, po godz. 22.00 przystanek Planete w specjalnym bloku Seans Planete emitować będzie filmy odbiegające od ogólnie przyjętych schematów, obrazy z charakterem, nonkonformistyczne, dokumenty podejmujące trudne i kontrowersyjne tematy, łamiące tabu.

Boska Komedia w Krakowie


W Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie we wtorek, 24 listopada, odbyła się konferencja prasowa na przedmiot rozpoczynającego się 7 grudnia festiwalu Boska Komedia.

Silvana Malta na jazzowej Starówce


Silvana Malta - brazylijska wokalistka na stałe mieszkajaca w Danii, zwana ambasadorką bossa novy - wystąpi w sobotę w Warszawie w ciągu siódmej odsłony międzynarodowego festiwalu jazz na Starówce.

Najsłynniejsze filmowe mistyfikacje


Prima Aprilis to doskonała asumpt do przypomnienia najbardziej znanych ekranowych oszustw i słynnych filmowych legend.

Tim Buckley: archiwalne nagrania


Archiwalne nagranie koncertu Tima Buckleya z 1967 roku zostanie opublikowane pod koniec sierpnia.

miejsce zacienione w krainie łagodności


This Immortal Coil "The Dark Age of Love", Ici d'ailleurs

dobra ciocia Kylie


Australijska wokalistka Kylie Minogue ma nadzieję, że jej 11. album odniesie spory sukces komercyjny. całość po to, by gwiazda mogła rozpieszczać do woli latorośl swojej siostry Danni, kupując mu najwymyślniejsze zabawki.

CF98 nim The Subways w Krakowie i Warszawie


wspaniały jest już zespół, który wystąpi jako support nim krakowskim (25 marca w ciemnica Ness) natomiast warszawskim (27 marca w Stodole) koncertem grupy The Subways. Będzie to krakowska pop-punkowa formacja CF98. Występy odbędą się w przededniu wydania nowego krążka zespołu.

"Popiół i diament" w ramach projektu KinoRP


Andrzej Wajda uświetni pierwszy kinowy pokaz cyfrowej wersji filmu "Popiół i diament". Arcydzieło polskiego kina, zrekonstruowane w ramach projektu KinoRP, dostało szansę na drugie życie.

Selector Festival: znamy datę!


Druga odsłona Selector Festival odbędzie się 4 i 5 czerwca 2010 roku na krakowskich Błoniach. Bilety wejdą do sprzedaży 16 stycznia.

Gruzja w Krakowie


W najbliższy weekend, od 26-28 czerwca, w Krakowie po raz pierwszy odbywać się będą Dni Tbilisi. W programie koncerty muzyki jazzowej, klasycznej i etnicznej.

215 wywiadów w ciągu doby


wokalista country Jack Ingram w ciągu doby udzielił 215 wywiadów radiowych, ustanawiając tym samym nieznany rekord Guinnessa w tej kategorii - donosi przedstawicielstwo Associated Press.

Zmienią wokalistę w Aerosmith?


Muzycy Aerosmith, którzy nie mogą ostatnio dojść do porozumienia ze swoim frontmanem Stevenem Tylerem, rozważają radykalne rozwiązanie.

Lindsay Lohan gwiazdą porno?


Lindsay Lohan wcieli się w postać gwiazdy "Głębokiego gardła" - Lindy Lovelace - w biograficznym filmie o popularnej w latach 70. aktorce pornus - poinformował "Los Angeles Times".

Zobacz sesję zdjęciową Muńka do solowej płyty


15 marca ukaże się solowa płyta lidera T.Love, Muńka Staszczyka. album zatytułowany po prostu "Muniek" wypełni dziesięć piosenek.

Polskie filmy po angielsku w Etnokinie


W warszawskim Etnokinie odbędzie się dalszy szereg polskich filmów z angielskimi napisami zatytułowany Polish Films in English in Etnokino. Tym jak jeden mąż będzie można zobaczyć klasyczne filmy z udziałem Jerzego Stuhra.

Fennesz i William Basinski na OFF Festivalu 2010


OFF Festival 2010 będzie inspirowany Chopinem - informuje tygodnik "Przekrój". Swoje chopinowskie impresje mają zaprezentować na festiwalu Fennesz, William Basinski a Philip Jeck.

Damon typuje swojego następcę


Hollywoodzki gwiazdor - Matt Damon - zastanawia się nad odejściem z serii filmów sensacyjnych o Jasonie Bournie i przekazaniu roli tego byłego agenta CIA w ręce Russella Crowe lub Danzela Washingtona, ponieważ jak twierdzi, byłby to bezprecedensowy wybieg na kontynuację losów głównego bohatera.