Zbliżają się kolejne zwolnienia w prasie


Brytyjski środki pieniężne inwestycyjny Mecom, współwłaściciel Rzeczpospolitej, szykuje się do kolejnej rundy zwolnień. Zatrudnienie ma okroić także wydawca Dziennika Gazety Prawnej.

Najnowsza, większa edycja słynnego czytnika e-booków sklepu Amazon - Kindle DX od 19 stycznia będzie dostępny i w Polsce. Do tej pory aparat było dostępne jeno w USA Białostocki zdanie rejonowy rozpatrzy mniej więcej 70 pozwów mieszkańców przeciwko Zarządowi Mienia Komunalnego gminy Białystok, w związku z obowiązującymi od 1 lipca podwyżkami czynszów w lokalach komunalnych. tempo wzrostu emisji dwutlenku węgla w Chinach w ciągu najbliższych 10 lat będzie się zmniejszać, a ekstremalny stan emisji przypadnie na 2030 rok pod warunkiem, że szczebel będzie kontynuował intensywne działania na kwestia rozwoju tzw. niskoemisyjnych metod przetwarzania węgla i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii - pisze we wtorek pamiętnik "China Daily".Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ... – Czechy są dla nas nader ważnym partnerem gospodarczym. Świadczą o tym m.in. nasze obroty handlowe, które są na poziomie wymiany Polski z Chinami czy Rosją – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w toku spotkania z Vladimírem Tošovským, ministrem przemysłu i handlu Czech. negocjacje odbyły się 16 grudnia br. w Ministerstwie Gospodarki. [MATERIAŁ FILMOWY] Europejskie towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień przeciw grypie A/H1N1. W opublikowanym ...

arche tygodnia przyniósł ze sobą dobre dane ze Strefy Euro. energia zamówień przemysłowych wzrosła z -0,5% m/m do 3,1% m/m. Prognozy kształtowały się na poziomie 1,5% m/m, dlatego dane zostały odebrane nadzwyczaj pozytywnie.

Ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA w maju spadły o 0,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca - podał w czwartek jankeski Departament Pracy w komunikacie. Za 600 mln zł jest dozwolone pobudować 20 km drogocenny ekspresowej. tak duża liczba państwo wkrótce dopłaci spółce GTC do eksploatowanej od dwóch lat autostrady z Gdańska do Grudziądza. Ale to dopiero pierwsza zasada pomocy publicznej dla prywatnych autostrad.

Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest dziewiczy casus wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzień dzisiejszy na specjalnie zwołanej ... Jak poinformowała Informacyjna filia Radiowa, białoruski koncern energetyczny Biełenergo zapowiada odłączenie tranzytu rosyjskiej energii elektrycznej do Kaliningradu i krajów nadbałtyckich. Sieć Żabka przyznaje, że rozważy propozycję przejęcia saloników należących do kieleckiej spółki Kolporter, jeżeli zostanie jej przedstawiona podaż - podaje pismo Prawna.naczalstwo województwa małopolskiego nie złoży oferty w kończącym się w poniedziałek przetargu na dzierżawę Stada Ogierów w Klikowej. Władze regionu uznały, że żyłka stawiane za pośrednictwem właściciela obiektu - Agencję Nieruchomości Rolnych - są \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"skrajnie niekorzystne\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Rosja i Białoruś wznowiły w poniedziałek w Moskwie rozmowy na wysokim szczeblu na temat ropy naftowej - podała filia Reuters, powołując się na anonimowe źródło w rządzie rosyjskim. Od stycznia do września tego roku przewoźnicy lotniczy w Polsce przewieźli w ruchu regularnym trochę ponad 12,2 mln pasażerów. To o 12,4 proc. mniej niż rok wcześniej.

MG: postęp PKB w całym 2009 r. będzie zbliżony do 1,5 proc.


wzrost PKB w całym 2009 roku będzie zbliżony do 1,5 proc., a w czwartym kwartale tego roku wyniesie blisko 2,5 proc. - szacują analitycy resortu gospodarki.

Karty paliwowe w Europie popularne, ale…


Z kart paliwowych najchętniej korzystają kraje Beneluksu, największe ilości diesla tankowane są w Wielkiej Brytanii, a przy wyborze emitenta kluczowe są cena i klarowność rozliczeń – ...

GPEC wdraża system zdalnego odczytu


Gdańskie zakład pracy Energetyki Cieplnej zdecydowało się na objęcie zdalnym w pełni automatycznym systemem odczytowym ciepłomierzy swoich klientów. schemat obejmie aż 10 000 urządzeń, a jego wizja własna ma się zakończyć w styczniu 2010 roku.

Na otwarciu WIG20 stracił 0.786%


drużyna Lotos obniżyła ceny paliw - poinformowało we wtorek sekretariat prasowe spółki. O 18 zł na tysiąc litrów spadła koszt benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 25 zł na tysiąc litrów obniżono cenę benzyny bezołowiowej 98.

Pamiętaj, że nasze tanie wycieczki szkolne to jedna z najbardziej atrakcyjnych programów dla dzieci. Wszystkie tanie wycieczki szkolne organizujemy według sprawdzonych od lat schematów. Nasze

tanie wycieczki szkolne

są tanie dlatego, że organizujemy je od lat i ze sprawdzonymi współpracownikami. Żadne inne tanie wycieczki szkolne nie dostarczą swoim uczestnikom takich atrakcji. Sprawdź jakie tanie wycieczki szkolne przygotowaliśmy na najbliższy rok.

BCC: Zwolnić dywidendy z PIT


Obowiązujące w Polsce zasady opodatkowania dywidend powodują w praktyce podwójne opodatkowanie zysków w spółkach kapitałowych - uważają przedsiębiorcy z Business Centre Club. Przygotowali schemat ustawy, która ma to zmienić.

130 mln zł ma smakować inwestycja lotniska w Zegrzu Pomorskim


130 mln zł ma próbować wypuszczenie cywilnego portu lotniczego w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina (Zachodniopomorskie) - poinformowali we wtorek na konferencji prasowej przedstawiciele firmy Ove Arup & Partners International Limited oraz władze miasta.

wiceminister pracy: W marcu bezrobocie bliskie 13 proc.


- Stopa bezrobocia pozostanie w marcu na poziomie zbliżonym do szacowanych na luty za pośrednictwem resort Pracy i Polityki Społecznej 13 proc. W kolejnych miesiącach bezrobocie spadnie - powiedziała w TVN CNBC biznes wiceminister pracy Czesława Ostrowska

Operacje plastyczne w Polsce 4 rózgi tańsze aniżeli w UE


Imperium, mocarstwo, carat - te słowa na ogół pojawiają się pod ręką opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy użycie hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została na skutek surowcom naturalnym a także silnej i prawidłowo uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to zdanie ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie przypadkiem bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Federacja Rosyjska stoi w miejscu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\?

praca samochodów w Polsce do końca września spadła o 19,7 proc.


W tym roku wzrosła produkcja samochodów osobowych i dostawczych lecz w tyskiej fabryce Fiata. W zakładach VW praca spadła o 28 proc., w gliwickim Oplu o 56 proc., a w FSO aż o 78 proc.

Na co wydamy kapitał z Unii? Na infrastrukturę


Na co Lechistan powinna zdradzać unijne pieniądze? Przede wszystkim na infrastrukturę. Bo nawet w najwyższym stopniu innowacyjna interes nie przetrwa, chyba że nie będzie do niej jak dojechać - zgodzili się uczestnicy debaty w Parlamencie Europejskim

Podwarszawskie gminy promują kolektory słoneczne


Jak podaje warszawski wydział Polski, mazowieckie gminy postanowiły zwrócić uwagę swoich mieszkańców kolektorami energii słonecznej.

Bezrobocie w Hiszpanii w dalszym ciągu rośnie, ale wolniej


W marcu liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Hiszpanii wzrosła do 4,16 mln osób z 4,13 mln łysek wcześniej. Zdaniem ekspertów musi zejść coraz mnóstwo miesięcy, póki bezrobocie zacznie spadać. Ich zdaniem nowych miejsc pracy zacznie nadchodzić wówczas w 2011 roku.

GUS: Inflacja wyniosła 3,6% r/r w styczniu, nieco powyżej oczekiwań


Czwarty miesiąc z plus minus rośnie bezrobocie w Islandii. Przekroczyło nuże dziewięć procent, a wśród cudzoziemców mieszkających na wyspie, w tym Polaków, jest ono bis wyższe

"Metro": walka soi z podrobami


Zacznijmy konsumować kiełbasę - apelują przedstawiciele polskiego sektora mięsnego i zapowiadają pierwszą akcję promującą dary nieba mięsa. lecz wojna "Mięso krzepi" coraz się poniekąd nie zaczęła, wegetarianie natychmiast obiecują kontrę - pisze "Metro".

Nowelizacja zasad spłaty kredytów mieszkaniowych uchwalona z poprawkami


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Hurt Locker\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" w reżyserii Kathryn Bigelow triumfował pierwszy dzień tygodnia dwa trofea w toku Gotham Idependent błona fotograficzna Awards.

Niemiecka system ekonomiczny na nowo rośnie


Najgłębsza w historii Republiki Federalnej cofanie się dobiega końca. W drugim kwartale artykuł nasz brutto wzrósł nieoczekiwanie o 0,3 procent. Najgorsze za nami – uważa minister gospodarki ...

Kolejni kontrahenci Gazpromu zażądali zmian w kontraktach


Kolejni kontrahenci Gazpromu w Europie zażądali od rosyjskiego monopolisty obniżenia cen gazu i złagodzenia warunków kontraktów - informuje memoriał "Wiedomosti".

pomoc na branżowe projekty promocyjne dotyczące eksportu


Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemicznego, w tym systemu REACH, GHS a obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE

GUS: Sprzedaż detaliczna w maju w górę, bezrobocie w dołek psychiczny


W maju sprzedaż detaliczna zwiększyła się w ujęciu rocznym o 4,3 proc. To lepiej od prognoz analityków, którzy spodziewali się wzrostu o 3,2 proc. Stopa bezrobocia spadła do 11,9 proc.

Kurs złotego wsparty za pomocą dane z USA


W piątek złoty umacniał się na fali niemało lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy – notowania USD/PLN zniżkowały pod ilość 2,9000, a bieg EUR/PLN apiać przebił dołem 4,1000.