Scenariusz zajęć ekologicznych - Rozpal niepokój o ziemię


Aleksandra Okraska. Myszków

phoca_thumb_s_swpslogoJak swobodnie i efektywnie nauczać się WOS-u? katedra Nauk Politycznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza maturzystów zainteresowanych problematyką wiedzy o społeczeństwie na bezpłatne warsztaty powtórzeniowe: „WOS jest łatwy, inaczej jak zdać maturę”. Warsztaty obędą się w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. ilość miejsc ograniczona. Alicja Baran. Siemirowice Maria Morawiec. LgoczankaJadwiga Kulej. Panki Mirosława Bura. Białystok Magorzata Trzcionka, Milena Neugebauer. Bdzin

Jolanta Bruzi - Tomczak, Joanna Zelazna. Gdynia

phoca_thumb_s_przybory_szkolneEdukacja dla bezpieczeństwa to nowy przedmiot, kto od września wprowadza do szkół ministerstwo Edukacji Narodowej. Obejmie on nastolatkowie gimnazjalną i ponadgimnazjalną . Ze szkół zniknie choć zaadaptowanie obronne. Agnieszka Płaska. Panki

Stan ważny zaś organizatorzy festiwalu Poznań Wzywa ogłaszają zgadywanka na streszczony napis prozatorski (max.15 stron) pt. „Ciemna pagina miasta”. Prace wypada przewozić do 25 kwietnia na adres konkurs.poznan.wzywa@gmail.com.


 

Jury w składzie: Piotr Śliwiński, Maria Franas, Jakub Eichler wyłoni laureatów, a uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się 6 maja 2010 roku o godzinie 16:30, w Klubokawiarni Meskal w Poznaniu, przy ulicy Nowowiejskiego 17. Dla zwycięzców nagrody książkowe!

 

Konkurs ma zakres otwarty i skierowany jest do uczniów szkół licealnych oraz studentów. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie maksymalnie piętnastostronnicowego opowiadania pt.„Ciemna strona miasta”w terminie do 25. kwietnia 2010. na adres konkurs.poznan.wyzwa@gmail.com. Utwory nie mogą znajdować się uprzednio publikowane ani nagradzane w innych konkursach.1. Organizatorami konkursu są: periodyk forma przełomowy a festiwal Poznań wzywa. Ciemna strona miasta.

2. Konkurs ma zakres otwarty i zwrócony jest do uczniów szkół licealnych oraz studentów.

3. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie maksymalnie piętnastostronnicowego opowiadania pt.„Ciemna pagina miasta”. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

5. Oceny prac dokona jury w składzie: Piotr Śliwiński, Maria Franas, Jakub Eichler

6. Prace konkursowe wypada nadsyłać w terminie do 25. kwietnia 2010. na adres konkurs.poznan.wyzwa@gmail.com.

7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów.

8. Organizatorzy zastrzegają sobie regulacja do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych opowiadań tudzież do cytowania tych utworów w mediach bez dodatkowej zgody autorów tudzież bez honorarium autorskiego.

10. Uroczyste orzeczenie odbędzie się 6 maja 2010 roku o godzinie 16:30, w Klubokawiarni Meskal w Poznaniu, niedaleko ulicy Nowowiejskiego 17.

11. O sprawach nie ujętych w Regulaminie decyduje koordynator projektu: Tomasz Bombrych (tomaszbombrych@gmail.com).

12. kandydatura do udziału w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
phoca_thumb_s_rospudaTrzydziestu toruńskich licealistów odkrywa tajemnice przyrody pod opieką niemieckich naukowców z uniwersytetu w Getyndze. W działającym tam XLAB, czyli Laboratorium Eksperymentalnym dla młodzieży poznają zdanie prawdziwej pracy naukowej. Ewa Kowalczyk. KielceAnna Kwiatkowska. Ostrowy Konferencja pod tym tytułem odbyła się na naszej uczelni 25 listopada 2009, a jej organizatorami byli: Akademia Leona Koźmińskiego - ognisko Studiów Zarządzania oraz Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie. w toku konferencji zaprezentowano referaty dotyczące zarządzania sferą badawczo-rozwojową w Polsce i Europie. Przedstawione oraz zostały wyniki badań Maria Goclon. Rzeszów

Rusza matura 2010!


phoca_thumb_s_matura1Ruszaj matury. Ju dzi 404 tys. maturzystw z caego kraju o godzinie rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzaoci. O godzinie 9.00 rozpocznie si egzamin podstawowy z jzyka polskiego. W kolejnych dniach przyjdzie maturzystom zdawa obowizkowe egzaminy z matematyki i jzyka obcego nowoytnego.

Prezydent Lech Kaczyski nie yje


Samolot Lecha Kaczyskiego Tu 154 rozbi si na lotnisku w Smolesku. nikt nie przey katastrofy - powiedzia gubernator obwodu smoleskiego- podao rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Na pokadzie byo 88 osb.

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela


Elżbieta Jokiel. Bytom

Liczby i dziaania - pomiar z matematyki w klasie IV


Banasik Jadwiga. Srebrna

Czy wykorzystanie technologii informacyjnej wpływa na jakość nauczania i funkcjonowanie uczniów? - ankieta dla nauczycieli


Wioleta Musiał. Będzin

Plan pracy na miesiąc kwiecień w grupie 6-latków


Wera Gierasimiuk. Bielsk Podlaski

wiosenny czas radosna - scenariusz zajęcia o tematyce przyrodniczej w grupie dzieci 6-letnich


Beata Jastrzębowska. Olsztynek

Projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty


Aneta dudarz - Spandel. Siemianowice Śląskie

Konspekty zająć świetlicowych


Sonia Żychlińska. Bytom

dzień Matki- agenda uroczystości dla klasy 0 montaż słowno-muzyczny


Halina Nowak . Czemierniki

Akademia Europejska prof. Dariusza Rosatiego od lutego na Uczelni Łazarskiego


Pod koniec lutego 2010 roku rusza IV edycja Akademii Europejskiej organizowanej za pomocą prof. Dariusza Rosatiego i po raz pierwszy odbędzie się na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Wykłady prowadzone za pośrednictwem wybitnych ekspertów kierowane są do maturzystów, którzy chcą przygotować się do egzaminu dojrzałości z przedmiotu „Wiedza o Społeczeństwie”. udział w zajęciach jest bezpłatny, wystarczy wyłącznie uskutecznić rejestracji.

szkolenie powtrzeniowe z WOS-u


phoca_thumb_s_swpslogoJak atwo i efektywnie uczy si WOS-u? katedra Nauk Politycznych Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej zaprasza maturzystw zainteresowanych problematyk wiedzy o spoeczestwie na bezpatne warsztaty powtrzeniowe: „WOS jest atwy, czyli jak zda matur”. warsztaty obd si w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. kwota miejsc ograniczona.

scenariusz przedstawienia na Dzie Matki dla przedszkolakw


Urszula Gajdecka, Magorzata Magdziak. Poddbice - Zadzim

Nagroda specjalna Wydawnictwa Prószyński i S-ka dla prof. Grzegorza W. Kołodko [Aktualności]


za rekordową sprzedaż ponad 50 tys. egzemplarzy książki "Wędrujący świat" zostanie wręczona Autorowi 14 maja br. w toku Warszawskich Targów Książki w sali Mickiewicza PKiN. w ciągu uroczystości prof. Kołodko wygłosi i wykład zatytułowany "Świat na wyciągnięcie myśli"

Łazarski pomaga maturzystom!


phoca_thumb_s_lazarskiJuż w dniu 24 czerwca 2010 roku o godz. 14.00 Uczelnia Łazarskiego organizuje warsztaty dla tegorocznych maturzystów, którzy nie podjęli decyzji o wyborze kierunku studiów. Jak efektywniej dociekać i posiadać więcej wolnego czasu? Jak skutecznie zaprojektować strategię komunikacyjną? Jak obronić się przed niesprawnym urzędem? Jakie są przyczyny, skutki
i metody zapobiegania kryzysowi finansowemu i który ma on wpływ na codzienne trwanie obywateli? Te i inne zagadnienia, jak symulacja rozprawy w procesie karnym zaś warsztat Koła Młodych Dyplomatów, to tematy specjalnych wykładów, prezentacji i pochwycić laboratoryjnych przygotowanych dla absolwentów szkół średnich przez Uczelnię Łazarskiego.

AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO W RANKINGU "FINANCIAL TIMES" [Aktualności]


Z dumą informujemy, że nasza szkoła wyższa zajęła 36 miejsce w śwatowym rankingu Financial Times Global Masters in Management 2009. The top 50 Masters Programmes. krajowy program z zakresu zarządzania jest jedynym polskim programem notowanym w tegorocznej edycji. Gratulujemy naszym studentom i absolwentom wspólnego sukcesu.

Scenariusz zajęcia w grupie 4 – 5 – latków "Jesień w sadzie i w ogrodzie"


Alina Plich. Tomaszów Mazowiecki

festiwal bajek i baśni - harmonogram przedstawienia


Anna Rempuszewska. Radziki Duże

Kolejne problemy z maturą


phoca_thumb_s_egzamin1- Prac maturalnych nie ocenia cała komisja, tymczasem materialny egzaminator. Takich ludzi są setki, a oni maja norma prawna istnieć kiedy niekiedy zmęczeni – powiedziała w TVN 24 Katarzyna Hall. członek rządu edukacji skomentowała w ten wybieg problemy, które wystąpiły w niektórych komisjach przy ocenie prac maturalnych.

Scenariusz lekcji okolicznościowej z języka angielskiego "Easter. The Story of The Innocent Man"


Marta Stefańska. Lublin