Czy Rosjanom potrzebna jest prawda o Katyniu?


zgodność z rzeczywistością o zbrodni katyńskiej najbardziej nie jest dosyć potrzebna stosunkom rosyjsko-polskim, ale samym Rosjanom - mówi w rozmowie z tvn24.pl Aleksander Gurjanow z rosyjskiego Memoriału. Bez prawdy o Katyniu i innych zbrodniach nie będzie normalnej Rosji.

szef rządu Donald Tusk i boss Komisji Europejskiej Jose Barroso zapewniali na wspólnej konferencji prasowej, że odbywające się w Brukseli wywiad polskiego rządu z kolegium komisarzy KE nie ma żadnego związku z toczącą się w Polsce kampanią wyborczą. - Twoje proste istnienie stało się kwintesencją Solidarności - tymi słowami lider NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek żegnał Annę Walentynowicz na przestrzeni mszy żałobnej. W nabożeństwie udział wziął m.in. uprzedni prezydent Lech Wałęsa, który od wielu lat był w ostrym konflikcie z działaczką "Solidarności". O godz. 15 Walentynowicz zostanie pochowana na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko. Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał zastępców prokuratora generalnego: logo Jamrogowicza, Marzenę Kowalską i Roberta Hernanda.80-letni mąż zginął w pożarze, do jakiego doszło w czwartek w Poznaniu. Mimo akcji gaśniczej wnętrze domu, w którym mieszkał zmarły, zostało absolutnie strawione z wykorzystaniem ogień. Przyczyną pożaru była pewno iskra z pieca kaflowego. W rosyjskim Kraju Stawropolskim deputowany do Dumy miasta Michajłowska jest podejrzewany o zgwałcenie 13-letniego dziecka. Jak podaje serwis newsru.com, siusiumajtka po całym zdarzeniu otrzymała dużą sumę pieniędzy i twierdzi, że seks z politykiem był dobrowolny. "Rzeczpospolita": Zażycie leków jako sposób na dostanie się do szpitala, a później ucieczka - to najbardziej prawdopodobny scenariusz poczynań Artura Zirajewskiego, ps. Iwan, głównego świadka w sprawie zamordowania logo Papały.

najpierw Warszawa, dalej Bruksela. Andżelika Borys spotka się w poniedziałek z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Przewodnicząca nieuznawanego przy użyciu forma rządów Aleksandra Łukaszenki związku będzie rozmawiała o nasilających się ostatnio represjach.

6 z 32 firm, które zakwalifikowały się do uzyskania unijnej dotacji na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym wypada do tych samych lub powiązanych ze sobą osób i zostało założonych w różnych miejscach polski tego samego dnia - ustaliło TVN CNBC Biznes. PARP broni się, że pieniędzy jeszcze nie przekazała, a przypadek i tak by wyszła na jaw. Już po raz drugi w tym tygodniu palił się grań budowanej w Białymstoku szkoły koranicznej. bodajże było to podpalenie - powiedział Paweł Ostrowski, wyraziciel prasowy komendy miejskiej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Lech Wałęsa powiedział włoskiemu tygodnikowi "Panorama", z jakiego powodu nie wystartował w wyborach prezydenckich. - Niektórzy wystąpili przeciwko mnie, także w Kościele; począwszy od dyrektora Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka - ujawnił były prezydent. Amerykański prom nadzwyczajny Discovery przycumował w nocy z niedzieli na pierwszy dzień tygodnia czasu polskiego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Władze Maharashtry, jednego z zachodnich stanów Indii, oświadczyły, że osoby, które będą zbyt dojmująco okazywać swoje amor w dniu św. Walentego, będą musiały ponieść konsekwencje karne – informuje komplet naczyń stołowych CNN.Brazylijczycy szukają sposobu na uchronienie ich samolotów poprzednio kolizjami z ptakami latającymi dookoła lotniska. Mają nadzieję, że pomoże w tym... wyszukany sokół, którego przed chwilą testują. Na każdego znajdzie się paragraf. basta choćby zmienić mu kategorię. z powodu lobbingowi Francji Bruksela dokonała rewolucji w zoologicznej klasyfikacji: ślimak od lutego stał się rybą śródlądową. I acz podnoszą się głosy, że to dalszy euro-absurd, to eksperci tłumaczą, że dla francuskiego rolnictwa ma to ogromne znaczenie. egzotyczny sztorm Claudette uderzył właśnie we Florydę, w okolicach Santa Rosa Island. Narodowe główny punkt Huraganowe ostrzegło: ludzie uważajcie - Claudette rośnie w siłę.

Poncyljusz o zaproszeniu do PO: Dziękuję, nie skorzystam


Dziękuję za zaproszenie do Platformy Obywatelskiej, ale nie skorzystam - w ten wyjście posłaniec PiS Paweł Poncyljusz odpowiedział posłowi PO Januszowi Palikotowi. Dzień już Palikot zaprosił Poncyljusza do PO.

"Złoty umacnia się za szybko"


- za bardzo szybkie umacnianie się złotego, z którym mamy w tym momencie do czynienia, może zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu - uważa wiceminister finansów, Ludwik Kotecki. A analitycy prognozują, że nasza waluta będzie coraz to mocniejsza

oliwa zagroził Wielkiej Rafie Koralowej


Wielka tarapaty Koralowa zagrożona skażeniem olejem napędowym. Do oceanu u wybrzeży Australii wyciekła duża część paliwa z chińskiego masowca.

"Wielka modernizacja Polski" i występowanie wymienne koszulek


Radosław Sikorski w czwartek na spotkaniu z działaczami PO w Lublinie obiecał, że zrobi wszystko, by Platforma wygrała wybory. "Będziemy mogli dopiąć celu naszą wielką wizję modernizacji Polski, na czym skorzystają wszystkie regiony" - mówił.

Nie zgadzają się na zmianę granic


Władze gminy wiejskiej Szczecinek (Zachodniopomorskie) chcą odebrać sołectwa Trzesieka i Świątki, które od 1 stycznia 2010 r. zostaną włączone do miasta Szczecinek.

"Przekrój" w rękach filmowca


publikacja Edipresse Lechistan SA sprzedało tygodnik "Przekrój". Tygodnik kulturalny kupił Grzegorz Hajdarowicz, krakowski biznesmenem i producent filmowy.

Śledztwo ws. molestowania 6-latki od nowa


Prokurator okręgowy w Olsztynie nakazał wszcząć na dopiero co postępowanie dotyczące molestowania 6-letniej dziewczynki z powiatu bartoszyckiego - poinformował ambasador Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski.

Trzęsienie ziemi o sile 6,4 na granicy Peru i Chile


Trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera nawiedziło w środę wieczorem czasu lokalnego rubież Peru i Chile - podały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS).

Jak zginął pierwszy prezydent?


Chociaż od jego śmierci minęło w tej chwili mniej więcej 16 lat, to wielu Gruzinów nadal nie wierzy w wersję o samobójstwie. dziewiczy prezydent Gruzji wstępne rozeznanie Gamsachurdia doczekał się w gruzińskim parlamencie komisji śledczej we własnej sprawie. To podobnie powód dla władz Tbilisi do zyskania kilku zwolenników.

Szynobusy później nie jeżdżą


Maszyniści bez ustanku nie mogą zrozumieć, dlaczego sprawne pojazdy zamiast jeździć, stoją w kolejowej hali napraw. Ich zdaniem to skandal.

grzywna za jazdę jak w F1


stary najlepszego teamu w Formule 1 przez sekunda chciał poczuć się jak jego podopieczni i wcisnął gaz do dechy. w tym momencie przyszło mu za to - dosłownie - zapłacić. Ross Brawn ukarany został mandatem w wysokości 700 funtów.

W nowy rok z wielkanocnymi jajami i zającem


W handlu, jak w życiu - tak aby zyskać trzeba zgadywać to, co nadejdzie. istnieć być może tej maksymie hołdowali szefowie Tesco w Burnage na przedmieściach Manchesteru, którzy z Nowym Rokiem wystawił na półkach sklepowych czekoladowe jajka wielkanocne, zajączki i kurczaczki. Godna pochwały przezorność, czy komercyjny absurd?

"Kapitan Chlebnikow" ugrzązł w lodach Antarktyki


Rosyjski lodołamacz o konwencjonalnym napędzie "Kapitan Chlebnikow" z ponad 100 turystami na pokładzie ugrzązł na wodach Antarktyki w strefie dryfujących lodów.

Zapłacimy miliony za śmieci


Polsce grozi do 400 mln zł na rok kary od Unii Europejskiej za śmieci na wysypiskach - ostrzega "Gazeta Prawna". Mamy 15 miesięcy na zbudowanie segregowni. Te, które w tym momencie mamy, nie wystarczyłyby na jedno duże miasto.

dosyć tego misji w Afganistanie? Będzie myśl wycofania żołnierzy


- Tak się złożyło, że dzisiaj miał położenie ten tragiczny zamach na polskich żołnierzy. tymczasem już wcześniej rozmawiałem z premierem w sprawie planu wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu - mówił marszałek Bronisław Komorowski, który dodał, że zwróci się do rządu z propozycją opracowania planu wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu.

Prestiżowa nagroda dla Adama Michnika


Przebywający w USA edytor dyrektor "Gazety Wyborczej" Adam Michnik odebrał w czwartek nagrodę Fundacji Iona Ratiu przyznawaną wybitnym działaczom z Europy środkowowschodniej za promowanie wartości demokratycznych.

TVP ogłasza konkurs na prezesa


Cztery osoby rachować będzie dziewiczy zwierzchnictwo TVP. talent konkursu na prezesa i trzech członków zarządu telewizji uchwaliła w poniedziałek późnym wieczorem Rada nadzorcza spółki. ogłoszenie o konkursie ma się przedstawić w prasie w środę, od tego momentu kandydaci do zarządu będą mieli dwa tygodnie na nadesłanie swoich zgłoszeń.

clou o dużych pieniądzach


Premier Donald Tusk leci do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej. Spotkanie poświęcone będzie walce ze skutkami kryzysu zaś planom wzmocnienia zarządzania gospodarczego w państwach wspólnoty. choć Słowacja wyłamuje się z uzgodnionego obecnie pakietu stabilizującego wspólną walutę euro.

Dwulatek jak Einstein


Oscar Wrigley to gówniarz niezwykły. Dwuletni Brytyjczyk ma taki sam wskaźnik inteligencji jak Albert Einstein czy Stephen Hawking. Nie jest choć najmłodszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, który został wpisany do Mensy. zrzeszenie ta skupia w najwyższym stopniu inteligentnych ludzi na świecie.

MSZ Izraela rozwiewa "marzenia Obamy"


pryncypał izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman ocenił w niedzielę, że upiór prezydenta USA Baracka Obamy dotycząca osiągnięcia pokoju na Bliskim Wschodzie jest nierealistyczna.