Zielińska-Głębocka z RPP: Lechistan powinna skorzystać z elastycznej linii kredytowej MFW


W tym roku PKB krajowy przypadkiem wzrosnąć o 3 proc., a w przyszłym o 3,6 proc. - poinformował w czwartek na konferencji prezes departamentu ekonomicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Andrew Dean.

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, w piątek wieczór węgierska policja zwolniła szefa Emfeszu, Istvana Goczi, który w środę został aresztant pod zarzutem defraudacji na wielką skalę. indeks PMI, determinujący koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2009 roku 51,6 pkt pod 51,2 pkt na koniec listopada - podano w poniedziałek w końcowych wyliczeniach. Nie ma tragedii na złotym. Nasza waluta traci przeciwnie symbolicznie, nieopodal czarnych przewidywań ekonomistów. Euro kosztuje 4,10 zł - umocniło się lecz wciąż o jeden grosz.Jak dotąd niewielka mieścina Niewiadów (nieopodal Tomaszowa Mazowieckiego) kojarzyła się z przyczepami samochodowymi, niektórzy pamiętają jeszcze młynki do kawy i miksery produkowane w jednym z zakładów ... Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik skieruje w czwartek zaproszenie do związków działających w grupie PZU na konferencja w najbliższym możliwym terminie - powiedział dziennikarzom rzecznik resortu Maciej Wewiór. Protestujący pracownicy PZU idą pod gmach Sejmu. Kurcząca się liczba placówek to efekt nasycenia rynku, z powodu którego akt z nich balansuje na progu opłacalności - wynika z najnowszego raportu firmy badawczej PMR.

Polsko – indyjska współpraca gospodarcza, sprawa na rynkach światowych, a przede wszystkim kwestie organizacji Polsko - Indyjskiego arena Gospodarczego z udziałem Prezydent Indii niewiasta Pratibha Patil, były głównymi tematami rozmów wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z ambasadorem Indii zły nastrój Mohan Bhandarim. konferencja odbyło się 1 kwietnia br. w Warszawie.

O planach Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w zakresie rozwijania energetyki gazowej pisze „Puls Biznesu”. bieg starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pełne przekonanie siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. należałoby wówczas pomyśleć alternatywne rozwiązanie.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. za pomocą Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i dopiero od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała w środę PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

zgromadzenie Warszawy przyjęła w czwartek uchwałę pozwalającą na przekształcenie Szpitala Bródnowskiego w spółkę prawa handlowego. Głosowanie to potwierdziło podjętą w lipcu decyzję Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zmarły rok temu dyskusyjny prezes rady ministrów Karyntii rozpasanymi inwestycjami doprowadził na granica bankructwa najważniejszy bank w tym landzie tok starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pełne przekonanie siebie. W naszych głowach pojawia się przedsięwzięcie o chirurgii plastycznej. powinno się wówczas rozważyć alternatywne rozwiązanie.

FT: Europa Wschodnia przetestuje architektura rynkowy


Kryzys, który z trudem dotknął Europę Środkową i Wschodnią, nie załamał wiary tego regionu w gospodarkę rynkową, jednak prawdziwym testem, zdaniem dziennika "Financial Times", będzie nadchodzący rok z rosnącym bezrobociem i bankructwami i wyborami: parlamentarnymi w Republice Czeskiej i na Węgrzech oraz prezydenckimi w Polsce.

Jak przejechać za pośrednictwem Słowację i Czechy?


harmider na słowackich przejściach granicznych Potwierdzają się doniesienia o chaosie, jaki spowodowało wprowadzenie na Słowacji drogowych opłat elektronicznych. Tym wraz protestują kierowcy polskich ciężarówek, którzy po odbiór ...

Państwo ?rodka pierwszy raz wyprodukowały 10 mln samochodów w ciągu roku


Dotąd na odwrót USA i kraj wschodzącego słońca mogły się poszczycić produkcją powyżej 10 mln samochodów w ciągu roku. We wtorek dołączyły do nich Chiny.

rozkład BUX na zamknięciu wzrósł o 2,58 proc.


26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie rokowania w sprawie dodatkowych dostaw gazu do lokalny - poinformował w poniedziałek PAP prezes departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

kwota nowych bezrobotnych w USA spadła o 5 tys.


Liczba osób ubiegających się po raz dziewiczy o stypendium dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 5 tys. poniżej poprzedniego tygodnia i wyniosła 457 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA w komunikacie.

decyzja KE dot. terminów dostosowania do unijnych przepisów w zakresie jakości powietrza


komitet Europejska przyjęła dzień dzisiejszy trzy decyzje w odniesieniu do wniosków Bułgarii, nasz i Zjednoczonego Królestwa o przedłużenie terminów dostosowania do unijnych przepisów w dziedzinie jakości powietrza.

skład Lotos obniża ceny niektórych paliw


Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi milusiński przy włączonej kamerze.

Clinton domaga się większego dostępu firm USA do chińskiego rynku


sekretarka stanu USA Hillary Clinton zaapelowała w niedzielę o "sprawiedliwy udział" amerykańskich firm w chińskim rynku i o jasne zasady współpracy gospodarczej z Chinami.

dana nt. możliwości składania sprzeciwów do wniosków o ustanowienie zawieszenia poboru ceł lub lub kontyngentów taryfowych w ramach prac KE nad rundą 1 lipca 2010r.


komisja Europejska przedstawiła listę wniosków o założenie zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych, które po uprzedniej akceptacji krajów członkowskich UE i dalszym procesie decyzyjnym UE planowane są do wprowadzenia w życie z dniem 1 lipca 2010 r.

barki na branżowe projekty promocyjne dotyczące eksportu


Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemicznego, w tym systemu REACH, GHS oraz obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE

Na Śląsku mało co 200 tys. osób było pozbawionych dostaw energii


Jak poinformował portal wp.pl, w wyniku awarii co więcej 200 tys. osób na Śląsku mogło być pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Zasilania pozbawione wcześniejszy między innymi bez mała całe Gliwice.

IDC: w I kwartale sprzedano nieomal 21,7 proc. więcej "komórek"




akt prawny jazdy za 960. podejściem


Czy wiesz, że... Hm, niełatwo będzie dorównać 69-letniej Koreance - Cha Sa-soon, która wówczas za 960. podejściem zdała egzamin na rozporządzenie jazdy. Usatysfakcjonowana swoim sukcesem zapowiedziała, że ...

Gudzowaty być może odpowiednio wyrobić na wycofaniu się z branży gazowej


Aleksander Gudzowaty zapowiedział w czwartek 29 kwietnia, że jest gotów zakapować pakiet nad 36 proc. akcji, jakie posiadany przy użyciu niego Bartimpex ma w spółce Gas Trading. Prezes PGNiG Michał Szubski uważa tą propozycję za godną rozważenia, ale chce wydedukować konkretną wartość „rzetelnej ceny”, którą Gudzowaty będzie chciał za odsprzedanie swoich udziałów w Gas Traidingu.

Opolskie: nie będzie wiatraków w dwóch wioskach gminy Walce


Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, interes Clean Energy zrezygnowała z planowanej inwestycji w dwóch wioskach gminy Walce.

Raiffeisen i zadłużenie Bank dają pożyczki bez prowizji


I w jednym, i w drugim banku zadłużenie bez prowizji to oferta promocyjna. Banki nie pobierają prowizji w zamian za przypuszczenie konta lub wykupienie ubezpieczenia.

PGNiG konsoliduje swoje firmy budowlano-montażowe


Jak poinformował „Parkiet”, PGNIG skonsoliduje działalność firm budowlano-montażowych wchodzących w grupa grupy kapitałowej.

Dokumenty związane z pracami nad Strategią „Europa 2020”


komitet Europejska opublikowała dwa kolejne dokumenty do wykorzystania w dyskusji na idea strategii gospodarczej UE po 2010 r., tj.:„Ocena Strategii Lizbońskiej” zawiera wstępną ewaluację wpływu Strategii, prezentując jej dotychczasowe osiągnięcia tudzież wskazując dziedziny, w których cele lizbońskie nie zostały dotychczas w pełni zrealizowane„Europa 2020 – konsultacje publiczne. pierwszy przegląd odpowiedzi” jest z kolei próbą posumowania konsultacji dokumentu „UE 2020”, które komitet Europejska rozpoczęła w listopadzie ubiegłego roku, a które zakończyły się 15 stycznia br.

Allianz w III kwartale zarobił 143 proc. więcej niż rok temu


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\": Dochodzenie przez pacjentów rekompensat od szpitali trwa w Polsce zanadto długo. Na samą opinię biegłych w procesach przeciw szpitalom, trzeba czekać 3 lata.

Tymochowicz chce na giełdę. Będzie przechowywał ludzkie włosy


Infinity, spółka należąca do Piotra Tymochowicza, doradcy wizerunkowego, chce stworzyć dziewiczy serwis społecznościowy. Jego użytkownicy będą mogli złożyć próbki swojego DNA w szwajcarskim skarbcu - informuje bicie serca Biznesu