Barack Obama: wszyscy jesteśmy Polakami


- W takich chwilach wszyscy jesteśmy Polakami - powiedział prezydent USA Barack Obama na przestrzeni rozpoczętego w poniedziałek szczytu nuklearnego w Waszyngtonie, nawiązując do tragedii narodowej w Polsce.

Koszykarka CCC Polkowice Nadia Parker, która podczas środowego meczu ćwierćfinałowego z Wisłą Can Pack gród podwawelski (61:83) musiała pominąć parkiet z powodu kontuzji, nie zagra do końca obecnego sezonu. Prezydent Interu Massimo Moratti przyznał, że będzie zdziwiony, jeśli bieżący trener mediolańskich piłkarzy Jose Mourinho zostanie w tym klubie na kolejny sezon. Gwałtowne wichury w Argentynie zabiły co najmniej dwójka osoby i zniszczyły setki budynków. Prędkość wiatru sięgała do 180 kilometrów na godzinę.W stolicy Tajlandii Bangkoku padły strzały. wszystko w czasie, gdy upływa termin ultimatum, jakie kategoria dał "czerwonym koszulom" na pozostawienie barykady. Władze zapowiedziały, że po tym terminie całkowicie odetną admitancja do tego terenu. Na razie nie wiadomo, kto strzelał i ile osób jest rannych. Na oddział intensywnej terapii trafił zwierzchnik militarny "czerwonych koszul". 273 członków rosyjskich sił zbrojnych zginęło od początku roku - poinformowało tamtejsze Ministerstwo Obrony. Aż 137 osób z tej grupy popełniło samobójstwo. Kierowca teamu McLaren-Mercedes Fin Heikki Kovalainen będzie musiał w swoim bolidzie dać w zamian uszkodzoną skrzynię biegów przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi - poinformował zespół.

W przemówieniu wygłoszonym w Akademii Wojskowej West Point prezydent Barack Obama zapowiedział wysłanie dodatkowych przeszło 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu, aby pokonać talibów i Al-Kaidę.

Nelson Mandela, jaki od 2004 roku nieczęsto pokazuje się publicznie, uczestniczył dzisiaj w uroczystościach pogrzebowych swojej prawnuczki. 13-letnia Zenani zginęła w wypadku samochodowym, gdy nad ranem 11 czerwca wracała z koncertu inaugurującego mundial. Pięć obrazów autorstwa wielkich malarzy zostało skradzionych z jednego z paryskich muzeów. wartość dzieł Pabla Picassa, Henri Matisse'a, Georges'a Braque'a, Fernanda Legera i Amadeo Modiglianiego szacuje się na 500 mln euro.

Były orędownik Polski w Moskwie Stanisław Ciosek podkreśla, że Federacja Rosyjska to kraj, w którym wciąż "drzemią konflikty", np. na tle narodowościowym, z tej przyczyny aktów terrorystycznych można się spodziewać. zwierzchnik koncernu naftowego BP Tony Hayward zapowiedział, że jego interes bierze pełną obciążenia za usunięcie skutków katastrofy platformy wiertniczej Deepwater Horizon. Zapewnił również, że firma pokryje roszczenia o pokrycie szkód, związanych z wyciekiem. nad 50 kilogramów heroiny przejęła policja bułgarska w Płowdiwie - poinformowało bułgarskie MSW. używka był ukryty w plastykowych naczyniach z kiszoną kapustą.nuże od stycznia przyszłego roku Rajch i Francja mogą być wyposażonym wspólnego ministra, który zasiądzie w rządach obu krajów - poinformował w piątek asystent stanu we francuskim ministerstwie spraw zagranicznych Pierre Lellouche. Władze obu krajów przez cały czas jakkolwiek rozważają pomysł. W wieku 92 lat zmarł w czwartek w klinice kardiologicznej w Belfaście były prymas obu Irlandii (1990-96) kardynał Cahal Daly, wynikający krytyk Irlandzkiej Armii Republikańskiej, poplecznik ekumenicznego dialogu z protestantami i świetny teolog. ośrodek kierujący birmańskiej junty generał Than Shwe w przemówieniu z okazji Święta Unii zapowiedział wykonanie lada dzień "wolnych i sprawiedliwych wyborów".

Rzeczpospolita Polska prosi Szwecję o pomocnik


konkluzja o prawa ręka prawną do Królestwa Szwecji w sprawie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" został w tym momencie wysłany. Przygotowała go Krakowska Prokuratura Okręgowa, która prowadzi kwerenda dotyczące rabunku.

nasz tankowiec ściągnięty z mielizny


Holownikowi Łotewskiej Służby Ochrony Wybrzeża udało się w niedzielę ściągnąć bez większych uszkodzeń z mielizny u wybrzeża Łotwy polski tankowiec Romanka, który osiadł na niej w nocy z czwartku na piątek, w drodze z Gdańska do Rygi - poinformowali ratownicy.

Chiny: Ponad 130 ofiar powodzi na południu


bilans ofiar śmiertelnych powodzi, która w ubiegłym tygodniu nawiedziła południe Chin, wzrósł do 132 - poinformowały w niedzielę o świcie chińskie media. 86 osób uznaje się za zaginione, a ok. 1,4 mln trzeba było ewakuować.

Niemcy: inkwizycja ws. śmierci po szczepieniu na A/H1N1


Władze w Nadrenii Północnej-Westfalii prowadzą ewaluowanie w sprawie śmierci 46-letniego mężczyzny z Wuppertalu, który zmarł w dwadzieścia cztery godziny po podaniu mu szczepionki na grypę A/H1N1 - poinformowała agencja dpa, powołując się na "Westdeutschen Zeitung".

Śmierć 15-latki na przestrzeni egzorcyzmów


W wiosce leżącej na zachód od stolicy Gujany, Georgetown policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 15 - letniej dziewczynki, która zmarła podczas odprawianych nad nią egzorcyzmów - poinformowała wczoraj agencja AP.

Kibice mają odciążyć Arsenalowi pokonać Barcę


Władze oraz piłkarze Arsenalu wielce liczą na sukurs kibiców w środowym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Barceloną.

Marszałek Borusewicz spotkał się z cesarzem Japonii


Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który przebywa z oficjalną czterodniową wizytą w Japonii, został w środę przyjęty z wykorzystaniem cesarza Japonii Akihito. rozmowa dotyczyła m.in. muzyki Fryderyka Chopina i stosunków pomiędzy Polską i Japonią. Cesarz wspominał ponadto swoją wizytę w naszym kraju w 2002 roku.

Bukmacherzy: "Pudzian" zmiażdży Kawaguchiego


Za dwa dni Mariusz Pudzianowski stoczy własny drugi walka na zawodowym ringu. Zdaniem specjalistów z firm bukmacherskich "Pudzian" pozostanie niepokonany i odeśle z kwitkiem Yusuke Kawaguchiego.

wiadomo już, jak Polański opuści kryminał


Roman Polański w piątek opuści więzienie i zostanie więzień w areszcie domowym w swej alpejskiej willi w Gstaad - poinformował przedstawiciel szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.

UE: inicjatywa obywatelska rajem dla lobbystów


Ustanowiona w Traktacie z Lizbony europejska prymat obywatelska, która umożliwia złożenie w Komisji Europejskiej (KE) propozycji legislacyjnej, o ile pod petycją podpisze się milion obywateli UE, może okazać się rajem dla lobbystów, a koszmarem dla KE.

Belgia po wyborach. "Na razie się nie rozpadnie"


Na razie Belgia się nie rozpada, a jeśli do tego dojdzie, to w perspektywie 30-50 lat - powiedział politolog z Wolnego Uniwersytetu Brukselskiego Regis Dandoy, komentując sukces flamandzkich separatystów w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Wichniarek: owszem bramki mogą mnie obronić


Ostatnie tygodnie nie są udane dla piłkarza Herthy Berlin Artura Wichniarka. W lecie wrócił do klubu ze stolicy, ale nie zdobył jeszcze gola i notorycznie brakuje dla niego miejsca w składzie. Kłopotów nie brakuje mu plus z wyjątkiem boiskiem.

Rodziny ofiar 9/11: przebieg podejrzanych to "straszny błąd"


Rodziny ofiar zamachów z 11 września 2001 roku zrzeszone w organizacji "9/11 Families for a Secure America Foundation" ogłosiły, że przygotowywany bieg sprawców zamachu to "straszny błąd".

Bułgaria ma kłopot z przeciekami informacji


Głównym problemem MSW Bułgarii jest upływ informacji z resortu do środowisk przestępczych - przyznał bułgarski wicepremier, minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow, cytowany przez dzisiejsze edycja dziennika "Trud".

postępowanie zapłaci karę za burdy na przestrzeni finału PP


ruch Chorzów musi zapłacić 30 tysięcy złotych kary w związku z "zadymą" do jakiej doszło podczas majowego finału piłkarskiego Remes Pucharu lokalny na Stadionie Śląskim. Ruch przegrał w tamtym czasie z Lechem Poznań 0:1 w obecności 25 tysięcy widzów.

Wybory na Ukrainie; "wybieramy swoją przyszłość"


Na Ukrainie rozpoczęły się wybory prezydenckie. Głosowanie trwa od godz. 7 do 19 czasu polskiego. Według sondaży największe szanse na zwycięstwo ma lider Partii Regionów Ukrainy były prezes rady ministrów Wiktor Janukowycz, zaś obecna szefowa rządu Julia Tymoszenko.

USA: regulacja posiadania broni kontra prawa stanów


opinia Pan Stworzenia USA rozpoczął rozpatrywanie pozwu podważającego kongruencja z konstytucją zakazu posiadania broni palnej w Chicago. W ubiegłym roku opinia uchylił na tej podstawie podobny interdykt w Waszyngtonie.

Zniknął znakomity polityk. Porwany czy zabity?


dawny kandydat na prezydenta i członek senatu w Meksyku zniknął w tajemniczych okolicznościach - poinformowali prokuratorzy. według niektórych mediów, polityk został porwany, władze nie chcą jednak przemawiać na korzyść tej informacji.

ME w łyżwiarskim wieloboju - Polki wyjąwszy dziesiątką


Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin), Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) i Luiza Złotkowska (AZS Zakopane) zajmują miejsca 11-13 po pierwszym dniu rywalizacji kobiet w mistrzostwach Europy w łyżwiarskim wieloboju w norweskim Hamar.

Hindusi szykują się na Marsa


Niezrażeni niepowodzeniami ostatniej księżycowej misji Hindusi zapowiadają, że za cztery do pięciu lat zamierzają wyprawić sondę na Marsa.