dwór drugi raz będzie zamknięty


W środę od godziny 19.30 do 21 wejście do Pałacu Prezydenckiego będzie zamknięte - podała kancelaria Prezydenta. na boku wiadomo, że spowodowane jest to przywozem trumien z ciałami urzędników Kancelarii.

Poważne utrudnienia na trasach kolejowych. Pociągi jeżdżą niesłychanie wolno, od rana niemało składów musiało stopować się w oczekiwaniu na naprawę zasilania. Jeden z pociągów z Karkowa - jak skarżą się pasażerowie - kilka godzin stał w szczerym polu. Gigantyczne zwłoka ma również zapęd relacji Kraków Płaszów-Olsztyn. resort Spraw Zagranicznych pomaga polskim służbom ochrony zdrowia w wymianie informacji ze stroną ukraińską w związku z epidemią grypy A/H1N1 w tym kraju - poinformował w Warszawie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. O godzinie 7 o świcie powierzchnia powietrzna nad Polską została otwarta dla samolotów rejsowych. Oznacza to, że samoloty pasażerskie będą mogły lądować i startować na wszystkich polskich lotniskach.Dwaj społeczność miejscowości Stegny (woj. Pomorskie) postanowili wyłuszczyć betonową kostką okolice swoich domów. choć miast kupować materiał, kradli go z miejscowego dworca autobusowego. Wpadli na gorącym uczynku, objuczeni plastikowymi torbami. Projekty uchwały i apelu w sprawie poszanowania krzyża zostały w środę zdjęte z porządku obrad Senatu i przeniesione na kolejne posiedzenie. Wątpliwości senatorów wzbudził tekst projektu uchwały. - Śmiech mnie ogarnia, to są dokumenty zarejestrowane, których kopie są dostępne w Kancelarii premiera, każdy ma do nich dostęp - tak Aleksander obfitość skomentował wczorajsze słowa Jarosława Kaczyńskiego o antydatowaniu dokumentu dotyczącego ochrony antykorupcyjnej wokół procesu prywatyzacyjnego polskich stoczni.

Jednym z efektów spotkania szefów sztabów generalnych Białorusi, nasz i Ukrainy jest prymat wydzielenia pododdziałów do wspólnego wielonarodowego batalionu inżynieryjno-saperskiego, który zajmowałby się usuwaniem skutków klęsk żywiołowych - poinformował głosiciel SGWP płk Sylwester Michalski.

15 lat więzienia - to kara dla 30-latka, który na pierwszej randce zamordował kobietę poznaną wcześniej dzięki sms-owemu serwisowi randkowemu. przebieg toczył się z wyłączeniem jawności, wyrok zapadł przed sądem okręgowym w Opolu. W prokuraturach zarejestrowano łącznie trzy postępowania przygotowawcze związane z przebiegiem prac legislacyjnych w sprawie zmian w ustawie o grach i zakładach wzajemnych; dwa z nich zostały umorzone, trzecie jest w toku - poinformował sejmową hazardową komisję śledczą zastępca dyrektora Biura Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej, prokurator Zdzisław Brodzisz.

- To, że on nie lubi myć garów, a jak mu żona każe, to je myje - to odpowiada tej sytuacji – tak Mirosław Sekuła komentuje swój wybór na funkcja szefa komisji śledczej ds. afery hazardowej. dwójka pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kamieniu Pomorskim, m.in. jego dyrektor, usłyszało zarzuty w śledztwie dotyczącym pożaru hotelu socjalnego w tym mieście. W kwietniu ub. roku. w pożarze budynku zginęły 23 osoby. basta show - jak określili adnotacja spór naokoło statusu byłego szefa CBA - okazał się lecz pobożnym życzeniem. Sejmowa komitet służb specjalnych nie rozstrzygnęła, czy Mariusz Kamiński non stop jest funkcjonariuszem CBA, czy też nie. chyba będzie to musiał stworzyć dopiero sąd.12 osób zostało rannych w wyniku zderzenia w środę wieczorową porą autobusu PKS z tramwajem u zbiegu ulic Kilińskiego i Jaracza w siedlisko Łodzi. Ruch w miejscu wypadku został już przywrócony - poinformował Radosław Gwis z łódzkie policji. W programie "24 Godziny" starcie dwóch światopoglądów - racjonalnego i religijnego. - aktualnie Jezus przestrzegał: gdyby persona nawet z martwych powstał, to i tak nie uwierzą - powiedział ks. Jan Sikorski, odnosząc się do tzw. "cudu w Sokółce", gdzie w jednym z kościołów na hostii pojawił się bryłka ludzkiego mięśnia sercowego. - To epizod na styku państwa i archaicznej religijności. A ta notorycznie wygra - odpowiedział prof. Jan Hartman, etyk. "Nasz Dziennik": O nieludzkiej decyzji Sądu Rejonowego w Pruszkowie, która stała się przyczyną rodzinnej tragedii.

Obywatelski algorytm repatriacji; tysiące Polaków czekają na powrót


"Nasz Dziennik": Już w marcu na zostać zaprezentowany obywatelski wzorzec ustawy repatriacyjnej. Z jasnym określeniem budżetu, czasu trwania i z ośrodkami adaptacyjnymi.

Czego nie powiedział, bo nie zrealizował?


Polska silniejsza w Europie i sprawna gospodarczo - do takiego obrazu naszego kraju po ponad dwóch latach rządów PO-PSL przekonywał premier podczas wystąpienia w Sejmie. O tym samym mówili po nim Jacek Rostowski i dyrektor klubu PO Grzegorz Schetyna. krocie było o tym, co udało się naprawić, mało o tym, czego dokonać się nie udało. Oto lista niezrealizowanych, a zapowiedzianych przez szefa z grubsza w expose, spraw.

aktualnie badają czarne skrzynki


Rosyjscy wywiadowca i polscy eksperci rozpoczęli badania "czarnych skrzynek" prezydenckiego samolotu, jaki rozbił się w sobotę wcześnie rano pod Smoleńskiem - poinformowała w niedzielę rosyjska prokuratura.

"Polska już nie leży między Niemcami a Rosją"


- Polska już nie leży między Rosją a Niemcami - trzeba to sobie uświadomić. To fałszywy opis, bo dziś nasze położenie w Europie jest zupełnie inne - mówił w "Faktach po faktach" w TVN24 Janusz Reiter, były reprezentant nasz w Niemczech.

W naszej drukarni zamówisz najnowsze kalendarze reklamowe, które będą doskonałym nośnikiem reklamy twojej firmy. Nasze kalendarze reklamowe produkujemy za pomocą najnowocześniejszych maszyn druku offsetowego. Dzięki temu nasze

kalendarze

są niezwykle estetyczne i trwałe. Wykonane u nas kalendarze reklamowe będą bez wątpienia doskonałą wizytówką twojej firmy.

"Jest coś przeklętego w ziemi koło Smoleńska"


To jest faktyczny stan rzeczy bez precedensu w historii Polski. Mieliśmy wielce tragiczne chwile w dziejach, gdy wyniszczano nasze przywództwo, ale to się odbywało w dłuższym okresie czasu – powiedział portalowi Onet.pl prof. Antoni Dudek, komentując katastrofę prezydenckiego samolotu w pobliżu Smoleńska, w której zginęło 96 osób.

uprzedni asystent komendanta policji w rękach CBA


Centralne sekretariat Antykorupcyjne zatrzymało byłego zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Roman Osica. Ryszard W. pył zastosować podległych mu policjantów do swoich prywatnych celów. dowódca usłyszał wyrzut nadużycia funkcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zatrzymani członkowie grupy przemycającej marihuanę


Pięć osób podejrzanych o działalność w grupie przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków z Holandii do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i białostockiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

szef rządu wciąż nie ujawnił kluczowego dokumentu


"Centrum Informacyjne Rządu w dalszym ciągu nie udostępniło opinii publicznej protokołu z posiedzenia, na którym prezes rady ministrów Donald Tusk wydał nakaz stworzenia "tarczy antykorupcyjnej" - pisze w oświadczeniu przesłanym do portalu tvn24.pl Antykorupcyjna Koalicja Organizacji Pozarządowych. To właśnie członkowie tej koalicji poskarżyli się na premiera do sądu administracyjnego.

Przełom? Prezydent rozważa wyjazd do Moskwy


Lech Kaczyński rozważa wyjazd do Moskwy na zaplanowane na 9 maja uroczystości rocznicy zakończenia II wojny światowej - przyznał w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Wypych, minister w Kancelarii Prezydenta.

Lodołamacze siłują się z Wisłą


Lodołamacze ruszyły do akcji. Maszyny kruszą lód blisko tamie we Włocławku po to, aby tworząca się pod wpływem topnienia lodu kra nie powodowała spiętrzeń i wylewania rzeki.

RPD życzy uczniom bezpiecznych wakacji


W piątek kończy się rok szkolny. Z tej okazji reprezentant praw dziecka Marek Michalak wystosował list do uczniów, w którym przypomina o zasadach bezpieczeństwa. "Tylko bezpieczne odpoczynek mogą być radosne i udane" - podkreśla RPD.

Zablokowana jest rozwiązanie krajowa nr 9


Zablokowana jest w sobotę późnym wieczór sposób krajowa nr 9 w miejscowości Kolbuszowa Dolna na Podkarpaciu - poinformował orędownik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar.

Sąd SD: Piskorski działał niezgodnie z prawem


Próba zerwania sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej Stronnictwa Demokratycznego przez szefa partii Pawła Piskorskiego i zawieszenie ośmiu członków Rady było bezprawne - uznał w poniedziałek boss Sąd działacz SD, o czym poinformował zawieszony przewodniczący RN SD Krzysztof Góralczyk. Z kolei Piskorski powiedział, że obrady i rozstrzygnięcie sądu są niewiążące, ponieważ - jak mówił - członkowie sądu są zawieszeni w swoich prawach.

Sikorski: w Brukseli zabiegano o nasz głos


szef dyplomacji Radosław Sikorski - powiedział w czwartek wieczorem, jeszcze przed podaniem nieoficjalnej informacji, że szef rządu Belgii Herman Van Rompuy został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej - że jest to działacz polityczny życzliwy Polsce. - Pozostanie wprost przeciwnie gratulować i życzyć powodzenia - dodał.

Nauka gry w szachy może stać się obowiązkowa


"Dziennik Polski": Jeszcze 50 tys. podpisów w nieco dni muszą zebrać inicjatorzy akcji królewska gra do szkół. Jeśli się uda, model ustawy w tej sprawie trafi do Sejmu.

Klich: Nie było tajnych urządzeń i dokumentów


Na pokładzie samolotu Tu-154, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem, nie było żadnych dokumentów czy urządzeń o charakterze niejawnym - poinformował minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Partie nakładają "haracze"


"Rzeczpospolita": Największe partie ściągają miliony od swych działaczy. wręcz przeciwnie przez pierwsze sześć tygodni tego roku na konto Platformy Obywatelskiej wpłynęło ponad 100 tys. zł z darowizn - ustaliła gazeta.

Kwaśniewski na czele fundacji oligarchy


Aleksander Kwaśniewski został szefem fundacji Yalta Europe Strategy Wiktora Pinczuka, ukraińskiego oligarchy i zięcia byłego prezydenta Leonida Kuczmy. - Dołożę starań, by okoliczności Ukrainy z Unią Europejską niewzruszony się lepsze, a Kijów proszek perspektywę członkostwa we Wspólnocie - mówił poprzedni własny prezydent po otrzymaniu nominacji, cytowany przy użyciu ukraińskie portale.

Frasyniuk: Kwaśniewski zostanie szefem PKOl


dotychczasowy prezydent Aleksander Kwaśniewski ma zatrzymać się szefem Polskiego Komitetu Olimpijskiego - twierdzi na łamach "Rzeczpospolitej" dawny przewodniczący Partii Demokratycznej, Władysław Frasyniuk.

PO i PSL otwierają drogę z dwóch stron


Zbliżają się wybory samorządowe i chcący się pokazać z jak najlepszej okolica mazowieccy samorządowcy solennie otwierają kolejne inwestycje. Przoduje w tym marszałek województwa Adam Struzik z PSL, ale pod jego nieobecność z okazji postanowił posłużyć się jego zastępca, Stefan Kotlewski z PO - historię opisuje poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".