Pasowanie na przedszkolaka


Sylwia Klimczak. Tomaszów Mazowiecki

Agnieszka Korzeniewska. Niemieńsko warownia

phoca_thumb_s_wzrost_slupkiMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na szkoła wyższa w roku akademickim 2009/2010. Zobacz najpopularniejsze uczelnie i kierunki studiów. Dorota Dejneka. WarszawaJustyna Izabella Lewalska. Malbork Urszula Gajdecka, Małgorzata Magdziak. Poddębice - Zadzim Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

phoca_thumb_s_targi_poznan2Już po raz czternasty wielkopolscy uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych z całej Polski. W dniach 19-21 lutego 2010 r., a skutkiem tego od piątku do niedzieli, Poznań stał się bez wątpienia edukacyjną stolicą Polski. ponad 400 wystawców, od branży stricte edukacyjnej po ekwipunek szkół, prezentowało swoje oferty i produkty.

Kamilla Stefańczyk. Brzegi Janina Praczyk. Leszkowice

Agnieszka Michalska-Marciniak, Mariola Farny. Łask Anna Giera. Sosnowiec Grzegorz Kruczek, Jacek Wantuła. BłażowaLidia Zinówko. Giżycko

Uniwersyteckich Poradni Prawnych, współorganizowana dzięki Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych i Kolegium Prawa ALK. Uczestnikami obrad byli przedstawiciele poradni prawa z ośrodków uniwersyteckich i szkół wyższych z całej Polski, reprezentanci FUPP z Ukrainy, studenci i załoga ALK oraz zaproszeni goście

Magda Babiuch. Skawina

Konspekt ośrodka pracy "Praca ludzi w różnych zawodach" realizowanego w Zespole Edukacyjnym Gimnazjum Specjalnego


Magdalena Szmania. Gostynin

Pasowanie na przedszkolaka


Sylwia Klimczak. Tomaszów Mazowiecki

Jesień, jesień - dary dzieciom niesie - ćwiczenia w liczeniu w oparciu o utwór poetycki E.Szelburg - Zarembiny pt. "Zapasy na zimę"


Anna Krzeszewska. Głowno

projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego


Krystyna Kasica. Adamów

Kolorowe zabawy z chustą animacyjną - konspekt zajęć otwartych dla rodziców


Lucyna Minota. Bartoszyce

Z okazji Świąt Wielkanocnych [Aktualności]


wszystkim naszym studentom, pracownikom, absolwentom, partnerom, a i przyszłym studentom składamy NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA!

siła implikacji terapii poznawczo - behawioralnej w procedurze resocjalizacji młodzieży agresywnej


Stanisław Tokarzewski. zwierzyniec wielki

Regulaminy konkursów dla klas młodszych


Iga Bogdan. Mieroszów

złoty Florian dla Akademii Koźmińskiego [Aktualności]


15 maja 2010 w czasie organizowanego z wykorzystaniem urząd Dzielnicowy syreni gród Praga godzina dwunasta Jarmarku Floriańskiego nagrodę Złotego Floriana w imieniu naszej uczelni odebrał Prorektor, prof. Witold Bielecki. Nagroda jest przyznawana z wykorzystaniem władze dzielnicy osobom i instytucjom, które w fantastyczny droga przysłużyły się promowaniu Pragi. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie

prawo stacjonarne - dalszy limit miejsc [Aktualności]


utrudzony natychmiast został ograniczenie miejsc na uczelnia stacjonarne z zakresu prawa. Do 17 sierpnia 2009 przyjęliśmy 202 osoby. Rektor naszej uczelni, prof. Andrzej Koźmiński ze względu na duże zainteresowanie tym kierunkiem podjął decyzję o zwiększeniu limitu o 50 miejsc. Serdecznie zapraszamy!

pomysł pracy na miesiąc kwiecień w grupie 6-latków


Wera Gierasimiuk. Bielsk Podlaski

fikcja - co czytać ? Jakich autorów i tytuły wybrać ? - Scenariusz lekcji bibliotecznej dla gimnazjum


Irena Blicharz. Ząbkowice Śląskie

pierwszy dzień w przedszkolu - scenariusz


Jolanta Kołodziejczyk. Mysłakowice

Konkurs prozatorski dla licealistw


Stan brzemienny w skutki a organizatorzy festiwalu Pozna Wzywa ogaszaj konkurs na krtki tekst prozatorski (max.15 stron) pt. „Ciemna pagina miasta”. Prace naley przesya do 25 kwietnia na adres konkurs.poznan.wzywa@gmail.com.


 

Jury w skadzie: Piotr liwiski, Maria Franas, Jakub Eichler wyoni laureatw, a uroczyste rozstrzygnicie odbdzie si 6 maja 2010 roku o godzinie 16:30, w Klubokawiarni Meskal w Poznaniu, niedaleko ulicy Nowowiejskiego 17. Dla zwycizcw nagrody ksikowe!

 

Konkurs ma charakter prosty i ustawiony jest do uczniw szk licealnych i studentw. Warunkiem uczestnictwa jest nadesanie maksymalnie pitnastostronnicowego opowiadania pt.„Ciemna pagina miasta”w terminie do 25. kwietnia 2010. na adres konkurs.poznan.wyzwa@gmail.com. Utwory nie mog by wczeniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.1. Organizatorami konkursu s: pismo stan ważny tudzież festiwal Pozna wzywa. Ciemna strona miasta.

2. Konkurs ma profil szczery i skierowany jest do uczniw szk licealnych oraz studentw.

3. Warunkiem uczestnictwa jest nadesanie maksymalnie pitnastostronnicowego opowiadania pt.„Ciemna strona miasta”. Utwory nie mog by wczeniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

5. Oceny prac dokona jury w skadzie: Piotr liwiski, Maria Franas, Jakub Eichler

6. Prace konkursowe naley nadsya w terminie do 25. kwietnia 2010. na adres konkurs.poznan.wyzwa@gmail.com.

7. Organizatorzy nie zwracaj nadesanych tekstw.

8. Organizatorzy zastrzegaj sobie regulacja do publikacji nagrodzonych i wyrnionych opowiada tudzież do cytowania tych utworw w mediach bez dodatkowej zgody autorw i bez honorarium autorskiego.

10. Uroczyste rozstrzygnicie odbdzie si 6 maja 2010 roku o godzinie 16:30, w Klubokawiarni Meskal w Poznaniu, blisko ulicy Nowowiejskiego 17.

11. O sprawach nie ujtych w Regulaminie decyduje koordynator projektu: Tomasz Bombrych (tomaszbombrych@gmail.com).

12. Zgoszenie do udziau w konkursie oznacza akceptacj regulaminu.

Task-based learning w praktyce nauczania języka angielskiego


Magdalena Rotter. Żukowo

indywidualny plan pracy wyrównawczej


Michał Komarek. Pszów

Rusza Akademia Orange


ksiazkaFundacja Orange ogłosiła start nowego programu grantowego – Akademia Orange. Jego celem jest awans nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie nowatorskich działań organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury.

egzamin dojrzałości zakończona! Zobacz arkusz!


Zakończył się test maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był wiążący dla wszystkich maturzystów. Przebiegł bez nerwów - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Scenariusz uroczystości zakończenia roku szkolnego


Mariusz Michałowski. Susz

Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju nauczyciela kontraktowego


Magdalena Poneta. Radom