Spielberg ekranizuje "War Horse"


Steven Spielberg ogłosił, że kolejnym filmem, kto wyreżyseruje, będzie ekranizacja powieści Michaela Morpurgo "War Horse" - poinformowało gazeta "Variety".

Gościem dzisiejszego porannego programu „Dzień rozkoszny TVN” była Karolina Korwin-Piotrowska, wydawca prezes portalu Plejada.pl tudzież 12-letnia wokalistka, Katarzyna Sawczuk.  Nietrudno zgadnąć, iż powodem tej wizyty była kontrowersyjna i dla wielu niezrozumiała wyrok jury programu „Mam talent!”, w wyniku której utalentowana śpiewaczka zakończyła swój udział w programie już na etapie eliminacji. Jeden wieczór, trzy koncerty, jedna cena - tak organizatorzy zapowiadają koncert, który przejdzie do historii jazzu. Wayne Shorter, Marcus Miller i Jimmy Cobb wystąpią na jednej scenie, dla Milesa Davisa, na koncercie "Tribute to Miles Davis". To całość już za dwa dni, 4 listopada na warszawskim Torwarze o godz. 20. Pierwszy odcinek, zupa tańce i zupa emocje. Uczestników programu przywitali Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski, który już na wstępie oznajmił: "dzisiaj pies z kulawą nogą nie odpadnie". Tak też się stało. Do następnego etapu show przeszły wszystkie pary, choć zdecydowanymi faworytami tego odcinka okazali się Natasza Urbańska i Jan Kliment.na przestrzeni koncertu w Liverpoolu brytyjski wokalista Morrissey został trafiony w głowę kubkiem z piwem. Hugh subwencja chciał nakręcić błona fotograficzna o wojennej ucieczce swojego dziadka, ale nie zdołał uzyskać zgody własnego ojca. Dwa kojoty zaatakowały obiecującą, 19-letnią piosenkarkę Taylor Mitchell, w czasie jej samotnej wędrówki w Parku Narodowym we wschodniej Kanadzie. W wyniku odniesionych obrażeń, dziewczę zmarła w środę, 28 października.

Mariah Carey i Janet Jackson zagrają główne role w filmie "For Colored Girls Who Have Considered Suicide When the Rainbow is Enuf".

Pozytywne wibracje (Gentleman) i zaangażowany przekaz (Lupe Fiasco) i w końcu nieskrępowana impreza (50 Cent). Pod takimi hasłami upłynął drugi dzień krakowskiego Coke Live Music Festival. Amerykański duet Arms and Sleepers, grający muzykę z pogranicza trip-hopu, post rocka i elektroniki z elementami jazzu przyjedzie na trzy koncerty do Polski.

Zapraszamy do odsłuchu piosenek IRY z nowej płyty "9", która ukaże się 30 października. każdego dnia do piątku na profilu grupy owszem w serwisie Muzzo.pl będzie pojawiał się nieznany numer. Jessica białość zagra jedną z głównych ról w komedii "F***ing Engaged". Aktorka zajmie się także produkcją filmu. Już po raz trzeci w łódzkim klubie Wytwórnia w dniach 1 lipca - 20 sierpnia odbywać się będzie Letnia Akademia Jazzu. Melomani będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach z gwiazdami jazzu zaś koncertach.W niedzielę, 20 czerwca na plenerowej Scenie na Dziedzińcu krakowskiego klubu Forty Kleparz pojawi się wzorzec "Młynarski plays Młynarski". Z Janem Młynarskim występi między innymi, zaprzyjaźniona z Fortami, Gaba Kulka. Od dziś w serwisie Muzyka możecie oglądać teledysk do wspólnego przeboju "Memories" Davida Guetty i Kida Cudiego. Reżyser Krzysztof Zanussi odebrał w poniedziałek odznaczenie "Per Artem ad Deum" (Przez sztukę do Boga), przyznany przez Papieską Radę ds. Kultury. twórca otrzymał nagrodę z Watykanu w Kielcach, na przestrzeni gali międzynarodowej wystawy "SacroExpo".

Gwiazdy odświeżyły przebój "We Are The World" dla Haiti


Gwiazdy estrady i aktorzy i aktorki po 25 latach odświeżyły przebój "We Are The World".

Znudzona Bradem Pittem


wokalistka i była aktorka Juliette Lewis jest zmęczona ciągłymi pytaniami o starożytny związek z hollywoodzkim gwiazdorem Bradem Pittem.

Dennis Hopper w Alei Sław


mocno schorowany Dennis Hopper otrzymał swoją gwiazdę w holywoodzkiej Alei Sław. aktor przegrywa choć walkę z rakiem prostaty.

Kevin Costner wystąpi ze swoim zespołem na koncercie w Gdyni


20 marca przyszłego roku w Gdyni wystąpi Kevin Costner w charakterze wokalisty i lidera zespołu rockowego Modern West. Będzie to pierwszy występ w Polsce tego amerykańskiego aktora i reżysera w roli muzyka.

Ruszają zdjęcia do filmu "Czarny czwartek"


Pochód robotników i droga wolna czołgów przez śródmieście Gdyni zostaną odtworzone w sobotę, w ramach powstającego właśnie filmu "Czarny czwartek" o tragicznych wydarzeniach w tym mieście w grudniu 1970 r.

Bliżej muzyki, więcej czasu


Zbliża się 44. wersja Wratislava Cantans. Po raz dalszy festiwal będzie świętować piękno muzyki wokalnej, chóralnej natomiast tradycji oratoryjnej we wspaniałych budowlach Wrocławia i Dolnego Śląska.

Christopher Lloyd znów chce zapolować na królika


Christopher Lloyd oświadczył, iż niezmiernie chętnie wystąpiłby w kontynuacji przeboju "Kto wrobił królika Rogera".

Peter Gabriel walczy z planami zabudowy malowniczej doliny


Peter Gabriel walczy z planami zabudowy malowniczej angielskiej doliny, która zainspirowała jego obszerny przebój "Solsbury Hill".

Odjazdowa Renata Przemyk


W listopadzie ukaże się nowa krążek dawno niesłyszanej Renaty Przemyk. Piosenki na klaser "Odjazd" zostały napisane z myślą o spektaklu pod tym tytułem.

Rihanna w szpitalu. Co jej dolega?


W poniedziałek (19 kwietnia) w nocy gwiazda muzyki pop Rihanna trafiła do szpitala. Piosenkarka poczuła się paskudnie po koncercie w Zurychu.

Paradise Lost odwołuje koncerty


zespół Paradise Lost zmuszona została odwołać sześć koncertów w Europie. Szczęśliwie, zmiany nie dotyczą polskich występów.

relacja przebojów U2


1 lipca odbędzie się premiera nowej książki o U2, w której znajdzie się opowiadanie największych przebojów grupy.

ostrzeżenie dla fanów Jacksona


Policja poinformowała fanów Michaela Jacksona, by nie przyjeżdżali na chowanie zmarłego zmarłego "Króla Popu".

Zdążyć zanim walentynkami


Aż trzy komedie romantyczne między szef rządu tygodnia? Walentynki tuż tuż... Na szczęście do kin trafiają w piątek plus ambitniejsze produkcje, m.in. wyróżniony w Cannes "Fish Tank" Andrei Arnold i "Tlen" Iwana Wyrypajewa z rolą Karoliny Gruszki.

Klaxons z producentem Korna


grupa Klaxons pracuje nad nowym albumem. Dzieło inspirowane jest szamanizmem.

gdy Polański opuści areszt?


Roman Polański nie zostanie zwolniony z aresztu w czwartek, a do swego domu zostanie przeniesiony dyskretnie - oświadczył tego dnia rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.

Spuścizna po Jacksonie do końca roku przyniesie 200 mln dol.


obniżenie po Michaelu Jacksonie wprost przeciwnie do końca tego roku powiększy się o 200 mln dol., głównie za sprawą zwiększonej sprzedaży jego albumów i planowanego filmu, w którym wykorzystany zostanie m.in. materiał wideo z ostatnich prób piosenkarza przed planowaną serią koncertów - oszacował John Branca, jeden z prawników zarządzających jego majątkiem.

"Żywot rozpustnika" - premiera w Warszawskiej Operze Kameralnej


W Warszawskiej Operze Kameralnej trwają ostatnie próby nim premierą opery Igora Strawińskiego "Żywot rozpustnika", którą zaplanowano na wtorek.

AC/DC wciąż na prowadzeniu


Australijska baśń hard rocka, zespół AC/DC, utrzymał 1. lokalizacja na światowej listowie najlepiej sprzedających się płyt.

"Żywe biuro kadr historii" - społeczno-edukacyjna przedsięwzięcie Fundacji "Filmowa Warszawa"


Fundacja "Filmowa Warszawa" zainaugurowała społeczno-edukacyjną akcję pod hasłem "Żywe kadry historii". W ten sposób wpisała się w działania związane z ogłoszeniem przez resort Edukacji Narodowej roku szkolnego 2009/2010 Rokiem Historii Najnowszej. W ramach akcji, w pierwszej kolejności prezentowany zostanie słynny dowód Macieja Piwowarczuka "Epidemia miłości", przedstawiający wspomnienia Powstańców, którzy zdecydowali się wziąć ślub w ciągu narodowego zrywu.