Energomontaż-Południe puder 0,46 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., spadek o 23,1% r/r




udział energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (OZE) w krajowej produkcji energii elektrycznej w latach 2006-2009 wzrósł o powyżej 3% i w tej chwili wynosi powyżej 6% produkcji energii elektrycznej netto. Prym asertywność wiedzie energetyka wiatrowa, która w latach 2008 – 2009 odnotowała 40% postęp mocy zainstalowanej. orzenia 1 MWh zielonej energii. wyrób przemysłowa we Francji w kwietniu 2010 r. przypadkowo spadła o 0,3 proc. mdm, po wzroście w marcu o 1,3 proc., po korekcie - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro statystyczne INSEE. dzielnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa, wzrósł w kwietniu piąty miesiąc z mniej więcej - poinformowało we wtorek w komunikacie kancelaria Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) .Pod koniec stycznia 2010 roku na wyjątkowy występ przyjedzie do własny holenderska formowanie The Gathering. - jeżeli w szóstce najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce pięć wyznaczać produkcje TVN, to moim zdaniem to nuże jest wygrana przy użyciu knock-out - mówi Piotr Walter, szef TVN. - W ramach redukcji kosztów będziemy trwać nadal rozpoczęty w tym roku program oszczędnościowy w grupie - dodaje szef w rozmowie z PAP. blisko 200 pracowników a właścicieli punktów bukmacherskich protestowało we wtorek nim Sejmem w obronie miejsc pracy. parada miała związek z planowanym wprowadzeniem przez rząd nowych zasad regulujących hazard.

Obowiązki Prezesa NBP wykonuje Pierwszy pomocnik Prezesa Piotr Wiesiołek - napisał w komunikacie zarząd Narodowego Banku Polskiego.

główny konsultant oszczędnościowy Białego Domu Christina Romer widzi sygnały, że naprawa błędu na rynku pracy nastąpi w I kw. 2010 r. Ale ostrzega, że bezrobocie być może jeszcze wzrosnąć, dopóki zacznie spadać Wysoki VIP ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przedtem sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Brunon Bartkiewicz, boss ING Banku Śląskiego zrezygnował ze stanowiska. Zostanie szefem ING Direct czyli bankowości internetowej na Anglię, Francję, Włochy, Hiszpanię. - Z zestawienia "Rzeczpospolitej" wynika, że w I kwartale tego roku majątek dziesięciu największych graczy polskiej giełdy zwiększył się o ponad 20 proc., a walor akcji w portfelach giełdowych rekinów przekroczyła 17,5 mld zł. 19 marca 2010 r. zostało opublikowane zawiadomienie o zbliżającym się wygaśnięciu ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE ręcznych wózków paletowych zaś ich zasadniczych części, pochodzących z Chin oraz Tajlandii.Tego coraz nie było w Europie. Fiat podcina skrzydła fabryce w Tychach, by ratować zakład pod Neapolem. A polski ranga korzysta z okazji, by cicho sza W związku z licznymi pytaniami naszych czytelników odnośnie ograniczeń ruchu dla samochodów ciężarowych o masie do góry 7, 5 tony na terenie Słowacji wyjaśniamy. Jak dowiedzieliśmy się w ... Jak ustaliła \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", od dzień wczorajszy pułkownik Krzysztof Parulski nie nadzoruje natychmiast śledztwa w sprawie katastrofy 10 kwietnia. Zastąpił go wyjątkowy cywil w warszawskiej Okręgowej Prokuraturze Wojskowej Marek Pasionek.

działalność polityczna Energetyczna krajowy do 2030 roku


Rumunia: jedna druga budżetu na emerytury w 2060 r.


Starzenie się społeczeństwa jest groźniejsze dla gospodarki Rumunii niż obecny dekoniunktura finansowy - ostrzega w raporcie Komisja Europejska. Jeśli rumuński rząd nie przeprowadzi koniecznych reform, to w 2060 r. połowa wydatków budżetowych pochłonie opłata świadczeń dla emerytów.

Nowym prezesem Ferrum został G. Szymczyk


Sprzedaż zagranicznych wycieczek zwiększyła się o 40 proc., obok spadku liczby ofert o powyżej 20 proc. w stosunku do ubiegłego roku - donosi dziennik periodyk Prawna

rozkaz o usługach na Rynku Wewnętrznym


resort Gospodarki przygotowało praktyczny pilot dla pracowników przedsiębiorstw państwowych i spółek z udziałem Skarbu Państwa, chcących uczestniczyć w procesach prywatyzacji swoich zakładów pracy.

LOT- em do Japonii


umowa lotnicza z Japonią Jak poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego - po wieloletnich staraniach polskiej administracji, w Tokio odbyły się konsultacje władz lotniczych własny i Japonii. W wyniku ...

Na finiszu sesji PZU dało aż 15-proc. przebitkę


Szaleństwo zakupów akcji PZU na debiutanckiej sesji sięgnęło zenitu w końcówce. cena na zamknięciu sięgnęła 360 zł, co daje 15,2 proc. przebicia do ceny emisyjnej. Na debiucie przebieg wynosił 349 zł.

Pluskwa milenijna uderzyła w Republika Federalna Niemiec dekadę w dalszym ciągu


ponad 30 mln niemieckich kart kredytowych przestało działać po Nowym Roku, bo ich mikroprocesory nie rozpoznają daty 2010.

GUS: dodatkowy obniżenie kosztów budowy domów w kwietniu


Koszty budowy budynku zbiorowego zamieszkania spadły w kwietniu o 0,3 proc. rdr i wzrosły o 0,2 proc. w stosunku do marca - podał w poniedziałek GUS.

Fed utrzymał stopy bez zmian, bo wypadek gospodarcza się poprawia


Na kończącym się w środę posiedzeniu Fed nie zmienił stóp procentowych i powtórzył, że zostaną one utrzymane na bliskim zera poziomie dzięki dłuższy czas, ponieważ inflacja jest niska, a ilość bezrobocia non stop wysoki. Poinformował też, że -aktywność ekonomiczna jest raz po raz większa, a wypadek na rynku pracy zaczyna się robić korektę

O stawkach dostępu do infrastruktury kolejowej


Nowa rozporządzenie o infrastrukturze kolejowej regulowała będzie tematyka dotyczące własności infrastruktury a sposobów jej finansowania i zarządzania – powiedział Juliusz Engelhardt, wiceminister Infrastruktury w toku debaty ”Relacje ...

MinGosp: inflacja w lutym powinna być zbliżona do odczytu styczniowego


wzrost cen w lutym powinien istnieć przybliżony do wzrostu cen w styczniu, inaczej 3,6 proc. rok do roku - szacują analitycy resortu gospodarki.

KGHM podtrzymał prognozę 2,89 mld zł zysku netto w 2010 r.




"Metro": walka soi z podrobami


Zacznijmy sycić się kiełbasę - apelują przedstawiciele polskiego sektora mięsnego i zapowiadają pierwszą akcję promującą posiłek mięsa. jakkolwiek kampania "Mięso krzepi" coraz się nawet nie zaczęła, wegetarianie aktualnie obiecują kontrę - pisze "Metro".

Info-TV-FM: 75 proc. Polaków akceptuje cenę 10 zł za mobilną telewizję


Chcemy telewizji w komórce - wynika z testów usługi i badań ankietowych. Stawiamy tylko jeden klauzula - nie może istnieć sposób

Górnik wpłacił KGHM 3100 zł za tydzień swojej głodówki


Dariusz Kwiatkowski, górnik strzałowy, wpłacił w czwartek KGHM 3100 zł za siedem dni swojej głodówki sprzed dwóch lat. To pierwsza tempo

asystent państwa dla powodzian - szczebel kieruje do sejmu algorytm ustawy


Decyzje Rady Ministrów Preferencyjne kredyty na spłatę zobowiązań bankowych zaciągniętych na remont lub budowę domu, wspomaganie inwestycji dotyczących urządzeń wodnych, zatrudnianie w ramach prac interwencyjnych i robót ...

43 mln dol. kary dla e-bukmachera


Założyciel BetOnSports, brytyjskiego serwisu internetowego ze sportowymi zakładami, przyznał się do łamania prawa przed amerykańskim sądem. Sam zaproponował, że zapłaci 43,65 mln dol. grzywny. Ale i tak grożą mu jeszcze powyżej 4 lata więzienia

Gant ma układ inwestycyjne z Saide Investments


Sawicki: dodatkowe pieniądze dla młodych rolników


minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował w środę, że przedstawicielstwo Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) wypłaci dodatkowe środki dla młodych rolników.

Serwisy ministerstwa


...