Wyniki Matury 2010


W tym miejscu publikowa bdziemy wszystkie najwiesze informacje na myśl wynikw matur. 

Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police Witold Sowała. Bełchatów Urszula Jureczka. RudyAleksandra Sobolewska. Lubaczów Agnieszka Wiśniewska. Bydgoszcz 15 maja 2010 w trakcie organizowanego przy użyciu biuro krawężnik gród nad Wisłą Praga godzina dwunasta Jarmarku Floriańskiego nagrodę Złotego Floriana w imieniu naszej uczelni odebrał Prorektor, prof. Witold Bielecki. nagroda jest przyznawana z wykorzystaniem władze dzielnicy osobom i instytucjom, które w zadziwiający sposób przysłużyły się promowaniu Pragi. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie

Bogusław Więckowski. Małkinia

phoca_thumb_s_chlopiec_smutnyJako żółtodziób pedagog chciałabym podzielić się z Państwem moimi doświadczeniami w pracy z dziećmi stwarzającymi problemy wychowawcze. Lidia Maciejowska. Sucha Beskidzka

phoca_thumb_s_awtoniuk_aW pierwszej chwili pomyślałam, że to sport dla emerytów i miałam gigantyczny dystans. Jednak, gdy spróbowałam i przekonałam się, jak z trudem wolno się utrudzić i ile mięśni angażuje się w chodzenie z kijami, polubiłam od razu. Pies też. To całkowicie przesądziło sprawę - mówi Aneta Awtoniuk, rekordzistka świata w Nordic Walking w specjalym wywiadzie dla NaZdrowie.Edukacja.net

Jest niewiasta rekordzistką świata w Nordic Walking - maszerowała płeć piękna cięgiem przy użyciu 12 godzin. Jakie to było przeżycie? Co było najprostsze, a co najtrudniejsze w tym marszu?

Najtrudniejsza była nuda. Chodziłam po bieżni stadionu w Skoczowie i po kilku okrążeniach znałam na wspomnienie sedno tablic umieszczonych około stadionu, rozkład latarni i słupków i całą topografię tego miejsca. jeżeli nie strażacy i Skoczowianie, którzy przychodzili na stadion, brali kijki i przechodzili ze mną kilka okrążeń opowiadając mi swoje najróżniejsze historie, to no tak byłoby ciężko. Ich opowieści i towarzystwo zajmowało mi rozum i z przyczyny temu mogłam spokojnie i prosto iść. Jeśli głowa płata dokazywanie i zaczyna zajmować się w trakcie takiego zadania myślami o kłopotach, o niezałatwionych sprawach itp., to wybija to z rytmu i człowiek przestaje ogniskować się na zadaniu a zaczyna na problemach. A mi akurat w tamtym czasie było potrzebne skupienie, tak aby dzięki te 12 godzin być w stanie maszerować. Najprostsze było wziąć kije i rozpocząć iść, bo chyba nie zadawałam sobie sprawy z tego, jaki to jest wysiłek. Tak to oceniam z perspektywy czasu. 

Dlaczego a figę Nordic Walking? Jak Pani dowiedziała się o popularnych "kijkach", o których jakkolwiek jeszcze 2 lata temu, a tym samym gdy biła płeć piękna ów rekord, w Polsce odrobinę kto wiedział?

Nordic walking zainteresowałam się po tym, gdy zepsute rewolwer nie pozwalało mi zajmować się innych sportów lekkoatletycznych, a ta właśnie dziedzina sportu interesuje mnie najbardziej. Mam też psa, który wtedy miał rok, a że jest to żyjący w niedostatku do licha i trochę ruchu owczarek niemiecki, musiałam wyszperać sposób, aby z nim móc rozkoszować się aktywności. Bieganie nie wchodziło w grę z powodu kolana, rower też nie, bo poduszki psich łap mocno ścierają się na asfalcie czy kostce, z których są wykonane ścieżki rowerowe. Niewybiegany czworonóg to ogromny kłopot, przeto trwały poszukiwania czegoś, co moglibyśmy „uprawiać” z Frodo. I okazało się, że jest coś takiego jak Nordic Walking. W pierwszej chwili pomyślałam, że to sport dla emerytów i miałam gigantyczny dystans. Jednak, gdy spróbowałam i przekonałam się, jak mocno wolno się zmordować i ile mięśni angażuje się w chodzenie z kijami, polubiłam od razu. Pies też. To bezapelacyjnie przesądziło sprawę.

Jak mozolnie białogłowa trenowała nim zdecydowała się ona rozbić najlepszy wynik świata? Czy planuje niewiasta kolejne podobne przedsięwzięcia?

Zanim podjęłam decyzję o próbie ustanowienia rekordu, chodziłam z kijami rekreacyjnie. Po tym, gdy zapadła decyzja, że spróbuję, solidnie trenowałam 2, 3 miesiące. Treningi opierały się na ogólnym przygotowaniu organizmu do długotrwałego wysiłku. W moim przypadku był to fitness co dalszy dzień i od 5 do 15 km bardzo szybkiego chodu albo wolnego truchtu (też z kijkami!) dziennie. dogłębny plan opracował dla mnie Marek Szuster, wielokrotny czempion w różnych dziedzinach, i w NW.

Teraz czekam na to, aż szycha pobije mój rekord. przypadkiem to zmotywuje mnie, aby w dalszym ciągu rozbić ten nowy…

Co sądzi pani o takich inicjatywach jak najbliższe mistrzostwa Polski Nordic Walking w Gnieźnie, współorganizowane m. in. przy użyciu główny punkt Edukacji i Rozwoju EFEKTY?

Im więcej takich inicjatyw, tym lepiej. NW jest wspaniałym sportem, łatwo dostępnym, nie wymaga nakładów finansowych i wielkiego przygotowania. Trzeba wręcz przeciwnie mieć kije i niewiele wiedzy o technice chodzenia – godzina z dobrym instruktoremJ grunt jest ponadto to, że wolno iść wszędzie i że jest dozwolone zacząć w dowolnym momencie, nie jest potrzebny specjalny tor ani wycieczka do obiektu sportowego, jak np. na basen. To także sport dla różnych typów osobowości, bo można odezwać się idąc w grupie, poplotkować, czy co więcej ubić interes, a można też chodzić samemu i dysponować w tamtym czasie okres tylko dla siebie, na przemyślenie ważnych spraw na przykład. Chciałabym, aby młodzi ludzie spróbowali pochodzić z kijkami, przekonaliby się jak przypadkiem to utrudzić i ile daje satysfakcji. Cieszę się, że fama NW rośnie i to rośnie w różnych grupach wiekowych.
To wspaniałe co widzę prowadząc zajęcia z psami w publicznych parkach i laskach – całe rodziny chodzące z kijami! także dzieciaki. mnogość moich znajomych będących w ciąży sięga po kije – to niewygórowany sport, bo daje 4 punkty podparcia i można wybierać jaką akt ciała obarczyć bardziej – czy prawa ręka czy biodra. Jedna znajoma chodziła z kijami co więcej na wizyty kontrolne do lekarza, mówiąc, że w zaawansowanej ciąży jest jej wygodniej. Będąc z zawodu instruktorem szkolenia psów i terapeutą zachowań zwierząt, nie mogę nie wtrącić o korzyściach, jakie daje uprawianie NW ze zwierzem. Mówiłam już, że wybiegany pies, to pies spokojny. A z doświadczeń wiem, że większość problemów, jakie psy sprawiają swoim właścicielom wynika z niedoboru ruchu i bodźców zmysłowych. Mając kije, możemy zabrać naszego psa na godzinny spacer dwa bicie dziennie, za każdym razem w inne położenie i efekt takich spacerów będzie po dwa – szczęśliwy, spokojny, bezproblemowy pies i odstresowany, zaktywizowany, dotleniony, gibki właściciel. Lepiej nie można!

Trzymam kciuki za startujących w Mistrzostwach. Będę przyglądać się ich turniej w niedzielę w Gnieźnie.

Wywziad przeprowadził Marcin Pera
phoca_thumb_s_flaga_ue25 dzieci z wrocławskich szkół podstawowych, u których stwierdzono nadpobudliwość psychoruchową, będzie miało od tego roku nie zaplanowany nadzór. W nauce pomagać będą im asystenci. Iwona Grygorcewicz. LegnicaZ radością informujemy, że 63 absolwentów prawa naszej uczelni spośród 90 zdających na aplikacje prawnicze (radcowską, adwokacką, notarialną) uzyskało skutek pozytywny. serdecznie gratulujemy! 4 marca 2010 w Akademii Leona Koźmińskiego gościł eksponent Japonii, Pan Yuichi Kusumoto, kto mówił naszym studentom o kryzysie ekonomicznym i jego wpływie na gospodarkę Japonii. Po wykładzie wywiązała się rozmowa na poruszane w trakcie wystąpienia tematy. Halina Zielińska. Radomsko

scenariusz apelu z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego


Arleta Stankiewicz - Kubeczka, Elżbieta Gałach. Międzyrzecz

wzór oceny dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego


Krystyna Kasica. Adamw

Zabawy i wróżby andrzejkowe dla dzieci najmłodszych


Magda Babiuch. Skawina

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III - Życie w kraju Anaruka


Elżbieta Wojciechowicz. Świnoujście

harmonogram zajęcia z zakresu edukacji matematycznej w grupie 6-latków


Danuta Kumaszka. Wrocław

Polscy lotnicy - patroni naszej szkoły. scenariusz lekcji wychowawczej poświęconej patronowi szkoły


Magdalena Pioś. Puławy

dzień dzisiejszy matura z WOS-u


phoca_thumb_s_egzamin1Ponad 67 tys. maturzystów przystąpiło do egzaminu pisemnego z wiedzy o społeczeństwie. WOS należy do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze; w tym roku zapęd zdawania tego właśnie przedmiotu zadeklarowało z grubsza 16 proc. maturzystów.

Test z fizyki w klasie I gimnazjum


Wanda Cichocka. Ciechocinek

ZA PÓŹNO...

[Aktualności]


Jeśli Prezydent Kaczyński tam z góry oglądał ulice Warszawy i innych polskich miast 11 kwietnia, bodajże się dziwił, i było to przyjemne zdziwienie. W ciągu skoro tylko kilku godzin Jego całościowy wizerunek zmienił się o 180 stopni, a ocena Jego prezydentury stała się jednoznacznie pozytywna.

model edukacyjno-wychowawczy. wypoczynek śródroczny uczniów klasy III na Zielonej Szkole


Zofia Dąbrowiecka. Bestwina

cecha charakterystyczna organizowania (planowania) efektywnego procesu uczenia się - nauczania upośledzonych umysłowo


Justyna Heimann. Szamocin

Turystyka - nowoczesny motor rozwoju gospodarczego


Iwona Majkowska. Słupsk

harmonogram przedstawienia na doba Matki dla przedszkolaków


Urszula Gajdecka, Małgorzata Magdziak. Poddębice - Zadzim

List gratulacyjny od Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego [Aktualności]


Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała od Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego gratulacje w związku z zaklasyfikowaniem naszej uczelni do grupy najlepszych europejskich szkół biznesu przy użyciu diariusz "Financial Times"

kurs powtrzeniowe z WOS-u


phoca_thumb_s_swpslogoJak atwo i skutecznie uczy si WOS-u? Katedra Nauk Politycznych Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej zaprasza maturzystw zainteresowanych problematyk wiedzy o spoeczestwie na bezpatne kurs powtrzeniowe: „WOS jest atwy, inaczej jak zda matur”. Warsztaty obd si w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. wolumen miejsc ograniczona.

plan pracy na m-c listopad dla dzieci 3 - 4 letnich ( wg nowej element programowej )


Hanna Wędrowska - Saramak. Ryn

audycja UE „Mleko dla szkółâ€


phoca_thumb_s_mlekoTwoje dobre samopoczucie, sprawność fizyczna i zdrowie, zależą w dużej mierze od prawidłowego odżywiania. Dla organizmu szczególnie grunt są lata szkolne, kiedy to postęp i zmiany w nim zachodzące są największe. program Unii Europejskiej „Mleko dla szkółâ€ promuje jogurt, ser, maślankę, mleko i inne smakowite produkty mleczne, tak grunt w prawidłowym odżywianiu i zbilansowanej diecie.

SREBRO dla KameLeona! [Aktualności]


Chór zaciszny "KameLeon" Akademii Leona Koźmińskiego otrzymał srebrny praca dyplomowa na VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat Sopot 2010. W konkursie wzięło udział 13 chórów z różnych stron świata, w tym z Filipin, Singapuru, Szwecji, Norwegii, Francji, Słowacji, Ukrainy i Polski. serdecznie gratulujemy!

projekt pracy z uczniem zdolnym "Mat - Klasa"


Wiesława Stankiewicz. Luboń

pasjonujący finisz turnieju koszykówki tercet Basket [Aktualności]


20 marca rozegrały się finałowe mecze turnieju koszykówki ulicznej Trio Basket 2010 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem jest nasza Akademia. Emocjonująca bój trwała aż do ostatniego gwizdka. I miejsce zajęli "Prusaki" z XXXV LO im.Bolesława Prusa. Najlepsi zawodnicy: Łukasz Wirski i Anna Łucarz otrzymują stypendium ALK