porozumienie o współpracy pośrodku AGH i RWE


8 czerwca w Warszawie Jego Magnificencja AGH prof. Antoni Tajduś, pryncypał Zarządu RWE dr Jürgen Grossmann i zwierzchnik Zarządu RWE Polska dr Filip Thon podpisali dowód „Sustainable Energy for Future of Europe” – umowa o współpracy Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie z RWE.

30-procentowe obniżenie rachunków za elektryczność dla najuboższych konsumentów energii zakłada plan ochrony odbiorców wrażliwych, opracowana przy użyciu Ministerstwo Gospodarki. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak jest zaszokowany wypowiedzią premiera Donalda Tuska dotyczącą ewentualnej zmiany w umowie z Rosją na dostawy gazu do Polski syndykat AKCEZ z udziałem czeskiego koncernu energetycznego CEZ uzyskało kredyt na spłatę zobowiązań związanych z zakupem tureckiej spółki dystrybucyjnej SEDAStaki sam czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. krawędź wojny jest coraz z większym natężeniem matowy i pewno niedostępny pod ręką obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe i przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza zwiększenie konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może wzdrygać się się przyczyną poważnych rozciągnąć społecznych na tle politycznym. 6 października 2009 r. została opublikowana decyzja KE przyjmująca zobowiązanie cenowe zaproponowane w związku z postępowaniem antydumpingowym w odniesieniu do przywozu do UE niektórych rodzajów folii aluminiowej pochodzących, między innymi, z Brazylii. Słowacka system gospodarczy odbiła się od dna. skutek z II kwartału jest o 12,6 pkt. proc. starszy rangą w porównaniu do I kwartału. wtedy PKB spadł o 11,4 proc - podała przedstawicielstwo Reuters.

niedaleko protestów argentyńskiego plus minus pierwsza brytyjska system wydobywcza "Ocean Guardian" dotarła do punktu przeznaczenia w rejon Falklandów na południowym Atlantyku i przygotowuje się do rozpoczęcia wierceń - podała w sobotę telewizja Channel 4.

Pan Marek z Opola kupił dla syna bilet na chęć do Kołobrzegu. - Okazało się, że muszę zapłacić więcej za to, że część podróży będzie pociągiem osobowym, a nie pośpiesznym. Nie mogę tego pojąć - mówi Litwa, Łotwa i okręg kaliningradzki Rosji zostały dotknięte silnymi wichurami, zrywającymi sieci elektryczne i wyrywającymi drzewa.

W roku 2010 ewolucja gospodarczy w Polsce wzrośnie do poziomu 2,5 proc, a w 2011 r. do 3,1 proc. - wynika z raportu OECD Economic Outlook 86. To starszy rangą konsekwencja od gospodarek strefy euro, których PKB prognozowane jest na 0,9 proc. w 2010 r. i 1,7 proc. w 2011 r. – Polska zgromadziła wystarczające zapasy surowca na sezon zimowy 2009/2010 i nasza sytuacja jest stabilna - zapewnił wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odpowiadając na pytania posłów o umowę na dostawy rosyjskiego gazu w kontekście bezpieczeństwa energetycznego kraju. Służby sanitarne wycofują z białoruskich sklepów zagraniczne towary spożywcze. zdaje się nie spełniają one białoruskich standardówCzwartkowa sesja na Wall Street przyniosła powrót mocnych spadków, a do pogorszenia nastrojów przyczyniły się gorsze od oczekiwań dane z otoczenia makroekonomicznego i obawy o forma globalnej gospodarki. podobnie jak w poprzednich dniach targowisko ignorował lepsze od spodziewanych wyniki kwartalne spółek, martwił się zaś słabymi prognozami na 2010 rok. We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest drużyna znanych filmowców. milicja i inne służby będą mogły praktycznie abstrahując od kontrolą dozorować aktywność w Internecie - informuje "Dziennik periodyk Prawna".

Analitycy: będą obniżki cen paliw na stacjach


- Niższe niż w zeszłym tygodniu i stale spadające ceny paliw w hurcie przełożą się na mniejsze ceny na stacjach benzynowych - prognozują analitycy biura Reflex i portalu e-petrol. według nich kierowcy mogą się spodziewać, że za litr paliwa zapłacą mniej o 3 - 5 gr.

PMR: walor rynku telekomunikacyjnego spadła w 2009 r. o 3%, w 2010 r. możliwe reprodukcja


W piątek na polskie ekrany trafia aż 7 nowych tytułów. wśród nich: najnowszy film Jima Jarmuscha \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Limits of Control\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", rewelacja festiwalu w Wenecji - austriackie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Lourdes\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", czy debiut Marcina Wrony \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Moja krew\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Wreszcie, coś dla fanów Marilyn Monroe - do kin wraca klasyczne \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Pół żartem, pół serio\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

J.P. Morgan chwali pomysły ministrów dotyczące OFE


- Proponowane przez kategoria zmiany w systemie emerytalnym powinny zredukować groźba przekroczenia progu 55 proc. długu publicznego w relacji do PKB. łączny wpływ zmian byłby przydatny dla obligacji - uważa bank J.P. Morgan

W USA o energetyce jądrowej


Na idea regulacji prawnych, szkolenia kadr oraz organizacji energetyki jądrowej, w tym dozoru jądrowego i radiologicznego rozmawiała z przedstawicielami amerykańskiej administracji rządowej i instytucji zajmujących energią atomową Pełnomocnik rzędu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanny Trojanowskiej.

język francuski kategoria sfinansuje darmowe prenumeraty gazet dla młodzieży


język francuski stopień przedstawił we wtorek szczegóły planu Moja darmowa gazeta, którego zadaniem jest ratowanie papierowej prasy i poprawa poziomu czytelnictwa wśród młodych ludzi. W jego ramach szczebel sfinansuje każdej osobie w wieku 18-24 lata roczną prenumeratę dowolnej francuskiej gazety - donosi New York Times

UE. Lewandowski: będą dodatkowe kapitał dla krajowy


Na lata 2011-13 dla trzech nowych krajów UE, głównie Polski, a i Słowacji i Czech, będą dodatkowe kasa spójności (łącznie maksymalnie 3 mld euro) - ogłosił w czwartek komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

Po 125 latach Dow Jones zniknie z rynku?


Firma Dow Jones & Co. rozważa sprzedaż jednostki zajmującej się publikacją indeksów giełdowych. Oznaczałoby to, że zniknie historyczna imię indeksu Dow Jones - najstarszego działającego w Ameryce

Deweloperzy mają tak wiele ziemi, że nie muszą jej kupować przy użyciu lata


meldunek BOTM 80/2009 Dotyczy terminarza ważności zezwoleń z kontyngentu 2009 r. w przewozach osób i rzeczy Na stronie Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego ukazała się informacja na materia ważności ...

Gazprom chce po rosyjsku najść złoża Kowykta


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Gazprom nie zamierza kupować pola wydobywczego Kowykta, bowiem prawdopodobnie przejmie je za darmo.

złożenie wniosku urlopowego a zwerbalizowanie umowy


chlebodawca być może wypowiedzieć pracownikowi umowę o pracę po złożeniu wniosku urlopowego, aż do momentu rozpoczęcia korzystania przez pracownika z urlopu.

godzina konsumpcji: znikają towary z górnej półki


koniec z umartwianiem się. włość luksusowe znów się sprzedają. Zamożni klienci wydają najwięcej od dwóch lat. Wygląda na to, że zastój finansowy mają natychmiast za sobą

Famur i Fazos pozwały Kopex i jego spółkę zależną na ogółem 114,34 mln zł


Przychody spadły, ale to bez porównania dzielnik finansowy, który zanotował ubytek - mówi zwierzchnik ABC Data, największego dystrybutora sprzętu IT na polskim rynku. Spółka w tym roku chce wpakować się na warszawski parkiet

Europejscy operatorzy gazowi powołali swoją organizację


Operatorzy europejskich gazowych systemów przesyłowych, w tym własny GAZ-SYSTEM, powołali organizację European Network of Transmission System Operators for Gas (ENTSOG).

PGNiG nie będzie oszczędzał na poszukiwaniu i wydobyciu gazu


Jak powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Sławomir Hinc, wiceprezes zarządu ds. finansowych PGNiG, spółka przeznaczy w tym roku na inwestycje ok. 5 mld zł. Na poszukiwania złóż, wydobycie, budowę i rozbudowę podziemnych magazynów gazu, spółka przeznaczymy ok. 4 mld zł.

zagadnienia motoryzacyjne na wirażu kryzysu


Motoryzacja zaczęła zakręcać swoją przyszłość po kryzysie. Koncerny na wrzawa przenoszą produkcję nowych aut, szykują mariaże.

ZUS: liczba emerytów w II spadła o 10,6 tys. osób


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" basta medialnych spekulacji i niepewności fanek - bóg kobiet na całym świecie, latynoski piosenkarz Ricky Martin przyznał się, że jest gejem.

Kompresory - Chiny - corrigendum rozporządzenia o nałożeniu ostatecznych ceł antydumpingowych


12 listopada 2009 r. zostało opublikowane corrigendum szwedzkiej wersji językowej rozporządzenia o nałożeniu tymczasowych ceł antydumpingowych na przywóz do UE rur bez szwu (seamless pipes and tubes)pochodzących z Chin.

Pengab spadł o 1,7 pkt m/m do 30,3 pkt w czerwcu


Bank Polskiej Spółdzielczości ma koncept i jedną czwartą pieniędzy potrzebnych do przejęcia banku - informuje bicie serca Biznesu

MinGosp: dół bezrobocia wyniesie ok. 12,5% na koniec roku


trudno dopaść osoby fizyczne prowadzące aktywność gospodarczą, które nie stanęły przed koniecznością odbycia podróży służbowej trwającej oraz w czasie weekendu. Zastanawiają się one często, czy diety przysługujące z tytułu takiej podróży służbowej mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Sprzedaż gazu w lutym wyższa o ponad 80 mln metrów sześciennych


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo sprzedało w lutym o ponad 80 mln metrów sześciennych gazu więcej niż rok wcześniej. W całym I kw. sprzedaż przypuszczalnie być większa o 320-350 mln metrów sześciennych - poinformował Mirosław Dobrut, wiceprezes PGNiG.