Stolica. W weekend dni otwarte w NBP


Prezentacje ważących ponad 12 kg główne biuro złota, wystawy cennych monet, banknotów i zabytkowych maszyn liczących zaś zabawy edukacyjne dla dzieci - to niektóre z atrakcji czekających na gości odbywających się w weekend dni otwartych Narodowego Banku Polskiego.

Niemiecki członek rządu finansów proponuje, by w Unii Europejskiej powstał kieszeń podobny do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. całość po to by ocalać kraje będące w tarapatach, takie jak Grecja. lecz helleński premier George Papandreou odwiedza kolejne kraje w poszukiwaniu poparcia Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. za pomocą Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Koncern energetyczny CEZ miał w czwartym kwartale 2009 roku 7,8 mld CZK zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej poniżej 5,6 mld CZK rok wcześniej.Od poniedziałku w telewizji można oglądać spoty reklamowe piwa Żywiec z udziałem Tomasza Adamka. w największym stopniu utytułowany własny bokser ostatnich lat został twarzą promującą Grupę Żywiec. Przyjęcie euro jest w dłuższym okresie korzystne, wszelako perturbacje w strefie euro nie sprzyjają rozmowie o niej. pierw powinniśmy uporządkować swoje gospodarstwo i obniżyć deficyt - powiedział telewizji TVN CNBC firma Marek Belka, szef departamentu europejskiego MFW Inna sprawa, że w pobliżu podnoszeniu tego rodzaju podatku trzeba prawidłowo przekalkulować czy aby nadmiernie drastyczne posunięcia nie zahamują rozwoju sektora i przy użyciu to nie spowodują spadku wpływów podatkowych. I nad tym pewnie będą lada dzień debatowali eksperci w resorcie finansów - mówi Wyborczej.biz dr hab. Krzysztof Rybiński, nauczyciel SGH i partner w Ernst & Young Polska.

Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Przywódcy UE zgodzą się w czwartek na nałożenie na instytucje finansowe opłat przeznaczonych na walkę z kryzysem - wynika z ujawnionego w pierwszy dzień tygodnia projektu ustaleń szczytu, na który powołuje się Reuters. podług aż trzech brytyjskich gazet, Michael Geoghegan, szef HSBC Holdings, największego banku w Europie, odda swoją roczną premie na cele charytatywne

język niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,24 proc., do 5.498,26 pkt. (PAP)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Królowa Monet trochę szmatławy dzień. Słabsza kondycja fizyczna odbije się generalnie na twoim nastawieniu do życia. Możesz egzystować w związku z tym zniechęcona do działania lub podejmować decyzje bez zastanowienia się, bo i tak uznasz, że nie ma to żadnego znaczenia jak postąpisz. W takim dniu łatwo narobić głupstw, których jutro jest dozwolone gorzko żałować. Lepiej natychmiast nie rób nic, lub zajmij się rzeczami których nie droga uczynić źle. horoskop.wp.pl

Minister skarbu Aleksander góra w zmowie z Polsat News zapowiedział, że sprzedaż akcji Polskiej Grupy Energetycznej nastąpi chyba wówczas jesienią.Rynki akcji od dłuższego czasu wyglądały na zmęczone wzrostami. Jeszcze w środę, a wobec tego w ostatni dzień 3 kwartału, kupujący zdołali utrzymać linię trendu wrostowego na S&P500, ale wielkość tego dnia był ogromnie niski. Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego ognisko Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano w ciągu środowej konferencji prasowej w tym szpitalu. W połowie lutego ma rozpocząć się wielka wyprzedaż z magazynów żywnościowych polskiej armii w pewnym sensie 2 tys. ton jedzenia - informuje "Gazeta Wyborcza".

Rzeczpospolita Polska została członkiem International Carbon Capture and Storage Group


Polska przystąpiła do International Carbon Capture and Storage Group, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz sekwestracji dwutlenku węgla.

PDA BIO Inventions wzrosły w debiucie na NC o 66 proc.


Prawa do akcji spółki BIO Inventions, dystrybutora produktów biotechnologicznych, wzrosły w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 66 proc. do 0,83 zł.

Miedwiediew nie zgadza się na wyższą stawkę za przewóz gazu


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nie zgadza się na zapowiadane za pomocą Kijów podwyżki stawek za tranzyt rosyjskiego gazu dzięki Ukrainę. Powiedział o tym w poniedziałek, w trakcie spotkania z szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem - podała agencja Interfax-Ukraina.

Z propuskiem po drogach Obwodu Leningradzkiego


Dotyczy ciężarówek w ruchu międzynarodowym za pomocą kwiecień Jak poinformowało dyrekcja Leningradzkiego Obwodu odpowiedzialne za wartościowy zgodnie z postanowieniem Walerija Sierdiukowa, gubernatora Obwodu Leningradzkiego nr 132-r z ...

Jednolite standardy przyznawania ulg i umorzeń składek na ZUS


Toshiba zapowiedziała inicjacja na giełda europejski w drugim kwartale tego roku nowego zewnętrznego dysku twardego STOR.E ART3. sprzęt będzie dostępne w czterech pojemnościach: 500GB, 640GB, 750GB zaś 1TB.

Asseco Slovakia do końca roku chce kupować dwie spółki na Węgrzech


bieg starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pełne przekonanie siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wówczas zastanowić się alternatywne rozwiązanie.

KGHM kupi 51% spółki wydobywczej w Kanadzie za 37 mln USD, zapewni finansowanie na 535 mln USD


platforma ERTMS dla PKP PLK


Za kwotę blisko 54 milionów złotych Bombardier Transportation zrealizuje pierwsze w Polsce implementacja systemu ERTMS (Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym) liczebność 2. dla PKP Polskie Linie ...

Info-TV-FM rozpoczyna audycja pilotażowy telewizji mobilnej w Warszawie


Chwilę zanim godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzień dzisiejszy na specjalnie zwołanej ...

"Dziennik czasopismo Prawna": Rosjanie bliżej Możejek


PKN Orlen szuka partnera strategicznego dla rafinerii w Możejkach. przypuszczalnie nim być rosyjska interes Rosnieft - ujawnia "Dziennik periodyk Prawna".

Zainwestowali w bezpieczne" obligacje. Zostali na lodzie


Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby zabawiać się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. stąd miast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej

Zamówienia w niemieckim przemyśle rosną o 3,5 proc.


W lipcu ogromnie mocno wzrosły zamówienia w niemieckim przemyśle. Ekonomiści się cieszą, bo to kolejny sygnał, że największa europejska system ekonomiczny wychodzi bez pośpiechu z kryzysu

ministerstwo skarbu sprzedał poprzez giełdę 16,05 proc. akcji Enei




Total inwestuje w złoża gazu w USA


Jak poinformował „Dziennik periodyk Prawna”, francuski Total kupił 25-proc. udziałów w amerykańskim złożu gazu łupkowego Texas Barnett należącym do Chesapeake Energy.

Parlament bułgarski ratyfikował umowa o gazociągu Nabucco


Parlament bułgarski ratyfikował układ o budowie gazociągu Nabucco, mającego wytwarzać gaz z regionu Morza Kaspijskiego do Europy Środkowej i zrobić alternatywę dla rosyjskich dostaw.

"Puls Biznesu": rolnicza przedstawicielstwo przypuszczalnie się nie zatankować


To być może egzystować dla firm paliwowych niezła gratka. W połowie maja przedstawicielstwo Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na dostawy paliw. Niestety, nikt nie spełnia wymogów przetargowych - zauważa "Puls Biznesu".

Gaz dla Polaków bez mała ukochany w całej UE


Ceny gazu dla Polaków należą do najwyższych w UE w odniesieniu do naszej siły nabywczej. Droższy jest na odwrót dla Szwedów - ogłosił Eurostat.

Hydrobudowa Polska miała 16,62 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 9,8% r/r




resort rolnictwa chce uprościć rolnikom sprzedaż własnej żywności


We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest zespół znanych filmowców.

Oszukali ok. 1,2 tys. osób na Allegro. Jest akt oskarżenia


Gdańska Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie trzech mężczyzn, którzy oszukali nad 1,2 tys. użytkowników internetowego portalu aukcyjnego Allegro. Oskarżeni m.in. sprzedawali fikcyjny towar; wyłudzili w sumie nad 120 tys. zł