Butny Ronaldo chce ochrony


Zawiódł na całej linii, ale aktualnie znalazł winnego. Portugalczyk Cristiano Ronaldo po meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej zarzucił arbitrom nieobecność ochrony. Bo jak uważa, ci powinni asystować "piłkarzom o większych umiejętnościach".

Federacja Rosyjska oczekuje od Polski, by na prawach wzajemności przekazała dokumenty, m.in. dotyczące losów rosyjskich jeńców wojennych z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. - powiedział w czwartek członek męski Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Gienadij Matwiejew. dwa 15-latkowie włamali się w środku nocy do domu pewnego mężczyzny i strasząc go siekierą żądali papierosów. niemniej mąż nie spełnił ich żądań i przegonił bandytów ze swojego mieszkania. Birmański Sąd Jahwe utrzymał w piątek werdykt aresztu domowego dla przywódczyni opozycji Aung San Suu Kyi - poinformowały źródła oficjalne.Oficjalnie potwierdzono informację tym, kto wygrał 56 mln funtów w loterii EuroMillions. Szczęśliwcami okazała się dwie z Gloucestershire – informuje BBC. Generał Waldemar Skrzypczak, który w poniedziałek oddał się do dyspozycji prezydenta, jest na urlopie - poinformowano w wydziale prasowym Dowództwa Wojsk Lądowych. Francuscy żołnierze obronili w sobotę dwa łodzie rybackie zaatakowane dzięki piratów na Oceanie Indyjskim; pojmano 11 podejrzanych o udział w ataku - powiedział głosiciel armii francuskiej admirał Christophe Prazuck.

podczas gdy do mediów wyciekła taśma z nagraniem jego niedwuznacznej sytuacji z kobietą, lider tureckiej opozycji Deniz Baykal nie puder innego wyjścia jak wycofać z funkcji przewodniczącego Republikańskiej Partii Ludowej (CHP).

Meksykański młodzik chucherkowaty na białaczkę, żydowski milioner z rakiem mózgu i francuska siostra z chorobą Parkinsona - łączy ich to, że zostali świetnie uzdrowieni za pośrednictwem Jana Pawła II. Czy rzeczywiście? - Ja wierzę, ale każdy sam musi rozumieć - mówi w rozmowie z tvn24.pl Andrea Tornielli, pisarz najnowszej "duchowej biografii" papieża-Polaka, "Santo subito". Łukasz Kubot nie zawojuje paryskiego French Open. Polski gracz w tenisa odpadł w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 16,807 mln euro). Po wielce długim ciężkim meczu Kubot przegrał 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 2:6, 4:6 ze startującym z dziką kartą Francuzem Jousselinem Ouanną.

Olsztyńscy policjanci z grupy Archiwum X, zajmującej się skomplikowanymi sprawami kryminalnymi, zatrzymali braci: Daniela i Łukasza R., podejrzanych o zrealizowanie poprzednio dwoma laty napadu na pula w Dobrym Mieście (Warmińsko-Mazurskie). W związku z przywróceniem w tym roku obowiązkowej matury z matematyki, w telewizji rusza kampania społeczna, mająca na celu zburzenie stereotypu matematyki w charakterze trudnego przedmiotu. W krótkich filmach specjaliści będą protestować różne zagadnienia, mogące się przysporzyć w czasie egzaminu. O niezwykłej akcji CKE czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". anonimowy sprawca ostrzelał dwa tramwaje i dwa autobusy, na ul. Waszyngtona, między Grenadierów a Wiatraczną. maniak oddał strzały prawdopodobnie z wiatrówki. policja przesłuchuje świadków.Nowa strategia sił NATO w Afganistanie była tematem wtorkowej telefonicznej negocjacje premiera Donalda Tuska z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą. Jak wynika z komunikatu siedlisko Informacyjnego Rządu, politycy m.in. "podkreślili wagę solidarności w działaniach Sojuszu Północnoatlantyckiego". amerykański referat Imigracyjny nie zamierza zesłać kobiety, której córka na spotkaniu z Pierwszą Damą USA Michelle Obamą powiedziała, że oryginał jest w Stanach Zjednoczonych nielegalnie. Radosław Sikorski wziął sobie do serca słowa Donalda Tuska ("no walcz!") i w ostatnich godzinach głosowania w prawyborach, na przekór doniesieniom "Wprost", apeluje do partyjnych kolegów. - Już nic bardziej błędnego kilkadziesiąt godzin do finiszu – napisał zwierzchnik MSZ. tymczasem dane tygodnika dezawuuje Teresa Piotrowska (PO), członkini komisji prawyborczej.

Sankcje pod Iranu. ostry protest Rosji


Rosja przenikliwie skrytykowała w czwartek USA i Unię Europejską za uzgodnienie dodatkowych sankcji na Iran. W ubiegłym tygodniu łagodniejsze sankcje na Iran zostały przyjęte dzięki ONZ, pod ręką rosyjskim poparciu.

Pełnomocnik wnuka Stalina o katastrofie


pełnomocnik Jewgienija Dżugaszwilego, wnuka Józefa Stalina, Siergiej Strygin oświadczył w poniedziałek, że jest "wstrząśnięty straszną tragedią, jaka dotknęła Polskę". Strygin kwestionuje zadłużenia NKWD za mord na polskich oficerach w 1940 r.

Łódzkie: 10-latek postrzelił 72-letniego sąsiada


Policjanci z Wieruszowa (Łódzkie) wyjaśniają, w jakich okolicznościach 10-latek postrzelił z wiatrówki 72-letniego sąsiada. Mężczyzna został raniony w szyję. Trafił do szpitala, ale - według policji - jego życiu nic nie zagraża.

związki gejowskie - tak, małżeństwa - niekoniecznie


Państwa europejskie nie muszą wyrażać zgody na zawieranie małżeństw gejowskich. trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odrzucił skargę austriackiej pary gejowskiej.

Bułgarzy uczą się nazwisk Polaków


Mieli przybyć do Polski, zwrócić łatwe wygrana i wrócić do Bułgarii. Niestety biało-czerwoni okazali się za mocni. Bułgarzy wciąż nie mogą w to uwierzyć. - Nie znam nazwiska żadnego z polskich piłkarzy. To nasi są znani, a jednak przegraliśmy - cedzić władze tamtejszej ligi.

Żywioł szaleje. Ewakuowano monastyr


konfrontacja z pożarami zagrażającymi Atenom trwa od kilku dni. niemniej jednak nadal nie udało się dopaść sytuacji. Żywioł rozprzestrzenia się. Ewakuowano kilkanaście prawosławnych sióstr zakonnych, bo ich klasztorowi zagrażał zapał - podały władze.

Władze Warszawy likwidują "przewóz osób"


Do 2012 roku z warszawskich ulic zniknie transport towarów osób - taką deklarację złożyli w środę podczas konferencji prasowej urzędnicy. OPZZ Przewoźników w tej chwili zapowiedział strajk i blokadę w największym stopniu ruchliwych skrzyżowań w Warszawie.

Moskwa: Polacy na wielkiej defiladzie; "pokój jest nietrwały"


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i przywódcy nad 20 innych krajów wspólnie złożyli girlandę z kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza w Parku Aleksandrowskim, nim murem Kremla. Chwilą ciszy uczcili pamięć ofiar II wojny światowej. W uroczystości uczestniczył pełniący obowiązki prezydenta własny Bronisław Komorowski.

"Bo admirator i nie udawał"


"Szukałem was. Teraz wy przyszliście do mnie" – zwrócił się do młodzieży, w porze wieczoru 1 kwietnia, Jan Paweł II. – Młodzi wciąż są w sąsiedztwie nim – mówi dominikanin Jan Góra. – Bo widzą w nim namiestnika Chrystusa – dodaje Stanisław Sojka. – Bo amant i nie udawał – tłumaczy ksiądz Adam Boniecki. – I potrafił zażartować – zauważa Jerzy Pilch. W piątą rocznicę resztki papieża szukamy Pokolenia JP II.

Dorsze koleje życia mają lepsze


komitet Europejska proponuje, by rybacy na Bałtyku - także polscy - mogli w przyszłym roku zwiększyć połowy dorszy. To odzew na naukowe dane o wzroście liczebności tych ryb. Jednocześnie komisja proponuje redukcja połowów śledzi, bo w Bałtyku ich ubyło.

Po powodzi ubezpieczyciele śpią bez nerwów


zdradzać by się mogło, że odszkodowania popowodziowe mogą osłabić budżety firm ubezpieczeniowych. prowadzący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza zapewnia jednak, że z powodu wielkiej wody branża ubezpieczeniowy w Polsce nie dozna zasadniczego uszczerbku.

Peru - raj dla fałszerzy


Stolica Peru - Lima stała się światowym ognisko produkcji fałszywych dolarów. W tym roku rozbito w tym kraju w tej chwili pięć organizacji przestępczych zajmujących się drukowaniem podrobionych pieniędzy. W sumie skonfiskowano tam 40 milionów w fałszywkach, a w USA 8 mln w podrobionych w Peru banknotach.

Poszukiwania zaginionego śmigłowca, świadek słyszał "huk"


przedsięwzięcie poszukiwawcza śmigłowca Straży Granicznej przenisła się z okolic Klukowicz w powiecie siemiatyckim (podlaskie), dokąd ją rozpoczęto, w kierunku na wschód i południe od tej miejsciowości. Ze względu na dryg pogodowe, w poszukiwaniach nie używa się śmigłowców - poinformował Marcin Janowski, głosiciel prasowy podlaskich strażaków.

Zakończył się proces ws. pożaru hali Stoczni Gdańskiej


Po 13 latach przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zakończył się w czwartek przebieg w sprawie pożaru hali Stoczni Gdańskiej w listopadzie 1994 r. Zginęło w nim siedem osób, a ponad 280 zostało rannych.

uregulowanie hazardowa: dzisiaj debata, dzień jutrzejszy wotum


wotum nad projektem ustawy hazardowej odbędzie się w czwartek wieczorem - poinformował rzecznik marszałka Sejmu Jerzy Smoliński.

Litwa szuka mordercy mściciela


Od tygodnia na Litwie trwają poszukiwania Drasiusa Kedysa. mężczyzna jest karalny o morderstwo sędziego z Kowna Jonasa Furmanavicziusa, który chyba molestował seksualnie jego czteroletnią córeczkę.

Dwugodzinny teleton gwiazd dla Haitańczyków


ponad 100 amerykańskich gwiazd filmu i muzyki, a i sportowców i polityków wzięło udział w transmitowanej w nocy z piątku na sobotę (polskiego czasu) na całym świecie akcji pod tytułem "Nadzieja dla Haiti" (Hope for Haiti Now), w ciągu której zbierano kapitał na asystent dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

Komorowski chce wyjaśnień. PiS: Nie będziemy przepraszać


Bronisław Komorowski zadeklarował, że wolałby nie rozstrzygać sporu z PiS w sądzie. dyrekcja Jarosława Kaczyńskiego nie zamierza choć przepraszać.

Kaczyński przegrał z Komorowskim w sądzie


Sąd: Jarosław Kaczyński ma sprostować nieprawdziwą wypowiedź, że Bronisław Komorowski chce, aby ordynans zdrowia była sprywatyzowana.

Merkel dziękuje wypędzonym - "nie chcemy rozdrapywać ran"


- Chciałabym podziękować ziomkostwom za ich inicjatywy na sprawa ochrony zabytków niemieckiej kultury - powiedziała podczas Dnia Stron Ojczystych, dorocznej imprezy organizowanej przez Związek Wypędzonych, Angela Merkel. Jak podkreśliła kanclerz Niemiec, tego typu kulturalne projekty działają na zagadnienie zbliżenia europejskich narodów.