starszy rangą nastrój w budownictwie?


Oceny ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie są w czerwcu pozytywne, zbliżone do zgłaszanych w maju i lepsze aniżeli w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. - wynika z komunikatu GUS. Przewidywania w zakresie sytuacji finansowej pozostają na poziomie optymistycznych prognoz formułowanych zanim miesiącem.

Prezydent Rumunii Traian Basescu ogłosił intencja wprowadzenia od czerwca drastycznych oszczędności w wydatkach publicznych, w tym zmniejszenia o 25 procent zarobków w budżetówce tudzież 15-procentowej obniżki emerytur i zasiłków dla bezrobotnych. Średnia spód redukcji zapisów na akcje spółki Arctic Paper w transzy inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej wyniosła 84,4%, poinformowała firma w komunikacie w piątek. Spółka przydzieliła wszystkie 10,85 mln nowych akcji serii B i C, a cena emisyjna wyniosła 15 zł. Rząd rozpoczyna tworzenie budżetu na 2011 rok. "Rzeczpospolita" alarmuje, że pipa budżetowa może wymusić korekty m. in. systemu waloryzacji rent i emerytur.Dziś, zgodnie z oczekiwaniami, zbiorowisko Polityki Pieniężnej po raz trzeci z plus minus postanowiła pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie. stopień podstawowej stopy referencyjnej dalej wynosi w takim razie 3,5 proc. Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 9 kwietnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 35 zł, z 27,81 zł tudzież podtrzymali rekomendację "redukuj". Środowa posiedzenie na GPW przynosi kontynuację wczorajszych spadków głównych indeksów. WIG20 o godzinie 11.15 traci 0,23 proc. i wynosi 2384pkt. Większa przecena dotknęła spółki małe, których ewidencja sWIG80 zniżkuje o 0,6 proc. Przed przeceną chronić się zaledwie spółki średnie, których indeks mWIG40 znajduje się na poziomie wczorajszego zamknięcia.

Sprzedaż mieszkania zajmuje przeciętnie 4 miesiące - wynika z danych Home Brokera. Z dużych w zamian najłatwiej podkablować mieszkanie w Trójmieście, a najtrudniej w Poznaniu.

- Polimex Mostostal liczy, że tok połączenia ze spółkami zależnymi ma obowiązek zakończyć się w czerwcu i od początku lipca drużyna działałaby obecnie w nowej strukturze - poinformował we wtorek dziennikarzy Konrad Jaskóła, dyrektor spółki. Analitycy KBC Securities w raporcie z 26 kwietnia podwyższyli wycenę akcji Polimeksu o 9,3 proc. do 5,9 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację "kupuj".

Od tygodnia złoty taktownie zyskuje na wartości względem euro. Kurs EUR/PLN zdołał zejść wczoraj pod liczba 3,9000. przebicie tej bariery okazało się natomiast nietrwałe - na początku dzisiejszych notowań przebieg tej pary walutowej wzrósł do 3,9100, wtem po tym aczkolwiek nastąpił ponowne pojawienie się w okolice 3,9000. Tysiące ton żelaza wrzucone do wód oceanów i mórz mają radykalne ograniczyć proces ocieplania się klimatu - uważają naukowcy, a informuje o tym "Polska The Times". Żaden zastój nie zmusi polskich firm do ograniczenia socjalu dla pracowników. dalej w wielu dużych, państwowych korporacjach składka na fundusze społeczny jest chociażby trzy chłosta większa niż wymaga prawo.Złoty stracił dzisiaj dość sporo. nie zważając na pogarszającymi się nastrojami na giełdach i związaną z tym redukcją pozycji opartych o carry-trade (co brutalnie rzeczy wpływało także na umacnianie się amerykańskiego dolara względem głównych walut) pewien wpływ miały ponadto obawy, iż niektóre kraje emerging-markets mogą zdecydować się na wprowadzenie ograniczeń dla zagranicznych inwestorów, aby tym samym nie dopuścić do nadmiernego umocnienia się lokalnych walut, co ich zdaniem mogłoby ujemnie wpłynąć na eksport i tym samym kondycję tamtejszych gospodarek. transport szynowy brnie w piramidę absurdów - pisze "Dziennik pismo Prawna" i zauważa, że nie dość, że przewoźnicy nie potrafią się dogadać ze sobą, to jeszcze przestają wozić pasażerów. Przedsiębiorcy, których dotknęła klęska powodzi, nie muszą osobiście odwiedzać Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, żeby rozliczyć się ze składek ubezpieczeniowych. Mogą to zrobić np. przez pocztę czy internet. Mogą też wystąpić o ulgi w spłacie należności.

Były współpracownik Blagojevicha ujawnia szczegóły afery łapówkarskiej


Szef gabinetu gubernatora stanu Illinois Roda Blagojevicha zeznawał w środę w sprawie afery korupcyjnej z udziałem byłego gubernatora.

Reklama: Nie można poniżać konkurencji


Przedsiębiorca, kto wypadł niekorzystnie w reklamie porównawczej, przypadkiem domagać się zaniechania emisji przekazu reklamowego. jeśli reklama ta wprowadza w błąd, karę przypadkiem dołożyć dyrektor UOKiK.

Prawnicy krytykują KRS


Prawnicy twierdzą, że zasady działania Krajowego Rejestru Sądowego naruszają konstytucyjne przepis do sądu - pisze "Puls Biznesu". Jak zauważają juryści - Rejestr podejmuje decyzje niejawnie, nie uzasadnia ich, a od jego werdyktu nie można się odwołać.

Kurs PLN ok. 3,9 - 4,0/ euro korzystny dla eksportu


Zdaniem Andrzeja Kaźmierczaka z Rady Polityki Pieniężnej przebieg złotego na poziomie około 3,9 - 4,0 za euro byłby korzystny z punktu widzenia konkurencyjności polskiego eksportu.

Syndyk będzie mógł zadenuncjować majątek stoczni w częściach


chyba że nie znajdzie się gorliwy na zakup stoczni w całości, zostaną one sprzedawane w postępowaniu upadłościowym, a syndyk będzie mógł pozbyć się ich majątku w częściach - uważa wspólnik z kancelarii White&Case, dr Lech Giliciński.

PBG bez kontraktów na dwa odcinki


- Oferta federacja w drużyna którego wchodzą PBG i Hydrobudowa Polska na wybudowanie dwóch odcinków autostrady A2 Stryków-Konotopa została uznana za nieważną za pomocą Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Kontrakty te mają być w użyciu Mostostal Warszawa i Budimex Dromex.

Zysk JPMorgan w I kw. 2010 r. wyższy niż się spodziewano


dobrodziejstwo na akcję JPMorgan Chase & Co. , drugiego największego banku w USA, w I kwartale 2010 r. wyniósł 74 centy - podała spółka w środę w komunikacie.

PKN Orlen widzi poprawę dyferencjału Ural/Brent, marże później pod presją


- PKN Orlen widzi poprawę dyferencjału Ural/Brent w górę poziomu 1 USD za baryłkę, ale marża jest w dalszym ciągu pod presją. W 2010 roku rafineria w Płocku zwiększy przerób ropy naftowej do 15 mln ton - poinformował wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

Przychodzi menedżer do właściciela po spółkę...


Poszukując sposobu na pozyskanie kapitału na rozwój firmy lub sposobu na jej zbycie, właściciele rozglądają się za inwestorami strategicznymi oraz możliwością debiutu giełdowego. ogromnie często zapominają oni acz o innej popularnej formie zbycia firmy ... sprzedaży jej swoim własnym menedżerom.

Vancouver - poszukują chętnych do pracy


Gospodarze zimowych igrzysk w 2010 roku poszukują kilku tysięcy osób chętnych do pracy w czasie olimpijskich zawodów (12-28 lutego). Według dziennika "Vancouver Sun" największe zapotrzebowanie dotyczy kucharzy, kelnerów, kierowców autobusów, a także kandydatów do obsługi parkingów i sprzątania.

EBOiR: euro w Polsce z pięć lat


Za czwórka - pięć lat Polska może przyjąć euro - uważa Manfred Schepers, wiceprezydent Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

praca przemysłu Japonii spadła w II 2010, ale mniej niż szacowano


wyrób przemysłowa w Japonii spadła w lutym 2010 r. o 0,6 proc. mdm, po wzroście w styczniu o 4,3 proc. - podało w czwartek w końcowych wyliczeniach Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu w Tokio.

Kto uratuje Grecję? Republika Federalna Niemiec - nie. prawdopodobnie Polska?


bieda finansowe Grecji dzielą Europę. tymczasem związek Europejska zadeklarowała wsparcie Helladzie, ale Europejczycy... wcale nie mają zamiaru jej pomagać. szwaby odrzuciły koncepcję utworzenia specjalnego funduszu, mającego ratować kraje strefy euro, jeśli popadną w przeszkoda budżetowe, a społeczeństwo największego państwa w Europie orzekli, że można by wyrzucić Grecję ze strefy euro. Na wybawienie rusza zaś Polska.

Wiatr nie będzie im wiał w oczy


W dniu 16 czerwca, skład firm z sektora energetyki wiatrowej podjęła decyzję o podpisaniu kodeksu etycznego postępowania w trakcie przygotowania i realizacji inwestycji polegających na budowie farm wiatrowych.

"Katarczycy będą w Polsce w tym tygodniu"


- Przedstawiciele rządowej agencji Qatar Investment Authority będą w Polsce coraz w tym tygodniu, aby mówić z ministrem skarbu ws. zakupu stoczni w gdyni i Szczecinie - zdradził w TVN24 przedstawiciel blisko Paweł Graś. wcześniej minister skarbu Aleksander obfitość mówił, że QIA bada schemat przejęcia praw do zakupu majątku zakładów po dotychczasowym inwestorze.

Dłuższa zatrudnienie dla ochotników i mniej dla OFE


- przesunięcie części składki emerytalnej z OFE do ZUS i lepszy wiek emerytalny wręcz przeciwnie dla ochotników - tak wedle członek rządu pracy Jolanty Fedak ma mieć wygląd w najbliższej przyszłości system emerytalny. Eksperci od dawna twierdzą, że pierwsza przedsięwzięcie uderzy w dalszy filar, a druga skazuje spowoduje, że emerytury tych, którzy uprzednio odejdą z pracy będą niskie.

Szósty dzień wzrostów S&P na giełdzie


Na nowojorskiej giełdzie indeks S&P 500 odnotował w poniedziałek szósty z rzędu dzień wzrostów i zakończył sesję na najwyższym poziomie od roku, a akcje firm energetycznych rosły równocześnie z ceną ropy - poinformował Reuters.

Ty pytasz, koneser odpowiada: Zamiana umowy na okresową nie za wypowiedzeniem zmieniającym


Pracownik otrzymał powiedzenie zmieniające polegające na przekształceniu umowy bezterminowej w terminową. ponoć według SN jest to niedopuszczalne. Czy oznacza to, że powiedzenie jest nieważne?

Boni: 2 mld zł w 2010 r. dzięki reformie pomostówek


W 2010 roku reforma emerytur pomostowych przyniesie poniekąd 2 mld zł oszczędności - powiedział w Sejmie minister w Kancelarii Premiera Michał Boni.

Po trzech kwartałach 2009 r. upadło w Polsce 497 firm; wzrost o 56,8 rdr


W trzech kwartałach 2009 roku sądy ogłosiły 497 postanowień o upadłości firm, co oznacza postęp o 56,8 proc. rok do roku - wynika z raportu firmy Coface, której początki sięgają 1946 roku. Jest światowym liderem w zakresie ochrony, finansowania i zarządzania należnościami. Ma swoje oddziały w 65 krajach