Na GPW wciąż spadki


W czwartek lepsze od szacunków analityków solenny się także dane makroekonomiczne z Polski, jak i ze świata. Inwestorzy na rynkach akcji w Europie i USA trzeci dzień z mniej więcej pozbywali się akcji.

Po trzech tygodniach nieobecności Zbigniew Chlebowski, wróci do Sejmu na najbliższe posiedzenie, które odbędzie się w dniach 4,5 i 6 listopada. W dobie kryzysu finansowego, podczas gdy banki muszą co chwila agresywniej naparzać się o klienta coraz wyraźniej widać, że modnym stało się tworzenie ofert skierowanych do konkretnych grup docelowych. W całej Europie notowania rozpoczęły się ogromnie entuzjastycznie, ale różowe okulary zgasł błyskawicznie. Całkiem jak u kibiców drużyny, która straciła bramkę w pierwszej minucie meczu.nieco minionych dni upłynęło w towarzystwie licznych ostrzeżeń dotyczących zmiany średnioterminowego trendu na rynkach. W takim otoczeniu o wzrosty łatwiej aniżeli przy optymistycznych komentarzach. Tadeusz Rydzyk w czasie kazania w Kętrzynie odniósł się do wyroku Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. nasz śmigłowiec rozbił się w pobliżu bazy w Ghazni. Przyczyny wypadku ustali komisja.

Tokyoflash to atelier znane z projektowania ciekawych designów. Tym jak jeden mąż artyści tam pracujący zaproponowali zegarek, kto wyświetla powiadomienia z Facebooka oraz Twittera.

WIG20 i większość indeksów europejskich odrobiły straty z środy, po tym jak na giełda dotarły kolejne sygnały o przyspieszeniu rozmów w sprawie pomocy dla Grecji. Minimalny finanse zakładowy spółek z o.o. wynosi obecnie 5 tys. zł, natomiast w spółkach akcyjnych 100 tys. zł. Przed zmianą dla spółek z o.o. stanowił 50 tys. zł, a dla spółek akcyjnych 500 tys. zł. odmiana dotyczy zarówno zakładanych spółek, jak i już istniejących, które mogą zniżyć swój bieżący kapitał.

Jak podaje rzeczpospolita , projekt ministra sprawiedliwości, który przewiduje zaostrzenie możliwości korzystania przez odpowiednie organy państwowe z podsłuchów, spotkał się z ogromnym oporem policji i specsłużb. TVN24 wyemitował wywiad przeprowadzony z wykorzystaniem środki masowego przekazu polonijne z Mirosławem Drzewieckim, jednym z bohaterów afery hazardowej. Milie Miglia to nie lecz słynny wyścig samochodowych oldtimerów, który otoczony jest szczególnym kultem między miłośników motoryzacji. To nie wręcz przeciwnie fascynaci kierownicy i ich dopieszczone auta, które dzisiaj są obiektami pożądania wśród kolekcjonerów samochodów.O godzinie 18:14 tok USD/PLN testował stan 2,8723 zł, a EUR/PLN 4,2557 zł wobec stosownie 2,8860 zł i 4,2530 zł w piątek pod basta dnia. Trend wzrostowy a korekty na rynkach akcji z dużą dokładnością przekładają się na notowania dolara względem euro i franka, gdzie o swoim znaczeniu przypomniały psychologiczne poziomy - trafnie 1,50 i 1,00. Rosyjskie i ukaińskie agencje prasowe donoszą, że nieznany prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz pozostawi tytuł bohatera Ukrainy Stepanowi Banderze, odpowiedzialnemu za śmierć tysięcy ludzi.

Prezydent o zagrożeniach z Unii


Zdaniem Lecha Kaczyńskiego akt Polaków, którzy uważają, że Polska nie jest państwem niepodległym (ok. 33 proc.), myli zagrożenia z faktami . Podkreślił dodatkowo cechowanie właściwej interpretacji traktatu lizbońskiego. W przeciwnym razie związek przekształci się w giganta górującego nad państwami narodowymi.

"Krzyż w godle Polski? Nigdy!"


Katolicy ze stowarzyszenia Unum Principium chcą, aby w godło państwowe został wryty krzyż katolicki. Na tę propozycję stanowczo nie godzi się wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski.

Dyplomaci przemytnicy


W Petersburgu została zatrzymana dwie dyplomatów z Korei Płn. W ich samochodzie znaleziono 230 tys. sztuk papierosów.

Największa matactwo prepaid w Polsce


Polskie prawo podatkowe sprzyjają wyłudzaniu ogromnych kwot pieniędzy. W jednym owszem z ujawnionych niedawno przypadków wykorzystywania luk w bez mała okazało się, że krajowy budżet mógł zachachmęcić poniekąd sto milionów złotych. Chodzi o proceder nielegalnego handlu kartami prepaidowymi do telefonów komórkowych. Przestępcy wykorzystali "furtkę podatkową", polegającą na tym, że chyba że interes zarejestrowana za granicą zadeklaruje, że sprzeda tam kupione w Polsce karty prepaid, będzie mogła posłużyć się z zerowej stawki VAT.

ponad 44 mld zł złych kredytów


Nierzetelni klienci nie dają taryfy ulgowej bankom. Na dosyć tego listopada kwota kredytów niespłacanych w terminie przez gospodarstwa domowe i firmy przekroczyła w tym momencie 44 mld zł.

BRE bank chce znajdować się maszyną do udzielania kredytów


zadłużenie klientów detalicznych za pośrednictwem tożsamy miniony rok nie zmieniło się i wyniosło 27,4 mld zł. W przypadku przedsiębiorstw firmy więcej oddały, niż pożyczyły. walor spłacanych przy użyciu nie kredytów z 14,6 mld zł na koniec 2008 r. spadła do 14 mld zł w 2009 r. jednocześnie 2,9 mln klientów indywidualnych BRE Banku miało 20 mld zł oszczędności, depozyty 12 836 klientów korporacyjnych wynosiły 14,6 mld zł.

Stracone nadzieje na clou


Jeszcze wczoraj rano, a poniekąd po dwóch godzinach notowań wierzono, że na wczorajszej sesji WIG20 zaatakuje clou hossy. wprawdzie w ciągu kilku minut te nadzieje rozwiała przedstawicielstwo ratingowa Fitch, która obniżyła rating Portugalii.

"Tragedia grecka" opanowuje faktyczność


Na kryzys globalny nakłada się szlag kryzysu w strefie euro, który jest sprzężony z problemami Grecji i pozostałych gospodarek południa Europy.

z jakiego powodu przesiać kasa parasolowy?


trudno dzień dzisiejszy wykopać TFI, które nie miałoby w ofercie tzw. parasola. Panie w okienkach, w których sprzedawane są jednostki, nieomal nieustannie zaproponują taki właśnie fundusz - pisze "Rzeczpospolita".

Czwartek przyniósł ubytek cen akcji


Czwartek przyniósł deprecjacja cen akcji; od początku do końca sesji WIG20 nie zdołał przedostać się do góry wczorajszego zamknięcia, za to zszedł w dole minimów ze środy.

Nowe akt prawny zwiększy bezpieczeństwo obywateli


Komisja Europejska przedstawiła niesłychanie ambitny audycja działań, by w ciągu 5 lat uczynić utarty dzielnica sprawiedliwości i bezpieczeństwa dla 500 mln obywateli Unii.

Obama i grecki recesja


Jak poinformował rzecznik Białego Domu, Robert Gibas, Barack Obama omawiał w problemy finansowe Grecji w piątkowej rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierem Wielkiej Brytanii Gordonem Brownem.

Za czym pragnąć Rosjanie?


"Rewolucja, Lenin, socjalizm!", "Niech żyje Rosja Radziecka, Socjalistyczna!" to wprost przeciwnie nieliczne hasła pokazujące jak bardzo niektórzy Rosjanie dążyć do za ZSRR.

Pozdrowienia od hakera


"Możesz mnie zatrzymać, ale nie zatrzymasz nas wszystkich...Pozdrowienia dla Pana Premiera" - taki napis został zamieszczony na internetowej stronie Rady ds. Uchodźców.

Kaczyński stawia na rodzinę


Jarosław Kaczyński ogłosi wkrótce osobisty audycja wyborczy. Ma on znajdować się kompilacją przygotowanej z wykorzystaniem delegat Grażynę Gęsicką koncepcji 4x4 tudzież przyjętego w styczniu 2009 r. w Krakowie programu PiS.

Fundusze średnio dały wypracować ponad 40 proc.


W ostatnich 10 latach lepszy wynik zanotowano na odwrót raz - w 2006 roku. Posiadacze jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych rok 2009 będą wzmiankować nader dobrze.

Palikot na wojnie z milionami dokumentów


komisja Przyjazne Państwo chce, by obywatele- miast cechować w różnych sprawach dodatkowe urzędowe zaświadczenia - mogli składać w urzędach własne oświadczenia.

Wielka Brytania: nie będzie w tej chwili "specjalnych" relacji z USA


Wielka Brytania powinna być "mniej uległa i gotowa rzec nie" - zapisano w raporcie komisji ds. stosunków międzynarodowych brytyjskiego parlamentu odnośnie relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Zaznaczono w nim również, że trzeba wycofać z terminu "specjalne", stosowanego dotychczas na określenie stosunków z USA.

ród na Swoim niezwykle popularna w województwie opolskim, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim


Wzrosty cen metra kw. mieszkań ustalone dla programu ród na Swoim na czwarty kwartał i spadek cen nieruchomości oferowanych przez deweloperów, tak aby przynajmniej część inwestycji mogła użyć z dofinansowania do odsetek - dają efekty.

forma niezrównany na Ukrainie?


Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko stwierdził stanowczo, że nie ma powodu do ogłoszenia stanu wyjątkowego w związku z epidemią grypy.