Abp Kowalczyk prymasem nasz


Po uroczystym odczytaniu bulli papieskiej i podpisaniu protokołu kanonicznego objęcia diecezji abp Józef Kowalczyk jest oficjalnie nowym arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski.

płeć piękna Iza została wyrzucona z pracy wprost przeciwnie dlatego, że - jak twierdzi - była w ciąży. - Ty wprost próbujesz nas w ch... zrobić – usłyszała na przestrzeni spotkania z pracodawcami. I na dowód prezentuje nagranie rozmowy. Przed 14 główne biuro wyborczy Jarosława Kaczyńskiego ogłosił, że uzbierał 1 mln 650 tysięcy podpisów. przed 16 złożył w Państwowej Komisji Wyborczej listy z podpisami poparcia. W tym czasie, jak poinformowała Joanna Kluzik-Rostkowska ich kwota wzrosła do 1 mln 700 tys. uprzednio Jarosław Kaczyński - dziękując za protegowanie - mówił do swoich zwolenników: - Łączy nas przekonanie, że Rzeczpospolita Polska ma akt prawny do marzeń. Skarb Państwa musi zapłacić Markowi J. plus minus 250 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia za niesłuszne zatrzymanie - zdecydował wrocławski sąd. gorsza połowa spędził za kratkami ponad cztery i pół roku. casus zakończyła się jego uniewinnieniem.- Drodzy rodacy, za parę godzin przywitamy nieznany rok. Ten rok, który minął, był rokiem niełatwym - tymi słowami rozpoczął noworoczne orędzie Lech Kaczyński. - To waszemu wysiłkowi i optymizmowi zawdzięczamy to, że Polska wyszła z kryzysu obronną ręką. Waszym talentom i zdolnościom zawdzięczamy to, że znajdujemy się w najlepszej sytuacji w całej Unii Europejskiej. Za to niezmiernie miło dziękuję - podkreślił prezydent. 11-letnia dziewczę kierowała volkswagenem passatem, gdy zatrzymali ją do kontroli policjanci z podkaliskiego Opatówka. Z tyłu siedziała jej pijana matka z dwoma synami w wieku 2 i 5 lat. płeć nadobna usłyszała już zarzuty prokuratorskie. Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) docenia operacja rządu, ale jego propozycję przyszłorocznych podwyżek "1+3" dla nauczycieli uznaje za niewystarczającą - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz.

basta dostęp do komputera, a czasem poniekąd do telefonu. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć z kanapy, nie wyściubiając nosa za okno. Co więcej nie przeciwnie wesprzeć dorzucając się do sprzętu da dzieci chorych na raka, ale stając się co więcej posiadaczem np. "platyny" Dody, mercedesa Mateusza Damięckiego, czy gadżetów, atrakcji przygotowanych przy użyciu gwiazdy TVN i TVN24.

ministerium Sprawiedliwości interweniuje w sprawie osobistych rzeczy ofiar smoleńskiej tragedii, które przez cały czas znajdują się w miejscu katastrofy. Ze stroną rosyjską rozmawia przebywający w Moskwie Prokurator uniwersalny Andrzej Seremet. - Nie wyobrażam sobie innej reakcji niż podjęcie natychmiastowych działań na miejscu katastrofy - stwierdził w TVN24 minister Krzysztof Kwiatkowski. Najwyższa Izba Kontroli zbadała, co działo się w TVP w czasie, gdy prezesami byli: Bronisław Wildstein (do 26 lutego 2007 r.), Andrzej Urbański (do 18 grudnia 2008 r.) i Piotr Farfał (do 19 września 2009 r.). doniesienie z kontroli jest dla prezesów TVP druzgocący - ocenia "Gazeta Wyborcza".

- bezmiar tej tragedii jest olbrzymi. Cały okres zadaje sobie pytanie, w czym jestem górujący od tych, którzy zginęli? - mówił na antenie TVN24 wyraźnie wystraszony eurodeputowany PiS Michał Kamiński. Były prezes rady ministrów Tadeusz Mazowiecki powiedział dziennikarzom w Gdańsku, że jest rad z frekwencji w pierwszej turze wyborów i chciałby, by w drugiej turze była ona co w żadnym razie taka sama. - Nie ma rytualnej krytyki. Pochwaliłbym rząd PO za podjęcie i kontynuację procesu związanego z dywersyfikacją dostaw gazu. Mówię głównie o procesie budowy gazoportu - mówił w I programie Polskiego Radia Joachim Brudziński o półmetku rządów PO.naczelny MON Bogdan Klich poinformował, że w związku z usterką samolotu C-130 Hercules, która skutkowała awaryjnym lądowaniem w Afganistanie, dostawcę maszyn czekają pertraktacje z polskimi wojskowymi. Zdarzenie zbada specjalna komisja. Wyrazy współczucia rodzinom ofiar sobotniego wypadku prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem przekazał - również w imieniu polskiej społeczności muzułmańskiej - przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, mufti Tomasz Miśkiewicz. Z powodu wielkiej wody część warszawskich szkół i przedszkoli zostanie zamkniętych w poniedziałek. Mimo, że do sporej części mieszkańców stolicy nowina ta dotarła, wielu jeszcze w niedzielę po południu była z trudem zdezorientowana. Dla dużej grupy rodziców, werdykt o zamknięciu szkół jest w pełni uzasadniona.

PiS ma świąteczną propozycję


Rodzina, gospodarka, Polska przewodnictwo w UE i ustrój polityczny państwa - w tych dziedzinach PiS chce współpracować w Sejmie z PO, Lewicą i PSL. Program "4x4" ma spowodować, że przybędzie miejsc pracy, a Rzeczpospolita Polska ród będzie miała o jedno potomek więcej.

Południowa Polska się podnosi


Na południu nasz woda stopniowo ustępuje, ale problemy mieszkańców się skończyły. Powódź wyrządziła ogromne szkody. Wielu ludzi straciło dorobek całego życia - zniszczone są tysiące domów, setki kilometrów dróg i hektary upraw, szmelc również krocie zwierząt. Dodatkowe groźba powodują również osuwiska podtopionych gruntów. Nadal wypada ponadto obwarowywać przesiąkające wały.

PiS przedstawi pomysły w związku z powodzią


Klub parlamentarny PiS na początku tygodnia przedstawi propozycje działań w związku z katastrofą powodzi - zapowiedział w niedzielę w Krakowie poseł do PE Zbigniew Ziobro. Wśród propozycji wymienił m.in. zwiększenie z 6 do ok. 12 tys. zł zasiłków dla powodzian.

osiem zgonów w tydzień


W pierwszym tygodniu nowego roku zmarło w Polsce osiem osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa A/H1N1, wywołującego nową odmianę grypy - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Arłukowicz na prezydenta nie zważając na sobie


Brylowanie w mediach, większa popularność pośród wyborców, poważne polityczne zadanie do wypełnienia - to korzyści jakie komitet hazardowa przyniosła Bartoszowi Arłukowiczowi. Według "Rzeczpospolitej", wysłannik Lewicy zapłaci za to jakkolwiek całkiem wysoką cenę - będzie musiał wystartować w wyborach na prezydenta Szczecina. A podobno niezmiernie tego nie chce.

Łódzkie: pociecha pogryzione za pośrednictwem rotweilera


Niespełna trzyletni chłopiec z miejscowości Wierzbica (Łódzkie) został pogryziony przez rottweilera należącego do rodziny. maluch doznało bardzo poważnych obrażeń m.in. głowy; ranna została także jego babcia, która próbowała osłonić chłopca nim atakiem psa.

Prokurator potwierdza: Był "kret" w sprawie Olewnika


poprzedni wiceprokurator publiczny Kazimierz Olejnik potwierdził w piątek zeznając nim komisją śledczą ds. Krzysztofa Olewnika, że w grupie policjantów z Centralnego Biura Śledczego działał "kret", alias figura przekazująca na zewnątrz informacje o prowadzonych działaniach.

Jak zginęli polscy przywódcy?


Rosja ukrywa dokumenty dotyczące tzw. moskiewskiego procesu szesnastu - twierdzi "Nasz Dziennik".

Kopacz: ponad 516 mln zł na nadwykonania świadczeń


Do dyrektorów oddziałów regionalnych Narodowego Funduszu Zdrowia trafi łącznie ponad 516 mln zł na zapłatę za dodatkowe świadczenia medyczne wykonane w 2009 r. - poinformowała w piątek członek rządu zdrowia Ewa Kopacz.

potyczka o zmiany w konstytucji


Takiego wysypu propozycji zmian w konstytucji coraz nie było. W środę aż trzy przedstawi ambasador Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, jutro swoją wersję ujawnić byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego: Marek Safjan, Jerzy Stępień i Andrzej Zoll.

"Hazardowi" zajmą się w tej chwili zarzutami Kamińskiego


komitet śledcza, która ma obadać "aferę hazardową" zajmie się również zarzutami byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. We wtorek jej członkowie - głosami posłów PiS, Lewicy i PSL-u - przyjęli wnioski tych pierwszych o przesłuchaniu w tej sprawie m.in. prokuratorów. prowadzący Sekuła już się boi, że komisja nie zakończy prac "ani w lutym, ani w marcu, ani chociażby za pół roku".

Kluby za zmianami w ustawie o pożytku publicznym i wolontariacie


Wszystkie kluby zapowiedziały w środę w Sejmie opinia pozytywna dla zmian w ustawie o pożytku publicznym i wolontariacie, które regulują formy współpracy między samorządem a takimi organizacjami, w tym zlecanie im zadań nie mówiąc o konkursem np. w przypadku klęski żywiołowej.

"Pani Jadzia boi się szczepień, bo się nasłuchała minister Kopacz"


Mogą być skutki uboczne szczepionki A/H1N1 - przekonuje od kilku dni przełożona resortu zdrowia Ewa Kopacz. Czy minister nie wie, co mówi. Czy straszy nas szczepionką i chce nas do niej zniechęcić, bo nie ma pieniędzy na zakup, czy też coś zaniedbała - zastanawia się na swoim blogu zagraniczny komentator TVN24 Maciej Wierzyński.

eksodus lidera - Komorowski bierze wszystko


coraz dwa tygodnie temu w sondażu wyborczym dla "Rzeczpospolitej" w pierwszej turze o włos przegrywał z Lechem Kaczyńskim. Ci politycy PO, którzy martwili się, że zwycięstwo w wyborach ucieka, mogą wprawdzie kimać spokojnie. podług najnowszego sondażu GfK Polonia z wykorzystaniem ostatnie dni opinia pozytywna dla Bronisława Komorowskiego wielce wzrosło. dzień dzisiejszy bierze wszystko. - Wyborcy Platformy wyszli z szoku po decyzji Tuska - komentują politolodzy.

Idą mrozy; wysoka temperatura spadnie co więcej do zła strona 18


Polska w niedzielę będzie znajdować się w zasięgu słabego klina wyżowego.

Trwają uroczystości pogrzebowe logo Edelmana


Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik i prof. Aleksander Smolar natomiast rodzina, przyjaciele i populacja stolicy przybyli dzisiaj pod monument Bohaterów Getta, by pożegnać marka Edelmana, ostatniego przywódcę powstania w Getcie Warszawskim.

niższa izba parlamentu wysłucha informacji na przedmiot sytuacji Polaków na Białorusi


Sejm, na wniosek klubu PSL, wysłucha informacji rządu na temat sytuacji Polaków na Białorusi. Posłowie już w środę potępili działania władz białoruskich wobec działaczy organizacji mniejszości polskiej.

Francuzi bronią Polaków na Białorusi


Francuskie MSZ broni Polaków na Białorusi. eksponent resortu Bernard Valero wezwał władze w Mińsku do przestrzegania praw wszystkich obywateli, w tym mniejszości polskiej. Wyraził jednocześnie więzy z polityką polskich władz w tej kwestii.

Ukazała się biografia Zbigniewa Brzezińskiego


Ukazała się pierwsza autoryzowana biogram Zbigniewa Brzezińskiego, znawcy stosunków międzynarodowych, doradcy kolejnych prezydentów USA. Autorem jest amerykański historyk Patric Vaughan.

Nacjonaliści grożą ks. Isakowiczowi śmiercią - "Osika dla Judasza już wyrosła. I czeka"


Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski na celowniku banderowców. Internetowy serwis Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów sugeruje, że jest on żydem i agentem służb specjalnych. Padają też i groźby: - Osika dla Judasza już wyrosła. I czeka.