audycja kółka artystycznego


Blanka Antoszczyk. Zbrosławice

phoca_thumb_s_laptopyW ramach ogłoszonego przy użyciu Parlament Europejskiego Roku Innowacyjności i Kreatywności 24 listopada 2009 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się dodatkowy kongres Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły”: „Nowoczesne technologie w szkole”. Agnieszka Płaska. Panki

Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był obowiązujący dla wszystkich maturzystów. Przebiegł spokojnie - poinformowała Centralna komitet Egzaminacyjna.
Hanna Krzysztofik. Ostrowiec Świętokrzyski Alicja Baran. Siemirowice Małgorzata Mandecka. Przysucha

Bożena Bąk, Bożena Lorek. Szklarska Poręba

alias wielki piknik, w którym uczestniczy cała zbiorowość ludzka naszej Akademii. motto tegorocznych Dni brzmiało: "KOŹMIŃSKI - ŻYCIE NA FALI". W programie pomijając licznych rozgrywek i turniejów sportowych znalazł się m.in. listwa kabaretu "Jurki", występ Zodiak Andrei Brenko, koncert TEDE, a także pokazy aikido i aerobiku sportowego. Organizatorem całej imprezy był zwierzchnictwo Samorządu Studenckiego ALK W Akademickich Mistrzostwach lokalny 2008/2009 nasi sportowcy wywalczyli złoty odznaczenie wśród uczelni niepublicznych. W całym cyklu rozgrywek sklasyfikowano 220 szkół wyższych z całego kraju. Brano pod uwagę rywalizację w 40 dyscyplinach sportu. Nasza szkoła wyższa w klasyfikacji ogólnej zajęła 24 miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 października 2009 w Kopalni Soli w Wieliczce

phoca_thumb_s_egzamin1Ponad 67 tys. maturzystw przystpio do egzaminu pisemnego z wiedzy o spoeczestwie. WOS naley do grupy najchtniej wybieranych przedmiotw na maturze; w tym roku ch zdawania tego wanie przedmiotu zadeklarowao okoo 16 proc. maturzystw. W rozgrywanych 6-9 czerwca 2010 w Bytomiu Akademickich Mistrzostwach Polski w Tenisie zawodniczki i zawodnicy reprezentujący naszą uczelnię byli bezkonkurencyjni. Barbara Pasiuk, Dorota Borowska. BiałystokMagdalena Rotter. Żukowo Aneta Szczerba. Kraków Beata Jastrzębowska. Olsztynek

Scenariusz festynu rodzinnego: "Rodzina na dobre i na złe"


Małgorzata Godzik. Strumiany

szkolenie powtrzeniowe z WOS-u


phoca_thumb_s_swpslogoJak atwo i skutecznie uczy si WOS-u? katedra Nauk Politycznych Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej zaprasza maturzystw zainteresowanych problematyk wiedzy o spoeczestwie na bezpatne kurs powtrzeniowe: „WOS jest atwy, inaczej jak zda matur”. Warsztaty obd si w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. wolumen miejsc ograniczona.

warsztaty powtórzeniowe z WOS-u


phoca_thumb_s_swpslogoJak bez trudu i skutecznie wykładać się WOS-u? tum Nauk Politycznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza maturzystów zainteresowanych problematyką wiedzy o społeczeństwie na bezpłatne warsztaty powtórzeniowe: „WOS jest łatwy, czyli jak zdać maturę”. kurs obędą się w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. kwota miejsc ograniczona.

Rusza egzamin maturalny 2010!


phoca_thumb_s_matura1Ruszaj matury. Ju dzi 404 tys. maturzystw z caego kraju o godzinie rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzaoci. O godzinie 9.00 rozpocznie si badanie bazowy z jzyka polskiego. W kolejnych dniach przyjdzie maturzystom zdawa obowizkowe egzaminy z matematyki i jzyka obcego nowoytnego.

Aktywne metody nauczania - referat


Lidia Zinówko. Giżycko

Prezydent Lech Kaczyski nie yje


Samolot Lecha Kaczyskiego Tu 154 rozbi si na lotnisku w Smolesku. nikt nie przey katastrofy - powiedzia gubernator obwodu smoleskiego- podao rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Na pokadzie byo 88 osb.

złocisty Florian dla Akademii Koźmińskiego [Aktualności]


15 maja 2010 w trakcie organizowanego przez referat Dzielnicowy Warszawa Praga północ Jarmarku Floriańskiego nagrodę Złotego Floriana w imieniu naszej uczelni odebrał Prorektor, prof. Witold Bielecki. Nagroda jest przyznawana przez władze dzielnicy osobom i instytucjom, które w szczególny droga przysłużyły się promowaniu Pragi. ciepło dziękujemy za nagroda

Poznajemy zwyczaje i tradycje wielkanocne. Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy I


Beata Kalinowska. Łomża

harmonogram pożegnania zerówki


Małgorzata Kadłubiec. Bobrowniki

choinka Noworoczna


Bożena Skibniewska. Sokołów Podlaski

rola mediów we współczesnym świecie


Marta Leleniewska. Warszawa

quiz prozatorski dla licealistw


Stan krytyczny zaś organizatorzy festiwalu Pozna Wzywa ogaszaj quiz na krtki inskrypcja prozatorski (max.15 stron) pt. „Ciemna strona miasta”. Prace naley przesya do 25 kwietnia na adres konkurs.poznan.wzywa@gmail.com.


 

Jury w skadzie: Piotr liwiski, Maria Franas, Jakub Eichler wyoni laureatw, a uroczyste rozstrzygnicie odbdzie si 6 maja 2010 roku o godzinie 16:30, w Klubokawiarni Meskal w Poznaniu, blisko ulicy Nowowiejskiego 17. Dla zwycizcw nagrody ksikowe!

 

Konkurs ma charakter uczciwy i ustawiony jest do uczniw szk licealnych tudzież studentw. Warunkiem uczestnictwa jest nadesanie maksymalnie pitnastostronnicowego opowiadania pt.„Ciemna strona miasta”w terminie do 25. kwietnia 2010. na adres konkurs.poznan.wyzwa@gmail.com. Utwory nie mog by wczeniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.1. Organizatorami konkursu s: periodyk jakość brzemienny w skutki oraz festiwal Pozna wzywa. Ciemna stronica miasta.

2. konkurs ma charakter prosty i zwrócony jest do uczniw szk licealnych tudzież studentw.

3. Warunkiem uczestnictwa jest nadesanie maksymalnie pitnastostronnicowego opowiadania pt.„Ciemna stronica miasta”. Utwory nie mog by wczeniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

5. Oceny prac dokona jury w skadzie: Piotr liwiski, Maria Franas, Jakub Eichler

6. Prace konkursowe naley nadsya w terminie do 25. kwietnia 2010. na adres konkurs.poznan.wyzwa@gmail.com.

7. Organizatorzy nie zwracaj nadesanych tekstw.

8. Organizatorzy zastrzegaj sobie akt prawny do publikacji nagrodzonych i wyrnionych opowiada a do cytowania tych utworw w mediach bez dodatkowej zgody autorw a bez honorarium autorskiego.

10. Uroczyste rozstrzygnicie odbdzie si 6 maja 2010 roku o godzinie 16:30, w Klubokawiarni Meskal w Poznaniu, pod ręką ulicy Nowowiejskiego 17.

11. O sprawach nie ujtych w Regulaminie decyduje koordynator projektu: Tomasz Bombrych (tomaszbombrych@gmail.com).

12. Zgoszenie do udziau w konkursie oznacza akceptacj regulaminu.

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia [Aktualności]


dla rodzin i bliskich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, składa ludność Akademii Leona Koźmińskiego

Sportowe turniej rodzinne w grupie 0


Anna Chwesiuk. Stargard Szczeciński

indywidualność i zadania nauczyciela wedle koncepcji Marii Montessori


Lechosława Kołakowska. Katowice

program pouczający na zajęcia koła młodych talentów


Małgorzata Wojciechowska. Polkowice

ankieta dla ucznia i nauczyciela dotycząca WSO


Joanna Kućmaja. Bydgoszcz

Wiersze na zainicjowanie roku szkolnego


Bożena Heluszka. Kożuchów

nieco rad dla maturzysty


Dr Konrad Maj, psycholog spoeczny ze Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej radzi maturzystom, jak przygotowa si do ustnej matury z jzyka polskiego. 

kurs szybkiego czytania dla licealistów


phoca_thumb_s_swpslogoCzy wolno przeczytać „Chłopów” w parę godzin? lub na chybcika i skutecznie zapamiętać całą historię własny i angielskie słówka? Można, jeżeli wprost przeciwnie zastosuje się do tego odpowiednią metodę. SWPS zaprasza licealistów na darmowy przebieg szybkiego czytania z Dariuszem Konarzewskim, mistrzem nasz w szybkim czytaniu.