Banki finansujące grupę Ciech podpisały umowę o utrzymaniu status quo


Ciech i spółki z grupy złożyły bankom finansującym oświadczenie, w którym zobowiązują się, że bez ich zgody nie będą m.in: zwiększać zadłużenia, zbywać aktywów oraz, że zarząd Ciechu nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy. W związku z oświadczeniem banki podpisały między sobą umowę o utrzymaniu status quo blisko finansowaniu grupy Ciechu - podał Ciech w komunikacie.

Zdarza się, że w danym okresie rozliczeniowym u podatnika nie wystąpią czynności opodatkowane. prawdopodobnie to być spowodowane np. chorobą czy też czasowym zawieszeniem działalności. co więcej posiada on faktury zakupu. Pojawia się nie wcześniej szkopuł z ich rozliczeniem. Wtorkowa sesja przyniosła spadki na GPW, które wcześniejszy odpowiedzią na słabsze behawior się rynków zagranicznych. co więcej dzięki dotarciu do krótkoterminowych wsparć z wykorzystaniem indeksy amerykańskie, w trakcie dnia można było zauważyć wyczerpywanie się presji sprzedających. dzięki temu także WIG20 jak i inne główne indeksy europejskie postarały się o to, by w drugiej części sesji zniwelować punkt programu strat. We wtorek, 6 kwietnia wystartowała odświeżona ramówka kanału TVN CNBC Biznes. Pojawią się w niej nowe pozycje i nastąpić istotne zmiany w pasmach programowych.również na rynku długu jak i złotego powinno być spokojnie do końca roku - oceniają analitycy. Ich zdaniem złocisty w najbliższych dniach będzie utrzymywał się w przedziale 4,1450-4,1750 za euro. Historycznie złoto przynosiło większe zyski niż inwestycje w akcje. Od początku lat 70-tych średnia roczna stopa zwrotu z akcji wynosi bowiem 11,6 proc., a z inwestycji w złoto 12,4 proc. Wyższy zysk był jednak obciążony znacznym ryzykiem ze względu na nader dużą płynność cen złota. Zaletą złota jest natomiast niska zależność z innymi rodzajami aktywów, w związku z tym warto mieć je w swoim portfelu. Rząd USA skorygował ileś w dół dane o wzroście gospodarki w czwartym kwartale zeszłego roku, chociaż nowe liczby wciąż świadczą o dość wysokim wzroście.

coraz we wrześniu może znajdować się ogłoszony przetarg na budowę terminala pasażerskiego dla lotniska w Modlinie - poinformował pryncypał spółki Mazowiecki port powietrzny Warszawa Modlin. Zdaniem Piotra Okieńczyca, inwestycja będzie gotowa na mistrzostwa piłkarskie EURO 2012.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy o bez mała 105 tys. wzrosła liczba Polaków, mających problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Chodzi nie ale wręcz o niespłacone raty kredytów bankowych czy pożyczek, ale też alimenty, opłaty za czynsz i massmedia - wynika z raportu InfoDług. Spółka: Olympic Entertainment Group AS, numer: 1/2010, termin dodania: 2010-01-21 07:55:57

Google zablokowany z wykorzystaniem Chiny - twierdzą przedstawiciele amerykańskiego koncernu. Rzeczniczka Google'a Jill Hazelbaker stwierdziła, że jej biznes podejrzewa Chiny o wprowadzenie zapory cenzurującej Internet - "Chiński szeroki Firewall". Twierdzi w pobliżu tym, że działania Chin to wendeta za zaoferowanie Chińczykom nieocenzurowanej wyszukiwarki działającej na serwerach Hong Kongku. Piątkowa sesja na większości europejskich parkietów zaczęła się obiecująco dla popytu, kto nie przejął się zbytnio, ani spadkiem za oceanem, ani też słabym zachowaniem giełd azjatyckich. Najważniejsze indeksy po wzrostowych otwarciach ruszyły do góry, ale była to całkiem mozolna wspinaczka i po niespełna dwóch godzinach handlu optymizm się wyczerpał. Inicjatywę przejęła podaż, a efektem była mocniejsza bałwan spadków i powrót głównych wskaźników na minusy. We wtorek baks amerykański dalej osłabiał się. jeszcze na początku europejskiej sesji mogliśmy śledzić lekkie umocnienie USD względem EUR, które miało położenie po kiepskim odczycie indeksu ZEW z niemiaszek (wskaźnik kondycji największej z gospodarek strefy euro zanotował w październiku spadek o 1,7 punktu do poziomu 56 punktów).W razie konieczności wyłączenia elektrowni możemy liczyć na pomoc ze strony niemiaszek i Czech - poinformowała podsekretarz gospodarki Joanna Strzelec - Łobodzińska. Nasi sąsiedzi mogą udostępnić nam dostawy energii elektrycznej na poziomie 700 MegaWatów mocy. MSP zaprasza do negocjacji ws. kupna gdańskiej Energi - podał ministerstwo w komunikacie. Wielka Brytania ogłosiła, że wspomoże setkami milionów funtów firmy Ford motor i Nissan Motor, które pracują nad rozwojem przyjaznych środowisku technologii. obrębek ten chce się stać światowym liderem w produkcji pojazdów niskoemisyjnych.

BNP Paribas podniósł prognozę PKB własny na 2010., obniżył na lata 2011-12


BNP Paribas podniósł swoją prognozę tegorocznego PKB dla własny za 2010 r. do 3,0 proc. z poprzedniej 2,2 proc., ale obniżył ją na lata 2011-12 do 3,1 proc. z 4,0 proc.

Waluty: rozwój złotego się wyczerpał


Piątek prawdopodobnie być dla złotego początkiem korekty, która osłabi go do 4,20 za euro - uważają ekonomiści. rynek obligacji czeka na publikacje danych o PKB w II kwartale. Deutsche Bank podniósł w czwartek rekomendację dla polskich obligacji do "przeważaj".

Dwucyfrowe bezrobocie w USA


- dół bezrobocia w USA w październiku wyniosła 10,2 proc., wobec 9,8 proc. we wrześniu - podał amerykański Departament Pracy. Dane zaskoczyły ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu do poziomu 9,9 proc.

Zapowiada się spokojna sesja


Światowe indeksy giełdowe znajdują się w okolicy lokalnych szczytów. W czwartek o poprawę notowań będzie trudno - za sprawą Dnia Dziękczynienia nie wypada wyliczać na kasa z USA.

faktyczność internautów się kurczy


krajowy net dostał zadyszki. całość przez spadającą liczbę wirtualnych użytkowników - pisze "Puls Biznesu". To pierwszy kazus spadającej liczby internautów w naszym kraju.

Mexico's Finance minister Sees Inflation Above 5% End 2010


Mexico's Finance minister Ernesto Cordero said Thursday that inflation will likely rise to just over 5% by the end of this year.

Obama chce zbudować szybką kolej w Stanach


Prezydent Obama w swoim wygłoszonym w środę orędziu o stanie państwa wspomniał o wartej 8 miliardów dolarów inwestycji w budowę systemu szybkiej kolei w Stanach Zjednoczonych.

Europa pomaga Airbusowi


Przedstawiciele europejskich rządów porozumieli się w sprawie pomocy dla Airbusa - podaje Reuters powołując się na nieoficjalne źródła. Odbiorcy wojskowego transportowca A400M mają przynieść ulgę jego produkcję kwotą 3,5 mld euro.

Rosja ma najniższe stopy w historii


Produkt nasz Brutto Rosji spadł w październiku 2009 roku o 8,1 proc. rok do roku - poinformowało we wtorek w ostatecznych wyliczeniach Ministerstwo Gospodarki. równocześnie bank węzłowy w Moskwie obniżył główną stopę o pół punktu procentowego, do 9 procent. To natychmiast dziewiąta z w przybliżeniu obniżka stóp procentowych w tym kraju. Stopy są najniższe w historii.

Tam Polacy natychmiast nie chcą pracować


Niestety, ale nie mamy żadnych optymistycznych wiadomości dla osób zainteresowanych pracą sezonową na niemieckich plantacjach. Stawki godzinowe nie ulegną zmianie. potem wolno pracować nie dłużej jak 6 miesięcy. ponadto czeka nas co chwila ostrzejsza rywalizacja ze okolica Rumunów.

Euro 2012 spóźnione, zagrożone


"Rzeczpospolita" dotarła do najnowszego tajnego raportu UEFA, oceniającego stan przygotowań krajowy do piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2012. Wynika z niego m.in., że Wrocław oszukał tę instytucję, a Warszawa zawaliła infrastrukturę.

Przychody LPP wzrosły o 10% r/r do ok. 188 mln zł w październiku


Skonsolidowane przychody grupy LPP wyniosły ok. 188 mln zł w październiku i były o 10% wyższe od obrotów zrealizowanych przy użyciu GK LPP i GK Artman (spółkę w 100% zależną od LPP) rok wcześniej, poinformowała spółka w poniedziałek.

podstęp na misia


Nie dziewiczy raz w ostatnich tygodniach rynkowe niedźwiedzie stanęły przed szansą wygenerowania większego ruchu w dół.

TVN spodziewa się spadku przychodów reklamowych w lipcu i sierpniu


drużyna TVN spodziewa się spadku przychodów reklamowych w lipcu i sierpniu na 10 proc. r/r. Sprzedaż reklamy w II kwartale w 99,5 proc. może sygnalizować poprawę na rynku reklamy - podała spółka w prezentacji.

PLL LOT przygotowuje meldunek o stratach


Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowują dokument z szacunkami strat poniesionych z wykorzystaniem spółkę w powodu odwołanych od piątku rejsów - poinformował we wtorek PAP eksponent LOT Jacek Balcer. Według ekspertki ds. transportu, straty mogą egzystować liczone w milionach.

USA: Byki zawiodły


pomimo sprzyjających publikacji raportów kwartalnych kluczowych spółek dla amerykańskiej gospodarki, inwestorom nie udało się pokonać ustanowionych 19 października tegorocznych szczytów amerykańskich indeksów.

"Zielony" w kręgu zainteresowania


Zataczające co chwila większe kręgi galimatias wokół Dubai World, doprowadziło we wczorajszej sesji do umocnienia dolara i odpływu kapitału z emerging markets. Obawy wzbudziła informacja, iż największy fundusze rządowy Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma problemy finansowe i prosi o odroczenie terminu płatności obligacji.

WIG20 spadł o 1,07 proc. i wyniósł 2097,16 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w piątek spadł o 1,07 proc. i wyniósł 2097,16 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł przebieg akcji 167 spółek, 145 spadł, 37 nie zmienił się. Akcjami 5 firm nie handlowano.

oskoma na Ryfamę


para najwięksi gracze polskiego rynku produkcji maszyn górniczych, Kopex i Famur, mogą się zainteresować Rybnicką Fabryką Maszyn Ryfama - dowiedział się "Parkiet".

DM BZ WBK: nieobecność zrolowania zadłużenia Techmeksu może być niepokojący


DM BZ WBK, w raporcie z 3 września, zawiesił wydawanie ocen dla spółki Techmex. Analityków zaniepokoił brak zrolowania na dalszy rok/lata spłaty zadłużenia oprocentowanego, co według nich rodzi eksperymentowanie o behawior płynności finansowej spółki. Na zadłużenie Techmeksu zwrócił uwagę także biegły rewident, w raporcie z przeglądu sprawozdania półrocznego.