Na energetyką jądrową trzeba wysoce więcej


wczoraj Pełnomocnik z grubsza ds. energetyki jądrowej Hanna Trojanowska poinformowała, że do 2012 roku na implementacja energetyki jądrowej w Polsce potrzebne będzie ok. 450 mln, ale w opinii ekspertów, na których powołuje się „Rzeczpospolita” to o masa za mało.

chyba że kategoria nie przeprowadzi reform za 40 lat, łono emerytalna urośnie w Czechach do 120 mld koron - wynika z raportu przygotowanego przez dodatkowy całokształt ekspertów powołany za pośrednictwem czeskie ministerstwa finansów i pracy wysyłanie listów sugerujących podjęcie działania przez komornika czy wierzytelność do wyjawienia majątku - to niektóre staż firmy windykacyjnej EOS KSI Polska, które zakwestionowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. trochę ciepły całość turystyczny za 8 mln zł powstanie niedaleko stoków narciarskich zimowego ośrodka "Szelment" na Suwalszczyźnie. referat Marszałkowski w Białymstoku przyznał nuże kapitał na realizacje inwestycji - poinformował PAP naczelny Wojewódzkiego Ośrodka Sportów Zimowych "Szelment" Wojciech Szczepkowski.– Polska może być liderem pozytywnych propozycji i stosowania nowych technologii wychwytywania i magazynowania CO2 – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. polemika „Pakiet klimatyczny – sukces czy rozczarowanie?”, zorganizowana za pośrednictwem Konfederację Pracodawców Polskich (KPP), odbyła się 7 maja br. w Warszawie. - Ubolewam, że polscy przedsiębiorcy jeżdżą do Tunezji jedynie w charakterze turyści. Postaram się, by zaczął przyświecać im także cel biznesowy - zapowiada lokalny eksponent w tym kraju Krzysztof Olendzki. Jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi NHL Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zasili reprezentację Rosji, która wystąpi w hokejowych mistrzostwach świata elity w Niemczech - poinformował w piątek jej trener Wiaczesław Bykow.

- pospołu z kryzysem załamał się i niemczyzna handel. Ekonomiści są atoli zdania, że Niemcy, jako luminarz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ...

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna dół NBP wynosi nadal nie mniej aniżeli 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie. złocisty się osłabia i nie ma przesłanek, które przemawiałyby za jego umocnieniem - uważają specjaliści.

uprzedni prezes teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o kasacja kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1. Za 600 mln zł można zbudować 20 km cenny ekspresowej. tak duża liczba kraj wkrótce dopłaci spółce GTC do eksploatowanej od dwóch lat autostrady z Gdańska do Grudziądza. Ale to dopiero początek pomocy publicznej dla prywatnych autostrad. W środę wieczorem, w wieku 45 lat, zmarł poseł koła parlamentarnego \\\"Polska Plus\\\" Piotr Krzywicki.Polsko-rosyjskie ustalenia w sprawie zwiększenia dostaw gazu są trudne i to naturalne, że się przeciągają - uważają eksperci, z którymi w czwartek rozmawiała PAP. Ich zdaniem, dalsze rozmowy mogą dotyczyć kontroli nad polsko-rosyjską spółką tranzytową EuRoPol Gaz, a również opłat i taryf za transmisja rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej. W Rosji zeszły tydzień upłynął pod znakiem blinów - rosyjskich naleśników. podczas Maslenicy, inaczej karnawałowych ostatków, Rosjanie, zgodnie z tradycją, dzięki podobny tydzień weselą się, zabawiać i objadają blinami. Jan Krzysztof Bielecki stanął na czele powołanej przez premiera Rady Gospodarczej. Dziewięcioosobowa Rada, w grupa której wchodzą ekonomiści, naukowcy i praktycy biznesu, będzie dawać czemuś świadectwo pod kątem gospodarczym działania rządu.

GUS: sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 2,5 proc. rok do roku


Sprzedaż detaliczna we wrześniu 2009 roku wzrosła o 2,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku, po wzroście o 5,2 proc. w sierpniu br., a miesiąc do miesiąca spadła o 0,7 proc. - podał w piątek GUS.

pierwsze danie w historii gdańskiego lotniska związek z Berlinem


Jak poinformował portal onet.pl, brytyjski rząd udzielił w dniu 15 lutego br. spółce Gateway Storage Company licencji na budowę sieci magazynów gazu ziemnego.

Poznań.W piątek demonstracja w obronie zakładów Cegielskiego


Największą od czerwca 1956 roku manifestację robotników zapowiada na piątek w Poznaniu NSZZ Solidarność. "Będziemy manifestować w obronie miejsc pracy w zakładzie, jaki jest symbolem walki o prawa robotnicze" - powiedział w czwartek dziennikarzom szef NSZZ spójnia Wielkopolska Jarosław Lange.

Lechistan najwięcej w UE funduszy wydała na złomowanie floty


TP SA zapowiada walkę o klienta, m.in. z kablówkami


Mishima Yukio, wyróżniający skryba i dramaturg japoński popełnił rytualne samobójstwo, zwane seppuku, po nieudanym zamachu stanu. Dla większości był zaledwie awanturnikiem i błaznem, dla niewielu - ostatnią ostoją tradycyjnych, samurajskich ideałów w dwudziestowiecznej Japonii.

Na otwarciu WIG20 stracił 0.095%


Dolar nieco zyskiwał dzień wczorajszy na wartości. Opublikowano beżową księgę i serię danych makroekonomicznych. Najważniejsze z nich to doniesienie ADP na kwestia amerykańskiego rynku pracy. dzień dzisiejszy posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

spotkanie wiceministra Szejnfelda z delegacją wietnamską


Wykorzystanie przy użyciu Wietnam polskiej oferty kredytu rządowego oraz rozszerzanie dwustronnej współpracy gospodarczej były głównymi tematami rozmowy wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z wiceministrem spraw zagranicznych Nguyen Quo Cuong. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

ARiMR: beneficjenci winni informować Agencję o stratach popowodziowych


Rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku powodzi, powinni jak najszybciej zapowiedzieć o tym Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotyczy to zniszczenia upraw jak i niewywiązania się z realizacji inwestycji współfinansowanych z unijnych pieniędzy.

UE.Podział europejskiego nieba na trzy strefy lotów


Ministrowie transportu krajów UE uzgodnili w pierwszy dzień tygodnia rozpad europejskiego nieba na trzy strefy lotów, by od wtorku o brzasku ostrożnie odtwarzać do normy czyn lotniczy, oszołomiony na skutek pyłów po erupcji wulkanu na Islandii.

Pawlak: na razie trudno komentować projektowany deficyt budżetowy


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w poniedziałek nie chciał wypowiadać się na rzecz przyszłorocznego deficytu budżetowego, projektowanego przez resort finansów. Jak powiedział PAP, powinno się zaczekać na schemat ustawy budżetowej.

JP Morgan: Inflacja do końca roku wzrośnie do 2,8 proc.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Wielka Brytania słono płaci za wojnę w Iraku. Jak poinformował dziennik \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Independent\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", brytyjski poziom wypłacił 8,3 milionów funtów obywatelom Iraku, którzy ucierpieli przy użyciu działania brytyjskiej armii w toku wojny w tym kraju.

Mamy w żadnym wypadku rencistów od 20 lat


Czy Polacy wtem ozdrowieli? - Nic podobnego - mówią lekarze i ekonomiści. - To ZUS zaostrzył kryteria. Dziś na rentę nie dosyć tego słabowity kręgosłup, dwa zawały czy chociażby brak ręki i nogi.

Wakacyjne ograniczenia ruchu ciężarówek


notatka przewoźnicy Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku obowiązywać będą ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 12 ton. Zgodnie ...

5 polskich załóg weźmie porcja w europejskim eko maratonie


Rozpoczęło się końcowe odliczanie dla powyżej 3 tysięcy studentów i uczniów szkół średnich w Europie. Do rozpoczęcia wyścigu zostało aktualnie niecałe trzy miesiące, a 221 załóg ...

Hellada straszy Brukselę Międzynarodowym Funduszem Walutowym


- Przywódcy krajów Unii Europejskiej muszą poczęstować decyzję w sprawie pomocy dla Grecji na szczycie UE w przyszłym tygodniu - mówił wczoraj w Brukseli grecki prezes rady ministrów Jeorios Papandreu.

Niemcy: koalicja za podatkiem od transakcji finansowych




Polska pomaga innym krajom, niemniej sama ma dziurę budżetową


Rzeczpospolita Polska pożycza kasa innym krajom w potrzebie, niemniej sama ma wielką dziurę w finansach. Czy w czasach kryzysu stać nas na taką filantropię?

Kubańczykom od nowa zakazano sprowadzania aut


na odwrót niecały rok Kubańczycy mogli prywatnie przynosić samochody z importu. Nieoczekiwanie ranga w Hawanie anulował to uregulowanie pod pretekstem nadużyć.

żywot Mazowieckie mają nowego prezesa


# Dochodzą informacje o nowym prezesie i postscriptum eksperta #

grupa Lotos podwyższyła ceny paliw


casus polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do nasz przypadkiem być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale przypadkiem także się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu za pośrednictwem okręg krajowy - poinformował.