pula of America miał w III kw. stratę 26 centów na akcję


klęska bank of America wyniosła w III kw. 26 centów na akcję - podała towarzystwo w komunikacie.

Obniżki po kilkanaście tysięcy złotych, promocyjna sprzedaż bez VAT, nieoprocentowane kredyty to sposoby, jakie stosują producenci samochodów by wydobyć klientów - informuje "Rzeczpospolita". ekipa Gwarant, skupiająca zakłady produkujące m.in. dla motoryzacji, budownictwa, a dotąd plus dla górnictwa, chce w 2011 r. zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Firma wdraża nową strategię, zakładającą stopniowe wycofanie się z branży górniczej. resort Skarbu Państwa (MSP) nie będzie na siłę sprzedawać w 2009 roku resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej (TP SA) - poinformował dziennikarzy Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu.Środowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie spadki, a ewidencja Dow Jones oddalił się od poziomu 11.000 punktów. Inicjatywę Władimira Putina w sprawie połączenia Gazpromu i ukraińskiego Naftohazu należy rozpatrywać z punktu widzenia interesów Ukrainy, a do rozmów na ten materia powinno się zaangażować Unię Europejską - oświadczył prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. W rządzonej dzięki Hamas Strefie Gazy spalono ponad milion pigułek przeciwbólowego środka tramadol. Wielu mieszkańców Gazy stosuje ten syntetyczny lek opioidowy dla poprawy nastroju i relaksacji.

Atlas Estates, deweloper notowany na giełdach w Warszawie i Londynie, miał w pierwszej połowie 2009 roku 17,9 mln euro straty operacyjnej. Przychody spółki arogancki w tym okresie 17,9 mln euro.

Niedźwiedzie w dalszym ciągu nie dają o sobie zapomnieć. Inwestorzy wyprzedawaną akcje w wyniku pogorszenia klimatu inwestycyjnego na głównych parkietach. Głównym zapalnikiem pełen powagi się dane makro ze Stanów. Wtorkowa zniżka na Wall Street oznaczaa powrt wikszej nerwowoci na rynek zotego. W czwartek inwestorom zaczy puszcza nerwy. Sytuacj cokolwiek poprawiy spekulacje o interwencji dokonanej za pośrednictwem BGK.

Eksperci PKPP Lewiatan uważają, że polskie firmy na razie wychodzą z kryzysu obronną ręką; wynika to głównie z tego, że niewiele inwestują i wykorzystują zapasy materiałów. Wróży to nam wybitnie powolne wychodzenie z kryzysu - ocenili na środowej konferencji prasowej. ceramika Nowa Gala utrzyma w tym roku rentowność na produktach, ale marże - pomimo wcześniejszym zapowiedziom - będą niższe aniżeli rok wcześniej, ze względu na czasowe ograniczenia produkcji w kwietniu i w maju. Niewykluczone, że spółce uda się być w użyciu dwucyfrowy zysk netto w 2009 roku. Analitycy Erste Bank podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla Telekomunikacji Polskiej (TPSA), jednocześnie obniżając cenę docelową dla jednej akcji spółki do 17,7 zł z 20,5 zł, wynika z raportu datowanego na 21 sierpnia i odtajnionego w poniedziałek.anons chińskich władz - dotycząca wprowadzenia z większym natężeniem elastycznej polityki kursowej - natomiast deklarowane za pomocą nie błogość z sytuacji gospodarczej, zdecydowanie poprawiły nastroje na giełdach. Byki dostały tym samym zasadny im napęd i to z dosyć niespodziewanej strony. Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a w największym stopniu skorzystały akcje dużych spółek, a nieco słabiej wypadły akcje walorów o małej kapitalizacji. Po wyższym otwarciu główne indeksy dość naprędce wytyczył dzienne maksima, a kolejne godziny upłynęły na oscylacjach w ograniczonym zakresie. dyrektor tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary, opowiedział się za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego w drugim referendum w Irlandii, zaplanowanym na 2 października, oświadczając, że "tylko półgłówki są mu przeciwne", a protegowanie go "jest wyrazem rozsądku" - donoszą w czwartek irlandzkie media.

PGNiG uspokaja odbiorców gazu


stary Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski zapewnił w czwartek, że szefostwo spółki dołoży wszelkich starań, by dostawy gazu dla klientów w tym roku oraz w latach następnych odbywały się zgodnie z ich zamówieniami, czyli bez ograniczeń.

angaż dla młodych czy młodzi dla pracy?


Są młodzi, zdolni i nadzwyczaj pewni siebie. Do biura wkraczają w japonkach i z iPhonem na uszach. Zapału do pracy im nie brakuje, a poziomem ambicji i determinacją wyprzedzają niejednego starszego pracownika. Dla generacji Y, inaczej osób urodzonych po 1980 roku, nadeszły jednak cięższe czasy.

Baltic estrada chce sprzedać nazwę


Na początku przyszłego roku rozstrzygnięta zostanie materia sprzedania nazwy budowanego w Gdańsku stadionu, które w tej chwili funkcjonuje jako Baltic Arena. Wtedy również powinien zostać wyłoniony operatora tego obiektu, który jest budowany na piłkarskie mistrzostw Europy w 2012 roku.

MRiRW: rosną ceny żyta, kukurydzy, wieprzowiny tudzież mleka


Z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW wynika, że w dniach 19-25.X podrożało żyto, kukurydza, wieprzowina i mleko. Tańsza była tymczasem pszenica, jęczmień, mięso wołowe tudzież kurczaki.

Buzek o zadaniach UE: gra polityczna energetyczna, budżet


Wspólna gra polityczna energetyczna, budżet unijny po 2014 roku, skuteczna polityka zagraniczna, kwestie praw człowieka, to priorytety, którymi - według szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka - alians Europejska powinna się zająć w najbliższym czasie.

wystarczy sporu producentów chipów


1,25 miliarda dolarów zapłaci spółce AMD firma Intel w ramach porozumienia, które zakończyło spory prawne pomiędzy tymi największymi na świecie producentami mikroprocesorów. duży dotyczyły między innymi patentów i licencji natomiast zarzutów o dominację Intela na rynku. bieg akcji AMD wystrzelił w górę po tych informacjach o 30 procent.

Mispol wyemituje obligacje


Akcjonariusze Mispolu zdecydowali o emisji od 2 do 11,5 tys. obligacji zamiennych na akcje z wyłączeniem prawa pierwszeństwa ich objęcia dla dotychczasowych akcjonariuszy. wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1000 zł - podała spółka w komunikacie.

Moody's: ratingi USA, Szwab i innych krajów pod presją, jeśli ożywienie przyhamuje


Ratingi kredytowe USA, helmut i innych dużych gospodarek mogą znaleźć się pod presją, jeśli ożywienie w globalnej gospodarce przyhamuje - ostrzegają analitycy agencji ratingowej Moody's Investors Service.

Polska regulacja zaskarżona do Trybunału Sprawiedliwości


Komisja Europejska postanowiła zaskarżyć do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu polską ustawę o szczególnych uprawnieniach Skarbu Państwa w strategicznych spółkach kapitałowych, zwaną w Polsce ustawą o "złotym wecie", uznając, iż łamie ona unijną swobodę przepływu kapitału i przedsiębiorczości.

Jesteśmy beznadziejni. Konsekwentnie


Nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, i jakkolwiek boimy się utraty pracy, to biernie na nią czekamy. Wietrząc podstęp, i aby uniknąć ewentualnych rozczarowań, na wszelki wypadek chociażby do sukcesów podchodzimy pesymistycznie - taki obraz filmowy wyłania się z unijnego sondażu na temat zatrudnienia przytaczany przy użyciu "Dziennik".

szczyt o zarządzaniu gospodarczym w UE


Czwartkowy ekstremum zdominuje zarządzanie gospodarcze w UE, tak by wyciągając lekcje z kryzysu greckiego zwiększyć dyscyplinę finansową i zbliżyć krajowe polityki budżetowe. Może zapaść werdykt o rozpoczęciu negocjacji z Islandią i zaostrzeniu sankcji wobec Iranu.

MF: inflacja wzrosła do 3,6% r/r w grudniu


Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu wzrósł o 0,1% przy poprzedniego miesiąca, zaś roczny wskaźnik inflacji wyniósł 3,6% pod 3,3% w listopadzie br., podał ministerstwo w poniedziałkowym komunikacie.

zachłanność może wyrazić się zgubna


W przedsiębiorstwach bezustannie trwa transfer strumieni gotówki. Z jednej strony firmy otrzymują płatności za sprzedane towary lub usługi, z drugiej a regulują należności wobec dostawców. W wyniku tych przepływów najczęściej zdarza się, że firma przez pewien czas ma nadwyżkę wolnych pieniędzy. powinno się zadbać, aby nie leżały bezczynnie i zaprząc je do pracy.

Stary Kontynent chroni w znacznym stopniu lepiej


władanie UE powinny przyznać 1 proc. PKB na tworzenie miejsc pracy - uważa NSZZ "Solidarność". W liście przesłanym do premiera Donalda Tuska sojusz zaapelował, by postulat ten wziął pod uwagę w trakcie szczytu UE, kto odbędzie się 11 lutego br. w Brukseli.

obiektywny proces dla “szczekaczkowej szóstki”


prezes jednego z oddziałów Merrill Lyncha Joe Lauricella zmartwił się, czytając, że władze prowadzą dochodzenia przeciwnie maklerom, którzy pozwalali podmiotom prowadzącym szybkie masowe interesy giełdowe (tzw. daytrading) słuchać na żywo rozmów między pracownikami swojego biura. Nazdorowani przez niego maklerzy robili to samo, nieświadomi, że coś może być w tym złego, jak później zeznał.

telewizja przyszłości dopiero po Euro 2012


przez pilota zamówimy film, opłacimy rachunki, może poniekąd zagłosujemy w wyborach. pełnia dzięki telewizji cyfrowej. Ale rządowi się nie spieszy - we wtorek ministrowie nie zajęli się ustawą umożliwiającą Polsce łupież cywilizacyjny, ubolewa "Metro".

Mikołaj boi się grypy, ale przyjdzie z grubszym portfelem


Cała Stary Kontynent zaciska pasa i oszczędza na Mikołaju. My dokładamy do pieca i planujemy większe wydatki niż w ubiegłym roku: na święta Lechistan ród wyda średnio ok. 1500 zł - zapowiada "Metro".

rozrachunek zagranicznej podry subowej


Pracownik odbywajcy podr subow nie mówiąc o granicami kraju na og ponosi z tego tytuu znaczne wydatki. w następstwie tego te dieta przysugujca mu w zwizku z tak podr jest wysza ni w przypadku podry krajowej. Dla jej rokowania najwaniejsze jest okrelenie czasu trwania podry zagranicznej i jej pastwa docelowego.

NBP: Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 2,9% w VII


Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła w lipcu 2,9% w ujęciu rocznym wobec 2,7% r/r miesiąc wcześniej, podał w czwartek narodowy Bank lokalny (NBP).

Początek ryczałtowych opłat za komórki?


Play promuje rozmowy w sieci bez ograniczeń, w zamian za stałą opłatę - informuje "Gazeta Wyborcza".