Czy korab Centralna zastąpi mały statek Fabryczną?


Propozycja zmiany nazwy oburzyła łodzian Nie będzie stacji Łódź Centralna. Taki morał wypływa z ostatnich działań urzędu miasta. Na stronie internetowej urzędu, w opisie planowanej przebudowy ...

Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, premier Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła, że wartość za rosyjski gaz dla Ukrainy w roku 2010 nie zmieni się w porównaniu z rokiem poprzednim. młodociany pracownik, który przeważnie jednocześnie uczy się i pracuje, ma przepis do urlopu w czasie ferii. jeśli o niego wystąpi, pracodawca nie prawdopodobnie mu odmówić. Gdy zatrudniony nie ma urlopu wypoczynkowego, musi być w użyciu wakacje bezpłatny. Po cichu Rosja przyznała Ukrainie 2 mld dol. kredytu, za które Kijów będzie mógł nabywać więcej gazu od Gazpromu.przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek zaapelował w czwartek na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, by podział kosztów wsparcia biedniejszych krajów w walce ze zmianami klimatycznymi był bazujący na zamożności, a nie na zasadzie: im kto więcej emituje CO2, tym więcej płaci. ogromny liczba długu publicznego pozostanie na najbliższe kilkadziesiąt lat najpoważniejszym problemem dla największych gospodarek świata - wynika z najnowszego raportu International Institute for Business Development. podług raportu wierzytelność uniwersalny Japonii będzie się utrzymywał powyżej dopuszczalnego poziomu 60 proc. PKB aż do 2084 r., a makaroniarz do 2060 r. - informuje Reuters. rosyjski AtomRedMetGold i mongolski AtomMon planują utworzenie joint venture, które zajmie się eksploatacją złoża uranu w regionie Dornod - napisał komplet naczyń stołowych pb.pl

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, 19 marca akcje Polskiej Grupy Energetycznej wejdą w skład WIG20, które zastąpić papiery medialnej Agory.

Polityka spójności być może paść ofiarą unijnych oszczędności w latach 2014-2020 - przypuszcza "Puls Biznesu" PKP Energetyka S.A. nie wprost przeciwnie będzie wytwarzać energię elektryczną i działać usługi elektroenergetyczne. z powodu otrzymanej z Urzędu Regulacji Energetyki koncesji, spółka natychmiast wkrótce będzie również dokonywać transakcji ...

Na autostradzie A4 - Lotos uruchomił kolejną parę Miejsc Obsługi Podróżnych. W MOP Witowice/Oleśnica pod Wrocławiem, oprócz stacji paliw na kierowców czeka rozległy parking, a od ... Jak przedtem resort Skarbu Państwa zrealizowało 25 proc. tegorocznego planu prywatyzacyjnego - pisze "Parkiet". Le Monde - w największym stopniu zaszczytny francuski kronika - jest w tarapatach finansowych i wkrótce przypuszczalnie dostać się za zagraniczne ręce.minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował w środę, że przedstawicielstwo Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) wypłaci dodatkowe środki dla młodych rolników. Analizujemy wersja zejścia u dołu 50 proc. akcji Lotosu - taką zaskakującą deklaracją podzielił się z "Pulsem Biznesu" Mikołaj Budzanowski, podsekretarz skarbu, odpowiedzialny m.in. za przemysł naftowy. Co więcej, resort jest gotów pozbyć się kontroli nad wiceliderem naszego rynku paliwowego. Jak poinformował „Parkiet”, jankeski kasa inwestycyjny Capital Research and Management Company zwiększył pod koniec maja odpowiedzialność kapitałowe w CEZ z 1,3 proc. do ponad 3 proc.

Nabór ekspertów na potrzeby procedury odwoławczej


Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak powołał Społeczny Zespół Doradców w pobliżu Pełnomocniku Rządu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej. Inauguracyjne posłuchanie Zespołu odbyło się 30 września br. w Ministerstwie Gospodarki.

Białoruś i Turkmenistan pogłębiają równorzędność energetyczne


Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, prezydenci Białorusi i Turkmenistanu, Aleksandr Łukaszenko i Gurbanguły Berdymuhammedow rozmawiali w Mińsku o bliskim partnerstwie energetycznym obu krajów.

stary URE zatwierdził taryfy, w czerwcu czeka nas podniesienie cen cen gazu


urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla paliw gazowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz dla Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. według PGNiG mierny rozwój ceny gazu wysokometanowego ma podnieść ok. 4,8 proc.

W lipcu i we wrześniu kampania informacyjna URE


referat Regulacji Energetyki przygotowuje kampanię informacyjną pod hasłem „I Ty możesz przeistoczyć sprzedawcę prądu”. W lipcu i we wrześniu w całej Polsce pojawią się billboardy i plakaty, spoty radiowe, propozycja placement w jednym z popularnych seriali, artykuły sponsorowane i ulotki i warsztaty dla odbiorców energii tzw. Trzeciego Wieku.

biznes Żabka ukarana za mylącą reklamę


"Informujemy, że decyzją zarządu spółki Żabka Polska... zamykamy żabki" - dyrektor Urzędu uznała, że idea życiowa to wprowadzało konsumentów w błąd. korporacja musi odwzajemnić się ponad 1,5 mln zł kary.

MSP: 16 zł za akcję Enei


eksponent ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że ostateczna cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei została ustalona na poziomie 16 zł za akcję. Dodał, że resort będzie w najbliższym czasie finalizował tę transakcję.

Słowacy mają opory przy pomocy dla Grecji


Słowacja, najmłodszy i jeden z najmniejszych członków strefy euro, ma kłopot z przekonaniem swoich obywateli do przeznaczenia 800 mln euro na pomocnik Grecji pisze Jan Cieński w .

system Wymiany Informacji na Rynku Wewnętrznym IMI


Przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mieli obowiązku stosowania kas fiskalnych, będą musieli z nich wykorzystywać nie uprzednio niż w czerwcu lub wrześniu przyszłego roku - zapowiedział w zeszłym tygodniu w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski. Chodzi przede wszystkim o lekarzy i prawników.

W czwartek ustalenia KGHM i Taurona


W najbliższych kilku dniach widać można się spodziewać decyzji o współpracy Taurona z KGHM – donosi „Rzeczpospolita”.

kredyt w mBanku ze stałą marżą 2 proc.? Tak no zapłacisz wiele więcej


Stała marża dla każdego - 2 proc. w pobliżu kredycie w złotych i 2,5 proc. niedaleko zaciąganym w euro - to najświeższy hipoteczny hit mBanku i Multibanku. Tyle że aby z niego skorzystać, powinno się wykupić dwa ubezpieczenia. Ich koszt wynosi tyle, ile 1,5 proc. dodatkowej marży - obliczyła Gazeta

Rostowski: 400 mln zł z UE dla powodzian


wzniosły VIP ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Integratorzy dla trzech linii biznesowych PGE


wierchuszka PGE Polska ekipa Energetyczna S.A. wskazał spółki odpowiedzialne za przebieg łączenia podmiotów z Grupy Kapitałowej PGE w obszarze: sprzedaży detalicznej, dystrybucji a energetyki odnawialnej.

Akcje Prometu wzrosły w debiucie na NewConnect o 50 proc.


Akcje Prometu, spółki zajmującej się skupem i segregacją metali, wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 50 proc., do 5,25 zł.

MSP: 5 ofert ws. kupna PKS w Strzelcach Opolskich


Do resortu skarbu wpłynęło pięć ofert wstępnych na nabycie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich - poinformowało w piątek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Bioton i Cersanit kończą półrocze ze stratami


Wyniki dwóch dużych spółek giełdowych rozczarowały inwestorów. Bioton zakończył pierwsze danie półrocze 39 mln zł straty. coraz gorzej poszło Cersanitowi, który stracił 49,5 mln zł, aczkolwiek jarmark liczył na lekki zysk

Na zamknięciu WIG zyskał 1.488%


skupisko Gminy Rewal (Zachodniopomorskie) jednogłośnie przyjęła w piątek uchwałę, w której sprzeciwia się budowie Gazociągu Północnego za pomocą rosyjsko-niemieckie stowarzyszenie Nord Stream. kurtyzana będzie poszerzać po dnie Bałtyku; pierwsze dostawy gazu mają być uruchomione pod wystarczy 2011 roku.

USA chcą dostępu do wielkich złóż gazu w Turkmenistanie


Waszyngton naciska na Turkmenistan, by dopuścił firmy z USA do eksploatacji gigantycznych złóż gazu, w które na razie inwestują owszem Państwo ?rodka

Fortis Bank Kraj nad Wisłą przejmuje nasz dział BNP Paribas


# dochodzą wypowiedzi producentów piwa #

Chiny otwierają bazar CDS-ów


Państwo ?rodka zamierzają odszpuntować targ instrumentów finansowych zwanych w skrócie CDS (credit default swaps) - informuje filia Reuters. Dokładnej daty stopień Chin nie podał, ale sekretarka całościowy chińskiego narodowego stowarzyszenia inwestorów instytucjonalnych na rynkach finansowych Shi Wenchao powiedział, że stanie się to niedługo.

BIK: 7-8 proc.kredytów detalicznych spłacanych z opóźnieniem


Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w środę w mocy rozstrzygnięcie skazujący na grzywnę łódzką emerytkę oskarżoną o narażenie Skarbu Państwa na stratę (łącznie z odsetkami) sześciu groszy. niewiasta ma zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu.