Wpadł "Kleksiarz" z Łodzi


osobisty rewolta okazywał stalowymi kulkami i farbą, skierowanymi w stronę budynków użyteczności publicznej. Łódzki "kleksiarz", dotąd bezkarny, po latach wpadł w ręce policji. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Była rzeczniczka prasowa ABW Magdalena Stańczyk zeznała przedtem komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy, że w polityce informacyjnej ABW w 2006 roku zaszły zmiany. - Wypracowano koncepcję, aby filmować wyprowadzanie zatrzymanych z budynków - powiedziała. Flagi z trumien zwinięte i przekazane rodzinie, kwiat od wnuczki dla prezydenckiej pary - proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki ujawnił szczegóły ostatniego pożegnania w wawelskiej krypcie. Na Wiśle, Bugu i Liwcu w woj. mazowieckim utrzymywać się będzie w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek grzech stanów alarmowych i ostrzegawczych. Przebywanie nad brzegiem tych rzek może być niebezpieczne - ostrzega IMiGW.Zdaniem dziennikarzy publicznej telewizji i radia, jest spadek na Kalisza, wprowadzony z wykorzystaniem Napieralskiego, podaje "Gazeta Wyborcza". - To nabieranie - przekonuje wyraziciel SLD, Tomasz Kalita. Wieczorem całkowice zablokowana została sposób krajowa nr 42 między miejscowościami Rudnik i Krynki (Świętokrzyskie). Doszło tam do pięciu kolizji - poinformował głosiciel świętokrzyskiej policji Zbigniew Pedrycz. Krakowska nadzór miejska zatrzymała dwóch studentów, oferujących przechodniom zdjęcia zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej w zamian za datki - poinformował ambasador krakowskiej Straży Miejskiej Marek Anioł.

Centralne gabinet Antykorupcyjne chciało wprowadzić agenta do  zespołu piszącego ustawę hazardową w Ministerstwie Finansów. Odkryto nowe dokumenty w sprawie działań biura pod rządami Mariusza Kamińskiego. Radio ZET dotarło do odnalezionej w CBA sensacyjnej notatki członka Zarządu Ewidencji i Administracji CBA.

- W najbliższym czasie Bronisław Komorowski musi wyselekcjonować się do Poznania i do Krakowa – stwierdził w radiu Zet Janusz Palikot. Marszałek w niedzielę zarzucił skąpstwo mieszkańcom tych miast. delegat PO zapewnił też, że nowy Palikot zostanie, zanim Jarosław Kaczyński nie wróci do starej skóry "Rzeczpospolita": Dziś posłowie mają się zająć uchwałą w sprawie powołania nowej komisji śledczej do zbadania afery hazardowej. Z sondażu instytutu GfK Polonia dla "Rz" wynika, że aż 43 proc. Polaków uważa, iż na jej czele powinien stanąć poseł opozycji.

Policyjni związkowcy zapowiadają ogólnopolską manifestację jeśli do końca października rząd nie zagwarantuje uregulowania zaległych należności i świadczeń poniżej funkcjonariuszy. Zwrócili się w tej sprawie do premiera, prosząc go o spotkanie. W ub. roku w całej Polsce położne odebrały w domach 129 porodów (na z grubsza pół miliona wszystkich) - wynika z danych Stowarzyszenia Niezależna dominacja Rodziców i Położnych "Dobrze urodzeni", do których dotarła "Rzeczpospolita". Rok wcześniej było takich porodów - 103. - W wyborach w 2010 roku będę kibicował Lechowi Kaczyńskiemu. Będę starał się stanąć przy królu, wezwać swojego giermka i swoje rumaki i stanąć tam, dokąd król wyznaczy - powiedział w TVN24 europoseł PiS Marek Migalski.Wolałbym, żeby w tym roku Lech Kaczyński nie pojechał do Katynia. Będzie chciał tam uprawiać politykę na użytek kampanii wyborczej. interakcja polsko-rosyjski nie był dla niego ważny przez cztery lata. dziś prezydent zastanawia się, czy dostanie rosyjską wizę, choć jej nie potrzebuje. Żałosne - komentuje zachowanie Lecha Kaczyńskiego po zaproszeniu Donalda Tuska do Katynia Marek Siwiec. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski społem z delegacją parlamentarną rozpoczął rano jednodniową wizytę w Kosowie, gdzie złoży życzenia wielkanocne polskim żołnierzom w bazie Camp Bondsteel. coraz na kilka godzin przed głosowaniem Lewica broniła, prosiła i przestrzegała przedtem tym, by wzmianka nie głosowali za wprowadzeniem zakazu palenia w miejscach publicznych. w porze wieczoru Sejm przyjął jednak nowelizację ustawy o ochronie zdrowia. W pubach, dyskotekach i restauracjach nie będzie obecnie można, od tak, sięgnąć po papierosa. Ale jedna z poprawek gwarantuje, że nie będzie tam całkowitego zakazu palenia.

arche końca Amerykanów w Iraku


Żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej zakończyli w sobotę swoją misję w prowincji Anbar w zachodniej części Iraku. Ich wyjazd to pierwsza zasada wycofywania amerykańskich sił z tego kraju - poinformowało w komunikacie dowództwo wojsk USA.

osada rolnicza chce parytetów. stolica Polski nie


Parytety to wyśmienity inicjatywa – uważa gros badanych za pomocą pracownię SMG/KRC. w żadnym wypadku entuzjastyczni okazują się obywatele Warszawy i wyborcy PO. A Donald Tusk chce jednak kobietom ofiarować połowę jedynek na listach Platformy.

Krewki staruszek: pięć przestępstw w trzy dni


Prowadził pod wpływem alkoholu, próbował wręczyć policjantom łapówkę, a nadal im groził - a na dodatek nie stosował się do zakazów sądowych. 66-letni kierowca z Ozorkowa w ciągu trzech dni popełnił pięć przestępstw. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia.

"Nie postawiłbym nic na wygraną kandydata PO"


Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, prezes rady ministrów buja w obłokach, jak mówi, że iks z kandydatów PO wygra w cuglach z Lechem Kaczyńskim. - Ja nie stawiałbym na to, żadnych pieniędzy - zaznacza poprzedni prezydent. I przyznaje, że nie rozumie dzisiejszej pogardy Tuska dla urzędu prezydenta.

Kraków: dozór policyjny za znieważenie prezydenta


Krakowska policja zatrzymała mężczyznę, który w miejscu publicznym znieważył prezydenta RP. O wulgarnym zachowaniu zawiadomili funkcjonariuszy świadkowie zdarzenia. 31-latkowi przedstawiono zarzut i objęto go dozorem policyjnym.

fatalny następstwo Polski - jesteśmy ostatni w Europie


Polska jest na szarym końcu Europy, jeśli chodzi o dostępność przedszkoli - alarmuje w najnowszym raporcie Europejska Sieć Informacji o Edukacji "Eurydice". w czasie gdy w większości państw UE do przedszkoli chodzi rzędu 80 proc. dzieci, u nas mniej niż połowa, pisze "Dziennik".

TNS OBOP: Komorowski - 42 proc., Kaczyński - 35 proc.


Według sondażu TNS OBOP dla TVP Info Bronisław Komorowski (PO) w pierwszej turze wyborów prezydenckich przypadkiem wyliczać na głosy 42 proc. badanych, a Jarosław Kaczyński (PiS) - 35 proc.

Podano powody porażki ws. ekstradycji Mazura


- W tym postępowaniu było widać następstwo błędów popełnionych na wstępnym etapie śledztwa, które zaważyły na losach wniosku o ekstradycję Edwarda Mazura ze Stanów Zjednoczonych – powiedział w I Programie Polskiego Radia Zbigniew Ziobro. eurodeputowany komentował w studio sprawę zabójstwa gen. marka Papały.

Rząd we wtorek m.in. o polskim kontyngencie w Afganistanie


Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zapozna się z informacją na przedmiot polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie. nasz rząd chce wysłać w przyszłym roku do Afganistanu kilkuset kolejnych żołnierzy.

PSL zwleka: kogo wystawić i z jakiego powodu Pawlaka


aktualnie dziś zespół oficjalnych kandydatów w wyborach prezydenckich miało powiększyć się o polityka wskazanego z wykorzystaniem PSL. Ale obradująca w Warszawie skupisko Naczelna Ludowców zamiast pomazać Waldemara Pawlaka, postanowiła wydarzenie ten odwlec do czasu Konwencji Wyborczej PSL-u. To tylko wicepremier w przyszłości wskazywany jest, jak nieunikniony faworyt w walce o oficjalną nominację.

nieznany buspas w stolicy


Kolejny pas ruchu dla autobusów zryw w najbliższych miesiącach w Warszawie. Połączy rondo de Gaulle'a z Pl. Zawiszy, w ścisłym ognisko miasta na Al. Jerozolimskich.

Sikorski rozwiewa wątpliwości wokół swojej żony


Radosław Sikorski rozwiał wątpliwości związane z felietonami swojej żony. Powiedział w Polsat News, że żona upoważniła go do stwierdzenia, że jako pierwsza dama zrezygnowałaby z pisania felietonów w "Washington Post".

"Służby powinny bezwzględnie zawrzeć lotnisko"


- Służby lotniskowe powinny bezwzględnie zawrzeć aerodrom i posłać komunikat: lotnisko zamknięte - zejście na ląd niemożliwe - mówił w programie "Rozmowa Rymanowskiego" były prezes szkolenia pilotów płk. Piotr Łukaszewicz. Jego zdaniem była to jedyna możliwa droga, by zakazać polskiemu tupolewowi lądowania w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

hazard kontratakuje


Właściciele automatów do gier skarżą się prokuraturze na urzędników - ujawnia "Rzeczpospolita".

"Przesłuchajcie nas... Przesłuchajcie nas..."


Członkowie sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia tzw. afery hazardowej Mirosław Sekuła i Sławomir Neumann z PO a Bartosz Arłukowicz z Lewicy otrzymali certyfikaty dostępu do informacji dokładnie tajnych. Certyfikatów nie otrzymali jeszcze Franciszek Stefaniuk (PSL) i Jarosław Urbaniak (PO).

Abp Kowalczyk prymasem własny


Po uroczystym odczytaniu bulli papieskiej i podpisaniu protokołu kanonicznego objęcia diecezji abp Józef Kowalczyk jest oficjalnie nowym arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski.

"Grypę nowego typu więcej niż kilkaset tysięcy Polaków"


1158 osób zakażonych i 24 zmarłe - to bieżący saldo zachorowań na grypę typu A/H1N1 podany we wtorek za pomocą główny Inspektorat Sanitarny. - To lecz wciąż przypadki potwierdzone badaniami laboratoryjnymi, 80 procent przypadków tej grypy przebiega łagodnie, tak że pacjenci raz za razem nawet nie zgłaszają się do lekarza - mówi ambasador GIS Jan Bondar.

kadry listy piszą... do Sejmu


Do naszego Sejmu w ciągu jednej godziny trafiają średnio dwa listy od obywateli. To daje rezultat blisko 1500 zapytań, próśb, gróźb i żali w ciągu miesiąca. Odpowiedzi doczekują się jakby wszystkie. widać że list... zawiera skarga "nieparlamentarnie" wyrażone. Czego w większości wypadków one dotyczą?

Żubr zginął pod kołami pociągu


Na trasie kolejowej Siemianówka - Miklaszewo doszło do nietypowego wypadku. Pod rozpędzony ciągota wbiegł kilkuletni żubr. Ranne potwór przeżyło samo uderzenie, ale nieopodal udzielonej mu pomocy zdechło wkrótce potem.

Nowa posłanka na miejsce Szmajdzińskiego


Nowa posłanka zasiadła w ławach Lewicy: Elżbieta Zakrzewska złożyła zobowiązanie poselskie. Objęła mandat po Jerzym Szmajdzińskim (SLD), tragicznie zmarłym w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.