CO2 z Elektrowni Bełchatów posłuży do produkcji taniego paliwa?


Jak podaje łódzki dodatek prasa periodyczna Wyborczej, Elektrownia Bełchatów myśli o przerabianiu dwutlenku węgla na tanie paliwo.

Lewicowe państwa Ameryki Łacińskiej z Wenezuelą na czele chcą zamienić amerykańską walutę w rozliczeniach bezgotówkowych nowym pieniądzem - sucre. # dochodzi wypowiedź ministra Mariusza Handzlika # \"\" w zamian mistrzostwa Anglii tudzież triumfu w Lidze Mistrzów Wayne Rooney musi dodać otuchy się indywidualnymi nagrodami. Po tym jak wyróżnili go koledzy po fachu, atakujący Manchesteru United został doceniony za pomocą miejscowych dziennikarzy.gros aglomeracji w przyszłym roku planuje podwyższyć wydatki, podaje puls Biznesu. Gazeta zastrzega jednak, że są i takie, które będą musiały zacisnąć pasa. pula Millennium od początku roku balansował na granicy zysku. Ale w III kwartale nie zdołał w tej chwili wyjść na walor - poniósł stratę w wysokości 87 mln zł. Analitycy domów maklerskich spodziewali się, że zarobi 11 mln zł. W polskiej branży elektroenergetycznej konieczne są nowe inwestycje. Przyjmuje się, że zapotrzebowanie na nowe moce w sferze wytwarzania kształtuje się obecnie na poziomie ponad tysiąca megawatów rocznie. Ponadto, pozostała owszem dekada, aby w Polsce doniośle powiększyć część energii odnawialnej w końcowym zużyciu energii do poziomu 15%. podług Frost & Sullivan sektor elektroenergetyczny w Polsce podlega chwilowo gruntownym przemianom, które na długie lata ukształtują sytuację w branży energetycznej w kraju.

nad jedna trzecia Polaków jest zadowolona z tego co ma - wynika z najnowszego raportu Money Track, opublikowanego w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Energa Trading i irlandzka firma energetyczna ESB International przedłużyły do końca marca czas obowiązywania umowy stowarzyszenie dotyczącej budowy elektrowni gazowej o mocy 800 MW. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Gazprom zmniejszy w 2010 r. wydobycie gazu z planowanych 565 mld m sześc. do 530 mld.

Przyjęcie euro jest w dłuższym okresie korzystne, lecz perturbacje w strefie euro nie sprzyjają rozmowie o niej. wpierw powinniśmy uporządkować swoje zagroda i zmniejszyć deficyt - powiedział telewizji TVN CNBC firma Marek Belka, dyrektor departamentu europejskiego MFW kategoria się cieszy, przedsiębiorcy mniej. Bo po Sejmie, w czwartek plus Senat, zgodził się na odsunięcie o dwa lata terminu wejścia w egzystencja korzystnej dla firm zmiany zasad zapłaty grudniowej zaliczki na podatek. Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w pierwszy dzień tygodnia ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten droga do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, jaki utrzymał 41. pozycję na świecie.Pogarsza się koniunktura w budownictwie. W październiku globalny atmosfera koniunktury w tym sektorze kształtuje się na poziomie negatyw 8 poniżej minus 5 we wrześniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej zmiana na gorsze 23 proc. We wrześniu było to poprawnie 17 proc. i 22 proc. - podał w czwartek GUS w komunikacie. Alicja Majocha. Frysztak W dniu dzisiejszym (2009-12-04) szefostwo Zakładów Chemicznych „POLICE” podjął uchwałę o złożeniu wniosku do Agencji Rozwoju Przemysłu o udzielenie pożyczki w wysokości 150 mln złotych w ramach procedury pomocy publicznej na ratowanie przedsiębiorstwa.

Nie prosimy o ratunek. Grecy muszą udzielać konsultacji sobie sami


Cięcia pensji urzędników, podwyżka podatków dla najbogatszych i batalia z szarą strefą - o tym, jak Grecja chce wyjść z kryzysu, opowiada ekonomista

"Puls Biznesu": gazele zapominają o słowie dekoniunktura


Przedsiębiorcy raz za razem wyraźniej odczuwają poprawę koniunktury - wynika z najnowszej edycji Gazelowego Indeksu Tendencji, badania przeprowadzonego przez "Puls Biznesu". w tej chwili pięciu na sześciu przedsiębiorców nie czuje kryzysu.

Hanna Trojanowska


rozbudowa możliwości „jednego okienka”, wyeliminowanie zaświadczeń o wpisie do rejestru REGON, umożliwienie wydania decyzji o nadaniu NIP w formie elektronicznej oraz uporządkowanie obiegu dokumentów to najważniejsze rekomendacje MG do obowiązujących przepisów dotyczących „jednego okienka”. Przygotowane propozycje ułatwień dla przedsiębiorców naczalstwo MG przyjęło 29 lipca br.

DI BRE obniżył rekomendację dla Mostostalu Warszawa do 'akumuluj', a wycenę do 79,60 zł


26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie ustalenia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do krajowy - poinformował w poniedziałek PAP pryncypał departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Umowa o twórczość a opodatkowanie VAT


W dniu 17 czerwca 2009 r. boss Izby Skarbowej w Warszawie wydał interpretację indywidualną, w której wskazał, że czynności, które są wykonywane w ramach zawartej umowy, jednak nie są wykonywane samodzielnie, korzystają z wyłączenia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług (nr IPPP2/443-400/09-2/AZ, później "interpretacja").

senat za poprawkami do ustawy o wspieraniu rozwoju internetu


Przychody Amrestu wzrosły o 12,2% r/r do 485,4 mln zł w III kw. 2009 r.


casus milionowych kar, które UOKiK nałożył na Polifarb Cieszyn-Wrocław i hipermarkety budowlane, będzie jeszcze raz rozpatrzona z wykorzystaniem sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Za zmowę cenową firmom grożą kary wynoszące w sumie ponad 110 milionów złotych

W Europie stopy bez zmian. czas przyszły bez ustanku niepewna


podobnie jak Europejski Bank Centralny, jak i pula Anglii zgodnie z oczekiwaniami pozostawiły stopy procentowe bez zmian. Wzrosną najpewniej dopiero w przyszłym roku

Daimler zapłaci 185 mln dol. kary za dawanie łapówek


Za 185 mln dol. grzywny Daimler uniknie procesu w USA o przekupywanie zagranicznych rządów za kontrakty na Mercedesy. ekstrakcja korupcyjnych praktyk w niemieckim koncernie będzie sprawować kontrolę poprzedni szef FBI.

"Rz": gminni mistrzowie dotacji


- Sopot, Hel i Nadarzyn były najaktywniejsze w ściąganiu funduszy unijnych - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". W latach 2007 - 2009 z funduszy UE trafiło u nas na lokalne projekty 42 mld zł - zaznacza gazeta.

59 proc. klientów naprzeciw obniżce składki do OFE


Klienci funduszy emerytalnych nie chcą obniżki składki do OFE - wynika z badania przeprowadzonego za pomocą ARC Rynek i Opinie dla Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych

Niewierowicz wyklucza frakcja Rosji w budowie mostu energetycznego


Polsko-litewski most energetyczny będą budowały krajowy telefonista PSE i litewska Lietuvos wigor - powiedział w środę PAP Jarosław Niewierowicz, prezes polsko-litewskiego przedsiębiorstwa realizującego fuzja sieci energetycznych obu krajów.

"Gazeta Wyborcza" PZU wyszło z komina


Zarobki członków zarządu i rady nadzorczej PZU nie będą obecnie krępowane za pośrednictwem tzw. ustawę kominową. "Gazeta Wyborcza" zastanawia się ile obecnie będą zarabiać menedżerowie ubezpieczyciela.

ekonomia Chin urośnie w tym roku o 10 proc.


\"\" \"Czerwone Diabły\" z Manchesteru rozbiły Portsmouth FC 5:0. Nie byłoby prawdopodobnie w tym nic dziwnego, jeśli nie fakt, że... aż trzy z pięciu bramek dla gości gospodarze strzelili sobie sami. na skutek temu zwycięstwu \"Czerwone Diabły\" chociaż do niedzieli będą paść się z pozycji lidera Premier League. W niedzielę wielki hit - derby Londynu pośrodku Chelsea i Arsenalem.

zwierzchnik całościowy


– Jordania jest dla własny ważnym i perspektywicznym partnerem na Bliskim Wschodzie, zarówno w obszarze współpracy inwestycyjnej, jak i naukowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w toku spotkania z przedstawicielami Senackiej Komisji Przyjaźni Jordańsko-Polskiej pod przewodnictwem senatora Adnana Badrana. pertraktacje odbyły się 17 lutego br. w Ministerstwie Gospodarki. [MATERIAŁ FILMOWY]

Argentyna walczy z Wlk. Brytanią o ropę na Falklandach


Rozpala się konflikt Argentyny z Wlk. Brytanią o kontrolę nad Falklandami. około tych wysp podmorskie złoża kryją nieomalże tak duża liczba ropy naftowej co zasoby Rosji

ES-System proch 3,74 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., obniżenie o 19,6% r/r


Jak najszybsze zakończenie restrukturyzacji spółki i grupy kapitałowej a negocjacje kontraktów na sprzedaż insuliny w Rosji i Indiach to priorytety nowopowołanego prezesa Biotonu Sławomira Ziegerta. Do 15 grudnia zarząd chce przedstawić radzie nadzorczej efekty pracy nad strategią.

Google aktualnie zaraz zawalczy o rosyjski targowisko


wedle nieoficjalnych informacji Google wygryzie rosyjską wyszukiwarkę Yandex z Mail.ru, najpopularniejszego portalu w Rosji. To jeden z dopiero co kilku krajów, gdzie Amerykanie przegrywają z lokalnymi graczami

FIXING NBP: 2.8506 zł za dolara; 3.8467 zł za euro


Resort skarbu podpisał umowę sprzedaży 10,10 proc. akcji Agencji Rynku Energii za plus minus 510 tysięcy zł - poinformował resort. Nabywcą jest Związek Pracodawców układ Producentów Węgla Brunatnego w Bogatyni.

Ropa tanieje


Ropa naftowa tanieje w czwartek na rynkach paliw. Inwestorzy wyprzedają kontrakty, wykorzystując środowy ewolucja cen surowca o 2,6 proc. - podają maklerzy.