Podano powody porażki ws. ekstradycji Mazura


- W tym postępowaniu było widać etap błędów popełnionych na wstępnym etapie śledztwa, które zaważyły na losach wniosku o ekstradycję Edwarda Mazura ze Stanów Zjednoczonych – powiedział w I Programie Polskiego Radia Zbigniew Ziobro. eurodeputowany komentował w pracownia sprawę zabójstwa gen. Marka Papały.

Władysław Bartoszewski obchodzi w piątek swoje 88 urodziny. chociaż delfin polski polityk, człowiek-ikona, były pozbawiony wolności Auschwitz, a zarazem orędownik polsko-niemieckiego pojednani na swoje rocznica urodzin wydał kolejną książkę ze swoimi wspomnieniami. "Środowisko naturalne. Korzenie" to gawęda o ludziach, których Bartoszewski spotkał na drodze swojego życia. Serwis Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy padł ofiarą hakera. Wtorkowe włamanie na kilkanaście godzin zablokowało witrynę, ale urzędnicy zapewniają, że cracker nie wyrządził dużych szkód. - To zagranie polityczne - tak przeciwdziałanie komentuje zaproszenie ze strony Bronisława Komorowskiego do udziału w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Zdaniem PiS inicjatywa marszałka to kampanijna kontrofensywa, a SLD przypomina, że Komorowski nie jest prezydentem, a "prawie robi wielką różnicę". propozycja krytykuje podobnie koalicyjne PSL.Obowiązkiem naszego kraju jest angażować się w takich operacjach jak te w Iraku, czy Afganistanie - powiedział prezydent Lech Kaczyński na uroczystości zorganizowanej z okazji Święta Wojska Polskiego. Prezydent wręczył ponadto nominacje generalskie. policja poszukuje mężczyzny, który we wtorek po południu napadł na jeden z banków blisko ul. Retkińskiej w Łodzi i zrabował kilka tysięcy złotych. dziś obchodzimy Międzynarodowy dzień Sprzątania Biurka. To pretekst, by zapytać korporacyjne sprzątaczki o skarby, porozrzucane dookoła naszych miejsc pracy.

- Jeżeli mówimy o osobistym wsparciu Marty Kaczyńskiej, to na bodajże wesprze swojego stryja. Jeśli chodzi o kampanię, to nie mamy tego rodzaju planów, a ja osobiście bym tego typu zaangażowanie czynne, polityczne odradzał - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Adam Bielan.

inicjacja audytu zewnętrznego w Najwyższej Izbie Kontroli oraz wybór wiceprezesów NIK za pośrednictwem niższa izba parlamentu w sytuacji, gdy nie zostanie z wykorzystaniem marszałka powołany kandydat zgłoszony za pośrednictwem prezesa Izby budzą duże kontrowersje w ciągu wtorkowej debaty w Senacie nad nowelizacją ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. szef NIK Jacek Jezierski jest przeciwny tym zapisom. Gen. Wojciech Jaruzelski prawdopodobnie być sądzony z wykorzystaniem duet godziny dziennie i dwa cięgi w tygodniu - uznali lekarze, którzy na zlecenie sądu prowadzącego tok w sprawie stanu wojennego przebadali w listopadzie 86-letniego b. szefa PZPR, b. premiera PRL i b. szefa Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Razi mnie ciągła wymiana wieńców w Sejmie. Zajmują ławki, a nowi posłowie muszą być za kratkami w ławach rządowych - mówi w Przesłuchaniu RMF FM Julia Pitera. Sejm odrzucił raport Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2009 rok. Wcześniej zostało odrzucone za pośrednictwem Senat. To w praktyce oznacza, że Rada zostanie rozwiązana, ponieważ pełniący obowiązki prezydenta już wcześniej jednoznacznie zapowiadał, że wesprze pozycja obu izb. To najbardziej pożądany krótki czas za pośrednictwem wszystkich uczniów od 1 września - dziś finis roku szkolnego. ferie rozpoczyna 5,7 milionów dzieci i młodzieży oraz około 650 tys. nauczycieli. Niestety, nie dla wszystkich dzieci wakacje będą miłym odpoczynkiem. niemało z nich wspólnie z rodzicami będzie musiało zmagać się ze skutkami powodzi.w przybliżeniu połowa zakładów pracy chronionej w woj. warmińsko-mazurskim źle ocenia swoją sytuację finansową. Pracodawcy niepełnosprawnych skarżą się, że produkowane za pośrednictwem nich przedmioty nie są w stanie konkurować z tanimi chińskimi odpowiednikami. Posłowie PiS zaproponowali w piątek, aby przeznaczyć większą ilość pieniędzy z budżetu państwa na 2010 rok na specjalistyczne świadczenia, takie jak chemioterapia niestandardowa. Jak argumentowali, ma to poprawić ich dostępność dla pacjentów. Ostatnia wersja projektu nowelizacji ustawy o CBA nie była konsultowana z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - poinformowała rzeczniczka GIODO. algorytm jest realizacją wyroku TK; zakłada m.in. rezygnację z definicji korupcji natomiast desygnacja w CBA pełnomocnika odpowiedzialnego za dane wrażliwe.

Ziobro nadto cierpiący na komisję?


Zbigniew Ziobro puder znajdować się przesłuchiwany poprzednio komisją naciskową, ale niewykluczone, że uprzedni minister sprawiedliwości się nie stawi. Jest chory.

IMiGW: Wielka fala dociera do Wocawka


Fala kulminacyjna dociera do Wocawka pniej ni si spodziewano. Obnia si ilość wody na rzekach w wojewdztwach poudniowej Polski. Dramatycznie jest m.in. w okolicach Pocka i w Lubelskiem, gdzie wata przerwaa way. Z tego powodu ewakuowanych jest tam nieco tysicy osb.

Zmarł Jerzy Turek - odtwórca trenera Jarząbka z "Misia"


W niedzielę w Warszawie zmarł Jerzy Turek jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych teatralnych i filmowych ról, m.in. trenera Wacława Jarząbka z "Misia" Stanisława Barei. Informację o śmierci aktora potwierdził PAP jego syn Piotr.

Lechistan przestrzeń powietrzna później zamknięta


W sobotę nie zostanie otwarta przestrzeń powietrzna Polski dla samolotów rejsowych - poinformował głosiciel Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz.

napis "Arbeit macht frei" skradł wiejski grupa przestępcza


Złodzieje napisu z Auschwitz to: pono nawrócony szwedzki neonazista, fuks przedsiębiorca i bezrobotny asystent zduna z kujawskiej wioski, trzej małomiasteczkowi włamywacze i bałkański imigrant. Reporterzy "Gazety Wyborczej" prześledzili łańcuszek złoczyńców.

Pawlak: Powodzian najszybciej mogą odciążyć sąsiedzi


Wicepremier, dyrektor PSL Waldemar Pawlak zaapelował o barki powodzianom i solidarność sąsiedzką. Taka prawa ręka jest możliwa najszybciej - podkreślił Pawlak, który odwiedził Janów Lubelski (woj. lubelskie).

Ukrywał się 5 lat, wpadł przez boski napój


Poszukiwany 10 listami gończymi on za pośrednictwem pięć lat skutecznie ukrywał się przed policją. Wpadł, bo pił piwko w miejscu publicznym, co jest wykroczeniem.

J. Kaczyński: mam opinia pozytywna milionów Polaków


- Mam poparcie swojej rodziny, państwa i milionów Polaków, którzy podpisali listy popierające moją kandydaturę - mówił na spotkaniu ze stołecznym komitetem poparcia Jarosław Kaczyński.

Schetyna: to będzie dla nas chwila przełomowy


W Platformie nadchodzą wybory wewnątrzpartyjne i były wicepremier ma się postarać, aby wygrali w nich jego ludzie.

Tusk: największy sukces to polski patent na zastój


- własny patent na kryzys - to zdaniem premiera Donalda Tuska najogromniejszy lokalny pomyślność w mijającym roku.

resort Grada zajął się pijanym urzędnikiem


Zostały wszczęte procedury dyscyplinarne w sprawie Grzegorza K., wicedyrektora jednego z departamentów nadzoru właścicielskiego w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował głosiciel resortu skarbu Maciej Wewiór. wedle medialnych doniesień, oficjel po pijanemu miał inwazja radnego z Augustowa.

Uprowadzili i okradli "jednorękiego bandytę"


Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z jednego z barów w Jaśle wynieśli automat do gier. Podobno chcieli przetestować jego legalność, po tym jak przegrali na nim dużą sumę pieniędzy.

Archeolodzy z Lublina do Smoleńska? "Nic o tym nie wiedzieliśmy!"


Archeolodzy z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej nie mieli żadnych informacji o wyjeździe do Smoleńska - poinformowała nas po południu w środę rzeczniczka uczelni, Katarzyna Mieczkowska-Czerniak. członek rządu Kancelarii Premiera Michał Boni zapowiedział, że archeolodzy tego uniwersytetu pojadą do Smoleńska, by prowadzić badania na miejscu katastrofy prezydenckiego Tu-154. wieczorową porą - po publikacji naszego tekstu - sytuacja została wyjaśniona.

PO chce zakazać płatnego reklamowania partii w telewizji


W przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie algorytm ustawy zakazującej partiom płatnych kampanii telewizyjnych; ma w niej zapisać też, że 25 proc. subwencji będzie przeznaczane na fundacje polityczne. Jeśli partia nie założy fundacji, straci część subwencji.

Lech Kaczyński: w imię rodziny


Około 40 tys. rolników z całej własny uczestniczyło w niedzielę na Jasnej Górze w uroczystościach dożynkowych. Za ich pracę dla polski dziękował m.in. prezydent Lech Kaczyński, wzywając także wszystkich Polaków do dumy z polskiej historii. W homilii biskup Jan Styrna apelował o forma życia długofalowej polityki rolnej.

Tusk: W Platformie będą prawybory


opcja kandydata PO na prezydenta - Bronisława Komorowskiego lub Radosława Sikorskiego - odbędzie się na skroś prawybory z wykorzystaniem wszystkich członków Platformy do końca marca - poinformował szef rządu Donald Tusk po posiedzeniu zarządu partii.

Lepper: radio Maryja stało się radiem PiS


Jest za legalizacją marihuany, jest zwolennikiem in vitro i nie jest przeciwnikiem homoseksualistów. Uważa, że ma nieposzlakowaną opinię i Polskę należy "zlepperować". Żałuje wielu swoich wypowiedzi i czynów, ale nie chce przepraszać po raz dalszy za liczne błędy. Mówi, że się zmienił, choć nie wierzy w zmianę innych polityków. W zupa zagraniczne podróże prezydenckie udałby się do Brukseli i Moskwy, jest przeświadczony że PO i PiS będą grać hakami w kampanii prezydenckiej i przypomina na...

Tusk: aktualnie zagrożone są województwa północne


wypada będzie opuszczać kolejne grupy ludności na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem - poinformował premier Donald Tusk po czwartkowym nadzwyczajnym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Nagrał i umieścił w internecie ostatnią rozmowę pilotów Su-27. chwilowo będzie miał kłopoty


Radomska prokuratura rejonowa zajmie się sprawą krótkofalowca z Radomia, który nagrał i umieścił w internecie ostatnią rozmowę między naziemną kontrolą lotów i pilotami rozbitego podczas Air Show białoruskiego samolotu Su-27. Mężczyźnie może grozić do 2 lat więzienia.

radio Maryja stawia na Lecha Kaczyńskiego


koniec konfliktu toruńskiej rozgłośni o.Rydzyka z prezydentem, obwieszcza "Gazeta Wyborcza". W obliczu kampanii wyborczej waśnie idą w kąt.