Stocznie kupi rządowy kieszeń inwestycyjny z Kataru?


Tajemniczy akcjonariusz stoczni - Stichting Particulier Fonds Greenrights - nie zapłacił polskiemu rządowi. Ale to nie koniec. Jak twierdzi nasz szpicel w resorcie skarbu, proszący o zachowanie anonimowości na jego położenie wejdzie Quatar Investment Authority (QIA), największy (i w pełni rządowy) fundusze inwestycyjny Kataru.

W niedzielę w wieku 94 lat zmarł Paul Samuelson - pierwszy Amerykanin, kto otrzymał nagrodę Nobla z dziedziny ekonomii. Samuelson stworzył i wprowadził do współczesnej ekonomii analizę matematyczną - podaje AFP Odkrywka Tomisławice, dziesiąta w historii Kopalni Węgla Brunatnego „Konin”, rozpoczęła aktywność górniczą. tempo nadkładowy uruchomił wiceminster skarbu Jan Bury. dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu nawigacyjnemu MobileNavigator 7, telefony komórkowe, smartphone’y i urządzenia typu PDA mogą egzystować przekształcone w niewielkie, ale wydajne i pomocne w każdej sytuacji nawigatory, ...posiłki aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji a upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. Przygotowany w MG program, zgromadzenie Ministrów przyjęła 20 października br. Po dziesięcioletnim postoju rurociąg Cleuson-Dixence scalający tamę grawitacyjną Grande-Dixence z elektrownią Bieudron w Szwajcarii został apiać oddany do użytku w styczniu br. Prace naprawcze nieprzerwany kwartet i pół roku, po który nastąpiło sześciomiesięczne eksperymentowanie rurociągu. Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (BPEC) i Energetyka Cieplna Opolszczyzny nie mogą się dogadać co do wzajemnych rozliczeń, a w konsekwencji ta pierwsza firma wstrzymała dostawy ciepła do budynków I Brzeskiej Brygady Saperów w Brzegu – czytamy w komplet naczyń stołowych brzeg24.pl.

Clarion, japoński producent systemów car audio i nawigacji, przedstawił nowy model nawigacji przenośnej MAP790. Clarion MAP790 to platforma nawigacji, rozrywki i komunikacji. żegluga obsługuje odczytywanie nazw ulic, przetwarza informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz prezentuje grafikę trójwymiarową.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" SKończył się punkt kulminacyjny klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 a pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - sytuacja była desperacka - mówił na parę godzin przedtem końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj ponadplanowy doniesienie www.tvn24.pl/klimat Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie obok Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

Zwolnienia grupowe, sprzedaż akcji Pekao SA, eliminacja tanich linii Centralwings i renegocjacje umów - tak grupa LOT poprawiała swoje wyniki finansowe. Ale w ubiegłym roku linie ciągle poprzedni na minusie Danuta Hübner pozytywnie ocenia wyniki szczytu państw strefy euro, który określił skalę pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji. Eurodeputowana podkreśla, że ważne jest, że orzeczenie w ogóle zapadła, bo za pośrednictwem miesiąc kraje posługujące się wspólną walutą, nie potrafiły zająć wspólnego stanowiska. Światową gospodarkę czeka wyboista fortel - przewiduje pryncypał Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude TrichetPolska i Republika Francuska są za uproszczeniem i zwiększeniem przejrzystości Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. - podkreślali w poniedziałek w Warszawie nasz członek rządu rolnictwa Marek Sawicki i francuski członek rządu żywności, rolnictwa i rybołówstwa Bruno Le Maire. Polskie asysta Energetyki Wiatrowej (PTEW) bierze część w realizacji dwóch międzynarodowych projektów dot. energetyki wiatrowej w programie „Południowy Bałtyk”. ministerstwo skarbu podpisał umowę sprzedaży ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka na temat spółki Hotel Lubicz w Ustce za 14 mln 28 tys. zł - poinformowało w piątek ministerium skarbu.

Kontrakt na 161 mln zł dla Eiffage branża budowlana


Echo Investment wybrała Eiffage budowlanka Mitex SA na generalnego wykonawcę środek handlowo-rozrywkowego galeria odgłos w Kielcach.

Nie będzie czarnej listy witryn internetowych?


kategoria zapowiada, że zrezygnuje z rejestru stron zakazanych w nowe wersji projektu ustawy o grach hazardowych. Internauci zareagowali ostrożnie.

Bernanke: gospodarka USA bliska ożywienia


Szef banku centralnego USA (Fed) ogłosił, że amerykańska gospodarka ma za sobą najgorszy recesja finansowy od czasów Wielkiej Depresji. I jest na ostatniej prostej do leniwie oczekiwanego ożywienia.

MG ulepsza regulacje energetyczne


Poprawa efektywności energetycznej, system ochrony odbiorców wrażliwych tudzież ułatwienia w realizacji inwestycji to nic bardziej błędnego niektóre z obszarów, w których MG przygotowuje nowe regulacje. Proponowane zmiany pomogą spełnić cele wyznaczone w "Polityce energetycznej własny do 2030 r.".

ale wręcz Deutsche Boerse prosto z mostu podtrzymuje hobby GPW - publikatory


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" jakby w całym kraju obudził nas deszcz. Meteorolodzy TVN24 mają jednak optymistyczne informacje - pluta potrwa do piątku, a nuże w sobotę wróci \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"złota jesień\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Kolejna włość nowość jest dla grzybiarzy - kilka dni deszczu spowoduje w lasach pełna garść grzybów.

Sara Lee wg Wincantona


Spółka Sara Lee Coffee and Tea Poland (producent i dystrybutor kawy mielonej, rozpuszczalnej i ziarnistej) poszukiwała dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych, aby skoncentrować konsolidację towarów w jednym ...

Łódzkie fabryki pracują w soboty


Bosch i Siemens to kolejny zakład, m.in. po Dellu, który nakazał pracownikom przychodzić w soboty.

PGNiG zaciekawiony kolejnymi koncesjami na Szelfie Norweskim


PGNiG Norway, spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zamierza zanieść porcja w kolejnych rundach, w ramach których rząd norweski będzie przydzielał zainteresowanym firmom koncesje na poszukiwania i ekstrakcja ropy i gazu z Szelfu Norweskiego - poinformował PAP Geir Kvael naczelny uniwersalny PGNiG Norway.

Juergen Stark z ECB: nie będzie pomocy finansowej dla Grecji


Minęło kilka dekad i z trudem dałoby się wyszukać przegląd sztuk wizualnych bez ruchomych obrazków. wszelako dekadę prym między plastycznych dyscyplin wiodło tradycyjne malarstwo sztalugowe, acz znów się odkręciło na korzyść wideoartu.

KNF zatwierdziła perspektywa Asseco Poland


Ministrowie finansów krajów strefy euro uzgodnili w niedzielę warty 30 mld euro pakiet ewentualnej pomocy dla Grecji. Kolejne 10 mld przypuszczalnie dołożyć międzynarodowy kieszeń Walutowy. Greckie władze jeszcze się o pomoc nie zwróciły, a oprocentowanie greckich obligacji i tak silnie spada. Euro jest najsilniejsze od ponad 3 tygodni

Pożyczka na wyprawkę szkolną? Nie opłaca się


Przy pożyczce gotówkowej na zakupy szkolne w wysokości tysiąca złotych na czas 12 miesięcy wysokość miesięcznej raty wyniesie od 89 zł w Polbanku do 111 zł w Citibanku - wynika z analizy Open Finance.

MAE: Nakłady na ograniczenie emisji CO2 na poziomie 1,2 PKB


węzłowy ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) Fatih Birol przedstawił scenariusze zużycia energii i emisji dwutlenku węgla dla Polski. W wariancie redukcji emisji CO2 nakłady inwestycyjne do 2030 r. powinny wynosić rocznie 1,2 proc. PKB.

Podkarpackie.Ponad 30 rodzajów szkoleń dla pracowników branży turystycznej


Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police

spółka zależna NWR zawarła porozumienie ze związkami zawodowymi


język francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki net Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Katowicki deweloper chce inwestować w OZE


Stark Development, katowicki deweloper notowany na NewConnect, zamierza zdywersyfikować swoją działalność, miedzy innymi przez wejście w przemysł energii odnawialnej.

PGNiG podpisało umowę za 13,1 mld zł na rozładunek skroplonego gazu w Świnoujściu


Dzięki tej umowie banki dostaną zabezpieczenie kredytów na budowę gazoportu i będą mogły finansować inwestycję.

WZA ZNTK Łapy chce restrukturyzować firmę


Walne zgromadzenie Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego Łapy SA (ZNTK) upoważniło kierownictwo upadłej spółki do przeprowadzenia restrukturyzacji tak, by wymienić upadłość likwidacyjną na układową - poinformowała korporacja w komunikacie. Dawałoby to szanse na dalsze egzystencja firmy, niemniej nie rozumie się samo przez się w jakiej formie i zakresie.

Programy


Narodowa przedstawicielstwo Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) i Goodyear Tire & Rubber Company stworzyły oponę niepneumatyczną do dużych pojazdów kosmicznych dalekiego zasięgu, które zostaną wykorzystane na przestrzeni misji na powierzchnię Księżyca.

MSP sprzedało WPEC Legnica spółce Energetyka z grupy KGHM


sukurs aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji natomiast upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. ustawiony w MG program, zgromadzenie Ministrów przyjęła 20 października br.

Islandczycy: nie chcemy opłacać za błędy prywatnego banku


Jedna czwarta wyborców apeluje do prezydenta, by ten zawetował przyjętą za pomocą parlament ustawę przewidującą powiedzenie 3,8 mld euro obcokrajowcom, którzy oszczędzali w upadłym banku Icesave