Voltex przedłużył budowę księgi popytu do 11 grudnia


urząd Regulacji Energetyki (URE) uważa, że podwyżki cen prądu dla odbiorców indywidualnych powinny być "jednocyfrowe". Tymczasem, jak poinformowała w piątek PAP rzecznika URE Agnieszka Głośniewska, spółki energetyczne wnioskują obecnie o podwyżki rzędu 13-18 proc.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Regularne cięgi i tortury, które spotyka afgańskie kobiety popycha niektóre z nich do dramatycznych kroków. Samospalenie staje się dla nich sposobem ucieczki od domowych problemów. Jak poinformował „Dziennik gazeta Prawna”, dobiegają końca prace nad projektem rozporządzenia KE w sprawie zapobiegania kryzysom gazowym. W marcu zajmie się nim Parlament Europejski. CEZ podpisał 30 listopada br. z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym drugą adieu umowy kredytowej na finansowanie programu modernizacji sieci.Gazownicy chcą nam podnieść rachunki o jedną dziesiątą. Na razie poprzednio tymi zakusami broni nas Urząd Regulacji Energetyki. Polish Energy Partners proch 3,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2009 roku poniżej 2,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie rocznym. O emeryturę wypada zadbać samemu, ile odłożymy, tak duża liczba będziemy mieli na starość - napisała w komunikacie komisja Nadzoru Finansowego

Polska dostanie z Brukseli dodatkowy miliard euro w latach 2011-2013 - poinformowali, na razie nieoficjalnie, urzędnicy w Komisji Europejskiej. To nagroda za przebojowy rozwój gospodarczy w ostatnich latach.

Eurobank zwyciężył w Rankingu Ofert Bankowych przygotowanym za pomocą Expandera - Niezależnego Doradcę Finansowego. Klient, który korzystając z ROR, konta oszczędnościowego, lokaty i karty kredytowej tego banku w ciągu roku zarabia netto 643 zł. Na podium znalazły się plus Polbank i Toyota Bank. bynajmniej korzystanie wypadła acz połączona oferta Millennium, BOŚ i Banku Nordea, w których klient zyskuje jeno ok. 100 zł. W marcu inflacja HICP (czyli unijny współczynnik wzrostu cen konsumenckich) w strefie euro sięgnęła 1,4 proc., a w całej Unii Europejskiej 1,9 proc. - podał Eurostat.

Polska wykazała trwałość - ocenia Financial Times. - dawniej Europa Wschodnia uczyła się od Zachodu wolności gospodarczej, w tym momencie czas, by Zachód przystosował się do konkurencji ze Wschodu - dodaje The Wall Street Journal. Bank BPH pył 54,36 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku pod 19,78 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Tauron Kraj nad Wisłą Energia, druga co do wielkości zintegrowana pionowo drużyna energetyczna, planuje zainwestować 48,8 mld zł w ramach programu na lata 2010-2020, wynika ze środowej prezentacji spółki.OFF Festival to nie przeciwnie przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach dzięki Artura Rojka.

\"

W III RP nastąpił zanikanie patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe uroczystość państwowe. 

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" - zakazany o korupcję dotychczasowy szef Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bal sylwestrowy R. zostaje na wolności - orzekł w czwartek sąd Okręgowy podtrzymując decyzję sądu rejonowego. zażalenie w sprawić wypuszczenia R. po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji złożyła prokuratura. Po wpłaceniu kaucji koza będzie mógł przegapić też Tadeusz D., ówczesny boss ZUS w Szczecinie.

We wsi Maszewo w województwie zachodniopomorskim nie powstanie biogazownia


Jak informuje Polska Dziennik Bałtycki, nie zostanie zrealizowana inwestycja, której celem była struktura biogazowni we wsi Maszewo w woj. zachodniopomorskim.

Siedem absurdów polskiej energetyki


arena Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu zaprezentowało na spotkaniu w dniu 4 listopada br. zidentyfikowane z wykorzystaniem siebie siedem absurdów polskiej energetyki.

Wrocław rozwiązał umowę z kombinat Mostostalu Warszawa na budowę stadionu


W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli podobnie ich klienci. To był przykry rok dla kredytobiorców.

Premier: na szczycie UE dla Polski kluczowe sprawy klimatu


Chwilę nim godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest dziewiczy kazus wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dziś na specjalnie zwołanej ...

cena emisyjna 259,5 mln akcji PGE ustalona na maksymalnym poziomie 23,00 zł


PKP do 2012 roku zamierza w siedmiu największych miastach dopuścić się specjalne parkingi dla rowerzystów (Bike & Ride) i dla kierowców (Park & Ride) - czytamy w \"Rzeczpospolitej\".

Senat za przesunięciem zmian w zaliczkach podatkowych


senat opowiedział się w środę za przesunięciem wejścia w trwanie zmiany dotyczącej wpłacania zaliczek podatkowych przy użyciu firmy. Zaczną one być w mocy nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później, w 2012 r. Nowelizacja ma dać przyszłorocznemu budżetowi 2 mld złotych.

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,97 proc.


Francuski rozkład CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,97 proc., do 4.013,97 pkt. (PAP)

Do 2020 r. Lechistan energetyka przypuszczalnie zadenuncjować na inwestycje realnie ok. 100 mld zł


własny sektor energetyczny być może w latach 2010-2020 sypnąć na inwestycje w nowe moce wytwórcze i sieci przesyłowe poniekąd 200 mld zł, ale bardziej realna jest liczba w przybliżeniu 100 mld zł - wynika z raportu firmy badawczej PMR.

"Lietuvos Rytas": Możejki będą miały nowego inwestora


W ciągu najbliższych miesięcy rafineria w Możejkach będzie miała nowego inwestora - pisze w sobotę memoriał "Lietuvos Rytas". Według gazety, dał to do zrozumienia prezes PKN Orlen Jacek Krawiec w czasie piątkowej rozmowy z dziennikiem.

Roubini: 20 proc., że będzie podwójne dno recesji


Złe dane dochodzące z amerykańskiej gospodarki i dekoniunktura w Europie zwiększają prawdopodobieństwo ponownego wejścia światowej gospodarki w forma recesji - ostrzega Nouriel Roubini, kto już w 2007 r. przewidywał załamanie na rynkach finansowych

zastój dopadł Norwegię. W 2009 r. zanotowała pierwszą recesję od 20 lat


W swoim drugim olimpijskim meczu grupy B hokeiści na lodzie Rosji niespodziewanie ulegli Słowacji 1:2 po rzutach karnych. Po spotkaniu najsłynniejszy język rosyjski zawodnik Aleksander Owieczkin narzekał na źle przygotowane lodowisko.

Kilku chętnych na Exatel


między chętnych do zakupu od Polskiej Grupy Energetycznej spółki telekomunikacyjnej Exatel "Rzeczpospolita" wymienia cztery firmy.

Pierwsza przekaz meczu piłki nożnej w 3D


Canal+ przeprowadzi pierwszą transmisję meczu piłkarskiego Ekstraklasy w formacie 3D.

Banki deklarują pomagier dla Haiti


Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień z przeciwnej strony grypie A/H1N1. W opublikowanym ...

Nowa studolarówka pomoże USA w walce z fałszerzami


Nowy banknot zaprezentowali w środę sekretarz skarbu Timothy Geithner i zwierzchnik Fed Ben Bernanke. nie zważając na zmiany graficznej - bardziej natężony wizerunek Benjamina Franklina, banknot zawiera nowe zabezpieczenia poprzednio fałszerzami

promotor miał 3,33 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., postęp o 159,2% r/r


20 czerwca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpi Serj Tankian, wokalista renomowany z grupy architektura Of A Down. towarzyszyć mu będzie Orkiestra Polskiego Radia.

Jak asekurować firmę nim utratą dokumentów...


... w razie powodzi, pożaru itp.? W obliczu takich wydarzeń jak tegoroczna powódź, mnogość przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jak uchronić firmy przedtem utratą ważnych dokumentów i związanymi ...

"PB": Huebner ocaliła polskie regiony


Danuta Huebner zablokowała dowód Komisji Europejskiej, kto puder podkopać wpływ regionów na wydatkowanie unijnych pieniędzy. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Jak Polacy postraszyli Włochów Czechami i podbili cenę za Świdnik


339 mln zł, alias aż dwa manto więcej, aniżeli proponował na początku, zapłaci włoski koncern AgustaWestland za akcje PZL Świdnik - dowiedziała się Gazeta.

GUS: Inflacja w marcu wyniosła 2,6% r/r, zgodnie z oczekiwaniami


Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.