"Premier rozmawia z Bieleckim o bieżącej sytuacji"


odwrót z funkcji szefa Pekao S.A. to prywatna rozstrzygnięcie Jana Krzysztofa Bieleckiego; z trudem powiedzieć, czy zamierza on w najbliższym czasie rozpocząć jakąś aktywność polityczną - powiedział przedstawiciel z grubsza Paweł Graś. jednocześnie przyznał, że "PO notorycznie niezmiernie z zapałem zagospodarowuje ludzi, którzy mają w Polsce dobrą pozycję".

Nie bar gratka dla fanów zespołu Gorillaz. Większość koncertów do tej pory dach "incognito". Na koncercie w Londynie zespół wyszedł na scenę nie kryjąc się za żadną kurtyną, przy użyciu którą przeważnie przebijają sylwetki członków grupy. Nowa szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton obiecała w piątek, że z upływem czasu pokaże, iż jest najlepszą osobą na stanowisku, na które została wybrana na czwartkowym szczycie przywódców państw UE. Związkowcy z państwowej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni zapowiadają na poniedziałek pikietę siedzib resortów obrony i Skarbu Państwa. Chcą w ten wybieg zaprotestować przeciwko planowanym zwolnieniom w zakładzie.przełożona dyplomacji europejskiej Catherine Ashton podkreśliła w czasie wizyty w Prisztinie, że także Kosowo, jak i całe Bałkany jak region są dla UE "wielkim priorytetem". - Kosowo wypada do Europy - podkreśliła. Warszawska Prokuratura Apelacyjna otrzymała awizo europosła PiS marka Migalskiego dotyczące siła popełnienia przestępstwa z wykorzystaniem premiera Donalda Tuska blisko odwołaniu ze stanowiska szefa CBA Mariusza Kamińskiego. W niedzielę Polacy wybierają nie przeciwnie prezydenta. W trzech okręgach wyborczych: w Katowicach, Krośnie i Płocku głosujemy również w wyborach uzupełniających do Senatu. Wybory są konieczne z powodu tragicznej śmierci trzech senatorów w katastrofie TU-154 pod Smoleńskiem.

- Jest względnie dobrym premierem, wnikliwym. Ale mogę powiedzieć prywatnie, że jego usposobienie bywa gorący - mówił w Radiu ZET Waldemar Pawlak zapytany o ocenę premiera.

Trzy osoby zginęły w dwóch tragicznych wypadkach, do jakich doszło w nocy z piątku na sobotę w województwie lubuskim. Petra Majdić, jedna z najgroźniejszych rywalek Justyny Kowalczyk, przyznaje, że w najwyższym stopniu obawia się właśnie Polki. - Justyna jest w nadzwyczaj dobrej formie. trudno będzie z nitka wygrać - oznajmiła słoweńska zawodniczka nim igrzyskami w Vancouver.

Międzynarodowa zjednoczenie Piłki Siatkowej ogłosiła najnowszy ranking reprezentacji. Polacy, w pobliżu niepowodzenia w Pucharze Wielkich Mistrzów, awansowali na piąte miejsce. Spadły za to brązowe medalistki mistrzostw Europy. W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła dysputa prawyborcza między Bronisławem Komorowskim a Radosławem Sikorskim, którzy konkurują ze sobą w partyjnych prawyborach PO. Mają one wybrać kandydata tej partii na prezydenta. To dowód na to, że nasze ludność poczyniło pełen powagi krok na drodze przywracania prawdy o tragedii II wojny światowej (...) Dla Rosji Katyń mógłby wzdrygać się się pokutą - tak o emisji "Katynia" Andrzeja Wajdy w rosyjskiej telewizji Rossija pisze w piątek rządowa "Rossijskaja Gazieta".czwarta władza w Europie nie zostawiają suchej nitki na wyborze Hermana van Rompuy na przewodniczącego Rady Europejskiej i Catherine Ashton na szefową unijnej dyplomacji. "Europa stawia na nobodys" - pisze niemczyzna tygodnik "Der Spiegel", "Pan i płeć słaba Nikt na czele Unii" - wtóruje gazety włoska. jedyny zalecany głos przyszedł z Belgii. "Decyzja o wyborze otwiera interesujące perspektywy" - komentuje pamiętnik "Le Soir". chyba że żyłka pogodowe na to pozwolą, to chcemy objechać krotochwila Polski. Ruszymy niechybnie we wtorek - mówi kierownik reprezentacji siatkarzy Marek Brandt. Powód? W piątek do Polski po zasłużonych wakacjach wraca trener mistrzów Europy - Daniel Castellani. potem Argentyńczyk ruszy w Europę, gdzie również będzie doglądał swoich podopiecznych. Cel jest jeden - złoto mistrzostw świata. Czeski rząd wyraził politowanie w związku z ujawnioną sprawą nielegalnej sterylizacji kobiet, głównie romskich. Jak zapewnia członek rządu ds. praw człowieka Michael Kocab, podjęto działania, które mają zapobiegać takim praktykom w przyszłości - informuje BBC.

Siedem ofiar eksplozji. budynek runął na oczach kamer


ciało siedmiu osób wydobyto z ruin pięciokondygnacyjnego domu w zabytkowym ognisko Liege, na wschodzie Belgii. W budynku w nocy z wtorku na środę doszło do wybuchu gazu. Dom zawalił się parę godzin po eksplozji, a przylegający budynek został uszkodzony.

12 lat za programowanie zamachów na Amerykanów


opinia w Dusseldorfie skazał na kary do 12 lat więzienia czterech oskarżonych o planowanie zamachów terrorystycznych na amerykańskie cele w Niemczech w 2007 roku.

auditing w CBA z finałem w prokuraturze


W wyniku audytu w Centralnym Biurze Śledczym, do prokuratury złożone zostały dwa zawiadomienia - poinformował we wtorek Jacek Cichocki, asystent grono ds. służb specjalnych. audyt w CBA zarządzono po odwołaniu Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa tej służby.

osamotniony Polak zastrzelony w Chicago


policja w Chicago zastrzeliła bezdomnego Polaka, który w ognisko miasta groził przechodniom nożem. Zabity pan to 45-letni Jacob Paul Stolarz. w czasie strzelaniny ranny został również jeden z policjantów biorących udział w akcji, został postrzelony przez kolegę - informuje portal faktychicago.com.

Chcemy wybawiać życie po śmierci


nad połowa Polaków (53 proc.) zgadza się pozostawać dawcami organów po śmierci - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Eurobarometru. 57 proc. z nas zgodziłoby się na pobranie narządów od zmarłego bliskiego. To europejska przeciętna (odpowiednio 55 i 53 proc.), ale chyba że chodzi o oddawanie krwi znajdujemy się w unijnym ogonie (25 proc. przy 37-proc. średniej).

Łódzkie: sprawa lotniczy, zginął motolotniarz


23-letni motolotniarz zginął po południu w wyniku wypadku motolotni, do jakiego doszło w miejscowości Gałkowice Nowe (Łódzkie) - poinformował reprezentant prasowy łódzkich strażaków Arkadiusz Makowski.

Wydadzą nam Szweda? "Nie widzę przeszkód"


Anders Hoegstroem podejrzewany o rozkaz kradzieży napisu "Arbeit macht frei" już w piątek być może usłyszeć, że zostanie wydany Polakom. Ostateczną decyzję podejmie szwedzki sąd, ale prokurator Agneta Hilding Qvarnstroem uważa, że będzie to czysta formalność.

Iran wypróbował nowego niszczyciela


Pierwszy zbudowany w Iranie destruktor "Dżamaran" dokonał dziś w Zatoce Perskiej próbnego odpalenia pocisku kierowanego woda-woda - poinformowała irańska półoficjalna agencja prasowa Fars.

Sensacyjne rewelacja archeologiczne w Polsce


"Rzeczpospolita": Naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego odnaleźli w jaskini Stajnia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pierwsze w Polsce szczątki neandertalczyka - pisze gazeta.

"Tusk prawie że jak Midas. Czego nie tknie, zmienia w Rycha, Zbycha i Katar"


- Wszyscy koledzy tu siedzący zazdroszczą PO, bo chcieliby mieć takie wyniki po dwóch latach - puszył się w "Kawie na ławie" europoseł PO Sławomir Nitras. - Za rządów PO wydarzyły się dwa cuda: cud w Sokółce tudzież ten cud objawiony za pośrednictwem Sławomira Nowaka, który powiedział, że Donald Tusk jest dotknięty palcem bożym – ironizował posłaniec SLD Jerzy Wenderlich.

Cymański: pan Komorowski przez śmierć otrzymał władzę


W czwartek Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelizację ustawy o IPN, która budziła spore emocje. PiS zarzucało marszałkowi, że nie taka była zapęd tragicznie zmarłego prezydenta. - porządnie się stało, że PiS złożyło w sprawie ustawy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział dzisiaj w TVN24 Eugeniusz Kłopotek, komentując decyzje PiS po podpisaniu ustawy.

egzystować bądź nie być Kempy i Wassermanna w komisji


Od 17 marszałek Sejmu i wicemarszałkowie wysłuchują wyjaśnień przewodniczącego "komisji hazardowej" dotyczących wykluczenia z niej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. prezydium ma poszperać zaledwie "podstawę prawną" tamtej decyzji. rozstrzygnięcie w sprawie ewentualnego powrotu posłów PiS do komisji prawdopodobnie dostarczyć lecz audiencja Konwentu Seniorów, które rozpocznie się od razu po spotkaniu organ wykonawczy Sejmu.

Zgubiła się w lesie, wysłali po nić śmigłowiec


Niecodzienna akcja poszukiwawcza w okolicach Wołomina, pod Warszawą. 28-letnia kobieta wracając do domu postanowiła skorzystać z nawigacji samochodowej. W efekcie znalazła się w lesie. Na dodatek ugrzęzła na błotnistej ścieżce. Wystraszona poprosiła o barki policję. Do jej poszukiwań wysłano policyjny helikopter.

Tragiczny saldo zamachu talibów


Co bynajmniej siedmiu afgańskich cywilów zginęło, a prawie 100 osób zostało rannych w samobójczym zamachu, do którego doszło wcześnie rano w Kabulu przedtem kwaterą sił NATO - wynika z najnowszego bilansu afgańskiego Ministerstwa Obrony.

Palin znów chwyta za twórczość literacka


Po oszałamiającym sukcesie pierwszej książki "Going Rogue", Sarah Palin - była pretendentka na wiceprezydenta USA - nie składa pióra. Do księgarń trafi zaraz jej nowe dzieło.

Polki z holenderskiej plantacji wrócą do kraju


coraz dziś Polki, którym holenderski siewnik odmówił wypłaty wynagrodzeń, będą mogły wrócić do kraju - poinformował konsul RP w Hadze Leszek Rowicki. Kobiety mają również otrzymać pieniądze należne im za pracę.

katastrofa samolotu. 160 ofiar


Co najmniej 160 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Indiach. machina linii Air India rozbiła się w sobotę o tyle o ile godz. 6.30 lokalnego czasu (godz. 3 czasu polskiego) w czasie lądowania na lotnisku w Mangalore na południu Indii.

"Popiełuszko" w Rzymie. Łzy i owacje


w ciągu nadzwyczajnego pokazu filmu "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego na festiwalu filmowym w Rzymie atmosfera była niezmiernie podniosła. Seans zakończyły owacje i łzy widzów.

Bydgoszcz: Kasztanowy zawrót głowy


W Urzędzie Miasta Bydgoszczy populacja mogą czuć worki przeznaczone do gromadzenia opadłych liści kasztanowca. akcja ma na celu ochronę kasztanowców przez płot liczebności populacji szrotówka kasztanowcowiaczka - bezwzględnego owada pasożytującego na tych drzewach.

Wall Street przestraszona nim Halloveen


Spadki na amerykańskiej giełdzie. Na zamknięciu notowań wskaźnik Dow Jones Industrial spadł o 1,21 proc. do 9.762,69 pkt. Nasdaq zniżkował 2,67 proc. do 2.059,61 pkt., a rejestr S&P 500 spadł o 1,95 proc. i wyniósł na dosyć tego dnia 1.042,63 pkt.